vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

503 επισκέπτες, 5 χρήστες
Lazy Dog, dkostas, kurtz, kyrgiannis, aalex

Twitter

YOUDE GOBLIN MINI 3ml

Αποσυνδεδεμένος stergis

  • **
  • 146
  • Φύλο: Άντρας
Απ: YOUDE GOBLIN MINI 3ml
« Απάντηση #705 στις: Οκτωβρίου 11, 2016, 19:37 »
Καλά αλλά αν βιάζεσαι μην περιμένεις εμένα.  :laugh1:
Είμαι Χανιά και δεν ξέρω ακριβώς πότε θα ανέβω Αθήνα οπότε δεν κάνω παραγγελίες προς το παρόν μην τυχόν και ανέβω και δεν έχουν έρθει ακόμα και δεν τις παραλάβει κανείς.  :(
Ελα ρε για αυτο ειναι οι φιλοι βαλε την δικια μου χαχα

Στάλθηκε από το Nexus 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος estrifan

  • *****
  • 1546
  • Φύλο: Άντρας
Απ: YOUDE GOBLIN MINI 3ml
« Απάντηση #706 στις: Οκτωβρίου 11, 2016, 20:11 »
Ψηλέ την πάτησες...
Μόλις ήρθε και ο δικός μου, γιατί έπρεπε να έχω έναν goblin mini, απο τη v1 τον ζαχαρώνω και έφτασα να πάρω την v3 και φυσικά έπρεπε να τον στήσω αμέσως και ένα έχω να σου πω! Γεύση όπως moonshot! Για να μην πω και καλύτερη και φανώ υπερβολικός! ;)


Έκανα το αγαπημένο μου στήσιμο. 9 σπείρες σε 0.28mm NiFe30 της stealthvape ανοιχτές, σε 2.5mm πυρήνα διπλή. Όπως και στον moonshot για να έχω το ίδιο μέτρο σύγκρισης. Πιστεύω ότι πέρα απο τα γενικότερα καλά που έχει ο ατμο, σε σχέση με τον moonshot έχει καλύτερο airflow. Εννοώ στο σημείο που ο αέρας χτυπάει την αντίσταση, είναι σχήματος οβάλ και όχι στρογγυλό, οπότε χτυπάει όλη την αντίσταση ισόποσα. Ένας απο τους λόγους που κάνω τόσες σπείρες, ειδικά σε έλεγχο θερμοκρασίας, είναι για να φροντίζω όσο γίνεται να περισσέυουν οι ακριανές απο το airflow γιατί κατά κύριο λόγο δεν συμμετέχουν στην ατμοποίηση, ή έστω δεν συμμετέχουν τόσο. Οπότε οι εσωτερικές σπείρες που ατμοποιούν όλες, μου δίνουν όλη τη γεύση καθώς ο αέρας περνάει απο αυτές αφήνοντας απ' έξω τις ακριανές.
Τέλος να πω ότι ναι μεν βρίσκει ο ρυθμιστής του airflow στο καπάκι του pico, αλλά τελικά βιδώνει και χωρίς να το βγάλεις. Επίσης, ακολουθώντας κάποιος γενικούς κανόνες και γνωρίζοντας τα χούγια του συγκεκριμένου, δεν είχα καθόλου διαρροές.

ΥΓ. Μικρός χώρος για αντιστάσεις, τουλάχιστον για τις διπλές, οπότε δεν είναι και για πολυυυύ χοντρά σύρματα clapton ας πούμε... ;)

Αποσυνδεδεμένος PsilosX

  • ****
  • 1004
  • Φύλο: Άντρας
  • instagram: @psilosx
    • IG
Απ: YOUDE GOBLIN MINI 3ml
« Απάντηση #707 στις: Οκτωβρίου 12, 2016, 03:27 »
Την καλή γεύση την περίμενα μιας και ο v2 τα πήγαινε παρά πολύ καλά σε αυτόν τον τομέα. :)

Το deck είχα την εντύπωση πως ήταν λίγο πιο μεγάλο από του v2. Στον v2 χώραγε Clapton με πολύ προσπάθεια... Έχει πιάσει κανείς και τους δύο να μας πεί? 

Υποθέτω το μονό deck χωράει αρκετά χοντρά σύρματα, ε?

Αποσυνδεδεμένος burku318

  • ***
  • 626
  • Φύλο: Άντρας
Απ: YOUDE GOBLIN MINI 3ml
« Απάντηση #708 στις: Οκτωβρίου 12, 2016, 09:33 »
Εγώ μία χαρά άνετα τον έστησα με διπλή clapton πάντως. Και δούλεψε. Επειδή παλευω με τον έλεγχο αυτές τις μέρες θα ανεβασω φωτογραφίες κάποια στιγμή και όταν ξανά στησω

Αποσυνδεδεμένος estrifan

  • *****
  • 1546
  • Φύλο: Άντρας
Απ: YOUDE GOBLIN MINI 3ml
« Απάντηση #709 στις: Οκτωβρίου 12, 2016, 11:05 »
Άμα δεις τί στρίβει ο ψηλός θα καταλάβεις τι εννοούσα...  ;)
Το μονό deck έχει παραπάνω χώρο ναι, αλλά δεν είναι και 24ρης ε!  :thumpup:
Πάντως τα post holes είναι πολύ ευρύχωρα! Και μάλιστα μου έκανε και εντύπωση που βίδωσε το 0.28mm σύρμα μου τόσο άνετα χωρίς να πηδήξει έστω λίγο!

Αποσυνδεδεμένος burku318

  • ***
  • 626
  • Φύλο: Άντρας
Απ: YOUDE GOBLIN MINI 3ml
« Απάντηση #710 στις: Οκτωβρίου 12, 2016, 11:15 »
E που να ξερω τι εξωγηινα πλασματα στριβουν μερικοι?  :tongue_smilie: 

Αποσυνδεδεμένος Atairiastos7

  • **
  • 268
  • Φύλο: Άντρας
Απ: YOUDE GOBLIN MINI 3ml
« Απάντηση #711 στις: Οκτωβρίου 12, 2016, 16:04 »
Να πω κάτι; Γιατί έχω την εντύπωση ότι και μπορώ να τον κάνω να βγάλει κάτι γεύση;... Μέχρι και subtank νομίζω έχει καλύτερη... Δεν μιλάω για τον magma η τον le magister phenomenon. .. Δεν μπορω με τίποτα.. Για πείτε καμιά ιδέα..

Στάλθηκε από το LG-K420 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Στεφανος 1

  • *
  • 32
  • Φύλο: Άντρας
Απ: YOUDE GOBLIN MINI 3ml
« Απάντηση #712 στις: Οκτωβρίου 12, 2016, 16:28 »
Εγω εχω θεμα με τον κονεκτορα 510. Μια μου δειχνει κανονικα την αντισταση κ μολις παω να πατησω μου διαβαζει μηδενικη, δεν μου το κανει παντα αυτο αλλα κατανταει λιγο εκνευριστικο! Το εχει παρατηρησει κ καποιος αλλος αυτο;  :confused1: ???

Αποσυνδεδεμένος PsilosX

  • ****
  • 1004
  • Φύλο: Άντρας
  • instagram: @psilosx
    • IG
Απ: YOUDE GOBLIN MINI 3ml
« Απάντηση #713 στις: Οκτωβρίου 12, 2016, 22:46 »
Στέφανε μήπως ακουμπάει κάποιο σημείο της αντίστασης στην καμπάνα και σου κάνει shorting?

EDIT: Το πρόβλημα που λες τώρα θυμήθηκα ότι το είχα πάθει με το cuboid μου λίγο πριν τα παίξει τελείως. Δεν διάβαζε κανέναν ατμοποιητή όμως...
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 12, 2016, 23:03 από PsilosX »

Αποσυνδεδεμένος Superuser

  • **
  • 397
  • Φύλο: Άντρας
Απ: YOUDE GOBLIN MINI 3ml
« Απάντηση #714 στις: Οκτωβρίου 12, 2016, 22:52 »
Εγω εχω θεμα με τον κονεκτορα 510. Μια μου δειχνει κανονικα την αντισταση κ μολις παω να πατησω μου διαβαζει μηδενικη, δεν μου το κανει παντα αυτο αλλα κατανταει λιγο εκνευριστικο! Το εχει παρατηρησει κ καποιος αλλος αυτο;  :confused1: ???

Κάπου είχα διαβάσει και δει βίντεο, ότι σε κάποια πρώτη δοκιμαστική Build(Όχι προς πώληση) είχε βγει μια ελαττωματική παρτίδα..
Μήπως ο δικός σου είναι από αυτή και όχι το τελικό προϊόν;
Γύρισε τον πίσω για αλλαγή

Αποσυνδεδεμένος Deimos

  • **
  • 476
  • Φύλο: Άντρας
Απ: YOUDE GOBLIN MINI 3ml
« Απάντηση #715 στις: Οκτωβρίου 13, 2016, 01:18 »
Δοκίμασες και το άλλο ντέκ και κάνει το ίδιο;

Αποσυνδεδεμένος Στεφανος 1

  • *
  • 32
  • Φύλο: Άντρας
Απ: YOUDE GOBLIN MINI 3ml
« Απάντηση #716 στις: Οκτωβρίου 13, 2016, 16:20 »
Δεν ξερω ρε παιδια παντως αν τον στριψω ελαφρα(ξαβειδωμα) τον διαβαζει κανονικα κ μολις παω να τον σφιξω μου διαβαζει μηδενικη αντισταση,βεβαια δεν μου το κανει συνεχεια.Οσο αν η καμπανα ακουμπαει στα συρματακια δεν το νομιζω γιατι βιδωνει κ ξεβιδ νει μια χαρα! 

Αποσυνδεδεμένος john-c4

  • *
  • 7
  • Φύλο: Άντρας
Απ: YOUDE GOBLIN MINI 3ml
« Απάντηση #717 στις: Οκτωβρίου 13, 2016, 17:37 »
Φιλε Στεφανε μηπως εχεισ το antisplit και βρισκει εκει η αντισταση το παθα γι αυτο λεω.
Λοιπον Για χαρα κ απο μενα κατοχος κ γω του v3 οτι στησιμο κι αν του χω κανει με πολυ η λιγο βαμβακη εχω στο refill υπερτροφοδοσια φαινετε το υγρο στο αιρφλο εχω αγανατκησει τα φωτα σας κ προτασεις

Αποσυνδεδεμένος Στεφανος 1

  • *
  • 32
  • Φύλο: Άντρας
Απ: YOUDE GOBLIN MINI 3ml
« Απάντηση #718 στις: Οκτωβρίου 13, 2016, 19:26 »
Δε νομιζω να ευθεινετε το antisplit γιατι οταν τον ξεβιδωσω ελαχιστα τον coblin μια χαρα διαβαζει την αντισταση κ μολις τον βιδωνω παλι εκει ειναι που δειχνει μηδενικη αντισταση αλλα τονιζω οτι δεν το κανει παντα κ αυτο ειναι που με τσαντιζει. Παντως γενικα ειναι αρκετα καλος ατμοποιητης οταν παιζει!

Αποσυνδεδεμένος estrifan

  • *****
  • 1546
  • Φύλο: Άντρας
Απ: YOUDE GOBLIN MINI 3ml
« Απάντηση #719 στις: Οκτωβρίου 13, 2016, 19:43 »
Ερώτηση κρίσεως Στέφανε.
Όταν βιδώνεις και ξεβιδώνεις που λες, γυρνάει μαζί και η ρύθμιση του υγρού η όχι?
Επίσης, ο πόλος στον ατμο, υπάρχει περίπτωσει να είναι παραβιδωμένος και με λίγο σφίξιμο παραπάνω στο mod να βραχυκυκλώνει?

@john-c4
Δεν μας λες με ποιά διαδικασία ακριβώς τον γεμίζεις μήπως βρούμε τί μπορεί να φταίει? Δηλαδή απο την αρχή, πριν ακόμα ξεβιδώσεις το καπάκι...ξέρεις, ρύθμιση υγρού και αέρα, τα ανοίγεις, τα κλείνεις και όλα αυτά...

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1460 172058 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 05, 2024, 21:09
από camber
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 276462 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15403 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14036 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9395 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43069 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 424 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35523 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 558915 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182546 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 203 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 10502 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364