vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

92 επισκέπτες, 7 χρήστες
Takis D.M, Mimhsdr, bloodlessz, Milarepa, lagoudakis, Jorge, manoslykos

Twitter

Βοήθεια στην επιλογή ηλεκτρονικού mod, συγκρίσεις

Απ: Βοήθεια στην επιλογή ηλεκτρονικού mod, συγκρίσεις
« Απάντηση #660 στις: Απριλίου 05, 2016, 17:23 »
θα περιμενα λιγες μερες να δω για το d3s...................και εγω θελω ενα δευτερο και περιμενω :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Alexis7

  • ***
  • 708
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Βοήθεια στην επιλογή ηλεκτρονικού mod, συγκρίσεις
« Απάντηση #661 στις: Απριλίου 05, 2016, 17:29 »
Δεν γινετε να περιμενω.Μου το πουλαει φιλος με 45euro + μπαταρια+θηκη.Αξιζει να το παρω γιατι θα το δωσει.Το δουλευει 2-3μηνες μονο.

Απ: Βοήθεια στην επιλογή ηλεκτρονικού mod, συγκρίσεις
« Απάντηση #662 στις: Απριλίου 05, 2016, 17:32 »
δεν μπορω να σου πω τι θα κανεις φιλε μου......................την σκεψη μου μοιραστικα μαζι σου

Αποσυνδεδεμένος Alexis7

  • ***
  • 708
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Βοήθεια στην επιλογή ηλεκτρονικού mod, συγκρίσεις
« Απάντηση #663 στις: Απριλίου 05, 2016, 17:38 »
Εγινε φιλος,σε ευχαριστω παντος.

Αποσυνδεδεμένος e-spy

  • *****
  • 2471
  • Φύλο: Άντρας
  • Χιούμορ είναι η τέχνη να κρύβεις τις πληγές σου...
    • 99designs
Απ: Βοήθεια στην επιλογή ηλεκτρονικού mod, συγκρίσεις
« Απάντηση #664 στις: Απριλίου 05, 2016, 17:55 »
Από πλευράς αξιοπιστίας
και σε σχέση τιμής/απόδοσης
και σε αυτήν τη τιμή με αυτά τα εξτρά
και αν είναι σε άψογη κατάσταση
να το πάρεις.


(όχι επειδή το λέω εγώ, αλλά κυρίως επειδή το λέω εγώ)  ;D

Αποσυνδεδεμένος Giwrgos7

  • *
  • 13
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Βοήθεια στην επιλογή ηλεκτρονικού mod, συγκρίσεις
« Απάντηση #665 στις: Απριλίου 06, 2016, 11:54 »
Καλησπέρα! Θα ήθελα την πολύτιμη βοήθειά σας! Η προηγούμενη εμπειρία μου με το ΗΤ δεν ήταν ιδιαίτερα επιτυχημένη. Είχα το elips-c της Ovale. Σκέφτομαι να ξανακάνω μια προσπάθεια και είμαι ανάμεσα σε ΑΙΟ και iStick (20-40w ή Pico). Θα προτείνατε κάποιο από αυτά ή να κοιτάξω και κάτι άλλο;

Αποσυνδεδεμένος Kikas

  • ****
  • 1037
  • Φύλο: Άντρας
  • Έχω ξεφύγει λέμε..!
Απ: Βοήθεια στην επιλογή ηλεκτρονικού mod, συγκρίσεις
« Απάντηση #666 στις: Απριλίου 06, 2016, 12:02 »
Απ'αυτά που διάβασα και είδα σου προτείνω το AIO. Πολύ εύκολο στη χρήση, δίνει γεύση απ'ότι γράφουν οι κάτοχοι του και σε πολύ χαμηλή τιμή (αποφεύγεις το ρίσκο του μεγάλου κόστους).

Αποσυνδεδεμένος e-spy

  • *****
  • 2471
  • Φύλο: Άντρας
  • Χιούμορ είναι η τέχνη να κρύβεις τις πληγές σου...
    • 99designs
Απ: Βοήθεια στην επιλογή ηλεκτρονικού mod, συγκρίσεις
« Απάντηση #667 στις: Απριλίου 06, 2016, 13:21 »
Ακριβώς! Πάρε το ΑΙΟ.
99% θα σε καλύψει. Κι αν δεν σε καλύπτει μετά από ένα διάστημα (που δεν το νομίζω) θα έχεις ήδη ενημερωθεί και για πολλά άλλα που βγαίνουν συνεχώς και το ξανασκέφτεσαι. Ακόμα κι αν δεν σου αρέσει καθόλου το ΑΙΟ (πράγμα απίθανο) τα χρήματα που θα δώσεις είναι πολύ λιγότερα από όσα θα έδινες για οποιοδήποτε σετ.

Αποσυνδεδεμένος Giwrgos7

  • *
  • 13
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Βοήθεια στην επιλογή ηλεκτρονικού mod, συγκρίσεις
« Απάντηση #668 στις: Απριλίου 07, 2016, 11:42 »
Οπότε να μην κοιτάξω κάτι σε Piko, 30w ή VTC mini; Θεωρείτε τον AIO ως καλύτερη επιλογή ανεξαρτήτως χρημάτων (budget γύρω στα 85 ευρώ);

Αποσυνδεδεμένος megst

  • ****
  • 1278
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιώργος
Απ: Βοήθεια στην επιλογή ηλεκτρονικού mod, συγκρίσεις
« Απάντηση #669 στις: Απριλίου 07, 2016, 11:58 »
Το AIO είναι απλά οικονομικότερη αλλά και μια καλή επιλογή. Συσκευές όμως σαν το pico ή το vtc mini, θα σε πάνε πιο μακριά. Εννοώ ότι δεν θα αναζητήσεις καθόλου γρήγορα (μη σου πω και καθόλου) μια νέα συσκευή. Ξαναλέω πως το ΑΙΟ είναι σίγουρα ένα εξαιρετικό compact ΗΤ, αλλά είναι πιθανόν στο μέλλον να αναζητήσεις κάτι καλύτερο/δυνατότερο. Ζυγίζεις τις προθέσεις σου και βλέπεις... ;)

Αποσυνδεδεμένος e-spy

  • *****
  • 2471
  • Φύλο: Άντρας
  • Χιούμορ είναι η τέχνη να κρύβεις τις πληγές σου...
    • 99designs
Απ: Βοήθεια στην επιλογή ηλεκτρονικού mod, συγκρίσεις
« Απάντηση #670 στις: Απριλίου 07, 2016, 12:11 »
Φίλε Γιώργο, μπορείς να κοιτάξεις ότι θέλεις.
Οι λόγοι που εγώ προσωπικά σου πρότεινα το ΑΙΟ είναι:
  • Πολύ ποιοτική επιλογή για τα χρήματά του.
  • Πολύ απροβλημάτιστη επιλογή (για αρχή)
  • Πολύ διακριτική συσκευή
  • Έχω 10 μοντς και 10 ατμοποιητές και μόλις έπεσε το ΑΙΟ στα χέρια μου δεν το ξανάφησα.
Εάν θέλεις να κοιτάξεις οποιοδήποτε άλλο μοντ, φυσικά και μπορείς να το κάνεις,
αλλά αμέσως μετά θα μπούμε σε συζήτηση και για ατμοποιητή, όπου εκεί τα πράγματα
γίνονται λίγο πιο περίπλοκα, και είναι μεγάλη συζήτηση.
Φυσικά αν θέλεις μπορούμε να το κάνουμε και αυτό.

Αν το budget σου είναι γύρω στα 85€ μπορώ να σου συστήσω και μερικά άλλα kits
τα οποία όμως δεν τα έχω δοκιμάσει όλα.
  • VTC Mini + Cubis
  • VTC Mini + Tron
  • iStick Pico + Melo III
  • Kanger KBOX Mini TC 75W + TopTank Mini ή Nano
  • SMOKTech R80 TC + TFV4 Micro
  • MINI VOLT 40W BOX MOD KIT

(έχω τα δύο πρώτα από αυτά και είμαι πολύ ευχαριστημένος)

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Βοήθεια στην επιλογή ηλεκτρονικού mod, συγκρίσεις
« Απάντηση #671 στις: Απριλίου 07, 2016, 12:15 »
Καλησπέρα! Θα ήθελα την πολύτιμη βοήθειά σας! Η προηγούμενη εμπειρία μου με το ΗΤ δεν ήταν ιδιαίτερα επιτυχημένη. Είχα το elips-c της Ovale. Σκέφτομαι να ξανακάνω μια προσπάθεια και είμαι ανάμεσα σε ΑΙΟ και iStick (20-40w ή Pico). Θα προτείνατε κάποιο από αυτά ή να κοιτάξω και κάτι άλλο;

Εγώ θα σου έλεγα να πάρεις ένα istick 30 ή ένα vtc mini σε συνδυασμό με έναν cubis (δε θυμάμαι τιμές από Ελλάδα, αλλά δε νομίζω να ξεπερνας το όριο που έχεις θέσει). Ο cubis χρησιμοποιεί της ίδιες αντιστάσεις με το aio, αλλά όταν τον βαρεθείς, θα σου μείνει τουλάχιστον η μπαταρία για βάλεις κάτι πάνω, δε θα ψάχνεις ξανά απτην αρχή.
Καλό το aio, αλλά δεν είναι για πολλά πολλά, μετά από λίγο καιρό πιστεύω θα ψάξεις κάτι παραπάνω.  

Αν και το καλύτερο για μένα θα ήταν να πας σε 2-3 μαγαζί της περιοχής σου, να δοκιμάσεις τα τσιγάρα για τα οποία συζητάμε και να αποφασίσεις μόνος σου ποιο σου ταιριάζει καλύτερα.

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9595
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Βοήθεια στην επιλογή ηλεκτρονικού mod, συγκρίσεις
« Απάντηση #672 στις: Απριλίου 07, 2016, 12:33 »
Με τη σειρά μου θα πρότεινα ένα από τα iStick Pico και vtc mini.

Αποσυνδεδεμένος Lorentzo

  • *
  • 71
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Βοήθεια στην επιλογή ηλεκτρονικού mod, συγκρίσεις
« Απάντηση #673 στις: Απριλίου 08, 2016, 07:48 »
Δοκιμασμένες αξιόπιστες επιλογές(έχω κ τα 2) το evic vtc mini ή το ipv d3,
το καθένα με τα συν κ τα πλην στη μεταξύ τους σύγκριση.
Το μεν evic πιο ελαφρύ σε βάρος,με μέτρια ni-ti-ss λειτουργία,με άψογη mech λειτουργία,
το δε ipv με απροβλημάτιστη λειτουργία σε ti,ni
και σε power άριστα αμφότερα
Το ένα ή το άλλο μοντάκι με έναν kayfun είναι πολύ καλές επιλογές

Απ: Βοήθεια στην επιλογή ηλεκτρονικού mod, συγκρίσεις
« Απάντηση #674 στις: Απριλίου 11, 2016, 00:45 »
παιδια τι διαφορετικο καταλαβαινει ενας ατμιστης σε tc σε σχεση με power mode>? θελω να ξερω γτ θελω να παρω ενα μοντ. η το ipv d3 η το vtc mini.  Πιο πολυ με κοβω για αντιστασεις 1-1,8 οημ. Για γευση δλδ. Προβληματιζομαι εντονα. help

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 171 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 154 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20634 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 281246 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207888 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65768 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 174440 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312780 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14120 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124760 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93522 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4180 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix