vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

67 επισκέπτες, 8 χρήστες
teo77, lounik, Jorge, manoslykos, grag, ThioVag, infernity, GeorgeGTS

Twitter

ΒΟΗΘΕΙΑ για επιλογή clearomizer

Αποσυνδεδεμένος mode plagal

  • ***
  • 501
  • Φύλο: Άντρας
  • happy people have no stories..
Απ: ΒΟΗΘΕΙΑ για επιλογή clearomizer
« Απάντηση #705 στις: Ιανουαρίου 19, 2018, 13:37 »
ερωτηση για φιλο.
υπαρχει καμια ετσι λιστα με ατμοποιητες χαμηλης καταναλωσης?
υγ.περα απο τον ναυτιλο το μεγα.

Αποσυνδεδεμένος alexoyiorgis

  • *****
  • 1576
  • Φύλο: Άντρας
  • perception is reality
Απ: ΒΟΗΘΕΙΑ για επιλογή clearomizer
« Απάντηση #706 στις: Ιανουαρίου 19, 2018, 14:05 »
Όσοι παίρνουν μεγάλη αντίσταση, καταναλώνουν λιγότερο υγρό (δουλεύουν σε λιγότερα watts)

Αποσυνδεδεμένος mode plagal

  • ***
  • 501
  • Φύλο: Άντρας
  • happy people have no stories..
Απ: ΒΟΗΘΕΙΑ για επιλογή clearomizer
« Απάντηση #707 στις: Ιανουαρίου 19, 2018, 14:09 »
κανενα ονοματακι?
εχω χασει καθε επαφη με εργοστασιακους εδω και χρονια..
τζουρα τσιγαρισια παντα.οχι απαραιτητα φουλ σφιχτη αλλα οχι αερατη.

Αποσυνδεδεμένος alexoyiorgis

  • *****
  • 1576
  • Φύλο: Άντρας
  • perception is reality
Απ: ΒΟΗΘΕΙΑ για επιλογή clearomizer
« Απάντηση #708 στις: Ιανουαρίου 19, 2018, 15:39 »
Λίγο πιο αεράτοι τσιγαρίσιοι από τον Ναυτίλο 2 μπορούν να γίνουν ο ijoy elf (που γεμίζει λίγο πιο εύκολα από τον ναυτίλο 2 και παίρνει τις ίδιες ακριβώς αντιστάσεις με αυτόν, τις οποίες βρίσκεις παντού) και ο καινούργιος Innokin Zenith (που είναι ό,τι πιο εύκολο θα βρεις στο γέμισμα εργοστασιακού και που οι αντιστάσεις του αντέχουν περισσότερο από του ναυτίλου 2 και σε υγρά 70VG/30PG).
Αυτούς έχω μόνο για καιρό στα χέρια μου και γι' αυτό μόνο αυτούς αναφέρω.
Για τον Zenith δες:
http://vaping.gr/index.php/topic,38622.0.html


Αποσυνδεδεμένος nikosallos

  • *****
  • 1613
  • Φύλο: Άντρας
  • ..έχει ο θεός...
Απ: ΒΟΗΘΕΙΑ για επιλογή clearomizer
« Απάντηση #709 στις: Ιανουαρίου 19, 2018, 19:28 »
Καλημερα στην παρέα! Ενας φιλος που εχει το melo 3 , θελει να παρει δευτερο ατμοποιητη που να μοιαζει στη τζουρα με τον melo... τι προτίνετε, μιας κι εγω εχω χρονια να ασχοληθω με το εργοστασιακό κομμάτι;;
Ferotank2 fumytech ...άψογος

Αποσυνδεδεμένος FML

  • ***
  • 700
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΒΟΗΘΕΙΑ για επιλογή clearomizer
« Απάντηση #710 στις: Μαρτίου 10, 2018, 22:15 »
Παίδες από ντουμανάτο (30-40W ας πούμε, σε μονομπάταρο αυστηρά) τι παίζει στον χώρο με έτοιμες αντιστάσεις;

Έχω γνώσεις από τσιγαρίσιους/αεράτους τσιγαρίσιους όλων των ειδών, πλέον και από επισκευάσιμους ντουμανάτους,
αλλά από αυτούς που δέχονται εργοστασιακές κεφαλές, έχω μαύρα μεσάνυχτα. Είναι για φίλο που δεν την παλεύει να
επισκευάζει και ο Zenith που του πήρα, αν και του άρεσε, δεν τον καλύπτει στο θέμα ντουμάνι. Δυστυχώς, τώρα με τις
απαγορεύσεις (και λόγω απειροελάχιστου ελεύθερου χρόνου) δεν με παίρνει να αγοράσω τους πχ. 5 top, να τους
δοκιμάσω και να του δώσω τον "καλύτερο", οπότε θα χρειαστώ τη βοήθειά σας.

Θα με ενδιέφερε να μπορούμε να  βρούμε αντιστάσεις σε e-smokers/dotshop (μιας που από αυτά -συνήθως- ψωνίζω
τα ατμιστικά μου) και να αντέχουν όσο περισσότερο (σχετικό αυτό, το γνωρίζω) οι αντιστάσεις. Με μια μικρή έρευνα,
έχω σημειώσει: Joytech Ultimo, Aspire Cleito, Vaporesso Guardian. Παίζει κάτι άλλο; Αν ναι τί; Γενικά τι προτείνετε;

Υπόψην, ο φίλος δουλεύει ως delivery, οπότε είναι πολλή ώρα στο μηχανάκι και μπαινοβγαίνει συνέχεια σε κτήρια,
μην τον πεθάνει ο ατμοποιητής στις διαρροές λόγω αλλαγών στη θερμοκρασία... (δεν έχω ιδέα αν υπάρχει clearo
που να κλείνουν τα υγρά). Επίσης αν γινόταν να μπορεί να αλλάξει coil χωρίς να αδειάσει το tank, ευπρόσδεκτο.



Ευχαριστώ

Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Απ: ΒΟΗΘΕΙΑ για επιλογή clearomizer
« Απάντηση #711 στις: Μαρτίου 10, 2018, 22:22 »
Θα σου απαντήσω γι' αυτόν που έχω δοκιμάσει και είναι ο Vaporesso Guardian. 

Η γεύση του με τις κεραμικές κεφαλές είναι πολύ καλή, όμως φαίνεται ότι βρίσκεται εκτός προδιαγραφών σου, αφού η μικρότερη αντίστασή του είναι 0,5Ω και "παίζει" στα 20 - 35W. Δεν θα τον έλεγες δηλαδή και τελείως ντουμανάτο. Πάντως είναι πάρα πολύ καλός και διαρροές δεν είχα δει ποτέ και για κανέναν λόγο.

Απ: ΒΟΗΘΕΙΑ για επιλογή clearomizer
« Απάντηση #712 στις: Μαρτίου 10, 2018, 22:47 »
Μπορείς επίσης να κοιτάξεις τον smok baby beast με πληθώρα αντιστάσεων καθώς και τον smok spirals tank που παίρνει και αρκετά αέρα τες τσιγαρισιες αντιστασεις και restricted πνευμονικές και έχει και επισκευάσιμο deck, αν βαρεθεί ο φίλος σου να πληρώνει αντιστάσεις.
Μπορεί και να κάνει σετάκι εναν μέλο 3, ή4 μαζί με pico. Ειδικά ο 4 είναι άπαιχτος.

Στάλθηκε από το Lenovo A6000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Parafron4

  • *
  • 54
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΒΟΗΘΕΙΑ για επιλογή clearomizer
« Απάντηση #713 στις: Μαρτίου 10, 2018, 23:51 »
Παίδες από ντουμανάτο (30-40W ας πούμε, σε μονομπάταρο αυστηρά) τι παίζει στον χώρο με έτοιμες αντιστάσεις;

Έχω γνώσεις από τσιγαρίσιους/αεράτους τσιγαρίσιους όλων των ειδών, πλέον και από επισκευάσιμους ντουμανάτους,
αλλά από αυτούς που δέχονται εργοστασιακές κεφαλές, έχω μαύρα μεσάνυχτα. Είναι για φίλο που δεν την παλεύει να
επισκευάζει και ο Zenith που του πήρα, αν και του άρεσε, δεν τον καλύπτει στο θέμα ντουμάνι. Δυστυχώς, τώρα με τις
απαγορεύσεις (και λόγω απειροελάχιστου ελεύθερου χρόνου) δεν με παίρνει να αγοράσω τους πχ. 5 top, να τους
δοκιμάσω και να του δώσω τον "καλύτερο", οπότε θα χρειαστώ τη βοήθειά σας.

Θα με ενδιέφερε να μπορούμε να  βρούμε αντιστάσεις σε e-smokers/dotshop (μιας που από αυτά -συνήθως- ψωνίζω
τα ατμιστικά μου) και να αντέχουν όσο περισσότερο (σχετικό αυτό, το γνωρίζω) οι αντιστάσεις. Με μια μικρή έρευνα,
έχω σημειώσει: Joytech Ultimo, Aspire Cleito, Vaporesso Guardian. Παίζει κάτι άλλο; Αν ναι τί; Γενικά τι προτείνετε;

Υπόψην, ο φίλος δουλεύει ως delivery, οπότε είναι πολλή ώρα στο μηχανάκι και μπαινοβγαίνει συνέχεια σε κτήρια,
μην τον πεθάνει ο ατμοποιητής στις διαρροές λόγω αλλαγών στη θερμοκρασία... (δεν έχω ιδέα αν υπάρχει clearo
που να κλείνουν τα υγρά). Επίσης αν γινόταν να μπορεί να αλλάξει coil χωρίς να αδειάσει το tank, ευπρόσδεκτο.



Ευχαριστώ

Smok x-baby με το airflow στο πάνω μέρος χωρίς ίχνος διαρροής. Απλά παίζει στα 50W περίπου με την Q2 αντίσταση.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Αποσυνδεδεμένος Palasd

  • ***
  • 536
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΒΟΗΘΕΙΑ για επιλογή clearomizer
« Απάντηση #714 στις: Μαρτίου 11, 2018, 08:00 »
Εγώ είχα τον tfv 8 baby Q2 coil 30W-40W M2 coil 35w τις παίζει άνετα μονομπάταρο και πότε μα ποτέ δεν είχα ίχνος διαρροής



Αποσυνδεδεμένος smoka

  • **
  • 408
  • Φύλο: Άντρας
  • Κάνε το καλό και ριξ΄το στον ατμό!
Απ: ΒΟΗΘΕΙΑ για επιλογή clearomizer
« Απάντηση #715 στις: Απριλίου 02, 2018, 16:46 »
Καλησπέρα παιδιά.Χρόνια και ζαμάνια. ;D
Είχα χρόοοονια να μπω εδώ μέσα και έχω χάσει αρκετά την εξέλιξη του ητ.
Θα ήθελα να ρωτήσω για κάποιον ατμοποιητη με ανταλλακτικές κεφαλές που να μην κάνει μπουρμπουλήθρα.Έχω αυτη τη στιγμή τον L 200 από nobacco και δεν παλεύεται.Ποτε λειτουργει καλα πότε όχι.

Αποσυνδεδεμένος Electron-77

  • **
  • 117
  • Φύλο: Άντρας
  • If evolution works, why are there so many idiots?
Απ: ΒΟΗΘΕΙΑ για επιλογή clearomizer
« Απάντηση #716 στις: Απριλίου 02, 2018, 17:19 »
Aspire triton mini. Απο τους καλυτερους που ειχα πριν περασω μονο στους επισκευασιμους. :)

Αποσυνδεδεμένος spykal1

  • ***
  • 980
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΒΟΗΘΕΙΑ για επιλογή clearomizer
« Απάντηση #717 στις: Απριλίου 02, 2018, 19:10 »
Σε εμενα ο τριτον μινι ειχε προβλήματα υπερτροφοδοσιας κ μπουρρμουλήθρες . Εχει και χωρητικοτητα( 1.5- 2 ml) μικρη...

Αυτοι οι εργοστασιακοι είναι καταληλοι:

Ιnnokin zenith 4ml,    Melo 4ml ,    Cubis 2  3.5 ml

Αποσυνδεδεμένος alexoyiorgis

  • *****
  • 1576
  • Φύλο: Άντρας
  • perception is reality
Απ: ΒΟΗΘΕΙΑ για επιλογή clearomizer
« Απάντηση #718 στις: Απριλίου 02, 2018, 19:41 »
Κι εγώ θα πρότεινα τον Zenith (για το απροβλημάτιστο και πανεύκολο της χρήσης του και για την αντοχή των αντιστάσεών του), αλλά είναι 24άρης και ίσως σε βάλει σε έξοδα νέου μοντ, επειδή ο L200 που είχες είναι 22άρης.

Ρίξε μια ματιά:
http://vaping.gr/index.php/topic,38622.0.html

Αποσυνδεδεμένος smoka

  • **
  • 408
  • Φύλο: Άντρας
  • Κάνε το καλό και ριξ΄το στον ατμό!
Απ: ΒΟΗΘΕΙΑ για επιλογή clearomizer
« Απάντηση #719 στις: Απριλίου 03, 2018, 10:28 »
Ευχαριστώ για τις προτάσεις σας.Έχω κάποιες ερωτήσεις.

alexoyiorgis 
τι σημαίνει 22άρης,24άρης κτλ?
τον l 200 τον έχω στο μοντ eleaf istick tc 40w.

Επίσης ο ατμοποιητής που έχω δουλεύει καλά σε στα 15-18βατ.Πρίν χρόνια σε αυτα τα βατ οι ατμοποιητές καίγονταν.Έχει μπεί στο παιχνίδι κάποιο καινούριο σύρμα αντίστασης?


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 198 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 176 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20766 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 281508 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207938 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65956 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 174635 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312897 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14281 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124829 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93599 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4208 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix