vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

215 επισκέπτες, 4 χρήστες
dkostas, TasMan, gigelis78, camber

Twitter

Phenomenon by Gus

Αποσυνδεδεμένος demkoni

  • *****
  • 1669
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα όλα...
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #2460 στις: Δεκεμβρίου 05, 2015, 14:09 »
Καλό Σου Κου ΛΕΜΕ!!!  :))




Αν δεν αγαπάς κάτι τότε γιατί να τα έχεις... Για να τα κοιτάς???? :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος altan678

  • ***
  • 671
  • Φύλο: Άντρας
  • Tomorrow belongs to NOBODY
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #2461 στις: Δεκεμβρίου 05, 2015, 14:16 »
Δεν είχα ποτέ στην κατοχή μου κάτι που να έχει βγάλει ο Gus και πιθανότατα δε θα αποκτήσω ποτέ (για οικονομικούς λόγους δυστυχώς). Πάντως ο άτιμος βγάζει τα πλέον όμορφα ατμιστικά προϊόντα.  Από τα μηχανικά μοντάκια μέχρι τους ατμοποιητές...

Αποσυνδεδεμένος χολερας

  • **
  • 260
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #2462 στις: Δεκεμβρίου 05, 2015, 15:22 »
 :respect: :respect: :respect:
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 05, 2015, 16:41 από χολερας »

Αποσυνδεδεμένος mankar72

  • ****
  • 1240
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #2463 στις: Δεκεμβρίου 05, 2015, 15:40 »
Τι είναι πάλι τούτο? Έκδοση Phenomenon Five Pawns? Φτου ρε γα@@το και μόλις έφτιαξα τη λίστα με τα διάφορα κουστουμάκια του Phenomenon. :))

Αποσυνδεδεμένος chzamp

  • ****
  • 1000
  • Φύλο: Άντρας
  • Χρήστος.....χάρηκα...
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #2464 στις: Δεκεμβρίου 05, 2015, 15:52 »
Χαζευα λιγο το ιστορικο των μυνηματων του dem... Διέκρινα τρελα, ικανότητα, πειραματισμο, προσπάθεια να βοηθήσει, επεξηγήσεις και αλλα πολλά.. Δεν διέκρινα αρνητισμο, μικροπρέπεια , προσπάθεια να την πει, ή οποιουδήποτε προσηλυτισμού, τρολαρισμα, ή ζήλεια...
Εχω βοηθηθεί απίστευτα από αυτά που κατά καιρούς εχει γράψει, δεν εχω αισθανθεί ούτε ότι προβάλλομαι, ούτε ότι καθοδηγούμαι και δεν θα με ένοιαζε στο ελαχιστο αν μάθαινα ακόμη και ότι του τα χάρισε ο κατασκευαστής για να τα τεστάρει. Ουπςς πιπερι, παω να διαβάσω κανα κινεζομαγαζομοντριβιου δυο ημερών χρήσης....

Αποσυνδεδεμένος Σταύρος 63

  • ***
  • 674
  • Φύλο: Άντρας
  • Τό γάρ περισσά πράσσειν ούκ έχει νούν ούδένα
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #2465 στις: Δεκεμβρίου 05, 2015, 18:17 »
Ακόμα έχω τις φωτοτυπίες που εβγαζα στη ζουλα στη δουλειά πως στήνεται ο kaufoun lite, κ μετά σπίτι για πρακτική. Έχει βοηθήσει πολύ κόσμο ο dem!

Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #2466 στις: Δεκεμβρίου 05, 2015, 22:18 »
Για το φίλο που είχε θέμα με τις σταγόνες πάρα πίσω, δε βρίσκω το ποστ.
Δε θυμάμαι πως έχεις πει ότι στρίβεις την αντίσταση, αλλά αν δεν φτιάχνεις mc, δοκίμασε έτσι!
Ειχα παρόμοιο πρόβλημα..

Αποσυνδεδεμένος Lux

  • ***
  • 801
  • im Proud for my cloud
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #2467 στις: Δεκεμβρίου 05, 2015, 23:51 »
Θα ηθελα να σας ευχαριστησω για τις συμμετοχες στο θεμα και να ευχηθω χρονια πολλα στου Νικολακηδες και τις Νικολεττες
Φυσικα δεν ειχα φανταστει οτι θα γινει τοσο ντορος οταν ξεκιναγα το Thread
αν και ειχα καταλαβει απο τις πρωτες ημερες οτι εχουμε να κανουμε με εναν ατμοποιητη που θα γραψει ιστορια στα ατμιστικα δρωμενα

Απο το Φλεβαρη μεχρι τωρα περασαν πολλα Φαινομενα απο τα χερια μου , καποια ανταλλαξα καποια εκανα δωρο
μα τελικα μεχρι στιγμης εχω κρατησει ενα απ ολα καθως και δυο βασεις custom




Κανενα δεν ειναι ιδιο με καποιο αλλο
κανενα δε σταζει με οποιο κουστουμι κι αν ειναι ντυμενο
Κανενα δε παρουσιαζει προβληματα η δυσλειτουργιες και ολα ατμιζουν σα τσαμπιον
απο το πιο σφιχτό μεχρι τον Καιαδα
τι διαολο ολα τα καλα κομματια σε μενα τυχανε ;

Δυστυχως για μενα αλλα μου ειναι δυσκολο να ατμισω αλλον ατμοποιητη με τοση ευχαριστηση τωρα και μετα απο 10 μηνες καθημερινης απολαυσης

Παρακολουθω συχνα το θεμα αλλα πλεον γραφω σπανια διοτι καποιες φορες μου φαινεται οτι διαβαζω ποστς και βλεπω βιντεο απο αλλο πλανητη που δε καταλαβαινω το ρολο που προσπαθουν να επιτελεσουν στην αναπτυξη του νηματος
Παρ ολα αυτα χρειαζεται ο αντιλογος, χρειαζονται πολλες αποψεις και συμπερασματα ωστε να ξεδιπλωθουν τα ειδικα χαραχτηριτικα ενος ατμοποιητη που αν μη τι αλλο δε μενει στασιμος και αλλαζει συνεχως προς το καλυτερο

.!.


« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 05, 2015, 23:56 από Lux »

Αποσυνδεδεμένος drakmor

  • ****
  • 1081
  • Φύλο: Άντρας
  • Flavor chasing
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #2468 στις: Δεκεμβρίου 06, 2015, 00:11 »
Συμφωνώ απόλυτα με τον lux και εγώ από τον Μάρτιο με 3 pheno ποτέ δεν συνάντησα το παραμικρό πρόβλημα. Παρακολουθώ και εγώ το θέμα στενά αλλά τις περισσότερες φορές διαβάζω πράγματα πρωτόγνωρα για μένα και παρουσιάζεται προβλήματα που δεν είχα ιδέα ότι υπήρχαν. Αλλά για αυτό υπάρχει αυτό το θέμα για να λύνονται όλα.my 2 cents

Sent from my SM-G925F using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος knight77

  • ***
  • 667
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #2469 στις: Δεκεμβρίου 06, 2015, 09:36 »
Καλημέρα, χρόνια πολλά στους Νίκους και Νικολέτες!





Αποσυνδεδεμένος xagios

  • **
  • 167
  • Φύλο: Άντρας
  • Μου αρέσει η μοναδικότητα και όχι η μαζικότητα
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #2470 στις: Δεκεμβρίου 06, 2015, 09:49 »
Εγω αν και σχετικα νεος στο χωρο οταν δοκιμασα το φαινομενο ξεχασα οτι ειχα και πλεον δεν μπορω να καπνισω τιποτε αλλο απο αυτους που ξερω ... τωρα ψαχνω να βρω ακομα εναν

Αποσυνδεδεμένος ChRiS82

  • ***
  • 817
  • Φύλο: Άντρας
  • Που είναι το VaporShark μου;
    • Personal Website
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #2471 στις: Δεκεμβρίου 06, 2015, 18:11 »
Για όσους ίσως έχουν θέμα με το άνοιγμα του Tank στο Phenomeno και όχι μόνο.
Αν είναι καινούργια τα oring ειτε για κάποιο λόγο μας ταλαιπωρεί το άνοιγμα του Tank
στο Phenomenon,φροντίζουμε μέχρι να στρώσουν τουλάχιστον να λιπαίνουμε λίγο τα
oring πριν κλείσουμε το Tank.Έπειτα μετά γίνεται παιχνιδάκι.

Με τα ΟΣΑ προαναφέρθηκαν/υπόθηκαν,θέλω να απαντήσω και εγώ,αλλά σε κάτι συγκεκριμένο
που άκουσα απο έναν άνθρωπο που προσωπικά θεωρώ τόσο σεμνό,όσο διακριτικό,άλλο τόσο
υπομονετικό και αν μη τι άλλο,πάρα πολύ "αγαθό" με την καλή έννοια,είτε καλό.

Ο συγκεκριμένος ατμοποιητής (Phenomenon) ΔΕΝ είναι για άπειρους στον χώρο,ο συγκεκριμένος
ατμοποιητής θέλει ψάξιμο και να σεβαστείς κάποια πράγματα,που αν δεν έχεις κάνει τον κύκλο σου,
δύσκολα θα τον εκτιμήσεις.Αν κύριο κριτήριο σου είναι η ατμιστική απόλαυση,προχωράς στην αγορά
του και σίγουρα δεν θα σε αφήσει παραπονεμένο,αν κύρια κριτήρια σου είναι άλλα όπως ευκολία κλπ,
τότε απλά μην ασχοληθείς καν.

Αυτά τα ολίγα απο μένα με ένα πολύ μικρού μήκους βίντεο με το άνοιγμα των Tank.

Αποσυνδεδεμένος Xainis

  • **
  • 239
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #2472 στις: Δεκεμβρίου 06, 2015, 23:28 »
Εγώ πάντως ξεβιδώνω όλο το deck από το σημείο δηλαδή που βιδώνει το τζαμάκι και δεν έχω κανένα θέμα. Όλα μια χαρά. Δεν έχω δει να αναφέρεται γενικά  και δεν έχω καταλάβει γιατί. Νομίζω είναι το πιο εύκολο.

Sent from my iPad using Tapatalk HD

Αποσυνδεδεμένος iPant

  • **
  • 439
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #2473 στις: Δεκεμβρίου 06, 2015, 23:32 »
Δε νομίζω στον Phenomenon να βιδώνει κανένα "τζαμάκι"

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #2474 στις: Δεκεμβρίου 06, 2015, 23:38 »
Βιδώνει στο κάτω δαχτυλίδι που έχει τις τρύπες του αέρα. Μου το είχε προτείνει και ο Μάριος αν ήθελα να βγάλω τη βάση για έλεγχο του στησίματος, ώστε μετά στο δέσιμο να λειτουργεί αυτό το σπείρωμα ως οδηγός και για το βίδωμα της καμπάνας, χωρίς να στραβωβιδώνει.
Το έκανα μια-δυο φορές στην αρχή αλλά δε με βόλεψε.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 25 12778 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 16:28
από KORG N364
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 123646 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 12:15
από Chris66
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1809 278500 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 10, 2024, 22:29
από Antiprosopos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 233 63900 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 10, 2024, 14:19
από Ελένη Π
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1395 206512 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 23:14
από Xxristos
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 92938 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3899 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1129 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 173016 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15569 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14282 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9643 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos