vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

511 επισκέπτες, 7 χρήστες
manoslykos, Jorge, th3ofilos, dkostas, costasibiza84, FaniFox, akis91

Twitter

Phenomenon by Gus

Αποσυνδεδεμένος Eternal

  • ****
  • 1079
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #5595 στις: Μαρτίου 22, 2019, 10:30 »
Προς το παρών, παρότι η γεύση του θα μου μείνει αξέχαστη των αφήνω στην άκρη, μέχρι να τον επιστρέψω, δοκίμασα και με μικρές μυτουλες στην άκρη τίποτα σκουρενει κιόλας το υγρό αρκετά και στραβωνω, το έβαλα και με τα λουκια ανοιχτά τίποτα, όχι τίποτα άλλο αλλά η αλήθεια είναι ότι βαριέμαι να βγάζω συνέχεια τα υγρά για να τσεκάρω το στήσιμο.

Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #5596 στις: Μαρτίου 22, 2019, 10:35 »
Με γέμισμα από κάτω είναι ο Phenomenon που σου έδωσε ο σιπίς; Γιατί έτσι όπως τα γράφεις, αυτό καταλαβαίνω. 

Αποσυνδεδεμένος Eternal

  • ****
  • 1079
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #5597 στις: Μαρτίου 22, 2019, 10:44 »
Ναι έχει κάτι τριπουλες από πάνω αλλά είναι πολύ μικρες οπότε από κάτω, βέβαια ένας τύπος στην δουλειά με τα χίλια ζόρια μου έδωσε έναν που γεμίζει από πάνω και στους 2 έχω το ίδιο θεματα

Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #5598 στις: Μαρτίου 22, 2019, 10:59 »
Πρέπει να πιούμε καφέ τότε :) Πρέπει να έχει γίνει εντελώς μαύρη η αντίσταση για να σου κάνει επιστροφή υγρού.

Αποσυνδεδεμένος Eternal

  • ****
  • 1079
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #5599 στις: Μαρτίου 22, 2019, 11:07 »
Ναι μετά από κάνα 2μλ κατράμι, ντάξει δεν ασχοληθώ όσο με τον prime απλά εκνευρίζομαι, λίγο βαμβάκι βαζω, ποιο πολύ βαζω τα ίδια, σκασιματα είτε χαλαρά είτε σφιχτά στην αντίσταση ενα και το αυτό, τέλος παντων

Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #5600 στις: Μαρτίου 22, 2019, 11:13 »
Επιφυλλάσσομαι, γιατί νομίζω είναι κλώνος (σωστά; ), μη παίζει τίποτα με την μεταφορά ρεύματος, όμως γενικότερα ο ατμοποιητής δεν επιστρέφει υγρό, ούτε μαυρίζει τις αντιστάσεις νωρίτερα από τους άλλους. 

Δύο πράγματα που μπορώ να σκεφτώ είναι τα εξής:

α) Δες άμα δεν έχεις βαμβάκι μέσα στο λούκι, αλλά μόνο απλωμένο σαν βεντάλια στα λούκια.

β) Μήπως έχεις ψηλά την αντίσταση και ακουμπάει το βαμβάκι στα τοιχώματα;

Αποσυνδεδεμένος Eternal

  • ****
  • 1079
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #5601 στις: Μαρτίου 22, 2019, 11:27 »
Ψηλά είναι λιγάκι ναι, όχι πολύ όμως. Το έχω απλωμένο μέσα στο ντεκ και στα λουκια την μια φορά δεν είχα βάλει μέσα, και την άλλη το αντίθετο, το μόνο που δεν είχα αλλάξει ειταν το ύψος της αντίστασης 

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #5602 στις: Μαρτίου 22, 2019, 11:39 »
[justify][member=15403]Eternal[/member], καλημέρα. Συμφωνώ κι εγώ με όσους φίλους έχουν ήδη αναφέρει περί βαμβακώματος, από εκεί και πέρα συμφωνώ και με όσα λέει ο Κώστας Άλεξ· δεν λέω πως είναι ο πιο εύκολος επισκευάσιμος, όμως δεν υπολειτουργεί χωρίς λόγο ένας Phenomenon, σε καμία περίπτωση. [όσο αφορά τα διάφορα κουστούμια, αν βοηθάνε οι παρακάτω εικόνες τους, αλλά και περί των οπών στο πάνω μέρος, συν τις διαφορές στα κάτω δαχτυλίδια τους][/justify]


Αποσυνδεδεμένος Eternal

  • ****
  • 1079
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #5603 στις: Μαρτίου 22, 2019, 11:53 »
[member=16029]JoeBarTeam[/member] παω πασο σίγουρα για να το λενε κάτι ξέρουν, απλά δεν μπορώ να εντοπίσω το πρόβλημα, τα κοστούμια είναι έτσι ακριβώς και τα 2,του σιπι με τις 2 μικρές οπές και ο άλλος με την μεγαλη οπη, το θέμα είναι το άδειασμα όχι το γέμισμα, γιατί για να τσεκάρω το στήσιμο πρέπει να αδειάσω το τανκ.

Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #5604 στις: Μαρτίου 22, 2019, 11:57 »
Όχι, λάθος κάνεις. Και στις δύο εκδόσεις δεν χρειάζεται να αδειάσεις τανκ για να τσεκάρεις στήσιμο. Γυρνάς τον ατμοποιητή ανάποδα, τσεκάρεις ότι το deck ξεβιδώνει χωρίς να γυρνάει την καμπάνα (δηλαδή να μην έχουν κολλήσει μεταξύ τους) και το ξεβιδώνεις ώστε να δεις το deck.

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #5605 στις: Μαρτίου 22, 2019, 12:03 »
[justify][member=15403]Eternal[/member], εγώ για παράδειγμα, δεν τους δουλεύω τόσο όσο θα έπρεπε και θα ήθελα, το σίγουρο είναι πως έχω προλάβει και κάνει αμέτρητες πατάτες και με Phenomenon, αν θέλεις και τη γνώμη μου, δώσε χρόνο και σε σένα, χαλαρά, και ας δεις κι άλλα δακρύσματα ή υπο- υπερ- τροφοδοσίες ή γερασμένα ή κουνημένα βαμβάκια ή οτιδήποτε έρθει μπροστά σου. Αξίζει χίλιες φορές. /π.χ. στον πρόσφατο minimo μου, έφαγα ένα καμένο που ήταν όλο δικό μου, φυσικά εγώ έκανα πατάτα. Στο δεύτερο στήσιμο έφαγα υγρά..., τόσο έτοιμος είμαι ο άρχοντας, αμέ.  ;D[/justify]

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #5606 στις: Μαρτίου 22, 2019, 12:17 »
...τα κοστούμια είναι έτσι ακριβώς και τα 2,του σιπι με τις 2 μικρές οπές και ο άλλος με την μεγαλη οπη...

Ποια δύο κοστούμια; Εγώ ένα κοστούμι είχα. Λες να ζευγάρωσε με κάνα φαινόμενο του Κώτσου... :laugh1:
 
Βαγγέλη θυμάμαι στην αρχή που έγραψες εδώ πως όλα πήγαιναν καλά. Πρέπει λοιπόν να βρεις τι άλλαξες εν τω μεταξύ στο στήσιμο και σου κάνει αυτά τα θέματα. Το μόνο που μπορώ να πω χωρίς να έχω δει φωτογραφίες είναι πως τα φαινόμενα (και οι unfollow...) θέλουν πάρα πολύ λίγο βαμβάκι. Τόσο λίγο που λες "δεν μπορεί, λάθος θα κάνω". Και πάντως επιστροφή υγρού στο τανκ δεν έχω δει ποτέ ακόμα κι όταν έστηνα με το σύστημα Μπράιγ γιατί είχαν σπάσει τα γυαλιά μου...

ΥΓ. Κλώνος είναι Κώστα.  :yes:



Αποσυνδεδεμένος Eternal

  • ****
  • 1079
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #5607 στις: Μαρτίου 22, 2019, 12:36 »
Εσύ ναι Κωνσταντίνε 1 μου έδωσες, στην δουλειά έχει ένας έναν μεταχειρισμένο είναι τέλειος διαφορετικός εκεί στα λουκια έχει κάτι σαν δαγκάνες, πόσο ποιο λίγο βαμβάκι ρε συ με τόσο λεπτορευστα υγρα; Κώστα επειδή δεν έπιασα ακριβώς αυτό που λες θα τσεκάρω κάνα βίντεο να δω για το τσεκ στο στήσιμο με γεμάτο τανκ.

Αποσυνδεδεμένος Giorgos F

  • ****
  • 1224
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #5608 στις: Μαρτίου 22, 2019, 12:43 »
Εκείνες οι δαγκάνες και το τάνκ που γεμίζει από πάνω έχουν λύσει δια παντός τις διαρροές που είχαμε όλοι όσο κι αν προσέχαμε. Και οι παλιοί θυμούνται πριν από αυτά πως όσο και να έκανες ομορφιά με το βαμβάκι, αν ήταν να ξαναβάλεις υγρό μια δυο έφευγε και πιθανόν έσταζε.
Δαγκωτό στις δαγκάνες, και φυσικά στο τανκ που γεμίζει από πάνω.
Και ναι, θέλει λίγο βαμβάκι. Ξεχνάς τι έβαζες σε άλλους ατμοποιητές. Λίγο και ψαλιδισμένο μάλιστα στα σημεία που βγαίνουν έξω από τις σπείρες της αντίστασης.

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #5609 στις: Μαρτίου 22, 2019, 13:07 »
[justify][member=12413]Giorgos F[/member], καλημέρα. Τι αγχωτικά και πεσιμιστικά λόγια είναι αυτά βρε παιδιά. Τι ελάχιστο τού ελάχιστου βαμβακιού και πως πάλι θα έχω πρόβλημα με παλιό κουστούμι ή δεν ξέρω τι άλλο; / ναι και ξανά ναι, συμφωνούμε όλοι, πως το βαμβάκι είναι η εδώ αρχοντιά, όμως απλά λόγια να πούμε, κάθε ντεκ και κάθε είδος επισκευάσιμου θέλει το δικό του ιδανικό στήσιμο, για παράδειγμα, καμία μα καμία διαφορά στη φιλοσοφία ενός Eviva v1 με εδώ, μικροσκοπικοί πυρήνες, βαμβάκι σαν μετάξι και τροφοδοσία σαν χάδι μωρού. Αν το δεις και το δουλέψεις δεν το ξεχνάς ποτέ γιατί ήδη είχες καεί μέχρι να το δουλέψεις σωστά, (ακόμα και σήμερα, παλιός ή νέος, θα βρεθεί και θα πει 'ναι, ο πρώτος Eviva ή ο παλιός Gus είχε θέματα' / όχι δα, σχετικά δύσκολοι ναι, προβληματικοί όμως όχι / τουλάχιστον αυτό είδα εγώ μέχρι τώρα).[/justify]


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 18 8356 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 22:14
από Chris66
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180680 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33992 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536376 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59816 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237559 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 592 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15727 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136159 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085350 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35428 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10276 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12