vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

532 επισκέπτες, 0 χρήστες

Twitter

Κλώνοι του Taifun GT III

Αποσυνδεδεμένος ahill2

  • **
  • 197
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Taifun GT III
« Απάντηση #405 στις: Ιουνίου 22, 2017, 18:10 »
Mimis Καλησπέρα,

τον Hussar τον παράγγειλα την ίδια μέρα με τον Taifun GTIII απλά ο taifun ήρθε πρώτος,ο αέρας που ψάχνω είναι εκεί γύρω σε kayfun,taifun,hurricane και hussar όχι ποιο σφιχτός,γιατί πήρα αυτούς τους ατμοποιητές είναι απλό αναζητούσα κάποιον που θα μου δώσει γεύση εφάμιλλη ή ανώτερη του kayfun.
O Taifun μιας και εδώ είναι το θέμα του για να συνεχίσω και για το θέμα διαρροής που είχα με τα δικά του orings δυστυχώς συνεχίζει και με τα γνήσια οπότε μάλλον κάτι πρέπει να κάνω λάθος εγώ στην ποσότητα βαμβακιού που βάζω...

Αποσυνδεδεμένος nXtLs

  • ***
  • 910
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Taifun GT III
« Απάντηση #406 στις: Ιουνίου 22, 2017, 18:37 »
Η στο ποιο βαμβακι χρησιμοποιείς !


Sent from my iPad using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος mimis

  • ****
  • 1315
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω τις δίχρονες γαλέρες
    • Webcam - Κέρκυρα
Απ: Κλώνοι του Taifun GT III
« Απάντηση #407 στις: Ιουνίου 22, 2017, 19:02 »
Λοιπόν, επειδή πραγματικά ειναι κρίμα κι άδικο και αμαρτία να μην χαιρεται κάποιος αυτο το κορμί, πιστεύω ότι ειναι θέμα βαμβακιού. Να πώ όμως ότι ο δικός μου κλώνος ειναι o mini από την τιμημένη SXK.
Στα πρώτα 2 στησίματα ενώ ξεκινούσαμε καλά και περίκαλα σε ανύποπτο χρόνο, εντελώς αιφνιδίως ξαφνικά δηλαδή, άρχιζε την κλαψούρα και συνέχιζε με τα υγρα να να σχηματίζουν ρυάκι πάνω στο mod. Αυτό δεν μπορεί να ειναι από λαστιχάκια, να είμαστε και ρεαλιστές.
Το πάλεψα λοιπόν με το βαμβάκι, το πάλεψα από δω, το πάλεψα από κει, λίγο το ενα λίγο το άλλο, κατάλαβα ότι δεν γέμιζα το πίσω μέρος της φωλιάς σωστά. Έβαζα ναι μεν βαμβάκι αλλά δεν έμπαινε μέσα στην φωλιά σωστά, έμενε και λίγο από πάνω κοντά στην τρούπα του του pin και έτσι με λίγα λόγια για να ειμαι και σύντομος, όταν γέμιζε μέχρι εκεί υγρό, έκανε υπερχείλιση και μου το έφερνε στο μοντάκι.
Βαμβάκι εντελώς τυχαία σε αυτόν βάζω πάντα cotton bacon 2, και όταν έχανε και στη συνέχεια.
Τώρα να βοήθησα δεν ξέρω, το ελπίζω πολύ.

Αποσυνδεδεμένος ahill2

  • **
  • 197
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Taifun GT III
« Απάντηση #408 στις: Ιουνίου 22, 2017, 19:20 »
Οπως τα περιγράφεις είναι,σίγουρα έχω υπερχείλιση,απο βαμβάκι χρησιμοποιώ koh gen doh ή cotton bacon.
Αντίσταση φτιάχνω μόνο SS, με έχει βολέψει το 28AG και πάντα ανοιχτες σπείρες,σε όλους τους άτμο απο 0.5-0.9 παίζω,δυστυχώς κάτι ακόμα που ξέχασα να αναφέρω πρίν είναι τα σκασίματα που κάνει,μερικές φορές σε σκάσιμο μου καίει την γλώσσα...
Α και κάτι ακόμα όσον αφορά γιατί πήρα taifun και hussar είναι που έχω διαβάσει ότι δεν παίζουν όλοι καλά σε όλα τα υγρά δλδ. καπνικα,γλυκά,ξινά κτλ. ,εμένα μου αρέσουν τα γλυκά υγρά για την ώρα οπότε ψάχνω άτμο για αυτά.
Εχω τον taifun τις copper με μονή αντίσταση.

Αποσυνδεδεμένος nXtLs

  • ***
  • 910
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Taifun GT III
« Απάντηση #409 στις: Ιουνίου 22, 2017, 19:37 »
Δοκίμασε να σηκώσεις λίγο πιο πάνω την αντίσταση ... για τις διαρροές ! Για τα σκασίματα πολυ πιθανόν να ευθύνεται το υγρό σου ! Επίσης δοκίμασε να βάζεις πρώτα την καμπάνα στο τανκ και μετά να τα βιδώνεις όλα μαζί στο ντεκ !


Sent from my iPad using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος wannabe

  • **
  • 288
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Κλώνοι του Taifun GT III
« Απάντηση #410 στις: Ιουνίου 22, 2017, 20:12 »
Πριν μια βδομάδα παρέλαβα κι εγώ τον mini της coppervape και αφού διάβασα τα μαθήματά μου από τούτο το thread, έστησα με kanthal A1 27ga (.36mm) σε 3άρη πυρήνα και cottonbacon με τα ορινγκς που φορούσε.
Κλάματα είχαμε και το γνωστό θέμα του ακούσιου ανοίγματος των υγρών με το ξεβίδωμα για αναπλήρωση.
Βάζω τα γνήσια που είχα ήδη αγοράσει, δάκρυα από τις τρύπες αέρα που γίνονταν λιμνίτσες γύρω απ τον πόλο του mod.
Ξανασυναρμολογώ σφίγγοντας, λιπαίνοντας, ελέγχοντας... δάκρυα και κλάματα.
Όπου λίγο πριν τον βάλω οριστική τιμωρία στο συρτάρι ξαναδιαβάζω προσεκτικά στη σελίδα 17 και.... :thumpup: :thumpup: :thumpup:
Mimis με έσωσες και έσωσες και τον Ταϊφούνη και πολύ σ ευχαριστώ !!!
Έβαλα το βαμβάκι σύμφωνα με το βιντεάκι που ανέβασες και άλλαξα και το πάνω οριγκάκι της καμπάνας με ένα λεπτότερο.
Άααααψογα! Όχι πια δάκρυα και η καμπάνα βράχος στο ξεβίδωμα.
Τώρα θα παίξουμε με σύρματα πυρήνες και αέρηδες. :D

Α και κάτι ακόμα: το reducer του το είχα βάλει αλλά δεν εφάρμοζε καθόλου οπότε... το κατάπιε μάλλον ο νεροχύτης πριν προλάβω να το δοκιμάσω. Ωστόσο στη μιάμιση (από τη μια πλευρά) τρύπα τον βρίσκω άψογο και δε μοιάζει να στραγγαλίζεται η γεύση. Θα τον ανοίγω βέβαια λίγο λίγο και έτσι θα μπω και σε ημιπνευμονικές καταστάσεις ...

« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 22, 2017, 20:20 από wannabe »

Αποσυνδεδεμένος mimis

  • ****
  • 1315
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω τις δίχρονες γαλέρες
    • Webcam - Κέρκυρα
Απ: Κλώνοι του Taifun GT III
« Απάντηση #411 στις: Ιουνίου 22, 2017, 20:25 »
Αυτό με το ξεβίδωμα της καμπάνας πάντως δεν ξέρω γιατί έχετε θέμα. Η καμπάνα γυρίζει μαζι με το καπάκι και μετά από μιάμιση στροφή η καμπάνα είναι σε τυφλό σημείο και το καπάκι βγαίνει σηκωτό.
Τέλος πάντων, το γράφω για όποιον δεν θέλει για οποιοδήποτε λόγο να αλλάζει λαστιχάκια.
UP: Μιάμιση στροφή.  :)

Αποσυνδεδεμένος dinos_74

  • *****
  • 1689
  • Φύλο: Άντρας
  • πεφτω γιατι μπορω να σηκωθω
Απ: Κλώνοι του Taifun GT III
« Απάντηση #412 στις: Ιουνίου 22, 2017, 20:43 »
ενας καλος τροπος για το βαμβακι ειναι το στυλ βενταλια.
Οι περισσοτεροι το ξερετε,για τους νεους ειναι ευκολο να το κανουν. 
Οπως ειναι το γραμμα  αυτο....  V ....  ετσι θα βαζετε το βαμβακι και απο την εξωτερικη μερια θα το ακουμπατε κοντα στην αντισταση.Υπαρχει και φωτο καποιες σελιδες πριν.
Με αυτον τον τροπο θα εχετε πολυ καλη τροφ. υγρου και 0 διαρροες

Αποσυνδεδεμένος eurogod

  • *
  • 74
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Taifun GT III
« Απάντηση #413 στις: Ιουνίου 24, 2017, 15:56 »
Καλησπερα.
Εχω ενα sxk taifun gt3 mini και στο ελευταιο πλυσιμο ο νεροχυτης καταβροχθισε το μονωτικο του θετικου πολου.
Ξερει κανεις που μπορω να το βρω ως ανταλλακτικο?

Αποσυνδεδεμένος dinos_74

  • *****
  • 1689
  • Φύλο: Άντρας
  • πεφτω γιατι μπορω να σηκωθω
Απ: Κλώνοι του Taifun GT III
« Απάντηση #414 στις: Ιουλίου 02, 2017, 21:49 »
εφτιαξα μια αντισ. με 28ga 3mm και 2,8 ohm.
Στα 10 watt και κλειστο αερα με μια τρυπα ανοιχτη παιζει καλα.
Κανονικα που παιζει αυτο?

Αποσυνδεδεμένος truckman

  • ***
  • 988
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Taifun GT III
« Απάντηση #415 στις: Ιουλίου 02, 2017, 21:52 »
2,8ohm?? Πόσες σπείρες έκανες βρε θηρίο?

Αποσυνδεδεμένος GnF

  • **
  • 345
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Taifun GT III
« Απάντηση #416 στις: Ιουλίου 02, 2017, 21:57 »
με 3.5 πυρήνα και kanthal θα θέλει 11 με 12 σπείρες. πολύ οριακά (σε χώρο) το βρίσκω.άντε με 4αρι πυρήνα να έχει βάλει λίγο πιο πολύ σύρμα να πέσει άλλη μία σπείρα. θα ήθελα να δώ μια photo απο αυτό

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Κλώνοι του Taifun GT III
« Απάντηση #417 στις: Ιουλίου 02, 2017, 22:01 »
Dino έχεις κάνει περί τις 14 σπείρες, έτσι; Μου κάνει εντύπωση που λες ότι παίζει καλά στα 10 watts. Με τέτοιο μήκος αντίστασης δεν θα έπρεπε να παίρνει χαμπάρι... :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος truckman

  • ***
  • 988
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Taifun GT III
« Απάντηση #418 στις: Ιουλίου 02, 2017, 22:02 »
Ακριβώς, με τόσες σπείρες έχει τιμή εκκίνησης για ατμοποίηση κάπου τα 25watt

Αποσυνδεδεμένος dinos_74

  • *****
  • 1689
  • Φύλο: Άντρας
  • πεφτω γιατι μπορω να σηκωθω
Απ: Κλώνοι του Taifun GT III
« Απάντηση #419 στις: Ιουλίου 02, 2017, 22:10 »
ναι κανονικα εκει θα επρεπε με 14 σπυρες,ομως κατα παραξενο τροπο παιζει καλα τοσο χαμηλα.
Τοσο καλα που μου κανει εντυπωση

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 18 8364 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 22:14
από Chris66
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180696 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34004 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536466 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59832 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237608 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 595 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15784 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136164 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085374 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35446 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10286 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12