vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Χειρότερη γεύση που έχετε δοκιμάσει

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9582
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Χειρότερη γεύση που έχετε δοκιμάσει
« Απάντηση #30 στις: Ιανουαρίου 07, 2010, 23:19 »
όχι, γιατί όπως θυμούνται κάποιοι, τον Αύγουστο είχε ξεμείνει το μαγαζί καί έγινε παραλαβή τον Σεπτέμβρη.
Από αυτήν παίρνουμε όλοι.
παλιά παρτίδα, λοιπόν, όχι.
τώρα γιά τα υπόλοιπα.... πού να ξέρω?
 :)
εγώ όμως το πήρα απο άλλο μαγαζί  ;)

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9582
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Χειρότερη γεύση που έχετε δοκιμάσει
« Απάντηση #31 στις: Ιανουαρίου 10, 2010, 10:08 »
Ανακάτεψα RY3 με ecopure regular. Οτι χειρότερο έχω δοκιμάσει μέχρι σήμερα  :yes:
Απίστευτα κακή μυρωδιά σε συνδυασμό με άθλια γεύση  :thumpdown: :))
Το έχει δοκιμάσει κάποιος άλλος ?

Αποσυνδεδεμένος atmistis

  • ****
  • 1462
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Χειρότερη γεύση που έχετε δοκιμάσει
« Απάντηση #32 στις: Ιανουαρίου 10, 2010, 10:20 »
Ναι αμέ...  :laugh1:
Η μόνη γεύση που κάπως μου άρεσε, ήταν όταν έβαλα 2-3 σταγόνες στο μπουκαλάκι του regular, από 1 μέντα που είχα πάρει από Αγγλία (δεν θυμάμαι πια από που  :)) ).
Κατά τα άλλα ότι και να πρόσθεσα από υγρά, χειρότερο γινόταν, καλύτερο όχι  :(

Αποσυνδεδεμένος Undertaker

  • *****
  • 709
  • Φύλο: Άντρας
  • Undead, Undefeated, UNDERTAKER!
    • Το Blog του Undertaker
Απ: Χειρότερη γεύση που έχετε δοκιμάσει
« Απάντηση #33 στις: Ιανουαρίου 10, 2010, 15:38 »
Ανακάτεψα RY3 με ecopure regular. Οτι χειρότερο έχω δοκιμάσει μέχρι σήμερα  :yes:
Απίστευτα κακή μυρωδιά σε συνδυασμό με άθλια γεύση  :thumpdown: :))
Το έχει δοκιμάσει κάποιος άλλος ?

Γενικά απ'οσο εχω δει, οι μίξεις VG με PG παράγουν άθλια αποτελέσματα....

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: Χειρότερη γεύση που έχετε δοκιμάσει
« Απάντηση #34 στις: Ιανουαρίου 10, 2010, 16:00 »
Δεν θα έλεγα "αθλια"
Αναμυγνύω RY4 24mg απο heaven (και παλιότερα απο nobacco) 50% με καθαρή VG.
Το κάνω για να μειώσω τα mgs. Θα μου πεις , γιατί δεν αγοράζεις 12mg ? Ο βασικός λόγος είναι ότι μου αρέσει η VG περισσότερο απο PG αλλά τα VG υγρά που υπάρχουν και έχω δοκιμάσει μέχρι στιγμής δεν είναι του γούστου μου, επίσης μου έρχεται οικονομικότερα.
Δεν μπορώ να πω ότι το αποτέλεσμα με ικανοποιεί , αυτό όμως δεν έχει να κάνει με την "υφη" του, που μου αρέσει ως αίσθηση στο λαιμό , αλλά με την αραίωση του αρώματος που γίνεται πολύ ασθενές.
Από την άλλη μεριά , όσες φορές έχω αναμείξει VG  -  PG αλλά διαφορετικά αρώματα ( εστω και συγγενή) το αποτέλεσμα ήταν χειρότερο.
Στην αρχή μερικά υγρά δεν είναι ότι καλύτερο. Αν όμως η γευση είναι "ανεκτή" σε 3-4 μέρες ατμίζονται άνετα. Η συνήθεια είναι μεγάλη υπόθεση!

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Χειρότερη γεύση που έχετε δοκιμάσει
« Απάντηση #35 στις: Ιανουαρίου 10, 2010, 16:30 »
Το πώς λειτουργούν οι γεύσεις είναι πραγματικά πολύ παράξενη υπόθεση.
Έχω την εντύπωση ότι αυτές που μπορείς να ανεχτεί κάποιος για καιρό, συνήθως δεν είναι φουλ αρεστές από την αρχή σε προϊόντα που συνοδεύονται από εθιστικές ή "χαλαρωτικές" ουσίες (νικοτίνη, αλκοόλ κτλ.).

Παράδειγμα: Σας άρεσε το κανονικό τσιγάρο την πρώτη φορά που το δοκιμάσατε; Η μπίρα; Το ουίσκι;  Νομίζω ότι η πλειοψηφία θα απαντήσει αρνητικά. Κι όμως, αφού συνηθίσατε τη γεύση δεν θέλατε να την αλλάξετε.

Κάτι παρόμοιο νομίζω ότι ισχύει και με τα υγρά. Παίρνεις ένα με μια δυνατή γεύση που σου αρέσει από την πρώτη στιγμή και σε λίγες μέρες το μπουχτίζεις ενώ ένα με πιο ουδέτερα γευστικά χαρακτηριστικά, αφού το συνηθίσεις μπορεί να το κρατήσεις για πολύ περισσότερο καιρό.

Δε λέω ότι αυτό είναι κανόνας αλλά έχω την εντύπωση ότι ισχύει σε αρκετά μεγάλο βαθμό. Εξαρτάται κιόλας πόσο θα επιμείνει κάποιος για να δει αν μπορεί να συνηθίσει μια γεύση.

Το άλλο πάλι το περίεργο είναι ότι μια γεύση που την είχαμε πετάξει στην άκρη, μερικές φορές τη δοκιμάζουμε μετά από καιρό και μας φαίνεται πολύ καλύτερη από την πρώτη φορά. Μπορεί να αλλάζει και το υγρό με τον καιρό αλλά εγώ νομίζω ότι  οφείλεται σ' εμάς περισσότερο.

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: Χειρότερη γεύση που έχετε δοκιμάσει
« Απάντηση #36 στις: Ιανουαρίου 10, 2010, 16:33 »
Ενδιαφέρουσα αποψη, τείνω να συμφωνήσω.

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: Χειρότερη γεύση που έχετε δοκιμάσει
« Απάντηση #37 στις: Ιανουαρίου 14, 2010, 14:42 »
Το RY3 της Nobacco μέχρι στιγμής...
Μου θυμίζει καμμένο τηγανόλαδο η κάτι τετοιο αλλά βέβαια η άποψη μου είναι υποκειμενική...
Κατάφερα να τελειώσω το μισό μπουκάλι των 20ml και μετά το έβαλα στην άκρη.

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9582
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Χειρότερη γεύση που έχετε δοκιμάσει
« Απάντηση #38 στις: Ιανουαρίου 20, 2010, 13:32 »
Το RY3 της Nobacco μέχρι στιγμής...
Μου θυμίζει καμμένο τηγανόλαδο η κάτι τετοιο αλλά βέβαια η άποψη μου είναι υποκειμενική...
Κατάφερα να τελειώσω το μισό μπουκάλι των 20ml και μετά το έβαλα στην άκρη.
όντως κάπως έτσι είναι. Πλησίασα τηγάνι στο οποίο είχαν τηγανιστεί αυγά και μου θύμισε RY3 ανεξαρτήτως εταιρείας  :))

Αποσυνδεδεμένος taxtsom

  • ***
  • 514
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Χειρότερη γεύση που έχετε δοκιμάσει
« Απάντηση #39 στις: Ιανουαρίου 20, 2010, 19:45 »
HG Heaven Gift Capuccino, cigar :thumpdown: :wall:
Πιστέψτε με , αν δοκιμάσετε τα προαναφερόμενα θα ... λατρέψετε το RY3 :yes: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος alfisti

  • ****
  • 1033
  • Φύλο: Άντρας
    • alfistigr photo
Απ: Χειρότερη γεύση που έχετε δοκιμάσει
« Απάντηση #40 στις: Ιανουαρίου 20, 2010, 19:56 »
HG Heaven Gift Capuccino, cigar :thumpdown: :wall:
Πιστέψτε με , αν δοκιμάσετε τα προαναφερόμενα θα ... λατρέψετε το RY3 :yes: :laugh1:

επειδή με το ry3 κάποιοι δεν έχουν "πρόβλημα', μπορείς ΣΙΓΟΥΡΑ να αναφέρεσαι στο French Pipe.
Δεν έχω βρεί ούτε έναν  :)) :)) :)) :)) :)) :))

Αποσυνδεδεμένος taxtsom

  • ***
  • 514
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Χειρότερη γεύση που έχετε δοκιμάσει
« Απάντηση #41 στις: Ιανουαρίου 20, 2010, 19:59 »
επειδή με το ry3 κάποιοι δεν έχουν "πρόβλημα', μπορείς ΣΙΓΟΥΡΑ να αναφέρεσαι στο French Pipe.
Δεν έχω βρεί ούτε έναν  :)) :)) :)) :)) :)) :))
Σωστός!! Εκπληκτικό το French pipe ας μην το έχω δοκιμάσει, σίγουρα θα είναι ωραιότερο από δαύτα. :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Χειρότερη γεύση που έχετε δοκιμάσει
« Απάντηση #42 στις: Ιανουαρίου 20, 2010, 22:28 »
μολις δοκιμασα το ουισκι της nobbaco επειδη τα vinirette μολις τελειωσαν και νοιωθω σαν να εφαγα TIDE ZK με μπλε και πρασινους κοκους :heat: :heat:

Αποσυνδεδεμένος Vasilis®

  • ****
  • 1185
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Χειρότερη γεύση που έχετε δοκιμάσει
« Απάντηση #43 στις: Ιανουαρίου 20, 2010, 22:32 »
μολις δοκιμασα το ουισκι της nobbaco επειδη τα vinirette μολις τελειωσαν και νοιωθω σαν να εφαγα TIDE ZK με μπλε και πρασινους κοκους :heat: :heat:
Δεν ξέρω, αυτά τα nobacco όσο καλά λόγια διάβασα εδώ μέσα, τόσο χείριστη εντύπωση έχω δημιουργήσει ατμίζοντάς τα. (virginia και camel και δεν θέλω άλλα!!! :thumpdown:)

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9582
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Χειρότερη γεύση που έχετε δοκιμάσει
« Απάντηση #44 στις: Ιανουαρίου 20, 2010, 22:32 »
μολις δοκιμασα το ουισκι της nobbaco επειδη τα vinirette μολις τελειωσαν και νοιωθω σαν να εφαγα TIDE ZK με μπλε και πρασινους κοκους :heat: :heat:
σε high είναι απο τα αγαπημένα μου. Jack Daniels σε μορφή ατμιζόμενου υγρού. Απλά κάτι παραπάνω απο πολύ καλό. Για μια ακόμα φορά επιβεβαιώνεται η υποκειμενικότητα των απόψεων και των γεύσεων.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 18 8399 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 22:14
από Chris66
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180794 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34060 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536855 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59924 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237838 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 609 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16023 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136208 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085446 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35511 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10346 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12