vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Συμβουλές για mod ...

Αποσυνδεδεμένος dkoure

  • **
  • 169
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Συμβουλές για mod ...
« Απάντηση #705 στις: Ιουλίου 17, 2015, 13:36 »
την ipow2 που έχω τώρα την έχω σταθερά στα 15, βέβαια δεν  νομιζω να είναι πραγματικά 15w. Δεν το έχω πιπιλα όλη την ωρα λογο δουλειάς, αλλά αν το πιάσω θα του βγάλω το μεδούλι. Για αυτό τον λογο, επειδή δείχνουν όλοι να προτιμουν την αυτονομία του 50αριου η 2x30w πάω και εγώ προς κάτι με εναλλασσόμενες μπαταρίες! Θέλω να πάρω κάτι και να μην ασχοληθω ξανά για το άμεσο μέλλον, άντε να προσθέσω ακόμα μια μπαταριουλα, γιατί το όλο θέμα με το ψάξιμο σε συνδυασμό με την ελλειψη χρημάτων κουραζει μετα απο λίγο!

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4512
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Συμβουλές για mod ...
« Απάντηση #706 στις: Ιουλίου 17, 2015, 14:58 »

Koιτα λιγο καλυτερα το Sigelei............ 8)


Δεν θα το μετανιώσεις........... ;)






Απ: Συμβουλές για mod ...
« Απάντηση #707 στις: Ιουλίου 18, 2015, 13:57 »
Καλησπέρα, καθώς είμαι νέο μέλος και δεν μπορώ να ανοίξω θέμα θα ρωτήσω εδώ δυο πραγματάκια και ελπίζω οι πιο έμπειροι να δώσουν τα φώτα τους.Εδώ και αρκετό καιρό έχω ένα subtank mini με ένα provari 2.5 mini. Τώρα ενδιαφέρομαι για το subtank mini v2 καθώς από ότι λένε διορθώνει κάποια προβληματάκια από την πρώτη έκδοση, και εφόσον θα το αγοράσω θέλω να δω εάν συμφέρει να αγοράσω το box mini της kangertech, δηλαδή το subtank mini v2 μαζί με τη μπαταριοθήκη της. http://www.kangeronline.com/products/kanger-subox-mini-black-starter-kitΑυτό που δεν ξέρω όμως είναι εάν έχει το σύστημα που έχει και το provari όπου δίνει την ίδια ποσότητα ενέργειας σε κάθε τζούρα μέχρι να αποφορτιστεί η μπαταριά τελείως. Το mod που είχα πριν από το provari (του οποίου το όνομα δεν θυμάμαι τώρα) δεν είχε κάτι τέτοιο, οπότε καθώς η μπαταρία έχανε ενέργεια έτσι και η κάθε επόμενη τζούρα υστερούσε από την προηγούμενη μέχρι που τελείωνε η μπαταρία. Εάν κάποιος μπορεί να μου δώσει τα φώτα του στο θέμα θα το εκτιμούσα.Ευχαριστώ προκαταβολικά

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Συμβουλές για mod ...
« Απάντηση #708 στις: Ιουλίου 18, 2015, 14:56 »
Το χαρακτηριστικο των vv vw ειναι αυτο... να δινει τα ιδια ρευματα (οσο το επιτρεπει το κυκλωμα) μεχρι την αποφορτιση της μπαταριας.
Προφανως το πρωτο σου mod ηταν μια απλη μπαταριοθηκη

Αποσυνδεδεμένος Doubt

  • *****
  • 2812
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Συμβουλές για mod ...
« Απάντηση #709 στις: Ιουλίου 18, 2015, 15:28 »

Mimmo
Δεν είναι σωστό να κάνεις copy paste το ίδιο μήνυμα σε διαφορετικά θέματα
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,14143.msg866450.html#msg866450



Απ: Συμβουλές για mod ...
« Απάντηση #710 στις: Ιουλίου 18, 2015, 15:41 »
Doupt
Ζητώ συγνώμη απλά στο προηγούμενο θέμα που το έγραψα έπεσα ανάμεσα σε συζήτηση και δεν του έδωσαν σημασία.


SEB
Ευχαριστώ για την απάντηση, το προηγούμενο mod ήταν παλιό αλλά ήταν vv vw. Αλλά δεν έδινε ίδια ποσότητα ενέργειας καθώς τελείωνε η μπαταρία.
Το πρόβλημα μου είναι ότι δεν ξέρω πως λέγεται αυτό το χαρακτηριστικό ώστε να το ψάξω και σε ξένα φόρουμ ή στα specs του συγκεκριμένου box που με ενδιαφέρει.

Edit: Νομίζω πως το παλιό μου mod ήταν το Vamo V5
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 18, 2015, 15:47 από Mimmo »

Αποσυνδεδεμένος Doubt

  • *****
  • 2812
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Συμβουλές για mod ...
« Απάντηση #711 στις: Ιουλίου 18, 2015, 16:23 »
Σου είχα απαντήσει εγώ  :-\
Τε'ς πα'
Το vamo που λες δεν φημιζόταν ιδιαίτερα για το ρεύμα που έδινε και καμία σχέση με provari από ποιότητα.

Απ: Συμβουλές για mod ...
« Απάντηση #712 στις: Ιουλίου 18, 2015, 20:59 »
Doupt
Ευχαριστώ για την απάντηση. Εσύ τι προτείνεις; Να κρατήσω το provari και να αλλάξω μόνο το subtank σε subtank v2 ή να κοιτάξω να πάρω και μπαταρία/μπαταριοθήκη που να μπορεί να υποστηρίξει και μικρά ohm; Αξίζουν τα μικρά ohm τόσο ώστε να αλλάξω το provari;

Αποσυνδεδεμένος Doubt

  • *****
  • 2812
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Συμβουλές για mod ...
« Απάντηση #713 στις: Ιουλίου 18, 2015, 21:23 »
Το provari σαφώς και να το κρατήσεις. Αν θέλεις και να πειραματιστείς με κάτι subohm, ελεύθερα. Δες και το νήμα του subox για γνώμες αυτών που το έχουν. Εγώ δεν...

Αποσυνδεδεμένος giannis.f

  • *
  • 12
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Συμβουλές για mod ...
« Απάντηση #714 στις: Δεκεμβρίου 24, 2015, 19:33 »
Στα 23mm υπαρχει το vv της eleaf το ijust που ειναι και οικονομικο νομιζω γυρω στα 30κατι. Εγω εχω το αντιστοιχο της nobacco ( icube) και για δευτερο ειναι μια χαρα και ταιριαζει τελεια με τον expromizer. Ειναι αρκετα ομορφο και απλο.

εμενα γιατι δε μου δουλευει κ το στεινω με kanthal! i cube με expromizer v2???? apo 1 εως 1.9 ωμ????

Αποσυνδεδεμένος FML

  • ***
  • 700
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Συμβουλές για mod ...
« Απάντηση #715 στις: Δεκεμβρίου 24, 2015, 21:18 »
Καλησπέρα, καθώς είμαι νέο μέλος και δεν μπορώ να ανοίξω θέμα θα ρωτήσω εδώ δυο πραγματάκια και ελπίζω οι πιο έμπειροι να δώσουν τα φώτα τους.Εδώ και αρκετό καιρό έχω ένα subtank mini με ένα provari 2.5 mini. Τώρα ενδιαφέρομαι για το subtank mini v2 καθώς από ότι λένε διορθώνει κάποια προβληματάκια από την πρώτη έκδοση, και εφόσον θα το αγοράσω θέλω να δω εάν συμφέρει να αγοράσω το box mini της kangertech, δηλαδή το subtank mini v2 μαζί με τη μπαταριοθήκη της. http://www.kangeronline.com/products/kanger-subox-mini-black-starter-kitΑυτό που δεν ξέρω όμως είναι εάν έχει το σύστημα που έχει και το provari όπου δίνει την ίδια ποσότητα ενέργειας σε κάθε τζούρα μέχρι να αποφορτιστεί η μπαταριά τελείως. Το mod που είχα πριν από το provari (του οποίου το όνομα δεν θυμάμαι τώρα) δεν είχε κάτι τέτοιο, οπότε καθώς η μπαταρία έχανε ενέργεια έτσι και η κάθε επόμενη τζούρα υστερούσε από την προηγούμενη μέχρι που τελείωνε η μπαταρία. Εάν κάποιος μπορεί να μου δώσει τα φώτα του στο θέμα θα το εκτιμούσα.Ευχαριστώ προκαταβολικά
Έχω στην κατοχή μου 3 Kanger SUBOX Mini και έχει περάσει άλλο 1.
Το subox δεν κάνει stepdown. (ψάξε στο forum να δεις τι ακριβώς είναι)
Τα ρεύματα του δεν είναι "σωστά". Είναι πολύ επιθετικά μέχρι να πέσει
αρκετά η μπαταρία. Πχ του δίνω 11W και σε σύγκριση με άλλα mods
δουλεύει σα να του δίνω 14-15W. Επίσης η διαχείριση της μπαταρίας
δεν είναι καλή. Βάζω μπαταρία που στο VTC Mini έχει ας πούμε 20-30%
ακόμη και το subox τη βλέπει ως άδεια. Το πακέτο subox για μένα δεν
αξίζει την τιμή που πωλείται στην ελληνική αγορά. Μόνο από έξω στα
40-50€ max. Από mods με τόσο καλά ρεύματα που περιγράφεις, δεν
γνωρίζω, πάντως πχ το VTC Mini είναι μακράν καλύτερο στα ρεύματα
από το Subox. (βέβαια και η τιμή είναι σχεδόν διπλάσια).

Αποσυνδεδεμένος lucsorot

  • 2
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Συμβουλές για mod ...
« Απάντηση #716 στις: Ιανουαρίου 18, 2016, 11:02 »
Καλημέρα σε όλους. Ειμαι ατμιστής περίπου 2,5 χρόνια και αποφάσισα να προχωρήσω στην αγορά ενός δεύτερου MOD και θα ήθελα συμβουλές απόψεις για την αγορά αυτή.
 Βασικά ενδιαφέρομαι για αγορά απο Ελλάδα με τιμή περίπου 50-70 ευρώ με ενσωματωμένη/ες μπαταρίες. Δίνω βάρος στη μεγάλη διάρκεια (χρόνο που κρατάει η μπαταρία) και στην αντοχή στο χρόνο (να μη μου βγάλει σύντομα προβλήματα).
Πρόχειρα έχω επιλέξει τα εξής τρία:
Kanger KBOX 70W
iStick 50W
Smok XPRO M80 Plus
Κυρίως με ενδιαφέρουν αρνητικές ή θετικές εντυπώσεις απο τα παραπάνω Mods και γενικά προτάσεις ή συμβουλές.
Ευχαριστώ προκαταβολικά για το χρόνο και τις σκέψεις σας.



Αποσυνδεδεμένος megst

  • ****
  • 1278
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιώργος
Απ: Συμβουλές για mod ...
« Απάντηση #717 στις: Ιανουαρίου 18, 2016, 11:41 »
Δεν θέλω να σε επηρεάσω αλλά στα χρήματα που αναζητάς mod, υπάρχουν καλύτερες και νεότερες επιλογές, ειδικά σε σχέση με τα δύο τελευτάια της λίστας σου. Βέβαια, με αποσπώμενες και όχι ενσωματωμένες μπαταρίες που ζητάς εσύ. Για το πρώτο της λίστας σου, δεν έχω προσωπική άποψη. Αλλά αν επιτρέπεται γιατί επιμένεις σε ενσωματωμένη μπαταρία?

Αποσυνδεδεμένος atsirtsis

  • **
  • 270
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Συμβουλές για mod ...
« Απάντηση #718 στις: Ιανουαρίου 18, 2016, 13:11 »
Κι εγώ θα διαφωνήσω με τις επιλογές σου και απά να υπενθυμίσω ότι μπορείς να πάρεις mod με αποσπώμενη μπαταρία κι αν δεν έχεις εξωτερικό φορτιστή να τη φορτίζεις στο mod με usb.
Έχοντας δοκιμάσει mod της Kanger 50w, iStick 40w, evic vtc, ipv d2 και wismec RX200, η δική μου πρόταση είναι το VTC mini.

Αποσυνδεδεμένος lucsorot

  • 2
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Συμβουλές για mod ...
« Απάντηση #719 στις: Ιανουαρίου 18, 2016, 15:02 »
Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις.
Προτιμώ τις ενσωματωμένες μπαταρίες γιατι δεν θα χρειαστώ φορτιστή. Βέβαια μπρορώ καθε βραδυ να φορτώνω απο το usb και μάλλον θα προχωρήσω σύμφωνα με τις προτάσεις σας. Αν πάω σε VTC mini, τι μπαταρία προτείνετε?
Να σημειώσω γιατι μάλλον έχει σημασία οτι αυτή την εποχη χρησιμοποιώ ατμοποιητή τον GS tank.
Επίσης αν υπάρχει πρόταση για κατάστημα για πακέτο με τη μπαταρία σε καλή τιμή (ας είναι και σε pm mail η απάντηση)
Ευχαριστώ και πάλι.

Διαγραφή άμεσης παράθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 18, 2016, 15:12 από Cruiser79 »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 0 7 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:21
από Tem
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8736 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 181197 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34256 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 537707 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60207 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238383 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 704 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16525 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 137086 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085754 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35698 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro