vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

310 επισκέπτες, 5 χρήστες
mathimatikos1966, Jorge, nipapa, manoslykos, zamc

Twitter

Συμβουλές για mod ...

Αποσυνδεδεμένος Georgechalkida

  • ****
  • 1047
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Συμβουλές για mod ...
« Απάντηση #555 στις: Οκτωβρίου 07, 2014, 15:23 »
Πολύ ωραίο μοντάκι και ουσιαστικά εμφανησιακά είναι ότι θέλω ακριβώς απλά θέλω να δώσω πολύ λιγότερα λεφτά στην παρούσα φάση.
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 08, 2014, 17:45 από Georgechalkida »

Αποσυνδεδεμένος CHARMANIS13S

  • **
  • 105
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Συμβουλές για mod ...
« Απάντηση #556 στις: Οκτωβρίου 08, 2014, 14:41 »
καλησπερα σε ολους και εγω ψαχνω για ενα μοντακι καλο και φθηνο  και ελεγχμενο   απο τους παλιους φιλους!!!!!!!!!!!!!!! η εμπειρια εδω μετραει ....για ειμαι νεος σαυτα!!!ευχαριστω για το ενδιαφερον σας....




συγχνωμη για το οφ τοπικ αλλα δεν ξερω που να απευθυνθω!!
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 08, 2014, 16:50 από Tem »

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Συμβουλές για mod ...
« Απάντηση #557 στις: Οκτωβρίου 08, 2014, 16:58 »
Θα σου δωσω την κλασσικη και χιλιοειπωμενη απαντηση: Για φτηνο και αξιοπρεπες ηλεκτρονικο mod, πας σε vamo.
Yπαρχουν και αλλα που παιζουν σε αυτη την κατηγορια, αλλα το vamo ειναι το πιο δημοφιλες και δοκιμασμενο απ' ολα.

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4512
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Συμβουλές για mod ...
« Απάντηση #558 στις: Οκτωβρίου 08, 2014, 17:21 »
Να συμπληρωσω σ' αυτο που ειπε ο Nemesis rds , οτι αν καποιος ειναι καινουριος και αρχαριος ατμιστης  στον τομεα κατασκευης αντ/σεων σε ατμ/τες , καλυτερα ειναι να κοιτα καποιο ηλεκτρονικο μοντακι και αργοτερα , οταν θα εχει μαθει τα μυστικα της κατασκευης αντ/σεων και θα ειναι πια σιγουρος για τις αντ/σεις που φτιαχνει , να παει σε καποια αγορα μηχανικου μοντ.


Αν παρει μηχανικο  καποιος που δεν ξερει  να φτιαχνει αντ/σεις και δεν ξερει και τις αναλογιες Volts - Watts - Amperes - Ohms , τοτε το ατμισμα που θα κανει με το μηχανικο θα ειναι τοσο ασθενικο ή τοσο επικινδυνο , που στο τελος θα απογοητευτει.

Αποσυνδεδεμένος dodos

  • *
  • 70
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Συμβουλές για mod ...
« Απάντηση #559 στις: Οκτωβρίου 08, 2014, 19:04 »
Θα ηθελα να αναφερω πως και στο προσφατο παρελθον εγραψα στο ιδιο νημα τους προβληματισμούς μου σχετικα με το mod που θελω να αγορασω. Μετα από προτροπή αρκετων φιλων του forum σχετικα με το provari ειπα να κανω υπομονη, να περιμενω να βγει το p3, να συγκρινω και να αποφασισω. Σε αυτό το διαστημα που μεσολαβησε ετυχε να δω από κοντα και το rdna... και καπου εκει το πραγμα μπερδευτηκε. Το πρόβλημα μου είναι πως από ότι δειχνει το p3 θα φυγει πολύ επανω από την τιμη του v2.5 και του rdna που ετσι κι αλλιως είναι υψηλές για τα δικα μου δεδομενα. Τωρα ατμιζω με spinner 2 και θελω να παρω ένα mod καλο και αξιοπιστο.
Λοιπον, τα φωτα σας. V2.5, P3 ή RDNA;;;

Αποσυνδεδεμένος icedcloud

  • **
  • 287
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Συμβουλές για mod ...
« Απάντηση #560 στις: Οκτωβρίου 08, 2014, 20:01 »
καλησπέρα παιδιά. εμπειρικά απο εσάς. έχω να διαλέξω ανάμεσα σε 4 mods :
Innokin I Taste SVD, Coolfire 1 Mod by Innokin, Mod Swig XL,Vamo V5 Mod VV & VW
εσεις ποιο μου προτείνετε? αν φυσικά έχετε να μου προτείνετε κανενα καλύτερο αλλα να είναι μέσα στα όρια των παραπάνω οσον αναφορά τα λεφτά. ευχαριστώ.
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 08, 2014, 20:10 από Tem »

Αποσυνδεδεμένος mantos

  • ***
  • 929
  • Φύλο: Άντρας
  • ~Box Mods~
Απ: Συμβουλές για mod ...
« Απάντηση #561 στις: Οκτωβρίου 08, 2014, 20:56 »
Θα ηθελα να αναφερω πως και στο προσφατο παρελθον εγραψα στο ιδιο νημα τους προβληματισμούς μου σχετικα με το mod που θελω να αγορασω. Μετα από προτροπή αρκετων φιλων του forum σχετικα με το provari ειπα να κανω υπομονη, να περιμενω να βγει το p3, να συγκρινω και να αποφασισω. Σε αυτό το διαστημα που μεσολαβησε ετυχε να δω από κοντα και το rdna... και καπου εκει το πραγμα μπερδευτηκε. Το πρόβλημα μου είναι πως από ότι δειχνει το p3 θα φυγει πολύ επανω από την τιμη του v2.5 και του rdna που ετσι κι αλλιως είναι υψηλές για τα δικα μου δεδομενα. Τωρα ατμιζω με spinner 2 και θελω να παρω ένα mod καλο και αξιοπιστο.
Λοιπον, τα φωτα σας. V2.5, P3 ή RDNA;;;

Το rdna πως σου φανηκε? Το κρατησες στο χερι? Καθεται καλα?
Αν ναι, τοτε προσωπικα θα σου το προτεινα!! Εχει μεσα μια δυνατη & αξιοπιστη πλακετα, πλην των υπολοιπων χαρακτηριστικων!!
Ειναι απο τα λιγα "τσιμπημενα" σε τιμη μοντακια που θα εδινα λεφτα.. Αλλα απο την αλλη, εμενα μ'αρεσουν τα κουτακια!!
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 08, 2014, 22:10 από Tem »

Αποσυνδεδεμένος imjp1982

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Συμβουλές για mod ...
« Απάντηση #562 στις: Οκτωβρίου 08, 2014, 21:06 »
Φιλε dodos καλησπερα..Γνωμη μου,αν μπορεις να διαθεσεις τα παραπανω χρηματα για το P3,τοτε να παρεις αυτο...Αν οχι,τοτε παρε Provari V 2,5...Σταθερη αξια...

καλησπέρα παιδιά. εμπειρικά απο εσάς. έχω να διαλέξω ανάμεσα σε 4 mods :
Innokin I Taste SVD, Coolfire 1 Mod by Innokin, Mod Swig XL,Vamo V5 Mod VV & VW
εσεις ποιο μου προτείνετε? αν φυσικά έχετε να μου προτείνετε κανενα καλύτερο αλλα να είναι μέσα στα όρια των παραπάνω οσον αναφορά τα λεφτά. ευχαριστώ.

Nobacco MAS (Eleaf iStick) η Nobacco iCube (Eleaf iJust)

Συγχώνευση δύο μηνυμάτων
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 08, 2014, 23:35 από Tem »

Αποσυνδεδεμένος kostasfender

  • **
  • 386
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Συμβουλές για mod ...
« Απάντηση #563 στις: Οκτωβρίου 09, 2014, 01:01 »
καλησπέρα παιδιά. εμπειρικά απο εσάς. έχω να διαλέξω ανάμεσα σε 4 mods :
Innokin I Taste SVD, Coolfire 1 Mod by Innokin, Mod Swig XL,Vamo V5 Mod VV & VW
εσεις ποιο μου προτείνετε? αν φυσικά έχετε να μου προτείνετε κανενα καλύτερο αλλα να είναι μέσα στα όρια των παραπάνω οσον αναφορά τα λεφτά. ευχαριστώ.




Γεια σου φίλε μου!Πρόσφατα βρέθηκα στη φάση σου και μόλις πριν 2 ημέρες παρείγγειλα το δικό μου (iTaste 134 mini). Τα mods που διάλεξες υπήρξαν μες στις επιλογές μου και θα σου πω ξεχωριστά για το καθένα τι συμβαίνει (με όσα γνωρίζω) χωρίς τεχνικές λεπτομέρειες (ρεύματα, απόδοση κλπ) έτσι ώστε να σε βοηθήσω με τη σειρά μου να αποφασίσεις. Κάποιος εμπειρότερος θα σου τα πει κι αυτά.


Έχουμε και λέμε:

Innokin iTaste SVD: Εξωτερικά ένα πολύ καλό και στιβαρό στο κράτημα mod, όμορφο στην εμφάνιση αλλά από ότι λένε οι περισσότεροι βγάζει σε κάποια φάση πρόβλημα με το κουμπί του.


Coolfire 1: Ωραίο κι αυτό εξωτερικά, με καλό ατμοποιητή που έρχεται σε φυσιολογικά χρήματα αλλά εκεί δεν έχεις οθόνη και η αυτονομία του (χωρίς extension cap) είναι μικρή.


Mod Swig XL: Καλό, εμφανίσιμο με πολύ ωραία οθόνη και εύκολη ρύθμιση από δαχτυλίδι για τα volts. Επίσης καλό είναι πως έχει αρκετή αυτονομία.


Vamo v5: To γνωστότερο και πιο διαδεδομένο ηλεκτρονικό mod για το οποίο μπορείς να βρεις άπειρες πληροφορίες και κριτικές για την οποιαδήποτε απορία σου. Συστήνεται από τους περισσότερους χρήστες και η τιμή του είναι αρκετά χαμηλή.


Αυτές είναι κάποιες βασικές πληροφορίες. Φυσικά μέσα από video reviews και το forum θα βρεις κι άλλες. Εάν έχεις μάλιστα τη δυνατότητα να τα ρίξεις κι από κοντά μια ματιά, ακόμα καλύτερα! Tέλος, στα λεφτά που διαθέτεις ρίξε μια ματιά και στο S.I.D της Smoktech μήπως και σου αρέσει!

Αποσυνδεδεμένος icedcloud

  • **
  • 287
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Συμβουλές για mod ...
« Απάντηση #564 στις: Οκτωβρίου 09, 2014, 02:40 »
μπορεί η ερώτηση που κάνω να είναι χαζή. απο όλα αυτά τα mod που είπα συν τα 2 nobacco MAS(eleaf istick) και nobacco icube (eleaf iJust) ποιο είναι ποιο καινούργιο και ποιο εξελιγμένο τεχνολογικά? α και ποιο ειναι ποιο μεγάλο και ποιο εμφανισιακό? εχω ένα φετιχ. δεν μου αρεσουν τα ηλεκτρονικά τσιγάρα που μοιάζουν με στυλό.


και αποτι είδα υπάρχει vamo v6 version. αλλα δεν ξέρω αν είναι αυθεντικό γιατι εχει 5-6 διαφορετικά με απόκλιση τιμής γυρω στα 10 ευρώ. μπορειτε να μου πειτε ποιο απολα και αν ειναι κάποιο αυθεντικό? http://www.fasttech.com/products/3032/10009229/1882503

Συγχώνευση συνεχόμενων πόστ
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 09, 2014, 03:15 από Giannis Pap »

Απ: Συμβουλές για mod ...
« Απάντηση #565 στις: Οκτωβρίου 09, 2014, 03:14 »
Δεν υπάρχει αυθεντικό Vamo, το κατασκευάζουν πολλές Κινέζικες εταιρείες.
Μόνο ο Τζακ Νόρρις ξέρει το αυθεντικό  :laugh1:

Οι διαφορές των τιμών έχουν να κάνουν από την ποιότητα του σωλήνα και την έκδοση.
Τα V2 και αυτά από χρώμιο είναι φθηνότερα από τα ανοξείδωτα ατσάλια SS και τα V5 , V6 κλπ

Αποσυνδεδεμένος icedcloud

  • **
  • 287
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Συμβουλές για mod ...
« Απάντηση #566 στις: Οκτωβρίου 09, 2014, 03:19 »
αρα δεν υπάρχει θέμα αν το παραγγείλω? γιατι στην Ελλάδα δεν υπάρχει αυτο το μοντέλο. ειναι έμπιστο site το fasttech?

Απ: Συμβουλές για mod ...
« Απάντηση #567 στις: Οκτωβρίου 09, 2014, 03:22 »
 :yes: :yes:

Αποσυνδεδεμένος icedcloud

  • **
  • 287
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Συμβουλές για mod ...
« Απάντηση #568 στις: Οκτωβρίου 09, 2014, 03:25 »
μαλλον ειναι ναι αυτο που μου είπες. εσυ μου προτεινεις το v6mod ss ή το v6mod ss (ISK)?


Απ: Συμβουλές για mod ...
« Απάντηση #569 στις: Οκτωβρίου 09, 2014, 03:33 »
ISK VAMO V6 αλλιώς αν χρησιμοποιείς μόνο 18650 μπαταρία αυτό

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 0 41 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:21
από Tem
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8757 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 181233 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34290 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 537766 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60236 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238457 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 712 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16548 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 137669 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085809 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35711 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro