vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Συμβουλές για mod ...

Αποσυνδεδεμένος takis.kan

  • *
  • 27
  • Φύλο: Άντρας
  • ελπιζω να φανω ανταξιος....ατμιστης
Απ: Συμβουλές για mod ...
« Απάντηση #525 στις: Σεπτεμβρίου 08, 2014, 00:01 »
Παιδες χρειαζομαι τα φωτα σας.Μετα απο το coolfire1 που αντεξε βαρια βαρια κανα τριμηνο τι μου προτεινετε;καποιο μοντακι που να πηγαινει γαντι για ντριπινγκ.και τι ντριπερ σε συνδυασμο με το μοντακι.Ευχαριστω εκ των προτερων

Αποσυνδεδεμένος vag21

  • ****
  • 1452
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Συμβουλές για mod ...
« Απάντηση #526 στις: Σεπτεμβρίου 08, 2014, 00:13 »
εγω φιλε μου που ειχα το ιδιο θεμα,αγορασα ενα μεταχειρισμενο mini provari και ησυχασα.
θα σου προτεινα μαλιστα να περιμενεις λιγο ακομα ,μιας και με την ελευση του provari 3 ,θα βρεις αρκετες ευκαιριες για παλιοτερες εκδοσεις.

Αποσυνδεδεμένος RebuiltMaster

  • *
  • 14
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Συμβουλές για mod ...
« Απάντηση #527 στις: Σεπτεμβρίου 08, 2014, 07:34 »
Παιδες χρειαζομαι τα φωτα σας.Μετα απο το coolfire1 που αντεξε βαρια βαρια κανα τριμηνο τι μου προτεινετε;καποιο μοντακι που να πηγαινει γαντι για ντριπινγκ.και τι ντριπερ σε συνδυασμο με το μοντακι.Ευχαριστω εκ των προτερων

CANA BOX MOD DNA 30 APO CLOUPOR :thumpup: 

φθηνό, αξιόπιστο, καλοφτιαγμένο chip, πολύ όμορφο και έχει και εγγύηση  ;) .


Είναι η κυρια συσκευή που χρησιμοποιώ και είναι όλα τα λεφτά.

Ρίξε μια ματια...


 

Και για Drippers προτείνω τα εξής:

1. Paradigm Magma  10/10

2. The Big Dripper  7/10

3. Trident RDA 6/10



εύκολα στο στήσιμο και πολύ σωστά.  :thumpup:


Εγώ από τότε που αγόρασα τον Magma δεν τον έχω βγάλει από το mod τον έχω ερωτευτεί.  :love_hearts:



Συγχώνευση συνεχόμενων πόστ.
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 09, 2014, 06:12 από RebuiltMaster »

Απ: Συμβουλές για mod ...
« Απάντηση #528 στις: Σεπτεμβρίου 08, 2014, 08:23 »
Μιλάς για κλώνους έτσι ? γιατί το Hana Modz έχει 250 $, δεν το λες φθηνό  :)

Και όσον αφορά την αξιοπιστία του κλώνου ρίξε μια ματιά εδώ

Αποσυνδεδεμένος RebuiltMaster

  • *
  • 14
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Συμβουλές για mod ...
« Απάντηση #529 στις: Σεπτεμβρίου 08, 2014, 22:47 »
Διάβασε τι γράφω. Γράφω από CLOUPOR . Το link που μου έστειλες μιλάει γενικά για αντιγραφές hana mod όχι συγκεκριμένα το μοντέλο της CLOUPOR
το έχω αρκετό καιρό και με έχει βγάλει ασπροπρόσωπο.



Διαγραφή άμεσης παράθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 08, 2014, 22:57 από Giannis Pap »

Απ: Συμβουλές για mod ...
« Απάντηση #530 στις: Σεπτεμβρίου 08, 2014, 22:56 »
Τι είναι το CLOUPOR ?


HANA BOX MOD DNA 30 APO CLOUPOR :thumpup: 

φθηνό, αξιόπιστο, καλοφτιαγμένο chip, πολύ όμορφο και έχει και εγγύηση  ;) .

Αποσυνδεδεμένος mantos

  • ***
  • 929
  • Φύλο: Άντρας
  • ~Box Mods~
Απ: Συμβουλές για mod ...
« Απάντηση #531 στις: Σεπτεμβρίου 08, 2014, 23:14 »
Λογικα εταιρεια παραγωγης κλωνων.
Οπως λεμε HCigar, Tobeco, Infinite.. κτλ


Για τον συγκεκριμενο κλωνο παντως κ γω καπου ειδα οτι ειναι καλος,
αλλα δε γνωριζω κατι παραπανω. Ισως το πετυχα σε καποιο βιντεο-review.

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4512
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Συμβουλές για mod ...
« Απάντηση #532 στις: Σεπτεμβρίου 08, 2014, 23:16 »
Το να λες οτι ειναι HANA MOD που ειναι μαρκα , καποιος που δεν ξερει θα μπερδευτει αδερφε.


Εσυ που εχεις το κουτακι της CLOYPOR  (που ειναι κι αυτο μαρκα) και αλλοι δεκα ξερουν την εταιρια αυτη.


Kαλο ειναι να αναφέρεται οταν καποιο μοντακι ειναι κλωνος.


Υπαρχουν και καινουρια ατομα στο χωρο που δεν ξερουν και ειναι ευκολο να καταλαβουν λαθος τα πραγματα.

Αποσυνδεδεμένος athkatla

  • **
  • 476
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Συμβουλές για mod ...
« Απάντηση #533 στις: Σεπτεμβρίου 09, 2014, 00:36 »
O κλωνος της Cloupor ειναι μαλλον ο καλυτερος κλωνος HANA MOD.
Πιο φτηνος ειναι ο κλωνος της Fasttech αλλα με τα προβληματα που εχουν γραφει στο συγκεκριμενο νημα.
Για drippers εκτος απο Magma, ο οποιος ειναι πολυ καλος, θα σου προτεινα Tobbh Atty μονο διπλες αντιστασεις και Origen για καθετες.




Απ: Συμβουλές για mod ...
« Απάντηση #534 στις: Σεπτεμβρίου 09, 2014, 00:43 »
Δηλαδή αν κατάλαβα καλά η πλακέτα ΚΛΩΝΟΥ DNA30 ή μια με την άλλη έχουν διαφορά θέλετε να πείτε. Οκ. δεκτόν, έχετε κάνει μετρήσεις να δούμε την αξιοπιστία όπως ειπώθηκε παραπάνω ? γιατί σε κάποιες κλώνων κάποιοι έχουν κάνει μετρήσεις και πέφτουν Οξω 20 % δεν είναι μικρό ποσοστό για να λέμε <<είναι αξιόπιστο>>

HANA BOX MOD DNA 30 APO CLOUPOR :thumpup: 
φθηνό, αξιόπιστο, καλοφτιαγμένο chip, πολύ όμορφο και έχει και εγγύηση  ;) .

Μιλάς για κλώνους έτσι ? γιατί το Hana Modz έχει 250 $, δεν το λες φθηνό  :)

Και όσον αφορά την αξιοπιστία του κλώνου ρίξε μια ματιά εδώ

Αποσυνδεδεμένος athkatla

  • **
  • 476
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Συμβουλές για mod ...
« Απάντηση #535 στις: Σεπτεμβρίου 09, 2014, 02:22 »
H πλακετα της FT ειναι απο Hotcigar και ειναι διαφορετικη απο της Cloupor.

αποκλισεις εχει και το αυθεντικο DNA30, εως και 40% με μια προχειρη ματια.



Εγω παντως αν επαιρνα ηλεκτρονικο μοντακι τωρα θα επαιρνα το Ipv2 αλλα επειδη ακομα μου δουλευει ο κλωνος της FT περιμενω το sigelei 50w  :D

« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 09, 2014, 09:27 από Giannis Pap »

Αποσυνδεδεμένος RebuiltMaster

  • *
  • 14
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Συμβουλές για mod ...
« Απάντηση #536 στις: Σεπτεμβρίου 09, 2014, 06:36 »
Το CΑΝΑ MOD είναι αντιγραφή του HΑΝΑ mod και είναι η πιο αξιόπιστη συσκευή κοντά σε chip DNA 30 για την τιμή τις αυτή την στιγμή στην αγορά.
Δεν έχει καμια σχέση με τον κλώνο της FT  ούτε σαν εξωτερική κατασκευή ούτε στο εσωτερικό ούτε στο chip.
Επίσης η Cloupor είναι η μονη εταιρία που ξεκίνησε να βγάζει HΑΝΑ " κλώνους " και έκανε πάνω από 3 ανασχεδιάσεις του τελικού κλώνου μέσα σε διάστημα 4 μηνών, τόσο στο chip όσο και στο εσωτερικό της συσκευής ενώσεις κτλ γεγονός που δείχνει ότι τα άτομα σοβαρολογούν, μετά H Cloupor εδραιώθηκε σαν κανονική εταιρία στον χώρο καθώς πλέον σχεδιάζει, κατασκευάζει και πουλάει δικά της μοντέλα.

Εγώ προσωπικά έχω μείνει απόλυτα ευχαριστημένος.
Αν ποτε χαλάσει θα μαζέψω λεφτά και θα πάρω ένα Vaporshark rDna 30 που πιστεύω είναι και αυτό τρομερό box mod. ( οι τύποι βγάλανε wirless charger.. το έχουν πάει αλλου το θέμα )
Γενικά τα box mods όπως και τα atomizers είναι ένας τομέας του χώρου που βγαίνουν συνεχώς καινούρια πράγματα οποτε ο καθένας κρίνει και αγοράζει ανάλογα με την γνώμη του.
Εγώ απλά πρότεινα ότι πρότεινα γιατί έχω μείνει 100% ικανοποιημένος.  Το αν θα πάρεις Box mod η κανονικό telescopic mod είναι στο γούστο και την αρέσκεια του καθενός.

Οποιος ενδιαφέρεται να δει το Box Mod της Cloupor από κοντά έχω δώσει μια από τις συσκευές μου ( καινούρια στο κουτί της με εγγύηση ) στο κατάστημα Μπιχλιμπίδι στον πειραιά.
Αν κάποιος είναι κοντά μπορεί να περάσει μια βόλτα να το δει και να το δοκιμάσει.


[youtube]OVbtHDvqkf0[/youtube]




@ athkatla

Πολύ καλο και το ipv2 καλοφτιαγμένο box mod αλλα έχει τα εξής θεματάκια.
στο πάνω μέρος έχει κουμπί τεχνολογίας αφής, που σε περίπτωση που τρέχει υγρό πάνω ξεκινάει να ατμίζει μονο του
( μπορεί να πάρεις φωτιά σε περίπτωση που συμβεί αυτό και το έχεις μέσα σε τσέπη ) αλλα νομίζω έχει επιλογή στο chip απενεργοποίησης. οποτε μικρό το κακό.


το άλλο θέμα που είναι και το βασικότερο που με έκανε να μην το αγοράσω είναι ότι έχει την θήρα φόρτισης στην βάση,
 που σημαίνει ότι δεν μπορείς να το φορτίζεις και να atmizeis γιατί θα πρέπει να το έχεις πλαγιασμένο και σίγουρα θα έχεις διαρροές υγρού.
 ( είχα το ίδιο πρόβλημα με το iTaste MVP 2 )


Παρόλα αυτά είναι πολύ φθηνό, είναι πολύ καλοφτιαγμένο και το έβρος των builds που μπορείς να κανεις είναι πολύ μεγάλο.
Ήμουν ανάμεσα σε αυτό και το Cάνα και πήρα το Cάνα. Αλλα γενικά είναι πολύ αξιόπιστη συσκευή
:thumpup:
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 09, 2014, 07:03 από RebuiltMaster »

Αποσυνδεδεμένος athkatla

  • **
  • 476
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Συμβουλές για mod ...
« Απάντηση #537 στις: Σεπτεμβρίου 09, 2014, 10:46 »
ναι σωστα αυτα που λες, επισης ειναι λιγο μανουρα να αλλαξεις τη μπαταρια για αυτο ειπα οτι θα προτιμησω το Sigelei το οποιο ειναι και μικροτερο στις διαστασεις.

Αποσυνδεδεμένος RebuiltMaster

  • *
  • 14
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Συμβουλές για mod ...
« Απάντηση #538 στις: Σεπτεμβρίου 10, 2014, 19:08 »
Αν αναφέρεσαι στο CΑΝΑ h to V.S rDNA . 2 βίδες είναι ( όπως το 90% των box mod ) 18650 μπαταρίες παίρνει. Με li-po μπαταρία είναι μονο οι κλώνοι της FT  :tongue_smilie:
δεν χρειάζεται να αλλάξεις μπαταρία παραμόνο όταν είναι να την πετάξεις για να βάλεις άλλη εφόσον έχει χάσει την ισχύ της.

Διαγραφή άμεσης παράθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 10, 2014, 19:11 από Giannis Pap »

Αποσυνδεδεμένος athkatla

  • **
  • 476
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Συμβουλές για mod ...
« Απάντηση #539 στις: Σεπτεμβρίου 10, 2014, 19:25 »
Το sigelei έχει μια βίδα πάνω και μαγνητακι κάτω ;-)

Sent from my xperia Z2 using Tapatalk


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 2 79 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 22:11
από Chris66
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8768 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 181248 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34302 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 537819 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60276 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238514 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 718 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16571 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 138169 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085849 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35730 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro