vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

327 επισκέπτες, 4 χρήστες
JohnDag, manoslykos, axilleaspro, camber

Twitter

Συμβουλές για mod ...

Συνδεδεμένος camber

  • *****
  • 3873
  • Φύλο: Άντρας
    • camber
Απ: Συμβουλές για mod ...
« Απάντηση #375 στις: Απριλίου 04, 2014, 23:51 »
σε αυτές τις δυο κατηγορίες σκεφτόμουν το mini nemi και το mini provari.
Δύο εκ διαμέτρου αντίθετοι κόσμοι.

To mini nemi πλεονεκτεί απέναντι στο mini provari σε εμφάνιση. Πραγματικό κόσμημα. Όμως οι 14500 μπαταρίες δεν είναι αντίπαλος για τις 18350. Για να έχεις αντίστοιχες επιδόσεις πρέπει να πας σε 14650. Όμως τότε θα αυξηθεί το ύψος στα επίπεδα του provari (ίσως λίγο παραπάνω). Επίσης η διάμετρος σε περιορίζει στους ατμοποιητές που θα βάλεις επάνω. Κατά τη γνώμη μου τέλειο για εξόδους αλλά όχι για αποκλειστικό mod.

Το provari από την άλλη τα έχει όλα. Από τις μικρότερες διαστάσεις σε ηλεκτρονικά mod, αξιοπιστία, στιβαρή κατασκευή και εξαιρετικά σταθερά ρεύματα.

ακόμα 2 από τις σκέψεις που κάνω είναι ότι με 200+ ευρώ αγοράζω 7 ego spiner 1300mah ,αλλά και ότι θα μπορούσα να αγοράσω το mini nemi και ένα φτηνό ηλεκτρονικό mod πχ το ego v6 και να έχω και τα δυο σε σχέση με την τιμή που έχει το provari+μπαταρίες και φορτιστή.
Θα μπορούσες να αγοράσεις 15 Golf αντί μιας Ferrari αλλά δεν θα γίνουν ποτέ Ferrari. Για να εκτιμήσεις το provari θα πρέπει να συμβιώσεις μαζί του για κάποιο διάστημα. Εκεί θα καταλάβεις και την ποιότητα των ρευμάτων του αλλά και τη γενική του ποιότητα. Άλλα τα 4.8V της spinner κι άλλα του provari.

Αποσυνδεδεμένος achifil

  • *
  • 6
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Συμβουλές για mod ...
« Απάντηση #376 στις: Απριλίου 05, 2014, 00:39 »
καλησπέρα και πάλι ευχαριστώ για τις απαντήσεις ο λόγος που με κάνει να αναζητώ modaki
είναι ότι κάθε 3 με 4 μήνες δεν θα δίνω λεφτά για 2 μπαταρίες ego περίπου 55 euro μείωση του κόστους.
δεύτερος λόγος είναι ότι έχω διαβάσει  ότι αλλάζει όλο το atmizma από άποψης γεύσεων αλλα και ντουμάνι,χτύπημα δεν χρειάζομαι έχω ξεφύγει από αυτό το στάδιο.. και τέλος η εμφάνιση.
από συζητήσεις που έχω κάνει έχω καταλήξει ότι από εμφάνιση θα επέλεγα το nemi από σωστό τρόπο λειτουργίας το provari.
η εμφάνιση και το κόστος με γυρίζουν στο nemi.


την καλύτερη απόδοση πιο από τα δυο θα μου την δώσει με το σοκολατάκι? (για αρχή και αργότερα με την σοφια)
είναι άραγε τόσο μεγάλη η διαφορά τους?

τώρα όσο αφορά τους ατμοποιητες δεν έχω δοκιμάσει κάτι άλλο ούτε κοιτάω για κάτι άλλο πέρα αυτών αν εξαιρέσεις κάποια μοντέλα που βγάζει η ατμομηχανή που μου αρέσουν εμφανισιακά (δεν τα έχω δοκιμάσει). δεν σκοπεύω να τα δοκιμάσω  όλα με ευχαριστούν αυτά που έχω,φυσικά τίποτα δεν αποκλείεται τα πάντα είναι προσωρινά σε αυτήν την ζωή..

κάποιος μου είπε το nemi είναι μια mercedes και το provari ένα mini couper πιο θα επέλεγες για την πόλη?


μούγκα εγώ γιατί με πονάν τα λεφτά και θέλω να τα δώσω για να πάρω ένα κόσμημα..

Αποσυνδεδεμένος lemy

  • ****
  • 1131
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Συμβουλές για mod ...
« Απάντηση #377 στις: Απριλίου 05, 2014, 01:15 »
Τι σχέση μπορεί να εχει σε απόδοση ένα μηχανικό με ένα ηλεκτρονικό? Ποιος θα μπορούσε να κανεί σύγκριση ανάμεσα σε αυτά τα δύο μοντ, χρησιμοποιώντας τόσο ατυχές παράδειγμα...άλλο να συγκρίνεις δύο μηχανικά μεταξύ τους, ή δύο ηλεκτρονικά μεταξύ τους και άλλο ένα μηχανικό με ένα ηλεκτρονικό...

Αποσυνδεδεμένος Pastafarai

  • *****
  • 2681
  • Φύλο: Άντρας
  • WE ARE AT WAR....CHOOSE SIDE!
Απ: Συμβουλές για mod ...
« Απάντηση #378 στις: Απριλίου 05, 2014, 01:43 »
Προς τους φίλους που αναζητουν mod κατάλληλο για τις ανάγκες τους:


Παιδιά θα πρέπει πρώτα και πρίν απο όλα να αποφασίσετε αν θέλετε μηχανικό Mod ή ηλεκτρονικο VV/VW...
Οι διαφορες μεταξυ μηχανικου και VV/VW είναι τεράστιες.


Απο εκεί και πέρα οταν θα συγκεκριμενοποιηθεί περισσότερο το τί ζητάτε στο μυαλό σας με ευκολία αρκετά μέλη θα σας υποδείξουν/προτείνουν το τάδε μηχανικό ή ηλεκτρονικό Mod...


Αν η ερώτηση είναι "μηχανικό ή ηλεκτρονικο?" τότε (οσον αφορά εμένα τουλάχιστον) ψηφίζω ηλεκτρονικό mod.
Αν το ζητούμενο είναι η αισθητική τότε υπάρχουν πραγματικά πανέμορφα,μηχανικά Mod, μάλιστα ενα αυθεντικό nemesis π.χ. κοστίζει λιγότερο απο ένα provari...




Αν πάλι έχεις λεφτά αρκετα για provari τότε προτείνω με την ίδια τιμή πάνω κάτω να πάρεις ενα Nemesis γνήσιο π.χ.  και ένα Vamo ετσι για να έχεις και τα δύο...  ;)

« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 05, 2014, 02:13 από Pastafarai »

Αποσυνδεδεμένος achifil

  • *
  • 6
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Συμβουλές για mod ...
« Απάντηση #379 στις: Απριλίου 05, 2014, 02:00 »
για αυτό ζήτησα την βοήθεια σας μήπως το ξεμπερδέψω δεν είμαι κάτοχος αν ήμουν θα μπορούσα να γύρω την ζυγαριά προς την μια μεριά. υπάρχει κάποιο post που να εξηγεί τις διαφορές ανάμεσα σε ηλεκτρονικό και μηχανικό? γιατί ψάχνω καιρό τώρα μέσα στο forum αλλα δεν έχω βρει κάτι..



πολλοί λένε σκέψου τι θέλεις να κάνεις. η τι έχεις στο μυαλό σου αλλα εγώ δεν καταλαβαίνω πως το εννοούν αυτό.. σαν τι να έχω στο μυαλό μου? (δεν αναφέρομαι προσωπικά σε κάποιον μιλάω γενικά γιατί το έχω ακούσει από 5 διαφορετικά άτομα αυτό)

από την στιγμή που δεν είμαι κάτοχος και δεν γνωρίζω της διαφορες, τι σημαίνει ακριβώς σταθερά ρεύματα έχοντας μονο μια ego twist πως μπορώ να συγκρίνω και να έχω άποψη? με εξαίρεση την εμφάνιση..για γεύση,νουμανι,χτύπημα,βολικό στο πάτημα του κουμπιού,αίσθηση στο χέρι,αξιοπιστία,αυτονομία,μικροσυρτη τζούρα,απανωτές τζούρες και πολλά ακόμα που μου διαφεύγουν η δεν γνωρίζω. όλα τα παραπάνω τα μαθαίνεις μονο εάν συμβιώσεις μαζί τους όπως είπε και ο συμφορουμιστας camber

προσωπικά ούτε σύγκριση μετάξι μηχανικών η μεταξύ ηλεκτρονικών μπορώ να κάνω.





« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 05, 2014, 02:08 από achifil »

Αποσυνδεδεμένος e-go FUN

  • ***
  • 791
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Συμβουλές για mod ...
« Απάντηση #380 στις: Απριλίου 05, 2014, 02:12 »
Διαβασε κι αυτήν τη ψηφοφορία.
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,4902.0.html

Είναι λίγο παλια και ''κοντραρεται'' το προβαρι με GG (μηχανικό), αλλα θα καταλάβεις πολλά πραγματα σε σχεση με τις διαφορες ηλεκτρονικών - μηχανικών.

Αποσυνδεδεμένος Pastafarai

  • *****
  • 2681
  • Φύλο: Άντρας
  • WE ARE AT WAR....CHOOSE SIDE!
Απ: Συμβουλές για mod ...
« Απάντηση #381 στις: Απριλίου 05, 2014, 02:21 »
Για να μην ψαχνεις και παιδευεσαι:


Ενα μηχανικό Mod , ακομα και το καλύτερο μηχανικό mod του κόσμου με μηδενικές απώλειες στην τάση μπορεί να σου δώσει όσο ρεύμα έχει η μπαταρία που θα του βάλεις μέσα.
Ας υποθέσουμε λοιπον πως εχεις το καλύτερο μηχανικό Mod και την καλύτερη μπαταρια μεσα σε αυτο με 30Α κλπ. Το ρευμα που θα φτάσει στον ατμοποιητή σου θα είναι απο 4.2V οταν ειναι φρεσκοφορτισμένη η μπαταρία σου και όσο περνάει η ώρα μέχρι να χρειαστεί να αλλάξεις μπαταρία η δύναμη της θα πέφτει σταδιακα.κάτι που θα αντιλαμβάνεσαι ως "μειωμένο ντουμάνι"
Ενα VV/VW mod έχει την διαφορά οτι λόγο κυκλώματος μπορεις όχι μόνο να ρυθμίσεις την δύναμη της μπαταρίας να πάει όπου θές (να πολλαπλασιάσεις δηλαδή την ισχύ της, μεχρι και 30Watt αν θες) αλλα επίσης η όποια ρύθμιση κάνεις θα διατηρηθεί εκει μεχρι να αδειάσει η μπαταρία σου.


Αυτο πρακτικα σημαινει:


Μηχανικο mod:  Ξεκινας με δυναμη μπαταρίας στα 4.2 βόλτ και οσο περναει η ωρα πέφτει μέχρι να φτάσει στα 3.κάτι οποτε και την στέλνεις στον φορτιστή.
Ηλεκτρονικό mod:  Ξεκινάς με δύναμη όπου θες εσύ (απο 3.0 μέχρι 6.0 βόλτ ή απο 7 μέχρι 30 watt) και όσο περνάει η ώρα η ισχύς της μπαταρίας σου παραμένει εκεί που την έχεις ρυθμίσει χωρις να αντιλαμβάνεσαι πτώση στην απόδοση μέχρι να φτάσει η μπαταρία σου στα 3.κάτι και να την στειλεις στον φορτιστή.


Απο εκει και περα, οπως υπαρχουν ακριβα και φτηνα,μηχανικα mod 'ετσι υπάρχουν φτηνα και ακριβα ηλεκτρονικα Mod. Πάντως θα έλεγα οτι ενω στα μηχανικα mod το "ακριβό" είναι κατα κανόνα καλό , στα ηλεκτρονικά mod μπορείς να βρείς και "φτηνο" ηλεκτρονικο mod που να είναι καλό (όπως το vamo πχ που ανέφερα στο προηγούμενο σχολιό μου...)

Συνδεδεμένος camber

  • *****
  • 3873
  • Φύλο: Άντρας
    • camber
Απ: Συμβουλές για mod ...
« Απάντηση #382 στις: Απριλίου 05, 2014, 03:02 »
όλα τα παραπάνω τα μαθαίνεις μονο εάν συμβιώσεις μαζί τους όπως είπε και ο συμφορουμιστας camber
Μια που συμβιώνω (εκτός από τη γυναίκα μου) με ένα nemesis (κανονικό όχι mini) κι ένα provari θα σου πω τις εμπειρίες μου.

Αν είχα πάρει στην αρχή το nemesis θα το είχα πετάξει από το παράθυρο. Ευτυχώς πήρα το provari. To nemesis είναι θαυμάσιο αλλά για μετά. Θέλει εμπειρία, δεν κάνει για τον αρχάριο.

Εξηγώ:
Στο provari ότι αντίσταση και να φτιάξεις από 1.0 - 3.0 Ωμ είσαι βασιλιάς. Τη βάζεις επάνω ρυθμίζεις τα volt που θέλεις και απολαμβάνεις.

Στο nemesis (όπως και σε οποιοδήποτε μηχανικό) πρέπει να ξέρεις τι κάνεις. Εντελώς διαφορετικό αποτέλεσμα θα έχεις με αντίσταση 1.0 Ωμ κι άλλο με 1.5. Ακόμα και με την ίδια αντίσταση, άλλο αποτέλεσμα θα έχεις με διαφορετικές μπαταρίες γιατί δεν έχουν την ίδια πτώση τάσης υπό φορτίο.

Ας υποθέσουμε ότι τα έχεις λύσει όλα αυτά και έχεις καταλήξει σε συγκεκριμένες μπαταρίες και αντίσταση συγκεκριμένων Ωμ. Όσο περνάει ο καιρός και ταλαιπωρείται η μπαταρία θα έχει μεγαλύτερη πτώση υπό φορτίο άρα θα πρέπει να αναθεωρήσεις τα Ωμ της αντίστασης και να τις φτιάχνεις μικρότερες. Πρέπει δηλαδή συνεχώς να ελέγχεις την κατάσταση των μπαταριών σου και φυσικά του mod σου (επαφών, απωλειών κλπ). Άλλα setup θα χρησιμοποιείς σε καινούργιες μπαταρίες και άλλα σε ταλαιπωρημένες ενός έτους.

Παράδειγμα στην πράξη (για το mini nemi με 14500 θα έχεις χαμηλότερη απόδοση):

Nemesis με AW 18350. Αντίσταση 1.1 Ωμ. Θεωρητικά θα έπρεπε να βγάλει 4.2V δηλαδή 16 watt. Όμως μετρημένα έχει πτώση στα 3.7V και άρα βγάζει 12.4 watt φρεσκοφορτισμένη. Όσο εξαντλείται πέφτει υπό φορτίο στα 3.4V, δηλαδή 10.5W.
Στο provari δεν σε νοιάζει η αντίσταση και μπορείς να ατμίζεις σταθερά στα 15W (αν και προσωπικά είμαι στα 11W).

Καθώς η αντίσταση μαζεύει μάκα πέφτει η απόδοσή της. Στο provari απλά ανεβάζεις volt. Στο nemesis αλλάζεις αντίσταση.

Γιατί χρησιμοποιώ μηχανικό? Μα γιατί είναι πολύ όμορφο και μικρό με 18350. Οι επιδόσεις του είναι λίγο χειρότερες από provari αλλά με την κατάλληλη μπαταρία 18650 οι επιδόσεις εκτοξεύονται στα ύψη. Όμως θέλει συνεχή παρακολούθηση και φροντίδα.

Αποσυνδεδεμένος achifil

  • *
  • 6
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Συμβουλές για mod ...
« Απάντηση #383 στις: Απριλίου 05, 2014, 03:04 »
έχω 3 απορίες
η πρώτη είναι εγώ τώρα με σύρμα 0,16 με αντίσταση και 0.20 χωρίς με 2mm φιτίλι έφτιαξα αντίσταση 1.5.32om με την μπαταρία ego twist της vision το δουλεύω στα 3.3v με 3.8v (αυτά τα volt  πόσα watt είναι?) μέχρι να τελειώσει.(σημείωση εγώ διαφορά στο ντουμάνι δεν βλέπω παρά μόνο στης τελευταίες 10 τζούρες πριν αρχίσει να αναβοσβήνει το λαμπάκι και θέλει φόρτιση, ίσως εδώ να παίζει και ρόλο στο ότι είναι σχετικά καινούρια) με αυτόν τον τρόπο χρήσης με τι θα την συγκρίνατε με ηλεκτρονικό η με μηχανικό? δηλαδή εάν την έχεις σταθερά στο 3.3v δεν είναι σαν να έχεις ένα μηχανικό?
δεύτερη απορία οι μπαταρίες 14500 και 14650 που παίρνει το nemi πόσα watt βγάζουν και σε πόσα volt μεταφράζεται αυτό? ποια μάρκα μπαταρίας μου προτείνεται?
τρίτη απορία το vamos η το  Zmax v3 ποίες οι διαφορές μεταξύ τους αλλά και με το provari? υπάρχει ηλεκτρονικό που να δέχεται 14500 και 14650 η μια από τις δυο μπαταρίες? που αυτό μεταφράζεται σε μικρότερη διάμετρο?
ευχαριστώ για την βοήθεια πραγματικά με βοηθάει η κουβέντα που κάνουμε

ερώτηση αν δεν κάνω λάθος με ένα πολύμετρο είναι παιχνιδάκι το να μετράς κάθε τόσο τις μπαταρίες σου αν έχει πέσει η απόδοση τους όταν είναι φρέσκο φορτισμένες
δεύτερη ερώτηση όταν πιάνει μάκα η αντίσταση πως το καταλαβαίνεις? και αν το δουλέψεις λίγο χωρίς να τραβάς τζούρα με δυνατό ρεύμα δεν την καίει την μάκα?
ερώτηση τρία μπορεί να συγκριθεί μια μπαταρία ego twist με ένα ηλεκτρονικό mod? από την στιγμή που μπορείς να ρυθμίσεις τα volt?

Συγχώνευση συνεχόμενων πόστς
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 07, 2014, 19:39 από Giannis Pap »

Συνδεδεμένος camber

  • *****
  • 3873
  • Φύλο: Άντρας
    • camber
Απ: Συμβουλές για mod ...
« Απάντηση #384 στις: Απριλίου 05, 2014, 03:59 »
P = V2 / R.
Άρα 3.32/1.5=7.26 και 3.82/1.5=9.63. Ατμίζεις 7.26-9.63 watt.

H twist είναι ανάλογη των ηλεκτρονικών mod, χωρίς βέβαια τη δύναμη και την ακρίβεια που έχουν αυτά.
Οι απλές ego είναι ανάλογες των μηχανικών αλλά και πάλι χωρίς τη δύναμή τους.

Οι μπαταρίες δεν είναι όλες ίδιες, welcome to the club  :)) . Θα βρεις πολλές πληροφορίες στα ανάλογα νήματα.

Όλες οι μπαταρίες φρεσκοφορτιεσμένες θα σου δείξουν στο πολύμετρο 4.2V. Όμως η συμπεριφορά τους υπό φορτίο είναι εντελώς διαφορετική.

Όταν μαζέψει μάκα η αντίσταση μειώνεται το χτύπημα και ο ατμός. Μπορείς να της δώσεις παράταση ζωής με πολλούς τρόπους αλλά έχουμε βγει εκτός θέματος.



Αποσυνδεδεμένος Amcm

  • **
  • 114
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Συμβουλές για mod ...
« Απάντηση #385 στις: Απριλίου 05, 2014, 11:14 »
Κατ' αρχήν να διευκρινίσω ότι δε διαθέτω μηχανικό και επισκευάσιμο. Χρησιμοποιώ Vamo και ατμοποιητές εμπορίου.
Η πρόταση λοιπόν που θα κάνω είναι καθαρά θεωρητική-εμπορική και δε στηρίζεται σε προσωπική εμπειρία.

Τα παραδείγματα είναι όλα από FastTech, αλλά φυσικά οποιοδήποτε κατάστημα με τέτοιες τιμές μας κάνει.

Αρχικά παίρνεις ένα ηλεκτρονικό, πχ το Svd με 27€ http://www.fasttech.com/products/1411/10004594/1370201-innokin-itaste-svd-variable-voltage-wattage-mod
Στη συνέχεια ένα  κλώνο μηχανικού. Το Nemesis κοστίζει 18€ http://www.fasttech.com/products/1411/10005773/1448300-nemesis-style-mechanical-mod
Και γιατί όχι και ένα Kick για δοκιμή: 6€ http://www.fasttech.com/products/1411/10006524/1501000-variable-wattage-kick-module-for-mechanical-mod-pv
Τέλος, ότι και να πάρεις θα χρειαστείς και έναν καλό φορτιστή. Ο NiteCore I4 λοιπόν, 14,5€ http://www.fasttech.com/products/1421/10001638/1292100-nitecore-i4-version-2-li-ion-ni-mh-ni-cd-smart

Σύνολο 65,5€ και μπορείς να δοκιμάσεις τι είναι καλύτερο για σένα και να σου μείνουν και κάποια πράγματα για back up.

Δεν έβαλα μπαταρίες, αλλά με 20-30€ μπορείς να πάρεις διάφορες 18ΧΧΧ και να πειραματιστείς.

Το ξέρω ότι δεν έχω καλύψει όλες τις πιθανές παραλλαγές, αλλά με τόσα λίγα χρήματα, νομίζω πως μπορείς  να δοκιμάσεις αρκετά πράγματα.

Απ: Συμβουλές για mod ...
« Απάντηση #386 στις: Απριλίου 05, 2014, 15:35 »

ξεκινησα το ατμισμα πριν ενα περιπου χρονο με ego-w το οποιο μολις ειδα το πρωτο ντουμανι λεω εδω ειμαστε. μετα τρεις μηνες ειπα να κανω την πρωτη μου αποπειρα σε μοντακι κι ετσι εδω και κανα 9μηνο ατμιζω με το μηχανικο VV No1 http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,12960.0.html  (το οποιο μεχρι τωρα ειναι απροβληματιστο) και clearo Τ3s. μετα λοιπον το ego-w το VV No1 μου φανηκε θεικο μεχρι που πριν λιγες μερες ατμισα απο ενα φιλο με το MVP και Russia 91 % και ξαφνικα καταλαβα τι θα πει ατμισμα. η επομενη κινηση λοιπον ειναι VV VW και επισκευασιμος ατμο. συμπερασμα λοπον με τις πολυ λιγες γνωσεις που απεκτησα αυτον τον ενα χρονο ατμισματος ειναι καθε λιγο καιρο κι ενα βημα για να κατανοεις περισσοτερο τι ειναι ακριβως και τι κανει η συγκεκριμενη συσκευη που θες να αγορασεις-αν σε καλυπτει και πανω απ` ολα αν την χρειαζεσαι την συγκεκριμενη χρονικη στιγμη. αν λοιπον αγοραζα απο την αρχη το provari π.χ. το ποιο πιθανο ειναι οτι πιο πολυ θα μου εκανε για χειριστηριο του ps3 move παρα για mod μιας και πριν ενα χρονο ουτε καν ηξερα τι ειναι και τι κανει ενα mod. γνωμη μου λοιπον ειναι να ξεκινα καποιος με κατι φθηνο  πρoκειμενου να κατανοησει τι ειναι και τι κανει ενα mod και στην πορεια ερχονται και τα καλυτερα

Αποσυνδεδεμένος vag21

  • ****
  • 1452
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Συμβουλές για mod ...
« Απάντηση #387 στις: Απριλίου 05, 2014, 17:04 »
φιλε σπυρο ,απο οσα διαβασα μεχρις στιγμης ,αυτα που γραφει εσυ με βρισκουν ακριβως σύμφωνο.




Απ: Συμβουλές για mod ...
« Απάντηση #388 στις: Απριλίου 05, 2014, 17:33 »
καποιοι ειναι της αποψης δωστα εξαρχης και παρε κατι καλο προκειμενου να δινεις συνεχεια για κατι ολο και καλυτερο. οκ αλλα μηπως πρεπει να ξερεις και τι κανει αυτο το πραγμα πριν τα ακουμπησεις? :hmmm:


Διαγραφή άμεσης παράθεσης
Συνεχόμενα μηνύματα και συγχώνευσή τους
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 05, 2014, 19:09 από joyeman »

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4512
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Συμβουλές για mod ...
« Απάντηση #389 στις: Απριλίου 05, 2014, 20:13 »
spyros70

1) Το VV No 1 δεν ειναι μηχανικο , αλλα ηλεκ/κο μεταβαλλομενης τασης ρευματος.  Αλλα δεν εγινε και τιποτα... ;D ;)
2)  Για 'μενα προσωπικα αυτο που εχω να πω σε ατομα που τωρα ψαχνουν για μοντ , ειτε ειναι παλαιοι , ειτε νεοι στο η.τ. ή στα μοντ και στους επισ/μους , για να μη δωσουν τόσα πολλα χρηματα που ξοδεψα εγω διοτι εδω που ειμαι ( Τρικαλα ) , δεν ειχαμε , ουτε εχουμε καποιο μαγαζι για βοηθεια , ειναι το να παει σε συναντησεις με παλαιωτερους και να δοκιμασει διαφορα VV/VW και μηχανικα μοντς , ατμοποιητες διαφορων στυλ (φιτιλι,βαμβακι,mesh,micro coil , απλη αντ/ση κλπ. κλπ. κλπ. ) ωστε να εχει μια πιο καλη εικονα , αφου και απο ερωτησεις προς τα παιδια θα εχει την πιο σωστη ενημερωση , για οτι θα δει και δοκιμασει.
3) Για αγορα καλου ή φτηνου μοντ ή ατμ/τη , μπορει να συμφωνω με την αγορα καλου μοντ ή ατμ/τη , αλλα στην τσεπη σου εισαι εσυ αφεντικο και κανεις αλλος δεν ξερει αυτα που ξερεις και εχουν ή οχι σημασια για 'σενα




Αυτη ομως ειναι η δικια μου γνωμη , χωρις να αναιρω την αποψη και τις γνωμες κανενος..... :)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 0 39 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:21
από Tem
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8755 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 181229 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34277 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 537764 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60231 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238451 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 711 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16546 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 137604 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085804 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35710 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro