vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Συμβουλές για mod ...

Αποσυνδεδεμένος Panosbek

  • **
  • 136
  • Φύλο: Άντρας
  • Μακάριοι οι πτωχοί τω πνεύματι
Απ: Συμβουλές για mod ...
« Απάντηση #360 στις: Μαρτίου 11, 2014, 01:07 »

Αποσυνδεδεμένος pjdb

  • **
  • 121
  • Φύλο: Άντρας
  • A NON PROVARI OWNER
Απ: Συμβουλές για mod ...
« Απάντηση #361 στις: Μαρτίου 12, 2014, 00:15 »
Αφου κοιτατε μηχανακια των 100 γιουρο παρτε ενα προβατο μεταχειρισμενο(δειτε το avatar μου)οταν πλησιαζετε την τιμη του,τι ψαχνετε?Και κατι ακομη τι τα θελετε τα 30w?Με rsst δεν τερματιζω το kick sigelei 10w η το vamo η το max στα 10w.

Απ: Συμβουλές για mod ...
« Απάντηση #362 στις: Μαρτίου 22, 2014, 10:20 »
Κάποια μηνύματα μεταφέρθηκαν στο θέμα Vamo VV from 3.0V to 6.0V

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4512
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Συμβουλές για mod ...
« Απάντηση #363 στις: Μαρτίου 22, 2014, 19:14 »
Αφου κοιτατε μηχανακια των 100 γιουρο παρτε ενα προβατο μεταχειρισμενο(δειτε το avatar μου)οταν πλησιαζετε την τιμη του,τι ψαχνετε?Και κατι ακομη τι τα θελετε τα 30w?Με rsst δεν τερματιζω το kick sigelei 10w η το vamo η το max στα 10w.




Αν εισαι ευχαριστημενος με τα 10 Watts , καλα κανει και το λες αυτο .


Πες μου ομως αν καποιος που θελει να ατμισει με παραπανω , τι κανει ;;;;




Απαντιση :


Αγοραζει DNA.......




Το τι μας αρεσει ειναι κατι προσωπικο.
Το που αρεσει στον καθενα να ατμιζει , ειναι και παλι κατι προσωπικο.


Αρα δεν μπορει να ειμαστε ολοι ιδιοι και να μας αρεσουν τα ιδιδ πραγματα..........


Εγω ατμιζω τις πιο πολλες φορες με 17 Watts και πολλες φορες οι αντ/σεις ειναι πολυ χαμηλες.


Θα μπορουσα να το κανω αυτο με το Provari ??? ??? ?/        OXI..........


Αρα για 'μενα η λυση στο τι θελω και τι με γεμιζει ειναι DNA......


Φιλικα , Βασιλης....

Αποσυνδεδεμένος mgd

  • *
  • 41
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Συμβουλές για mod ...
« Απάντηση #364 στις: Μαρτίου 28, 2014, 12:29 »
Από μεταφορά


Γεια χαρα.. Ειμαι ψυλοασχετη στο ητ, και θελω να αγορασω ενα μοντ κατα προτιμηση αυτα που εχουν και ατμοποιητη πανω, και θελω να μου πειτε κατι πολυ φθηνο (απο ελληνικο καταστημα γιατι δεν εχω πειπαλ κλπ) και η τιμη να ειναι μαζι με μπαταριες κλπ, πχ οχι να κανει το μοντ 30 ευρω και να χρειαζεται και μπαταρια που κανει αλλα 10.. να μου πειτε συνολο την τιμη του.. Δεν ξερω αν ζηταω πολλα , οποιος μπορει ας δωσει τα φωτα του !!
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 28, 2014, 13:24 από Giannis Pap »

Απ: Συμβουλές για mod ...
« Απάντηση #365 στις: Μαρτίου 28, 2014, 12:55 »
Τα mods με ενσωματωμένους ατμοποιητές είναι τα Υβριδικά
Είναι όμως πολύ ακριβότερα από άλλα επειδή έχουν και τον ατμοποιητή.
Σε γνήσια προιόντα οι τιμές τους είναι πάνω από 100 € με μέσες τιμές στα 170 €
Αν σε ενδιαφέρουν μπορείς να δεις ένα τέτοιο Ελληνικής κατασκευής όπως αυτό ή αυτό

Μπαταρίες θα χρειαστείς αρκετές τουλάχιστον 2 18350 και ίσως και μεγαλύτερου μεγέθους
18490 και 18650

Εναλλακτικά μπορείς να δεις και αγορά από εξωτερικό για κάποια υβριδικά λόγω τιμής χαμηλής.
Elite Hybrid Mechanical Mod Kit

Αποσυνδεδεμένος Eizomar

  • ***
  • 909
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Συμβουλές για mod ...
« Απάντηση #366 στις: Μαρτίου 28, 2014, 13:05 »

Μπαταρίες θα χρειαστείς αρκετές τουλάχιστον 2 18350 και ίσως και μεγαλύτερου μεγέθους
18490 και 186


Και εναν φορτιστη  :yes:

Αποσυνδεδεμένος mgd

  • *
  • 41
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Συμβουλές για mod ...
« Απάντηση #367 στις: Μαρτίου 28, 2014, 13:12 »
Ευχαριστω για την αμεση απαντηση φιλε μου, αλλα προφανως αναφερομαι σε κλονους!!
Αλλα απο τι εχω δει δεν υπαρχουν σε ελληνικα μαγαζια  :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος alexgr

  • **
  • 324
  • Φύλο: Άντρας
  • Αλέξανδρος
Απ: Συμβουλές για mod ...
« Απάντηση #368 στις: Μαρτίου 28, 2014, 13:19 »
Αρχικά έχω την εντύπωση ότι είσαι σε λάθος νήμα. Το συγκεκριμένο αφορά μηχανικά mods και επειδή ξεκινάς τώρα θα σου συνιστούσα να μην αρχίσεις με μηχανικό. Παρότι εκτός θέματος λοιπόν θα σου προτείνω εφόσον ζητάς κάτι φθηνό να ξεκινήσεις με μια απλή ego μπαταρία ή σετάκι με το φορτιστή της μαζί και κάποιον ατμοποιητή με κόστος συνολικό γύρω στα 30e ίσως και λίγο φθηνότερα. Δεν συνεχίζω υπάρχουν πολλά νήματα που βρεις πολλές πληροφορίες και προτάσεις αγοράς πχ εδώ


Edit


Φυσικά τώρα που μεταφέρθηκε είμαστε στο σωστό νήμα  :)
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 28, 2014, 17:03 από alexgr »

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4512
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Συμβουλές για mod ...
« Απάντηση #369 στις: Μαρτίου 28, 2014, 17:00 »
Εκτος και αν σε ικανοποιει κατι σαν αυτο:


http://www.replacesmoke.com/%CE%B7%CE%BB%CE%B5%CE%BA%CF%84%CF%81%CE%BF%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CE%AC-%CF%84%CF%83%CE%B9%CE%B3%CE%AC%CF%81%CE%B1/ego-c/itaste-vtr-mod-by-innokin-detail.html




H τιμη φυσικα ειναι μεγαλη εδω.   Υπαρχει ομως καλυτερη τιμη εδω:


http://www.fasttech.com/product/1504902-authentic-innokin-vtr-variable-voltage-wattage-e


Το VTR εχει και ατμ/τη μαζι στο πακετο.






Υπαρχει και αυτο :


http://www.replacesmoke.com/%CE%B7%CE%BB%CE%B5%CE%BA%CF%84%CF%81%CE%BF%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CE%AC-%CF%84%CF%83%CE%B9%CE%B3%CE%AC%CF%81%CE%B1/ego-c/mvp-2-0-vv-vw-itaste-mod-by-innokin-detail.html


Εχει ενσωματωμενη μπαταρια 2600mAh , και ατμ/τη iclear30 dual coil XL Clearomizer
[/size][/color]
[/size]Και εδω απο τη Fasttech:[/color]
[/size]http://www.fasttech.com/product/1390901-authentic-innokin-itaste-mvp-variable-voltage-apv

Συνδεδεμένος camber

  • *****
  • 3873
  • Φύλο: Άντρας
    • camber
Απ: Συμβουλές για mod ...
« Απάντηση #370 στις: Μαρτίου 28, 2014, 22:27 »
θελω να μου πειτε κατι πολυ φθηνο (απο ελληνικο καταστημα γιατι δεν εχω πειπαλ κλπ) και η τιμη να ειναι μαζι με μπαταριες κλπ
Καλό θα ήταν να ορίσεις τα όρια τιμών που θέλεις να κινηθείς ώστε να σε βοηθήσουν τα μέλη καλύτερα. Κάτι που για μένα είναι πολύ φθηνό ίσως για σένα είναι απλησίαστο και το αντίθετο.

Αποσυνδεδεμένος achifil

  • *
  • 6
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Συμβουλές για mod ...
« Απάντηση #371 στις: Απριλίου 04, 2014, 22:14 »

καλησπέρα σε όλους χρειάζομαι την βοήθεια σας για την επιλογή mod. ατμίζω περίπου 6 μήνες,στην αρχή ξεκίνησα με vivi nova της aspire στην πορεία απέκτησα το σοκολατάκι και από τότε έχω αυτό.
ίσως μελλοντικά αποκτήσω την σοφια.
ως τώρα έχω μπαταρίες ego spiner.
με το vivi nova το δούλευα στο 4,8v,το σοκολατάκι ανάλογα την αντίσταση και την συμπίεση στο τύλιγμα της άλλαζα και τα volt. οι αντιστάσεις που κάνω είναι συνήθως από 1,1-1,2 μέχρι και 1,8
κάνω vg με σχεδόν μηδενική νικοτίνη diy υγρά. από αρώματα έχω πάνω από 25 γεύσεις όλα τα φρούτα και σχεδόν τα γλυκά , καπνικές γεύσεις δεν έχω.


από αυτές έχω κολλήσει με blue raspberry,κεράσι,blackberry,μπανάνα πεπόνι,καρύδα,φράουλα και κάποια άλλα..


ψάχνω λοιπόν ένα μικρό mod και δεν έχω ξεκαθαρίσει αν πρέπει να αγοράσω ηλεκτρονικό η μηχανικό.


σε αυτές τις δυο κατηγορίες σκεφτόμουν το mini nemi και το mini provari. φορτιστή δεν έχω ούτε και μπαταρίες οπότε αυτά είναι ένα συν στην τιμή.


δυστυχώς όμως δεν μπορώ να τα συγκρίνω σύμφωνα με τα υγρά που κάνω και τον ατμοποιητη μου.


ακόμα 2 από τις σκέψεις που κάνω είναι ότι με 200+ ευρώ αγοράζω 7 ego spiner 1300mah ,αλλά και ότι θα μπορούσα να αγοράσω το mini nemi και ένα φτηνό ηλεκτρονικό mod πχ το ego v6 και να έχω και τα δυο σε σχέση με την τιμή που έχει το provari+μπαταρίες και φορτιστή.
πραγματικά έχω μπερδευτεί και με έχει κουράσει το θέμα απευθύνομαι σε εσάς γιατί είναι δύσκολοι καιροί και πολλά τα λεφτά(διαφορετικά θα είχα αγοράσει και τα δυο)  το ψάχνω αρκετά έτσι ώστε να αγοραστεί κάτι και να το ευχαριστηθώ.


έχω δοκιμάσει το nemesis στο σοκολατάκι με 1.6 αντίσταση από κοντά και  κάποια ηλεκτρονικά modakia και δεν κατέληξα...

Αποσυνδεδεμένος -Theo91-

  • **
  • 320
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Συμβουλές για mod ...
« Απάντηση #372 στις: Απριλίου 04, 2014, 22:39 »
Δε χρειαζεται να δωσεις μια περιουσια για mod...
Καταρχας θα σου προτεινα να μεινεις μακρια απο τα μηχανικα αμα δεν εισαι σιγουρος πως λειτουργουν γιατι ειναι πολυ ευκολο να παει κατι στραβα..
Βεβαια πρεπει να μαθουμε και το budget που μπορεις να διαθεσεις. Εγω προσωπικα δε θα εδινα 200 ευρω για provari γιατι με τοσα πραγματα που βγαινουν καθε μερα το θεωρω ηδη ξεπερασμενο (σε αυτα που προσφερει, όχι στην αντοχη του και το ποσο καλο ειναι σαν κατασκευη). Αυτο βεβαια ειναι δικη μου αποψη.

Εγω επειδη δεν ηθελα να μπλεξω με φορτιστες και μπαταριες πηρα το Innokin MVP 2 που ειναι ενα κουτακι με ενσωματωμενη μπαταρια 2600mah, (2 ego spinner δηλαδη) με λειτουργια 6-11 watt και 3-5 volt και πραγματικα ενα μεγαλο βημα παραπανω απο την twist. Το μονο κακο ειναι οτι αμα τελειωσει η μπαταρια δε μπορεις να την αλλαξεις.

Γενικα υπαρχουν παρα πολλες επιλογες και οπως ειπα δε χρειαζεται να δωσεις παρα πολλα λεφτα για να κανεις τη δουλεια σου.

Αποσυνδεδεμένος achifil

  • *
  • 6
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Συμβουλές για mod ...
« Απάντηση #373 στις: Απριλίου 04, 2014, 23:26 »
γεια σου theo91 και σε ευχαριστώ για την απάντηση σου.


ψάχνω κάποιο mod που να δουλεύει σωστά με το σοκολατάκι  να είναι μικρό και όμορφο.. αυτό ίσως βοηθήσει περισσότερο .
από ασφάλεια και μπαταρίες γνωρίζω πολύ καλά καθώς κάνω χρήση μπαταριών lipo που είναι πολύ χειρότερες.


τώρα τα χρήματα για φορτιστή 35 euro μπαταρίες 30 και mod μέχρι 50 euro δεν είναι πολλά και μπορείς να τα ξανά δώσεις αν κάτι χαλάσει τα 250 και τα 190 στο σύνολο δεν είναι εύκολο να τα ξανά δώσεις είναι μισος βασικός μιστός σχεδόν γι αυτό χρειάζομαι βοήθεια στην επιλογή

Αποσυνδεδεμένος alexis36

  • ***
  • 669
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Συμβουλές για mod ...
« Απάντηση #374 στις: Απριλίου 04, 2014, 23:45 »
Για πιο λόγο θέλεις μοντάκι?? τι δεν σε ικανοποιεί με τη spinner???
Καταρχάς, τα νούμερα που αναφέρεις στα βολτ και στα Ωμ είναι στα όρια των 15βατ που δίνει το προβάρι, οπότε αν θέλεις κάτι τέτοιο μάλλον το προβάρι δεν είναι για σένα.
Επίσης, αν θέλεις να χρησιμοποιήσεις και πιο μεγάλους ατμο θα έχεις θέμα με το νέμι, το οποίο επίσης δύσκολα θα σου δίνει με ασφάλεια τα βατ που θέλεις.
Οπότε αν έχω καταλάβει καλά, δεν θα σου κάνει κανένα από αυτά

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 0 54 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:21
από Tem
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8762 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 181243 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34298 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 537792 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60250 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238483 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 714 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16560 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 137915 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085827 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35722 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro