vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Συμβουλές για mod ...

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Συμβουλές για mod ...
« Απάντηση #225 στις: Σεπτεμβρίου 09, 2013, 20:36 »
Αν εχεις την οικονομικη δυνατοτητα να παρεις ενα provari, παρτο
και καθαρισες με το θεμα ηλεκτρονικο mod.  ;)

Αποσυνδεδεμένος pr0methium

  • *
  • 7
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Συμβουλές για mod ...
« Απάντηση #226 στις: Σεπτεμβρίου 09, 2013, 20:41 »

Ειμαι αναμεσα σε Provari και GG αλλα δεν ειμαι σηγουρος ουτε για το ενα ουτε για το αλλο,δεν εχω δει ποτε ενα GG απο κοντα  :-\ :-\




Διαγραφη αμεσης παραθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 09, 2013, 20:57 από Vrs5 »

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Συμβουλές για mod ...
« Απάντηση #227 στις: Σεπτεμβρίου 09, 2013, 20:49 »
Δεν υπαρχει συγκριση αναμεσα στα δυο mod φιλε μου.
Αν εχεις συνηθησει τη χρηση ηλεκτρονικου mod τοτε παρε ενα provari να ξενοιασεις
και μην μπεις στο τριπακι να εχεις μηχανικο mod ως κυρια συσκευη ατμισης
μιας που απεχουν κατα πολυ το ενα απο το αλλο.

Αποσυνδεδεμένος WILDE

  • *****
  • 1786
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Συμβουλές για mod ...
« Απάντηση #228 στις: Σεπτεμβρίου 09, 2013, 20:55 »
θα συμφωνήσω οτι δεν υπάρχει σύγκριση μεταξύ ηλεκτρονικού και μηχανικού
αλλά θα διαφωνήσω
ως προς το να συμβουλεύσεις κάποιον να μην έχει σαν βασικό μοντάκι ένα μηχανικό
πολλόι είναι αυτοί που το κάνουν και είναι ικανοποιημενοι

Αποσυνδεδεμένος ROD

  • **
  • 221
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Συμβουλές για mod ...
« Απάντηση #229 στις: Σεπτεμβρίου 09, 2013, 21:16 »
Ακόμη και αν είναι ηλεκτρονικό αυτό που θα διαλέξει κάποιος, γιατί πρέπει να είναι σώνει και καλά προβαρι ή DNA; Και ένα vamo απο fasttech με 25 ευρω κάνει άνετα τη δουλειά σε έναν νέο στα ηλεκτρονικά , χωρίς να δίνει 100+ ευρω.

Αποσυνδεδεμένος Pastafarai

  • *****
  • 2681
  • Φύλο: Άντρας
  • WE ARE AT WAR....CHOOSE SIDE!
Απ: Συμβουλές για mod ...
« Απάντηση #230 στις: Σεπτεμβρίου 09, 2013, 21:18 »
Ειμαι αναμεσα σε Provari και GG αλλα δεν ειμαι σηγουρος ουτε για το ενα ουτε για το αλλο,δεν εχω δει ποτε ενα GG απο κοντα  :-\ :-\




Διαγραφη αμεσης παραθεσης


Αν δείς ένα GG το πιθανότερο είναι πως θα σου αρέσει πολύ!
Απο εκεί και πέρα όμως να έχεις υπ'όψιν πως κάθε μηχανικό mod (του GG συμπεριλαμβανομένου) σου δίνει όσο ρεύμα έχει η μπαταρία που θα του βάλεις μέσα με απειροελάχιστες απώλειες απο mod σε mod που δεν θα αντιληφθεις χωρις να κανεις μετρηση με εξειδικευμένο όργανο.
Δηλαδή: Αν βαλεις μια 18500 imr σε ενα GG ή σε ένα οποιοδήποτε άλλο μηχανικό Mod θα πάρεις πάνω κάτω τα ίδια ρευματα (απο την ίδια μπαταρία) η οποια θα αρχίσει να ξεθυμαίνει μέχρι να πέσει.
Και για να μην μου την πέσουν οι GGδες ναι΄το GG έχει εξαιρετική ποιότητα κατασκευής,είναι πολύ όμορφο, έίναι status symbol στην ατμιστική κοινότητα αλλά -επιτρεψτε μου μια παρομοίωση- είναι σαν να έχεις μια υπέροχη, μοναδική alfa romeo spider του '60 που ειναι υπέροχη αλλά η καινούρια spider 3.6 με όλη την νέα τεχνολογία που ενσωματώνει την πατάει...  ;D  Έπειτα είναι και το άλλο: αν πάρεις μια GG μπαταριοθήκη αντιλαμβάνεσαι ότι πρέπει να βάλεις επάνω εναν GG επισκευάσιμo ατμοποιητή ανεβάζοντας έτσι το κόστος στα ύψη, δεν μπορεί να βάλεις evod πχ πανω στο GGts... :dontknow:

Αν γουστάρεις μοντάκι VV-VW, δηλαδή που να διαθέτει κύκλωμα με πολλαπλασιαστή κλπ. προτείνω ένα provari ή ένα modάκι με το DNA επάνω. Αυτά τα δύο είναι τα αντίστοιχα σε "κύρος" -να το πώ έτσι- του GG στον κόσμο του VV.... (είναι η "καινούρια" alfa romeo spider σαν να λέμε...)

Αποσυνδεδεμένος pr0methium

  • *
  • 7
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Συμβουλές για mod ...
« Απάντηση #231 στις: Σεπτεμβρίου 09, 2013, 21:40 »

Επιτελους καποιος μπηκε στην δικη μου κουλτουρα και μου εδωσε να καταλαβω τισ διαφορες σχετιζoντας την Alfa Romeo  :respect: :respect:
Τωρα ομως ειναι το αλλο ποιο DNA μου προτεινετε?Και για ποιο λογο το DNA ειναι καλο?


Διαγραφη αμεσης παραθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 09, 2013, 22:26 από Vrs5 »

Αποσυνδεδεμένος ROD

  • **
  • 221
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Συμβουλές για mod ...
« Απάντηση #232 στις: Σεπτεμβρίου 09, 2013, 21:45 »
Είναι η μόνη πλακέτα που μπορει να συγκριθεί σε επιδόσεις με αυτη του προβαρι. Ίσως και καλύτερη, αλλα σε mod τη βρίσκεις μόνο σε ιδιοκατασκευές κυρίως .
Δες εδω
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,15109.0/topicseen.html
[/size]Και εδω
[/size]http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,1340.4515.html
[/size]Επισης υπάρχει και ένα νέο απο τιτάνιο που εχει πάρει ο Σπύρος (proof)  αλλά δε θυμάμαι πως το λένε :wall:

Αποσυνδεδεμένος zacharis1955

  • *****
  • 3469
  • Φύλο: Άντρας
  • Impossible is nothing!, never give up!
Απ: Συμβουλές για mod ...
« Απάντηση #233 στις: Σεπτεμβρίου 09, 2013, 21:54 »

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Συμβουλές για mod ...
« Απάντηση #234 στις: Σεπτεμβρίου 09, 2013, 22:10 »
αλλά θα διαφωνήσω ως προς το να συμβουλεύσεις κάποιον να μην έχει σαν βασικό μοντάκι ένα μηχανικόπολλόι είναι αυτοί που το κάνουν και είναι ικανοποιημενοι

Δεν ειπα ποτε οτι δεν υπαρχουν αποκλειστικοι χρηστες μηχανικων mod και μαλιστα ευχαριστημενοι.
Απλα θεωρω οτι οταν καποιος χρησιμοποιησει vv και μαλιστα καποιο ποιοτικο,
δυσκολα γυρνα στο μηχανικο σαν βασικο mod με τους οποιους περιορισμους σου θετει αυτο στο ατμισμα.


Ακόμη και αν είναι ηλεκτρονικό αυτό που θα διαλέξει κάποιος, γιατί πρέπει να είναι σώνει και καλά προβαρι ή DNA; Και ένα vamo απο fasttech με 25 ευρω κάνει άνετα τη δουλειά σε έναν νέο στα ηλεκτρονικά , χωρίς να δίνει 100+ ευρω.

Γιατι φιλε μου ο συνατμιστης ειναι ηδη χρηστης ενος φτηνου κινεζικου ηλεκτρονικου mod (Anyvape CVI) και ψαχνει για κατι πιο ποιοτικο.

Αποσυνδεδεμένος ROD

  • **
  • 221
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Συμβουλές για mod ...
« Απάντηση #235 στις: Σεπτεμβρίου 09, 2013, 22:14 »
Εγω νόμιζα πως έχει μηχανικό και θέλει να πάρει το πρώτο του ηλεκτρονικό ;D .

Αποσυνδεδεμένος Atrum

  • ****
  • 1062
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Συμβουλές για mod ...
« Απάντηση #236 στις: Σεπτεμβρίου 09, 2013, 22:16 »
Υπάρχει και το mod του ζορμπά που θα βγει σύντομα, που είναι ένα ωραίο μίγμα από ότι έχω δει με τα ματάκια μου.


Επίσης από μηχανικά γενικώς τα χεις δει όλα; Κάλα χρυσά τα GG αλλά έχουν κάνει και άλλοι έλληνες κατασκευαστές παπάδες. Βέβαια είναι θέμα γούστου αυτό αλλά για πες μας ποια έχεις κοιτάξει μήπως μπορούμε να σου δείξουμε κι άλλα.

Αποσυνδεδεμένος pr0methium

  • *
  • 7
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Συμβουλές για mod ...
« Απάντηση #237 στις: Σεπτεμβρίου 09, 2013, 22:25 »
Καταρχας ευχαριστω ολους για το ενδιαφερον σας!
Εγω απλα θελω να καταλιξω σε ενα mod αξιοπιστο και φτιαγμενο καλα!Με το CVI δεν ειμαι ευχαριστημενως 100% για πολους λογους.Δεν ειμαι απολυτος στο GG ουτε στο προβαρι για αφτο ροταο τις γνωμες σας.
Budget:100-150 euro!

Αποσυνδεδεμένος ROD

  • **
  • 221
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Συμβουλές για mod ...
« Απάντηση #238 στις: Σεπτεμβρίου 09, 2013, 22:28 »
Με τέτοιο μπατζετ ή mod DNA 20 απο SEB ή μεταχειρισμένο  provari. Τα άλλα DNA ξεφεύγουν πολύ σε τιμή.

Αποσυνδεδεμένος skopos

  • **
  • 485
  • Φύλο: Άντρας
    • Αερολεσχη Κομοτηνης
Απ: Συμβουλές για mod ...
« Απάντηση #239 στις: Σεπτεμβρίου 09, 2013, 22:40 »
παρε ηλεκτονικο μοντακι και καθαρισες μια και εξω και ασε τα μηχανικα  :yes:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 1 63 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 21:35
από Ηρακλης
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8764 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 181245 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34300 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 537806 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60256 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238496 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 716 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16566 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 138019 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085835 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35726 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro