vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Συμβουλές για mod ...

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Συμβουλές για mod ...
« Απάντηση #1125 στις: Δεκεμβρίου 04, 2017, 14:01 »
Εντάξει, αυτό με τα τοξικά ποστς στο φόρουμ έχει παραγίνει! Και μάλιστα ξεκινώντας με την φράση "εντελώς φιλικά"! Αν διαφωνείς με κάτι που διάβασες, απάντησε με επιχειρήματα αλλιώς καλύτερα να μην γράψεις τίποτα! Και πάντως μην γράψεις την απίστευτη χοντράδα που μόλις διαβάσαμε η οποία κινείται στα όρια της συκοφαντικής δυσφήμισης! Δεν τον ξέρω τον συντάκτη του ποστ που σε ερέθισε τόσο και δεν ξέρω αν διαθέτει μετοχές της Evolv (θα στοιχημάτιζα πάντως πως δεν διαθέτει...). Αλλά δεν τον ξέρεις κι εσύ... :nope:



Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Συμβουλές για mod ...
« Απάντηση #1126 στις: Δεκεμβρίου 04, 2017, 15:11 »
Εντάξει, αυτό με τα τοξικά ποστς στο φόρουμ έχει παραγίνει! Και μάλιστα ξεκινώντας με την φράση "εντελώς φιλικά"! Αν διαφωνείς με κάτι που διάβασες, απάντησε με επιχειρήματα αλλιώς καλύτερα να μην γράψεις τίποτα! Και πάντως μην γράψεις την απίστευτη χοντράδα που μόλις διαβάσαμε η οποία κινείται στα όρια της συκοφαντικής δυσφήμισης! Δεν τον ξέρω τον συντάκτη του ποστ που σε ερέθισε τόσο και δεν ξέρω αν διαθέτει μετοχές της Evolv (θα στοιχημάτιζα πάντως πως δεν διαθέτει...). Αλλά δεν τον ξέρεις κι εσύ... :nope:
μέσα....  δώσε αποδόσεις.  :-[

Αποσυνδεδεμένος Eternal

  • ****
  • 1079
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Συμβουλές για mod ...
« Απάντηση #1127 στις: Δεκεμβρίου 04, 2017, 16:06 »
Σε αναζητηση μοντακιου λοιπον για να κουμπωσει ενας prime να δουλευετε σε βατ μονο απο 0.8 εως 1.4 αντιστάσεις με 1 μπαταρια και σχετικα οικονομικό τι θα προτεινατε;

Αποσυνδεδεμένος cloak

  • ***
  • 606
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα ρεί και ουδέν μένει
Απ: Συμβουλές για mod ...
« Απάντηση #1128 στις: Δεκεμβρίου 04, 2017, 16:23 »
Pico της Eleaf η primo mini της Joyetech

Συνδεδεμένος camber

  • *****
  • 3873
  • Φύλο: Άντρας
    • camber
Απ: Συμβουλές για mod ...
« Απάντηση #1129 στις: Δεκεμβρίου 04, 2017, 16:45 »
Αν εξαιρέσεις πως σου κάθονται στο χέρι και στο μάτι καθώς και την τιμή τους, το Primo mini έχει μεγαλύτερη οθόνη, καλύτερο πόλο 510, πιο εύκολο άνοιγμα μπαταρίας, χωράει 25mm ατμοποιητές και φορτίζει με διπλάσια ταχύτητα.

Αποσυνδεδεμένος Eternal

  • ****
  • 1079
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Συμβουλές για mod ...
« Απάντηση #1130 στις: Δεκεμβρίου 04, 2017, 16:54 »
Camper εννοεις οτι εχει ενσωματωμένη μπαταρια επειδη ειπες οτι φορτίζει γρηγορα, παντως και εγω το primo ειδα σαν πρωτη επιλογη εδω και κανα 2 μερες που ψάχνω 

Αποσυνδεδεμένος GRat

  • ****
  • 1444
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Συμβουλές για mod ...
« Απάντηση #1131 στις: Δεκεμβρίου 04, 2017, 17:03 »
εντελως φιλικα το να παρουσιαζεις ενα μεμονωμενο διαγραμα και εντελως συμπτωματικα αυτο που ισως η πλακετα υστερει ενω σε ολλα τα υπολοιπα του βιντεο συμπεριφερεται υποδειγματικα δεν το θεωρω καθολου αντικειμενικο,απ την αλλα παλι εαν προστατευεις τις μετοχες σου σε καταλαβαινω..
Το screengrab έχει και τον τίτλο της παρουσίασης αν θες να μάθεις περισσότερα για τις συσκευές.

 Επειδή ακούγεται συχνά πυκνά για το TC των dicodes και επειδή παίζω σε TC σχεδόν αποκλειστικά είπα να δω αν θα προσφέρει οντως καλύτερη εμπειρία ατμίσματος απο τις συσκευές που χρησιμοποιώ.

Η καμπύλη δείχνει οτι κάτι τέτοιο δεν ισχύει.

Τωρα αν εσύ αντιλαμβάνεσαι κατι διαφορετικό για την συγκεκριμένη λειτουργία και ξέρεις κάτι παραπάνω, πες το να το μάθουμε.

Αποσυνδεδεμένος stavrious

  • **
  • 108
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Συμβουλές για mod ...
« Απάντηση #1132 στις: Δεκεμβρίου 04, 2017, 17:33 »
[member=13885]cpbaroque[/member] δεν ξερω σε ποια τοξικα ποστ αναφερεσαι.οταν γραφω εντελως φιλικα ειναι επειδη δεν εχω καμια διαθεση  εντονης η τοξικης αντιπαραθεσης απλα θεωρησα οτι αδικειτε ενα mod με καλα ρευματα και το επισημανα.

τα διαγραμματα στα οποια αναφερομαι ειναι ολα απο το ιδιο βιντεο,αν δεν γνωριζεις μπορεις να ρωτησεις ποιο βιντεο και οχι πολυ αστοχα να συμπερανεις οτι μιλω χωρις επιχειρηματα

τωρα για την τριτη σου ενσταση τι να πω..οτι ηταν αστειο και μαλον μονο εσυ δεν το καταλαβες..οτι δεν ημουν ο πρωτος που το εγραψε αλλα μυστηριωδως το δικο μου για καποιο λογο ηταν "απιστευτη χοντραδα".. και τελος θα αναφερω απλα οτι ο αμεσα ενδιαφερομενος δε βλεπω να θιχτηκε μονο εσυ εχεις θεμα.


[member=15018]GRat[/member] θα το κοιταξω το screengrab γιατι θελω να μαθω,1 link παρακαλω αν ειναι ευκολο
σε καμια περιπτωση δεν εγραψα σαν ειδικος η εστω γνωστης του TC γιατι πολυ απλα δεν ειμαι.η αποψη μου ηταν γενικα για τα ρευματα του mod και νομιζω φαινεται απο αυτο που εγραψα
χαιρομαι που εχεις χιουμορ
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 04, 2017, 17:39 από stavrious »

Αποσυνδεδεμένος GRat

  • ****
  • 1444
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Συμβουλές για mod ...
« Απάντηση #1133 στις: Δεκεμβρίου 04, 2017, 17:52 »
[member=21334]stavrious[/member]

Τα τεχνικά ξεκινάνε στην μία ώρα και ενάμιση λεπτό.


Αποσυνδεδεμένος stavrious

  • **
  • 108
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Συμβουλές για mod ...
« Απάντηση #1134 στις: Δεκεμβρίου 04, 2017, 17:54 »
σ αυχαριστω, σκευτομαι να παρω νο 6 και το εχω δει

Αποσυνδεδεμένος GRat

  • ****
  • 1444
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Συμβουλές για mod ...
« Απάντηση #1135 στις: Δεκεμβρίου 04, 2017, 17:58 »
Μια χαρά είναι για χρήση σε W/V τα dicodes και πολύ στιβαρά μηχανάκια. 

Το 6 γλυκοκοίταζα και εγώ για δωράκι σε εμέ για την νέα χρονιά, αλλά θα μου είναι άχρηστο αν κάθε φορά που πάω να ατμίσω με ξενερώνει μετά το preheat.

Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Απ: Συμβουλές για mod ...
« Απάντηση #1136 στις: Δεκεμβρίου 04, 2017, 18:07 »
Μιας και πιάσαμε την συζήτηση για Dicodes και DNA. Κανάς σωλήνας 22 ή και 23mm με καλή πλακέτα υπάρχει; Επειδή μόνο το v3 έχω δει που αντικειμενικά από εμφάνιση τα σπάει.

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Συμβουλές για mod ...
« Απάντηση #1137 στις: Δεκεμβρίου 04, 2017, 18:16 »
[member=13885]cpbaroque[/member] δεν ξερω σε ποια τοξικα ποστ αναφερεσαι.οταν γραφω εντελως φιλικα ειναι επειδη δεν εχω καμια διαθεση  εντονης η τοξικης αντιπαραθεσης απλα θεωρησα οτι αδικειτε ενα mod με καλα ρευματα και το επισημανα.

τα διαγραμματα στα οποια αναφερομαι ειναι ολα απο το ιδιο βιντεο,αν δεν γνωριζεις μπορεις να ρωτησεις ποιο βιντεο και οχι πολυ αστοχα να συμπερανεις οτι μιλω χωρις επιχειρηματα

τωρα για την τριτη σου ενσταση τι να πω..οτι ηταν αστειο και μαλον μονο εσυ δεν το καταλαβες..οτι δεν ημουν ο πρωτος που το εγραψε αλλα μυστηριωδως το δικο μου για καποιο λογο ηταν "απιστευτη χοντραδα".. και τελος θα αναφερω απλα οτι ο αμεσα ενδιαφερομενος δε βλεπω να θιχτηκε μονο εσυ εχεις θεμα.

Η τρίτη ένσταση που αναφέρεις ήταν και η μόνη μου ένσταση στο δικό σου ποστ. Δεν θεώρησα διαβάζοντας την φράση "...απ την αλλα παλι εαν προστατευεις τις μετοχες σου σε καταλαβαινω..." ότι πρόκειται περί αστείου (δεν νομίζω πως ήταν και εντελώς προφανές...) και γι' αυτό την θεώρησα τοξική. Ίσως επειδή έχουμε χορτάσει όλα αυτά τα χρόνια από τέτοιους χαρακτηρισμούς στα σοβαρά. Προφανώς και δέχομαι απολύτως την διαβεβαίωση σου ότι δεν έπιασα σωστά το πνεύμα του ποστ σου και θεωρώ το όλο θέμα λάθος δικό μου, τουλάχιστον ως προς το δικό σου ποστ.  :yes:

Αποσυνδεδεμένος microchip

  • ****
  • 1436
  • Φύλο: Άντρας
  • 11/01/2013 18:30
Απ: Συμβουλές για mod ...
« Απάντηση #1138 στις: Δεκεμβρίου 04, 2017, 20:22 »
Ούτε εγώ το κατάλαβα το αστείο σου [member=21334]stavrious[/member].


[member=15018]GRat[/member]
Αν δεν ατμίζεις σε πολύ συγκεκριμένες συνθήκες, δεν θα ανακαλύψεις ποτέ αυτή την δυσλειτουργία.
Ακόμη κι αν πέσεις πάνω της, μπορείς να χαμηλώσεις την ισχύ και να μην την ξαναδείς.
Αν ατμίζεις με drippers, θα ανακαλύψεις ότι το Dani παρουσιάζει μία υπερευαισθησία σε στεγνό/πολύ βρεμένο βαμβάκι.
Η γενεσιουργός αιτία μάλλον είναι ίδια, αλλά σε dripping δεν υπάρχει γιατριά.
Το ίδιο ακριβώς των DNA σε βρεγμένο πόλο.


[member=20916]Κώστας Άλεξ[/member]
Δεν γνωρίζω ποιο είναι το v3, αλλά αν σπάει πράγματα, μην το πάρεις.   :laugh1:

[member=21334]stavrious[/member]
Ένα δείγμα αστείου, για να μαθαίνεις.
Επειδή έχουμε να κάνουμε με ατμιστές, κολλάς και την φατσούλα (σα να εξηγείς το αστείο) να είσαι σίγουρος.

Αποσυνδεδεμένος stavrious

  • **
  • 108
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Συμβουλές για mod ...
« Απάντηση #1139 στις: Δεκεμβρίου 04, 2017, 20:29 »
δεν πειραζει που δεν το καταλαβες,θα πειραζε αν δεν το καταλαβαινες και σε ενοχλουσε :D :D :D
μαθαινω γρηγορα :D

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 0 55 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:21
από Tem
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8762 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 181243 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34298 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 537793 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60250 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238484 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 714 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16561 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 137929 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085827 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35722 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro