vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Συμβουλές για mod ...

Αποσυνδεδεμένος camber

  • *****
  • 3873
  • Φύλο: Άντρας
    • camber
Απ: Συμβουλές για mod ...
« Απάντηση #945 στις: Ιουλίου 28, 2017, 15:01 »
Και τα 3 που αναφέρεις είναι καλά. Στο Cuboid 200 εκτός από τις μπαταρίες θα πρέπει να υπολογίσεις κι ένα φορτιστή 4 θέσεων. Η θύρα USB του Cuboid δεν φορτίζει, χρησιμεύει μόνο για firmware update.

Αποσυνδεδεμένος majoragi

  • ***
  • 702
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Συμβουλές για mod ...
« Απάντηση #946 στις: Ιουλίου 28, 2017, 15:46 »
Σε ευχαριστω για την πληροφορια γιατι στο site τους απλως προτεινουν
Φόρτιση και αναβάθμιση
Προτείνουμε την αφαίρεση των μπαταριών από την συσκευή και την φόρτισή τους σε εξωτερικό φορτιστή μπαταριών.
Για την αναβάθμιση του λογισμικού η συσκευή διαθέτει θύρα micro USB (τοποθετημένη στην κορυφή). Συνδέστε την συσκευή με τον υπολογιστή σας χρησιμοποιώντας ένα καλώδιο micro USB/USB

https://www.ecig.gr/%CF%80%CF%81%CE%BF%CF%83%CF%86%CE%BF%CF%81%CE%AD%CF%82/joyetech-cuboid-200.html
Οποτε το κοστος του συγκεκριμενου πηγαινει πολυ ψηλα

Διαγραφή άμεσης παράθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 28, 2017, 21:59 από Cruiser79 »

Αποσυνδεδεμένος spaka279

  • **
  • 124
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Συμβουλές για mod ...
« Απάντηση #947 στις: Ιουλίου 29, 2017, 09:40 »
Φίλτατε spaka279 μπορεί το predator όπως λες να μη λέει πολλά από εμφάνιση, έχει φανταστική διαχείριση και αυτονομία μπαταριών. Είχα το cuboid πρώτα και οι μπαταρίες ίσα-ίσα κρατούσαν μία μέρα. Οι ίδιες μπαταρίες με την ίδια χρήση μου κρατάνε 2,5 μέρες τουλάχιστον.
Έχω ένα κόλλημα και αν κάτι δεν μου αρέσει εμφανισιακα δε θέλω να το κρατάω στο χέρι μου. Πολλά καλά μοντακια δε θα αγόρασα ποτέ Γτ δε μου αρέσουν εμφανισιακα. Πχ provari radius. Μη βαράτε αλλά απαράδεκτο εμφανισιακα (για μένα). Και άλλα πολλά όπως κάτι περίεργα sigelei που ενώ διαβάζω καλά σχόλια για την λειτουργία τους δε θα έπαιρνα ποτέ λόγω εμφάνισης

Απ: Συμβουλές για mod ...
« Απάντηση #948 στις: Ιουλίου 29, 2017, 10:00 »
Εγώ θα πήγαινα με κλειστά τα μάτια για αυτό

https://www.fasttech.com/products/0/10022491/7361403-sale-authentic-smoant-charon-218w-tc-vw-apv-box


Αποσυνδεδεμένος redortho

  • *****
  • 1784
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Συμβουλές για mod ...
« Απάντηση #949 στις: Ιουλίου 29, 2017, 10:37 »
Κάποια στιγμή μου γυάλισε το Οcular-C και λόγω gadget καταστάσεων. Δεν έχω μείνει ευχαριστημένος και το έχω να κοιτιώμαστε (κυρίως). Σε συντομία: Α. MOD 1) δεν μετράει την αντίσταση αν ο πόλος δεν προεξέχει τουλάχιστον 0,5χλ μπορεί και περισσότερο σε αντίθεση με άλλα (πχ VTwo mini) 2) γυρνάει σε W/V mode στα καλά καθούμενα όταν κανένα άλλο από τα mod μου δεν το κάνει 3) η οθόνη του ξεκλειδώνει εύκολα ενώ πατάς το fire και γυρνάει σε κάποιο mode με άσχετη ρύθμιση watt ή θερμοκρασίας, 4) σβήνει στα καλά καθουμενα (όχι στο μέσο μιας τζούρας) και δεν ξανανάβει με το fire X5 αλλά μόνο αν βγάλεις τις μπαταριες και βάλεις την μία στη θέση της άλλης (και στα 4 ζευγάρια "παντρεμένων" μπαταριών που χρησιμοποιώ και 4) παρά την υπόσχεση για upgrade στα 200W, το firmware έμεινε στον Φεβρουάριο του 2017 (αν και δε με καίει) Β. Γκατζετιές 1) πέρασμα και διαγραφή φωτογραφιών και τραγουδιών ένα - ένα, 2) αστεία ανάλυση, 3) μεγάλοι περιορισμοί στο όνομα αρχείου του τραγουδιού σε σημείο που δεν είσαι σίγουρος ποιό είναι τί και 4) διακοπή τραγουδιού αν κάνεις το ολέθριο λάθος να ατμίσεις χωρίς αυτόματη συνέχιση. Για τα υπόλοιπα γκατζετοπράγματα δεν ξέρω, γιατί το πόσα βήματα έκανα δεν με ενδιαφέρει, ούτε αν έκανα παφ αντί για πουφ. Το μόνο πολύ εφετζίδικο είναι ο χειρισμός μέσω κινητοταμπλέτας, αν και έχω φάει δούλεμα αφού δεν με είδαν να χρησιμοποιω το μοντάκι μετά την αρχική και φιγουράτη επίδειξη που έκανα σε διάφορους κακοπροαίρετους (ότι σου γυαλίσει το αγοράζεις). Και btw το VTwo mini σε κάποιο update κόλλησε σε W/V mode και ότι reset ή downgrade ή ArcticFox δοκίμασα δεν το συνέφερε, ενώ το VTC mini δουλεύει άψογα παρά τα πεσίματα και την όποια κακομεταχείρηση έχει φάει.

Αποσυνδεδεμένος Tortugas

  • ***
  • 556
  • Φύλο: Άντρας
    • Τα DNA Color Themes μου μπορειτε να τα βρειτε εδω
Απ: Συμβουλές για mod ...
« Απάντηση #950 στις: Ιουλίου 29, 2017, 10:42 »
@majoragi Δυο μηνυματα πανω, o reviewer που λεει για το charon εχει video και για το τεσλα, ισως και για καποιο απο τα αλλα που ειπες. Δες τον, ειναι πολυ καλος και τεχνικος αφου δεν μπορεις να αποφασισεις. Ειναι ο μοναδικος που εμπιστευομαι για mod προσωπικα, οποτε ψαξου και μονος σου. Επισης το cuboid 200 χωραει μονο μεχρι 22αριδες ατμο οι οποιοι ειναι τσιγαρισιοι οι περισσοτεροι. Αν κανεις τσιγαρισιους δεν βλεπω τον λογο να παρεις τοσο μεγαλα μοντ με τοσες μπαταριες.

Εγω μαλλον σε primo v2 θα πηγαινα σε 2μπαταρο αλλα δεν ειναι τοσο ωραιο εμφανισιακα που ειπες πως θες.

Αποσυνδεδεμένος spaka279

  • **
  • 124
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Συμβουλές για mod ...
« Απάντηση #951 στις: Ιουλίου 30, 2017, 15:44 »
Εγώ θα πήγαινα με κλειστά τα μάτια για αυτό

https://www.fasttech.com/products/0/10022491/7361403-sale-authentic-smoant-charon-218w-tc-vw-apv-box


Δε ξέρω γιατί αλλά αυτό έκανε κλικ. Το έβαλα στο καλάθι αλλά δε το παρήγγειλα τελικά λόγω καθυστερισεων των ταχυδρομειων. Άμα στρώσουν τα πράγματα θα το πάρω από Σεπτέμβρη

Αποσυνδεδεμένος majoragi

  • ***
  • 702
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Συμβουλές για mod ...
« Απάντηση #952 στις: Αυγούστου 01, 2017, 16:02 »
Εχουμε και λεμε.
Πρωτα απο ολα να σας πω ενα πολυ μεγαλο ευχαριστω που ειδατε το ποστ μου και σπαταλησατε τον χρονο σας να μου απαντησετε.
Σαν γνωστος στον κυκλο μου ως gadgetακιας και επειδη δεν μπορουσα να περιμενω (οποτε δεν ειχα δει ολες τις απαντησεις σας) πηγα και πηρα το ocular.
Η αληθεια ειναι οτι καποια απο τα θεματακια που ειχε υπαρχουν ακομη και μπορει να το γυρισω πισω σημερα που θα περασω απο το καταστημα να παρω καποια αλλα πραγματα.

Majoragi έχω το ocular με την ενσωματομενη μπαταρία πολύ τίμιο μοντακι έχει καλή αυτονομία (5000 mah) πιάνει αμέσως πάρα πολύ εύκολο μενού για μένα αξίζει! Με τσιγαρισιο ατμοποιητη βγάζω 3+.το μόνο αρνητικό ότι είναι κάπως βαρύ
Εμενα δεν μου βγαζει μια μερα παντως με 40W που το δουλευω.

Και τα 3 που αναφέρεις είναι καλά. Στο Cuboid 200 εκτός από τις μπαταρίες θα πρέπει να υπολογίσεις κι ένα φορτιστή 4 θέσεων. Η θύρα USB του Cuboid δεν φορτίζει, χρησιμεύει μόνο για firmware update.

Μου ειπαν οτι φορτιζει με καλωδιο και οταν τους ειπα οτι ειχα ενημερωση πως δεν φορτιζει κομπιασαν και αρισαν να μου λενε οτι φορτιζει αλλα ειναι καλυτερο να χρησιμοποιω φορτιστη, φορτιζει αργα κ.α.

Εγώ θα πήγαινα με κλειστά τα μάτια για αυτό

https://www.fasttech.com/products/0/10022491/7361403-sale-authentic-smoant-charon-218w-tc-vw-apv-box
Το ηθελα αμεσα και δεν μπορουσα να περιμενω με τον πανικο που εχει γινει με τα ταχυδρομεια.
Επισης κατοικω σε μια περιοχη που παντα ειχαμε προβλημα με τα ΕΛΤΑ αν και περιέργως μου ηρθε χθες το Coil Master DIY Kit V2 που το ειχα παραγγειλει 20/06. 42 ημερες! Καλα ειναι.
Επισης προτιμω τις ενσωματωμένες μπαταριες και δεν ξερω γιατι να πω την αληθεια.

Κάποια στιγμή μου γυάλισε το Οcular-C και λόγω gadget καταστάσεων. Δεν έχω μείνει ευχαριστημένος και το έχω να κοιτιώμαστε (κυρίως). Σε συντομία: Α. MOD 1) δεν μετράει την αντίσταση αν ο πόλος δεν προεξέχει τουλάχιστον 0,5χλ μπορεί και περισσότερο σε αντίθεση με άλλα (πχ VTwo mini) 2) γυρνάει σε W/V mode στα καλά καθούμενα όταν κανένα άλλο από τα mod μου δεν το κάνει 3) η οθόνη του ξεκλειδώνει εύκολα ενώ πατάς το fire και γυρνάει σε κάποιο mode με άσχετη ρύθμιση watt ή θερμοκρασίας, 4) σβήνει στα καλά καθουμενα (όχι στο μέσο μιας τζούρας) και δεν ξανανάβει με το fire X5 αλλά μόνο αν βγάλεις τις μπαταριες και βάλεις την μία στη θέση της άλλης (και στα 4 ζευγάρια "παντρεμένων" μπαταριών που χρησιμοποιώ και 4) παρά την υπόσχεση για upgrade στα 200W, το firmware έμεινε στον Φεβρουάριο του 2017 (αν και δε με καίει) Β. Γκατζετιές 1) πέρασμα και διαγραφή φωτογραφιών και τραγουδιών ένα - ένα, 2) αστεία ανάλυση, 3) μεγάλοι περιορισμοί στο όνομα αρχείου του τραγουδιού σε σημείο που δεν είσαι σίγουρος ποιό είναι τί και 4) διακοπή τραγουδιού αν κάνεις το ολέθριο λάθος να ατμίσεις χωρίς αυτόματη συνέχιση. Για τα υπόλοιπα γκατζετοπράγματα δεν ξέρω, γιατί το πόσα βήματα έκανα δεν με ενδιαφέρει, ούτε αν έκανα παφ αντί για πουφ. Το μόνο πολύ εφετζίδικο είναι ο χειρισμός μέσω κινητοταμπλέτας, αν και έχω φάει δούλεμα αφού δεν με είδαν να χρησιμοποιω το μοντάκι μετά την αρχική και φιγουράτη επίδειξη που έκανα σε διάφορους κακοπροαίρετους (ότι σου γυαλίσει το αγοράζεις). Και btw το VTwo mini σε κάποιο update κόλλησε σε W/V mode και ότι reset ή downgrade ή ArcticFox δοκίμασα δεν το συνέφερε, ενώ το VTC mini δουλεύει άψογα παρά τα πεσίματα και την όποια κακομεταχείρηση έχει φάει.
Η αληθεια ειναι οτι το συνηθισα μεσα σε 2 μερες και τωρα οποτε ατμιζω το χερι μου δεν ακουμπαει στην οθονη. Αυτα που γραφεις στο 2 και στο 3 τα κανει οταν ακουμπαω την οθονη και παταω το fire ταυτοχρονα.
Παλι λαθος ειναι αλλα τουλαχιστον μου δουλευει.
Να ενημερωσω οτι δεν πηρα το Ocular-C αλλα αυτο με την ενσωματωμένη μπαταρια (εχω μια προτιμηση σε αυτο το θεμα)
Δεν μου σβηνει ουτε κολλαει καθολου
Οι υπολοιπες πληροφοριες που μου εγραψες πολυ χρησιμες αλλα ακομη δεν τις εχω χρησιμοποιησει πολυ. Αυτο που εκανα ηταν να το συνδεσω με το κινητο και εκει τα βρηκα σκουρα. Αλλα πολυ σκουρα. Τελικα τα καταφερα αλλα και παλι κατι δεν δουλευει σωστα.

@majoragi Δυο μηνυματα πανω, o reviewer που λεει για το charon εχει video και για το τεσλα, ισως και για καποιο απο τα αλλα που ειπες. Δες τον, ειναι πολυ καλος και τεχνικος αφου δεν μπορεις να αποφασισεις. Ειναι ο μοναδικος που εμπιστευομαι για mod προσωπικα, οποτε ψαξου και μονος σου. Επισης το cuboid 200 χωραει μονο μεχρι 22αριδες ατμο οι οποιοι ειναι τσιγαρισιοι οι περισσοτεροι. Αν κανεις τσιγαρισιους δεν βλεπω τον λογο να παρεις τοσο μεγαλα μοντ με τοσες μπαταριες.

Εγω μαλλον σε primo v2 θα πηγαινα σε 2μπαταρο αλλα δεν ειναι τοσο ωραιο εμφανισιακα που ειπες πως θες.
Τον reviewer που μου ειπες τον αποθηκευσα στο youtube για να τον παρακολουθησω αφου ειναι καλος για μελοντικες αγορες.
Αλλα δεν εχει κανει review το Tesla Nano 100W αλλα το κανονικο με τα 120W.
Εχεις απολυτο δικιο για το Cuboid 200 επειδη ειναι πολυ λεπτο αν και καποιοι ατμοποιητες που εχω χωρανε κανονικα και αλλοι οριακα. Παρολα αυτα δεν υπαρχει λογος για κατι τοσο μεγαλο με την χρηση που κανω (ασε που δεν εχει ενσωματωμενες μπαταριες και ανεβαζει πολυ το κοστος).

Πλεον εχω 4 mod και μου φερνουν και αλλο ενα 5ο δωρο. Δεν μου το λεγανε να μην αγορασω το Ocular? :/
Αφηστε που αυτο που μου φερνουν θελει και μπαταριες. Τελικα δεν μπορεσα να το αποφυγω. Χαχα
Οποτε μαλλον θα βγω στην γυρα να πουλησω κανενα.

Και παλι σας ευχαριστω πολυ για την βοηθεια

Αποσυνδεδεμένος Parafron4

  • *
  • 54
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Συμβουλές για mod ...
« Απάντηση #953 στις: Αυγούστου 02, 2017, 21:37 »
Καλησπέρα παιδιά.
Λοιπόν παρόλο που το alien μου δουλεύει άψογα θέλω να πάρω κ ένα δεύτερο διμπαταρο μέχρι 60 ευρώ το πολύ και αγορά από Ελλάδα.
Έχω διαβάσει καλές κριτικές για το evic primo 200 αλλά πρόσεξα ότι υπάρχει και 2.0 έκδοση. Ποιες οι διάφορες τους;
Έχετε να προτείνετε κάτι άλλο σε αυτά τα χρήματα;


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Αποσυνδεδεμένος vamaxin

  • ****
  • 1203
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Συμβουλές για mod ...
« Απάντηση #954 στις: Αυγούστου 02, 2017, 22:44 »
Μια διαφορά είναι  ότι στην 2.0 version  παει στα 228w , εναντι των 200 w της πρωτης εκδοσης.

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Συμβουλές για mod ...
« Απάντηση #955 στις: Αυγούστου 02, 2017, 22:48 »
Με ελάχιστα παραπάνω ψάξε για να δεις από κοντά το Tesla wye 200, από χτες που το έχω στα χέρια το ερωτεύτηκα παλαβά όμως! Απίστευτα βολικό και ελαφρύ, με άψογη αυτονομία μπαταρίας όπως δείχνει μέχρι στιγμής και με ποιότητα κατασκευής που δεν φαντάζεσαι πόσο θα "μεγαλώσει" στα μάτια σου όταν απ' τις φωτο που θα το δεις θα έρθει κι η ώρα που θα το πιάσεις στα χέρια. Για την αντοχή του στον χρόνο δεν μπορώ να ξέρω αλλά προς το παρόν δεν δείχνει να με φοβίζει και κάτι.

Δες σίγουρα και βίντεο στο youtube, θα αποκτήσεις μεγαλύτερη ιδέα για το ποιον του.

Αν δεν σε χαλάνε τα "χαρούμενα" χρώματά του αξίζει σίγουρα να κυνηγήσεις μια ματιά από κοντά.. :)


Αποσυνδεδεμένος kostasmoke

  • *****
  • 1606
  • Φύλο: Άντρας
  • η ζωη ειναι ενα αγγουρι......δικο σας!!!
Απ: Συμβουλές για mod ...
« Απάντηση #956 στις: Αυγούστου 02, 2017, 22:50 »
κοιμησου γερομπισμπικη

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Συμβουλές για mod ...
« Απάντηση #957 στις: Αυγούστου 02, 2017, 22:53 »
Απ' το κρεβάτι τα λέω.. :))

Αποσυνδεδεμένος firvain

  • ****
  • 1084
  • Φύλο: Άντρας
  • What can change the nature of a man?
Απ: Συμβουλές για mod ...
« Απάντηση #958 στις: Αυγούστου 02, 2017, 22:56 »
Paranormal πήρε κανείς να μας πει τα νέα;

Αποσυνδεδεμένος Tortugas

  • ***
  • 556
  • Φύλο: Άντρας
    • Τα DNA Color Themes μου μπορειτε να τα βρειτε εδω
Απ: Συμβουλές για mod ...
« Απάντηση #959 στις: Αυγούστου 02, 2017, 22:58 »
Έχω διαβάσει καλές κριτικές για το evic primo 200 αλλά πρόσεξα ότι υπάρχει και 2.0 έκδοση. Ποιες οι διάφορες τους;
To v1 ειχε προβληματικο πολο, στο ν2 το εφτιαξαν. Κι εγω σ'αυτο θα πηγαινα.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8713 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 181172 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34226 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 537641 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60177 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238320 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 697 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16499 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136510 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085718 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35674 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10560 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12