vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

55 επισκέπτες, 5 χρήστες
bloodlessz, infernity, manoslykos, dvelev, lagoudakis

Twitter

Γενικά περί αεροπλάνων-αεροδρομίων - προτεινόμενες λυσεις και συμβουλές

Αποσυνδεδεμένος maimou

  • **
  • 157
  • Φύλο: Γυναίκα
Νομιζω παιζει ρολο κ σε τι "τυπο" 8α πεσεις ανεξαρτητα απο τους κανονισμους κλπ...  :hmmm:

Το καλοκαιρι ειχα το cubaki μου κ 2 τανκακια ss σε μια 8ηκη στη βαλιτσα, με σταματησαν στον ελεγχο γιατι το ειδαν τους ειπα τι ηταν κ ολα καλα  :thumpup:

Αλλα αφου συμβαινουν τετοια περιστατικα καλυτερα σε ταξιδια μην παιρνουμε τα μεγαλα "οπλα" αλλα κατι που κ να χα8ει ή να κατασχε8ει 8α μας πονεσει λιγοτερο...  ;)

Αποσυνδεδεμένος stavraetos

  • **
  • 387
  • Φύλο: Άντρας
  • καυφανοπροβατακιας

λοιπόν κάθε αεροδρόμιο που ορίζεται ως διεθνές θα πρέπει να ακολουθεί μια συγκεκριμένη νομοθεσία και οδηγία και όχι αυτήν που ορίζει το κράτος τις...
διεθνές αεροδρόμιο ορίζεται αυτό που δέχεται αλλα και στέλνει πτήσεις προς το εξωτερικό.[size=78%]για διεθνή αεροδρόμια το h.t δεν απαγορεύται η μεταφορά τους...[/size]
έτσι λοιπόν και αφού δεν βρίσκεις
άκρη με μεξικανικές αρχές μπορείς να ζητήσεις αποζημίωση από την εταιρεία-πρακτορείο με το οποιο πέταξες..
"ειναι" αστικής φύσεως ζήτημα και "πρεπει" να γι[size=78%]νέι μονο μέσω δικηγορικού γραφείου αλλα από την συγκεκριμένη ενέργεια εναντίον σου μπορείς να διεκδικήσεις πολλά περισσότερα από ένα προβάρι...πίστεψε με...[/size]
ξεκινα περνώντας στα χερια το εισιτήριο τις εταιρείας και πήγαινε σε έναν δικηγόρο...

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Καλό θα είναι να ανοίξει ένα νήμα κάποια στιγμή με ΕΠΙΣΗΜΑ στοιχεία περί χρήσης, μεταφοράς, κατοχής ητ ανά χώρα, σύμφωνα με τις εμπειρίες μας.
Κάτι μου λέει ότι αν μου κατέσχεταν εμένα προβάρι, θα σάπιζα σε κανένα χαντάκι στην Τιχουάνα μετά από τη φασαρία που θα έκανα.

Πάντως συμφωνώ και εγώ, μέχρι και ηθική βλάβη λόγω κατάθλιψης προερχόμενης από σύνδρομο στέρησης μοντ θα ζητούσα από την εταιρία.

Αποσυνδεδεμένος stavraetos

  • **
  • 387
  • Φύλο: Άντρας
  • καυφανοπροβατακιας

xaxxax...οι οδηγίες αλλα και οι κανονισμοί για τα διεθνή αεροδρόμια είναι παντού τα ίδια.
αν κάποιο αεροδρόμιο δεν τηρεί αυτούς τους κανονισμούς υπευθηνη είναι η εταιρεία με την οποια ταξιδεύεις

βεβαια υπάρχουν και εταιρείες και εταιρίες....
υπάρχουν etaireies οι οποιες σε βάζουν εισιτήριο 25 ευρώ όμως κατά την άφιξη δεν ευθύνεται για την τύχη τις αποσκευής σου...η για την τύχη την δικη σου,,,axxaxxa
υπάρχουν και εταιρείες με υψηλό "κοστος" εισιτηρίου...όμως σε καλύπτουν σε κάθε περίπτωση...καλο είναι να διαβάζετε τα εισιτήρια όταν τα παραλαμβάνεται... :boat:

Αποσυνδεδεμένος Dimi.V.

  • *
  • 26
  • Φύλο: Άντρας

Δεν έχω χρόνο για κάτι τέτοιο, πραγματικά.  :(  Τουλάχιστον όχι σύντομα...
Όσο για την εξυπηρέτηση από την LH δεν νομίζω να υπάρχει πρόβλημα, αν μπορούν να βοηθήσουν σίγουρα θα το κάνουν για ένα τακτικό πελάτη  :)


Νομιζω παιζει ρολο κ σε τι "τυπο" 8α πεσεις ανεξαρτητα απο τους κανονισμους κλπ...  :hmmm:

Το καλοκαιρι ειχα το cubaki μου κ 2 τανκακια ss σε μια 8ηκη στη βαλιτσα, με σταματησαν στον ελεγχο γιατι το ειδαν τους ειπα τι ηταν κ ολα καλα  :thumpup:

Αλλα αφου συμβαινουν τετοια περιστατικα καλυτερα σε ταξιδια μην παιρνουμε τα μεγαλα "οπλα" αλλα κατι που κ να χα8ει ή να κατασχε8ει 8α μας πονεσει λιγοτερο...  ;)


Στο Μεξικο???



Σταυρο η οποιος αλλος ξερει, πειτε καμια ιδεα να περασουμε το υγρο :)
Λέω να πάρω ce4 για το ταξίδι και να το διαλύσω σε κομμάτια

Αποσυνδεδεμένος maimou

  • **
  • 157
  • Φύλο: Γυναίκα
Οχι για Ιταλια, σκεψου ομως οτι με σταματησαν εδω κ εκει δεν περασε καν απο ελεγχο... :))

Αποσυνδεδεμένος urahara

  • *****
  • 3234
  • Φύλο: Άντρας
στην ραιαν εαρ τελικα δεν εδιναν η.τ. μεσα.. :( κοιταξα τον καταλογο 2-3 φορες.. παντως στο αεροπλανο ατμισμα ανετα... :)

στον ελεγχο πανικοβληθηκαν λιγο γιατι ενω ο ενας με ειχε παραπερα με το σκανερ χειρος και χτυπαγε παντου πανω μου,οι υπολοιποι κοιτουσαν την ego-v μπαταρια και νομιζαν οτι ειναι... σουγιας..! :o

τους εξηγησα,το εδειξα σε λειτουργια και διστακτικα με αφησανε.. :))

Αποσυνδεδεμένος stavraetos

  • **
  • 387
  • Φύλο: Άντρας
  • καυφανοπροβατακιας
καταρχην σε οθονη ελεγχου αποσκευων το η.τ φαινεται σαν κυκλωμα και συγουρα θα σου ζητησουν περαιτερω ελεγχο.(η μπαταρια η το μοντ)


με τον ατμο δεν εχεις προβλειμα αφου δεν φαινεται καποιο κυκλωμα...


καλυτερα να  εχεις μαζι σου το η.τ και να εξηγησεις τα αυτονοητα οπως εκανε ο φιλος uraha...


με το υγρο...
σε ,μπουκαλακια των 30-50 μλ στις αποσκευεσ και παιρνεις μαζι σου ενα των 10μλ.


αν σε περιπτωση οπως στο μεξικο επιχειρησουν να σου παρουν το η.τ ζητας απο την ιδια  την εταιρεια με την οποια πετας να το παρει και να το μεταφερει αυτη στον τοπο προορισμου σου.


κατασχω σημαινει αδικημα αρα και συλλαμβανω. η επιβαλλω διοικητικο προστιμο..κατασχω απλως γιατι ετσι επειδη δεν ξερω,,,,δεν υπαρχει...
(θα το πω ποιο απλα οταν εντοπιστει καποιο αντικειμενο το οποιο ειναι γνωστο πως ειναι επικυνδυνο πχ οπλο εκρηκτικο μηχανισμο...το ατομο που το μεταφερει διαπραττει αδικημα...οποτε συλλαμβανεται και κατσχεται το αντικειμενο-α...)


τωρα για το προβαρι-----σσσ απλα εκανε φτερα χωρις λογο και η εταιρεια κανει τον κινεζο(ελπιζω να καταλαβαινεις τι λεω)


παρε ενα απλο ego με ce4 και ενα μπουκαλακι των 10μλ...και αν πεσεις σε πονηρους ατμισε μπροστα τους να δουν οτι δεν ειναι μπομπα(χαχχα)


τελος :fight_hammered2:



Αποσυνδεδεμένος Dimi.V.

  • *
  • 26
  • Φύλο: Άντρας
 Αυτη τη στιγμη ειμαι στο Ριο,
περασα κανονικα 2 ce4- 2 αντιστασεις- 3 μπαταριες εγκο 650 και 3 μπουκαλακια των 10 μλ στις αποσκευες.
Αυτα απο ευρωπη για Ριο. Επισης δεν ειχανε σκαννερ στη εξοδο οπως στο Μεξικο.


Τωρα θα δω και στις εσωτερικες πτησεις τι γινεται και θα ενημερωσω.
Στη ουσια το ολο θεμα ειναι να μην το βρουνε.


Τωρα τα μπουκαλακια αμα με ρωτησουν τι εχουν...ε θα τους πω υγρο για την φαλακρα  :tongue_smilie:


Αποσυνδεδεμένος Mulder

  • *****
  • 1698
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιστής Απο Παρασκευή 13/01/12 21:20
στην ραιαν εαρ τελικα δεν εδιναν η.τ. μεσα.. :( κοιταξα τον καταλογο 2-3 φορες.. παντως στο αεροπλανο ατμισμα ανετα... :)
:bye: urahara...ειδα εδω http://webtv.lamiastar.gr/index.php?view=videos&list_alias=diagnosis που ελεγε οτι σε ταξιδι πανω απο μια ωρα δινει η ραιαν εαρ η/τ μεσα στο αεροπλανο...μηπως η δικια σου πτηση ηταν συντομοτερη?

Αποσυνδεδεμένος urahara

  • *****
  • 3234
  • Φύλο: Άντρας
μια ωρα και μιση περιπου..ισως και λιγο παραπανω...
τι να πεις... διαφημισεις... :))

Αποσυνδεδεμένος AchisaeL

  • ****
  • 1291
  • Φύλο: Άντρας
επιτρεπεται τελικα σε αεροπλανο ή οχι?
με νικοτινη η χωρις?

και το θεμα ειναι σε ολες τις εταιριες ή σε μια δυο ?

Αποσυνδεδεμένος maimou

  • **
  • 157
  • Φύλο: Γυναίκα
Urahara μου κ εμας καπου τοσο ηταν η πτηση κ πουλουσαν μικρα πακετακια με Η.Τ μιας χρησης κ μαλιστα σε 3 γευσεις, κλασικη, μεντα κ μια ακομη που μου διαφευγει κ η αλη8εια ειναι οτι ειχε "περαση" κ αγοραστηκαν πολλα τετοια...βεβαια η μυρωδια του ατμου ηταν καπως....αλλα αυτο ειναι αλλο καπελο  :tongue_smilie:

Achisael ειναι 8εμα εταιριας δεν υπαρχει γενικος κανονας, ποσο μαλλον διευκρινηση για το αν εχει νικοτινη :hmmm:

Παντως κ στο αεροδρομιο επιτρεποταν κανονικα, ρωτησα την ασφαλεια κ μου ειπαν οτι επιτρεπεται κανονικα, απλα ημουν διακριτικη στις εκπνοες...  ;)

Αποσυνδεδεμένος AchisaeL

  • ****
  • 1291
  • Φύλο: Άντρας
ε ενταξει εννοειται διακριτικα δεν λεει να προκαλουμε κιολας.

Αποσυνδεδεμένος dimitris71

  • **
  • 112
  • Φύλο: Άντρας
και εγω φευγω αυριο μεσω μοναχου για ολλανδια  ;)  απότι καταλαβα για να μην εχω προβλημα..θα βαλω το κουτακι του giant μαζι με τα υγρα στην βαλιτσα (1 μπουκαλακι μονο θα παρω)...και θα κουβαλαω μονο το ενα η.τ πανω μου..και αυτο θα το εχω σε μικρο τσαντακι...ολα οκ με αυτα ? ή θα εχω πχ στην γερμανια ή στην ολλανδια προβλημα με το να εχω το η.τ στο τσαντακι ?  :)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 257 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 208 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 21132 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 282083 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 208051 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 66530 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 175010 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 313268 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14697 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 125071 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93772 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4279 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix