vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

47 επισκέπτες, 3 χρήστες
Βασίλης Γ, infernity, manoslykos

Twitter

Γενικά περί αεροπλάνων-αεροδρομίων - προτεινόμενες λυσεις και συμβουλές

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Μέχρι σήμερα καπνίζουν οι πιλότοι κανονικά στα πιλοτήρια !!! Κ τα πληρώματα !! (οι καπνιστές) 
Και καλά κάνουν και καπνίζουν!
Με τιποτε δεν θα ήθελα να με πάει "χαρμανιασμένος" πιλότος τετοια μεγάλα ταξίδια! Θα ήταν πολύ επικίνδυνο...

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
 :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: Καλά λές!!!! Εύχομαι να ανακαλύψουν κ οι πιλότοι  το άτμισμα για να αφήνουν ελεύθερους τους επιβάτες να ατμίσουν όταν είναι σε εταιρείες που το απαγορεύουν!! Γιατί ο καπέτανιος είναι ο "νόμος"  στην πτήση κ ότι πεί αυτός ισχύει..... ;) ;)

Αποσυνδεδεμένος platanos

  • *
  • 32
  • Φύλο: Άντρας
Διαβασα ολο το νημα αλλα εχω μερικες αποριες  :-[
Παω ταξιδι Βερολινο τελος Μαρτιου με EasyJet.
Δεν με πειραζει το ατμισμα μεσα στο αεροπλανο οσο η μεταφορα των συσκευων-υγρων και οι ελεγχοι.
Οποτε τα πραγματα (3 μπαταριες eGo-φορτιστης και ενα μπουκαλακι 20ml) θα ειναι στη χειραποσκευη μεσα στο αεροπλανο.

Οι ερωτησεις μου ειναι οι εξης:

1. Στο Ελ.Μπενιζελ στον ελεγχο πρεπει να προσεξω κατι?  Θα μου την πουν?
2. Επειδη τα υγρα ειναι δικια μου μιξη θα εχω προβλημα? Μηπως πρεπει να παρω συσκευασμενα?
3. Αν εχω γεμισμενους ατμοποιητες (CE4 και carto) μηπως ειναι καλυτερα ή θα μου τα παρουν και θα μεινω με τις μπαταριες στο χερι?  >:(
4. Στο αεροδρομιο του Βερολινου τι γινεται? Ειναι οι γερμαναραδες ενημεροι ή θα μου τα πρηξουν λετε?

(αυτα προς το παρον)
Αν παντως με αναγκασουν στους ελεγχους να το ντουμανιασω δεν θα με χαλασει καθολου  :)) 8)

Αποσυνδεδεμένος Yiannis Rasta

  • *****
  • 1411
  • Φύλο: Άντρας
  • keep walking
    • YIANNIS STAMATIOU
Ευχαριστω πολυ spiros για τη διευκρινηση  :thumpup:   :respect:
Νοιωθω ηδη πολυ αισιοδοξος και θα παρω υγρα μαζι μου
(και τις μοντες  ;D ) !!!!
Με 50ml x 2 μαλλον θα ειμαι καλυμενος και βλεποντας για περεταιρω αναγκες,
εχει στο νοτο - κριστιανσαν αντιπροσωπο της totally wicked  :yes:   ;)

Αποσυνδεδεμένος mihalis78

  • **
  • 134
  • Φύλο: Άντρας
  • δεν πιστευω να βαλουν ατμο-φορους?
Διαβασα ολο το νημα αλλα εχω μερικες αποριες  :-[
Παω ταξιδι Βερολινο τελος Μαρτιου με EasyJet.
Δεν με πειραζει το ατμισμα μεσα στο αεροπλανο οσο η μεταφορα των συσκευων-υγρων και οι ελεγχοι.
Οποτε τα πραγματα (3 μπαταριες eGo-φορτιστης και ενα μπουκαλακι 20ml) θα ειναι στη χειραποσκευη μεσα στο αεροπλανο.

Οι ερωτησεις μου ειναι οι εξης:

1. Στο Ελ.Μπενιζελ στον ελεγχο πρεπει να προσεξω κατι?  Θα μου την πουν?
2. Επειδη τα υγρα ειναι δικια μου μιξη θα εχω προβλημα? Μηπως πρεπει να παρω συσκευασμενα?
3. Αν εχω γεμισμενους ατμοποιητες (CE4 και carto) μηπως ειναι καλυτερα ή θα μου τα παρουν και θα μεινω με τις μπαταριες στο χερι?  >:(
4. Στο αεροδρομιο του Βερολινου τι γινεται? Ειναι οι γερμαναραδες ενημεροι ή θα μου τα πρηξουν λετε?

(αυτα προς το παρον)
Αν παντως με αναγκασουν στους ελεγχους να το ντουμανιασω δεν θα με χαλασει καθολου  :)) 8)

σε χειραποσκευη δεν νομιζω να μπορεις να παρεις υγρα

Αποσυνδεδεμένος Yiannis Rasta

  • *****
  • 1411
  • Φύλο: Άντρας
  • keep walking
    • YIANNIS STAMATIOU
Συνονόματε, επειδή έχω δουλέψει στο Ελ. Βενιζέλος, και στο παλιό αεροδρόμιο, κάνε αυτό με τα 2χ50ml και δεν θα έχεις πρόβλημα. Να τα βάλεις στην διαφανή σακούλα και όλα οκ!
Το θέμα είναι ότι θα πρέπει να έχεις υπομονή γιατί θα πρέπει να δώσεις διάλεξη!!!

Αποσυνδεδεμένος mouko

  • ***
  • 514
  • Φύλο: Γυναίκα
  • σήματα... ατμού!!!
γενικά αφήνουν υγρά που η συσκευασία είναι μέχρι 100 ml...
πχ... μπουκαλάκι υγρού φακών επαφής 330ml... είχε μέσα ούτε 2  δάχτυλα.. δεν το πέρασαν γιατί η συσκευασία ήταν των 330ml...
κρέμα χεριών 150ml την κράτησαν..
θήκη φακών επαφής που είχε μέσα υγρό πέρασε...

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
και ΠΡΟΣΟΧΗ αν σας ρωτήσουν τι ειναι τα υγρά, να πειτε ΕΥΚΡΙΝΩΣ και αργά αργα οτι ειναι ΓΛΥΚΕΡΙΝΗ, γιατι υπαρχει η περίπτωση να ακούσουν ΝΙΤΡΟΓΛΥΚΕΡΙΝΗ και να μην σας ξεπλενει τίποτα!!!  ;D ;D ;D ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Διαβασα ολο το νημα αλλα εχω μερικες αποριες  :-[
Παω ταξιδι Βερολινο τελος Μαρτιου με EasyJet.
Δεν με πειραζει το ατμισμα μεσα στο αεροπλανο οσο η μεταφορα των συσκευων-υγρων και οι ελεγχοι.
Οποτε τα πραγματα (3 μπαταριες eGo-φορτιστης και ενα μπουκαλακι 20ml) θα ειναι στη χειραποσκευη μεσα στο αεροπλανο.

Οι ερωτησεις μου ειναι οι εξης:

1. Στο Ελ.Μπενιζελ στον ελεγχο πρεπει να προσεξω κατι?  Θα μου την πουν?
2. Επειδη τα υγρα ειναι δικια μου μιξη θα εχω προβλημα? Μηπως πρεπει να παρω συσκευασμενα?
3. Αν εχω γεμισμενους ατμοποιητες (CE4 και carto) μηπως ειναι καλυτερα ή θα μου τα παρουν και θα μεινω με τις μπαταριες στο χερι?  >:(
4. Στο αεροδρομιο του Βερολινου τι γινεται? Ειναι οι γερμαναραδες ενημεροι ή θα μου τα πρηξουν λετε?

(αυτα προς το παρον)
Αν παντως με αναγκασουν στους ελεγχους να το ντουμανιασω δεν θα με χαλασει καθολου  :)) 8)


1) Λίγο πριν τον έλεγχο χειραποσκευών, υπάρχει συνήθως κάποιος ο οποίος ρωτάει για ύπαρξη υγρών. Αυτός θα σου προμηθεύσει επανασφραγιζόμενη διάφανη σακούλα στην οποία θα βάλεις μέσα κάρτο, τανκ, μπουκαλάκια και ότι περιέχει υγρό. Αρκεί η κάθε συσκευασία να μην υπερβαίνει τα 100ml και το σύνολο να μην υπερβαίνει το λίτρο.

2) Δεν το γνωρίζω, δεν νομίζω να υπάρχει πρόβλημα. Εξήγησέ τους περί τίνος πρόκειται, εμένα με άφησαν και μου είπαν ότι δεν υπάρχει πρόβλημα.

3) Βλέπε 1.

4) Άλλα μέλη του φόρουμ λένε ότι είναι ενημερωμένοι και πολύ μάλιστα. Από την άλλη, φίλος μου είχε συλληφθεί στο αεροδρόμιο του Μόναχου το 2000 επειδή έμοιαζε με τρομοκράτη (σα δυο σταγόνες νερό είναι η αλήθεια). Αφού όμως διαπιστώθηκε η ταυτότητά του, του ζήτησαν συγγνώμη, τον έβαλαν σε 5στερο ξενοδοχείο μέχρι την επόμενη πτήση και του αναβάθμισαν το εισιτήριο σε Business. Βγάλε τα συμπεράσματά σου.

Ελπίζω να βοήθησα!

Αποσυνδεδεμένος grifos

  • **
  • 361
  • Φύλο: Άντρας
Καλημέρα σας,
Επειδή αρχές του άλλου μήνα θα φύγω για ταξίδι για περίπου 1 μήνα, θα χρειαστώ περίπου 150-200ml
για να είμαι καλυμένος και σίγουρος  :hmmm:.
Θέλω να ρωτήσω το εξής: Αν όλα το υγρά και το GGTS+ΟΔΥΣΣΕΑΣ τα βλαω μέσα στην βαλίτσα και τα παραδώσω, θα έχω θέμα? Ποιο πολύ σκέφτομαι για το GGTS  :confused1:.
Επίσης θα έχω στις χειραποσκευές μια μπαταρία με ένα τανκ DCT.
Av έχει πάει κάποιος κατά Κίνα μέρια η εμπειρία του θα ήταν πολύτιμη, αλλιώς θα κάνω το πειραματόζωο  :laugh1:
Από την άλλη λέω, ότι επειδή η Κίνα είναι η μαμά του η.τ, δεν πρέπει να έχω πρόβλημα  ;)

Αποσυνδεδεμένος sots

  • *
  • 8
  • Φύλο: Άντρας
Δεν θα εχεις κανενα απολυτως θεμα αν τα βαλεις στην αποσκευη που θα παραδωσεις στο τσεκ ιν φιλε μου,αλλα ουτε και με το dct  που θα παρεις στην καμπινα.Αυτο που δεν ξερω ειναι αν θα σε αφησουν να το ατμισεις!

Αποσυνδεδεμένος XristosK

  • ***
  • 899
  • Φύλο: Άντρας
  • Γειά σου ρε Gojira, με τις τζούρες σου
Πέρασα από Ντουμπάι πριν 2 χρόνια. Θα σε συμβούλευα να πάρεις 2 μπαταρίες ego στο αεροπλάνο + καλώδιο USB για φόρτιση + πρίζα. Πάρε τανκ μέχρι 2 ml και δεν θα υπάρξει πρόβλημα. Το υγρό σε μπουκαλάκι 5-10 ml και την....τσέπη σου!!

Αποσυνδεδεμένος grifos

  • **
  • 361
  • Φύλο: Άντρας
Και να μην ατμίσω μέσα στο αεροπλάνο, δεν με πειράζει καθόλου.
Στην ανάγκη θα έχω γεμάτο το DCT με υγρό και θα έχω μαζί και 5ml σκέτη pg , και αν "μπαφιάσω" θα βάλω την σκέτη pg και θα πάω "κρυφά στο WC" ελάχιστος καπνός και καθόλου άρωμα  :yes:

Αποσυνδεδεμένος sots

  • *
  • 8
  • Φύλο: Άντρας
Παντως να εχεις κατα νου οτι στην καμπινα επιτρεπεται να εχεις υγρα σε συσκευασια εως 100ml και τοσες συσκευασιες των 100ml οσες χωρανε σε ενα σακουλακι περιπου του 1lit ναυλον που θα σου δωσουν εκει.Ασχετο αλλα στο λεω για να μην σου κρατησουν κατι αμαρτια ειναι.

Αποσυνδεδεμένος XristosK

  • ***
  • 899
  • Φύλο: Άντρας
  • Γειά σου ρε Gojira, με τις τζούρες σου
Διακριτικά  και εάν είναι και νυχτερινη πτήση που κλείνουν τα φώτα, δεν υπάρχει πρόβλημα. Από Αμερική δεν είχα πρόβλημα!
Όλα τα υπόλοιπα υγρά στην βαλίτσαα!!

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 262 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 211 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 21195 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 282171 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 208063 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 66638 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 175051 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 313294 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14731 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 125098 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93799 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4371 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix