vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

70 επισκέπτες, 6 χρήστες
tasos1976, bloodlessz, paiktaras, Ηρακλης, sakissalonika, Jorge

Twitter

Γενικά περί αεροπλάνων-αεροδρομίων - προτεινόμενες λυσεις και συμβουλές

Αποσυνδεδεμένος ConstantinosT

  • *
  • 16
  • Φύλο: Άντρας
Καλησπέρα σε όλους!
Έχει κανείς εμπειρία αν επιτρέπεται να πάρω μαζί μου ΗΤ σε χειραποσκευή σε ταξίδι στο Ιράν (Περσία)?
Θα παω και θα επιστρέψω με aegean αλλά εκεί θα χρειαστεί να κάνω και 3-4 πτήσεις εσωτερικού..
Παίζει να μου το κατάσχουν ή να καταλήξω σε κανένα μπουντρούμι και να γίνω επεισόδιο στο "Banged up abroad"??

Αποσυνδεδεμένος Doubt

  • *****
  • 2812
  • Φύλο: Άντρας
Για εξπρές του μεσονυκτίου σε βλέπω  :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος hellsrose

  • **
  • 118
  • Φύλο: Άντρας
καλησπερα 
ειναι να ταξιδεψω αρχες του χρονου αυστραλια σιδνευ με ETIHAD και ενδιαμεση σταση στο αμπου νταμπι.Σκεφτομαι να κουβαλησω τουλαχιστον ενα μισολιτρο βαση σε 5 κατοσταμελα. 
Πρωτον αν επιτρεπεται να παρω τοση ποσοτητα και δευτερον πρεπει να ειναι στις χειραποσκευες η μπορω να τις βαλω στις βαλιτσες?

επειδη ταξιδευω τουλαχιστον 20 φορες το χρονο λογω εργασιας θα σου πω να εχεις τα μπουκαλια με τις μεγαλες ποσοτητες κατω στα σιγουρα πανω αφηνουν μεχρι 50 μλ.οσο για τριτες χωρες βλεπε ιραν  μεση ανατολη κλπ.επειδη παω συχνα κατα κει .δεν θα εχεις προβλημα.κανενα.προσεχε μονο τις πλημμυρες του ατμοποιητη σου.εχε τον αναποδα κατα την απογειωση και κανα 10λεπτο μετα μεχρι να ανεβει και το αναλογο στο κατεβασμα.χαρτακι γυρω γυρω και αναποδα.

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος hellsrose

  • **
  • 118
  • Φύλο: Άντρας
σ ευχαριστω δηλαδη πρεπει να βαλω κατω αντι για 5 κατοσταμελα 10 πενηνταμελα...μιση βαλιτσα βασεις!

οχι βαλτο σε οτι σε βολευει αρκει να το ασφαλισεις μεσα σε σακουλες καλα κλειστο να μην σου χυθει.το εως 50ml ισχυει για χειραποσκευη.κατω εχε τα οπως σε βολευει κανεις δεν θα σου πει τιποτα στον ελεγχο της βαλιτσας που στελνεις στις αποσκευες.κατω δλδ

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος slayer

  • **
  • 301
  • Φύλο: Άντρας
Με sky express έχει κάποιος εμπειρία...
Από τι διάβασα από κάτω βάζουμε όσο υγρό θέλουμε αρκεί να είναι σφραγισμένο καλά ,σωστά,,;
Με το mod τι ισχύει,βγάζουμε τη μπαταρία;

Στάλθηκε από το SM-A300FU μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος zspanos

  • *
  • 85
  • Φύλο: Άντρας
Καλησπερα παιδια θα παω για 10 μερουλες στην Αγγλια στο αερδρομιο Gatwick απο Αθηνα. Εχω ενα modaki. μπορειτε να μου πειτε τι παιζει γενικα γιατι μολις το πηρα και ειμαι ασχετος. Απο Αθηνα θα με αφησουν να το περασω απο την χειραποσκευη? Και απο Gatwick για Αθηνα?
Μπηκα στο σσελιδα του Gatwick και κατι διαβασα αν καταλαβα σωστα οτι περναει μονο στην κατω αποσκευη.
Θα πεταξω με easyjet και θα εχω μονο χειραποσκευη.

Αποσυνδεδεμένος kongeo

  • ****
  • 1209
  • Φύλο: Άντρας
Για το gatwick δεν ξερω ..

Θα σου πω πως ηταν σε εμενα...

Πηγα Μοντρεαλ μεσω χιθροου...Το μοντακι το ειχα στην τσεπη και το υγρο στην τσαντα...

Περασα κανονικα τον ελεγχω στο βενιζελος,στο χιθροου και στο μοντρεαλ...

Καποιους απο την παρεα απλα τους εβαλαν να βαλουν τα υγρα σε ενα πλατσικο σακουλακι και μετα στην τσαντα...


Αμα θες να εισαι σιγουρος ενα email στην εταιρια θα σε βοηθησει..αλλα δεν θα εχεις προβλημα πιστευω..

Αποσυνδεδεμένος zspanos

  • *
  • 85
  • Φύλο: Άντρας
Δεν θα εχω υγρα ουτε φορτιστη. μονο το modaki τον ατμοποιητη αδειο και την μπαταρια.. Αρα τα βαζω χειραποσκευη και ολα κομπλε?

διαγραφή άμεσης παράθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 09, 2017, 09:21 από spectrum »

Αποσυνδεδεμένος iPant

  • **
  • 439
  • Φύλο: Άντρας
Καλησπερα παιδια θα παω για 10 μερουλες στην Αγγλια στο αερδρομιο Gatwick απο Αθηνα. Εχω ενα modaki. μπορειτε να μου πειτε τι παιζει γενικα γιατι μολις το πηρα και ειμαι ασχετος. Απο Αθηνα θα με αφησουν να το περασω απο την χειραποσκευη? Και απο Gatwick για Αθηνα?
Μπηκα στο σσελιδα του Gatwick και κατι διαβασα αν καταλαβα σωστα οτι περναει μονο στην κατω αποσκευη.
Θα πεταξω με easyjet και θα εχω μονο χειραποσκευη.
Μένω Αγγλία και ταξιδεύω συνέχεια από Gatwick. Το μοντάκι σου δεν μπορείς να το έχεις σε αποσκευή που θα παραδώσεις εκτός αν έχει αποσπώμενη μπαταρία και την έχεις βγάλει. Πρέπει οπωσδήποτε να το έχεις επάνω σου και να το βάλεις στο κουτάκι που βάζεις κλειδιά, πορτοφόλια, κινητό, κλπ κατά τον έλεγχο ή να το έχεις μέσα στην χειραποσκευή σου. Τον ατμοποιητή, αν είναι γεμάτος, καλό είναι να τον βγάλεις από το μοντάκι και να τον βάλεις στο σακουλάκι με τα υγρά. Αυτά και δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα.

Δεν θα εχω υγρα ουτε φορτιστη. μονο το modaki τον ατμοποιητη αδειο και την μπαταρια.. Αρα τα βαζω χειραποσκευη και ολα κομπλε?
Όλα κομπλέ δεν θα έχεις κανένα  πρόβλημα προς και  από  Λονδίνο 

Αποσυνδεδεμένος John K

  • **
  • 174
  • Φύλο: Άντρας
Καλημέρα σε όλους. Το Πάσχα θα πάμε οικογενειακώς για 4-5 μέρες στα Ιεροσόλυμα. Από εξοπλισμό θα έχω μαζί μου σε χειραποσκευή Tilemaho V2+ , VTC mini με 2 μπαταρίες (1 στο mod και 1 σε ειδική θήκη μεταφοράς) και 30ml υγρού. 

Έξτρα υγρά, έναν ακόμη επισκευάσιμο (Kayfun Lite Plus), φορτιστή και εργαλεία για αντιστάσεις θα τα παραδώσω με τις αποσκευές. Μπορεί κάποιος να με ενημερώσει για το αν θα υπάρχει θέμα για το ταξίδι προς Ισραήλ μέσω aegean airlines ή γενικότερα τι πρέπει να προσέχω στο αεροδρόμιο εκεί κάτω. 

Ευχαριστώ. 

Αποσυνδεδεμένος Dragasis

  • 3
  • Φύλο: Άντρας
Καλημερα σ ολους. Θα ηθελα να σας πω την εμπειρια που ειχα πριν λιγο ταξιδευοντας στην Αιγυπτο. Ειμαι ατμιστης περιπου 2μιση μηνες λογω επαγγελματος (ναυτικος) ειπα να παρω μαζι μου περι το 1 λιτρο συνολο για να την βγαλω 5 μηνες στο καραβι. Ενω περασα τον ελεγχο κανονικα στην Ελλαδα, ακολουθοντας τις συμβουλες των παιδιων απ το φορουμ και τους ευχαριστω πολυ ειχα μια αβαρια στο τελωνειο της Αιγυπτου. Για να μην τα πολυλογω μου περασαν τη βαλιτσα απο ελεγχο και με εκαναν να την ανοιξω. Επειτα μου ειπαν να παμε σε καποιον αλλο χωρο για περαιτερω ελεγχο. Ανοιξαν και εβγαλαν τα παντα απ τη βαλιτσα και γω προσπαθουσα να τους εξηγησω το λογο για τον οποιο εχω τοσα πολλα. Ειχα μαζι μου και τον πρακτορα ο οποιος εκανε τον μεταφραστη αν και πολυ επιτηδειος μου φανηκε και ισως να ηθελε καπως να αποσπασει κανα φραγκο απ το πορτοφολι μου. Μου ελεγε συνεχως πως μπορει να παω φυλακη και ισως τη γλυτωνα με κανα προστιμο. Ευτυχως με αφησαν και πηρα τα υγρα μου πισω αλλα να σας πω την αληθεια τα χρειαστηκα λιγο οταν αναφερθηκε η φυλακη. Εν κατακλειδι θα ελεγα πως σε μικρες ποσοτησες δε θα υπηρχε κανενα απολυτως προβλημα. Με συγχωρητε αν σας κουρασα αλλα ηθελα να μοιραστω την εμπειρια μου μαζι σας μηπως φανει χρησιμη σε καποιον.

Αποσυνδεδεμένος Ksp

  • ****
  • 1276
  • Φύλο: Άντρας
  • Το μπουκάλι είναι μισογεμάτο...
Παιδιά φεύγω για Ελβετία την Πέμπτη!
Θα πάρω μαζί 2 μπαταρίες το μοντάκι τον nautilus 2 και 100ml υγρό!
Τις μπαταρίες θα τις έχω χώρια και εκτός mod, τον άτμο εκτός mod και χωρίς υγρό!
Τα υγρά θα έχω τα 40ml(2x20) στην χειραποσκευή και το 60ml θα το βάλω στην βαλίτσα που θα κατεβάσω κάτω!
Λέτε να έχω θέμα!
βέβαια έτσι δεν πρόκειται να ατμίσω για ώρες...
Μήπως να μου δώσετε καμιά συμβουλή για να μην υπερβάλω...?

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 20156 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 192911 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 21:47
από billythekid
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 1 1147 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 18:04
από ThioVag
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 4265 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1107518 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 179146 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 1563 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1150 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 24218 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 288332 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 211489 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 70804 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro