vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

KR808D-1 kit (Προεπισκόπηση)

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: KR808D-1 kit
« Απάντηση #30 στις: Φεβρουαρίου 14, 2012, 03:36 »
slammer, ναι έχω ένα ego-t. Έχει αρχίσει να μη μου αρέσει καθόλου η ιδέα του τανκ. Το m&m και το elips με ενθουσίασαν για το μέγεθος και το καπνό/γεύση που είναι ικανά να αποδώσουν . Αυτό θα κάνω σίγουρα (Θα πάρω έναν νέο ατμοποιητή) τουλάχιστον μέχρι να γίνει η δουλεία με τους Κινέζους. Και τώρα η ερώτηση : Πολλοί από εδώ είπαν για τον giant S.

Ποιος είναι αυτή τη στιγμή ο καλύτερος ατμοποιητής συμβατός με τη Μπαταρία του ego-T ;

EDIT :

DASP το site δε μπορεί να ανοίξει για κάποιο λόγο

Εγω σου έχω την απάντηση και είναι διπλή.
1) kanger 510D. Αν δεν βάλεις τον κάρτο σε τανκ, ΜΗΝ πάρεις τους boge του κλέβερ. Θα σου χαλάσουν γρήγορα. Θα καούν και θα κάψουν καλαμάκι και πολυεστέρα. Στο τανκ δεν καίγονται, μπουκώνουν μετά από κάποιες μέρες και τα πετάς.
2) το μικρό και θαυματουργό τανκ 510T σε LR. Mόνο σε LR. Μη φοβάσαι για διαρροές, καμία σχέση σε συμπεριφορά με τον ego-t.
healthcabin kai heaven έχουν κι από τα δυο, αλλά τώρα είναι σε έλλειψη κι αυτά.
Μόνο 510Τ σε health βρήκα http://www.healthcabin.net/index.php?main_page=product_info&cPath=1105_1073&products_id=7783
Στο health007 εχουν το σετ kr808d αλλά μόνο με χειροκίνητες μπαταρίες. Αν σε ενδιαφέρει όμως, μπορεις να προσθέσεις και μια μεγάλη αυτόματη 650 ή 1300
http://www.health007.net/280mah-kr808-d1-manual-starter-kit-%E2%80%94matte-black-p-103.html
Εδ.ω λίγο πριν το τέλος της σελίδας http://www.health007.net/hangsen-echoechoe-c-35.html

Αποσυνδεδεμένος thanosv

  • *
  • 31
  • Φύλο: Άντρας
    • mixed.gr
Απ: KR808D-1 kit
« Απάντηση #31 στις: Φεβρουαρίου 14, 2012, 04:41 »
Petra μπορώ να πω πως έχω επισήμως ζαλιστεί :)

Λοιπόν ανακεφαλαίωση και ένα νέο :

Μου έφερε ο Αδερφός μου δώρο το APL-A580 cartomizer επειδή τον έπρηξα και του είπα πως απο Κίνα θα κάνουν κάνα μήνα (έκανα και ρίμα)

Αφού έχασα κάνα 2ml υγρού βρήκα το βίντεο γεμίσματος [youtube]http://www.youtube.com/watch?v=ouph40pRF7E [/youtube] (έπρεπε να τρυπήσω με βελόνα, δε το ήξερα) και τα κατάφερα. Καμία σχέση με το βλακώδες τανκ ! Πλέον έχω γεύση....και απο ατμό ντουμάνι (και επίσης χλιαρός που μου αρέσει), οπότε η εναλλακτική κουμπώματος πάνω στην μπαταρία του ego έχει τελειώσει για την ώρα ( υποθέτω πως πλέον με αυτό το cartomizer , έχω ego-w ) . Πάρα πολύ καλό, μου άρεσε.

Σχετικά με kr808d-1 , στο health το έχει σε auto εδώ http://www.health007.net/280mah-kr808-d1-auto-starter-kit-%E2%80%94white-p-443.html  η τιμή είναι πάρα πολύ καλή, αλλά θα περιμένω κάποιον που έχει παραγγείλει από εκεί για να μου πει εάν είναι εμπιστοσύνης.

Μπαταρία 1300mah υποθέτω λες αυτή http://www.health007.net/1300mah-stainless-echo-auto-battery-for-echo-901808-p-424.html , σωστά ;

Επίσης βρήκα ακόμα ένα μαγαζί : http://www.e-liquid.cn/index.php?main_page=product_info&products_id=135

3 σετ  KR808D στα $47.44 (υπερβολικά φθηνό ) Ερωτήσεις πάνω στο συγκεκριμένο : KR808D vs 808D (λείπει το KR) σημαίνει κάτι ; δεν είναι kanger υποθέτω ; έχει μεγάλη διαφορά (εαν υπάρχει κάποια ).

Ελπίζω να μην σας έπρηξα και να είναι απο τις τελευταίες απορίες :)

EDIT :

Επικοινώνησα με τον πωλητή για τη συγκεκριμένη καταχώρηση http://www.vaporhawk.com/auction_details.php?auction_search=1&auction_id=101557&item_type=all&limit=10&src_auction_id=101557&results_view=open&form_search_proceed=Search στο vaporhawk. Παρακάτω είναι η συζήτηση : (Διαβάζονται από κάτω προς τα πάνω)

OceanVapor   Feb. 13, 2012 19:09:56 

ok,i will send you the stainless steel color for the battery and cartomizer.808d is a style and KR is a factory name,ours 808d is produced by our own factory not KR factory,ours also good quality.it takes about 15-25 days to greece and arrive at your hand.i will mail the goods to you within 3 days.

thanosv   Feb. 13, 2012 19:05:03 

Thats great ! Good price. One thing . T You mention : The default goods is white battery,orange cartomizers with marlboro high level the same as the picture.please leave me message when you order if u have special requirements.we will try our best to meet all your demands. I dont like orange cartomizers can you change them all to White ? Or maybe Black batteries and black cartomizers ? Or the best would be stainless steel both for cartomizer and battery. Do you have stainless steel ? Like this seller http://www.vaporhawk.com/auction_details.php?auction_search=1&auction_id=100187&limit=50&option=basic_search&basic_search=stainless%20808d&keywords_search=stainless%20808d&item_type=all ? One more thing : You mention 808d and others KR808D-1 ? What are the differences ? How long it will take to ship and sent over to Greece ?

OceanVapor   Feb. 13, 2012 18:36:26 

yes,you are absolutely all correct!they are produced by our factory,also very good quality.808d is always popoular one style.

thanosv   Feb. 13, 2012 15:20:57 

Hello, Are these original kagen sets ? And also the price of 99 USD is for 5 Sets ? 808d complete set: 2pcs batteries 280mah; 6pcs cartomizers; 1pc USB charger; 1pc wall charger(USA.AU,EU,UK); 1pc english manuel instruction. resulting in 10 pcs batteries 280mah; 30 pcs cartomizers; 5pc USB charger; 5pc wall charger(USA.AU,EU,UK); 5pc english manuel instruction. Please reply to my above questions as i am really interested on buying


Οπότε έχουμε 5 σετάκια στα 99 δολλάρια = 75.2051048 (γύρω στα 15 το σετ )

Ενδιαφέρει κανέναν από Θεσσαλονίκη ; Για να μοιραστούμε τα έξοδα και πιθανή αποτυχία ; :idiot1: Εγώ θέλω 2-3 set.



« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 14, 2012, 05:23 από thanosv »

Αποσυνδεδεμένος bokostas

  • **
  • 161
  • Φύλο: Άντρας
    • aqua4fun
Απ: KR808D-1 kit
« Απάντηση #32 στις: Φεβρουαρίου 14, 2012, 05:22 »
Θάνο πάρε από health007 άνετα, έχω παραγγείλει 4 φορές, είναι πολύ αξιόπιστος και τα προϊόντα καλά.
Είναι ελάχιστα πιο ακριβός από τους άλλους 2 (healthcabin και heavengifts) και καθυστερεί τις αποστολές
λίγο παραπάνω, αλλά συνήθως έχει οτιδήποτε σχετικό με KR808D και τις μεγάλες μπαταρίες ECHO (Hybrid).
Αυτή η τελευταία (η 1.300άρα που έβαλες λινκ) είναι απίθανη και ταιριάζει πολύ στα kanger KR808D.
Κι εμένα η Petra με "παρέσυρε" σε αυτά ;D, αλλά βρήκα την υγειά μου και πέταξα όλα τα άλλα.

Αποσυνδεδεμένος thanosv

  • *
  • 31
  • Φύλο: Άντρας
    • mixed.gr
Απ: KR808D-1 kit
« Απάντηση #33 στις: Φεβρουαρίου 14, 2012, 05:24 »
Κώστα δες λίγο και παραπάνω στο edit εάν ψήνεσαι να μπεις :)

Την 1300 όμως τη βλέπω Out of stock :)

Οπότε +1 στο health007

Θάνο πάρε από health007 άνετα, έχω παραγγείλει 4 φορές, είναι πολύ αξιόπιστος και τα προϊόντα καλά.
Είναι ελάχιστα πιο ακριβός από τους άλλους 2 (healthcabin και heavengifts) και καθυστερεί τις αποστολές
λίγο παραπάνω, αλλά συνήθως έχει οτιδήποτε σχετικό με KR808D και τις μεγάλες μπαταρίες ECHO (Hybrid).
Αυτή η τελευταία (η 1.300άρα που έβαλες λινκ) είναι απίθανη και ταιριάζει πολύ στα kanger KR808D.
Κι εμένα η Petra με "παρέσυρε" σε αυτά ;D, αλλά βρήκα την υγειά μου και πέταξα όλα τα άλλα.

Αποσυνδεδεμένος bokostas

  • **
  • 161
  • Φύλο: Άντρας
    • aqua4fun
Απ: KR808D-1 kit
« Απάντηση #34 στις: Φεβρουαρίου 14, 2012, 05:52 »
Θάνο ευχαριστώ, αλλά έχω μαζέψει ήδη 13 μπαταρίες, 5 μικρές και 8 μεγάλες, θ' αρχίσω να πουλάω σε λίγο. :))
Πρόσεξε μόνο τα κάρτο του, εγώ έμεινα ευχαριστημένος μόνο με τα kanger και με κάποια "επώνυμα" από ΗΠΑ.
Αυτά τα "δικής του κατασκευής" δε μου πολυγεμίζουν το μάτι, αν τα πάρεις τελικά ενημέρωσέ μας για ποιότητα.

Αποσυνδεδεμένος Tegian

  • **
  • 183
  • Φύλο: Άντρας
Απ: KR808D-1 kit
« Απάντηση #35 στις: Φεβρουαρίου 14, 2012, 10:39 »
Εγω σου έχω την απάντηση και είναι διπλή.
1) kanger 510D. Αν δεν βάλεις τον κάρτο σε τανκ, ΜΗΝ πάρεις τους boge του κλέβερ. Θα σου χαλάσουν γρήγορα. Θα καούν και θα κάψουν καλαμάκι και πολυεστέρα. Στο τανκ δεν καίγονται, μπουκώνουν μετά από κάποιες μέρες και τα πετάς.
2) το μικρό και θαυματουργό τανκ 510T σε LR. Mόνο σε LR. Μη φοβάσαι για διαρροές, καμία σχέση σε συμπεριφορά με τον ego-t.
healthcabin kai heaven έχουν κι από τα δυο, αλλά τώρα είναι σε έλλειψη κι αυτά.
Μόνο 510Τ σε health βρήκα http://www.healthcabin.net/index.php?main_page=product_info&cPath=1105_1073&products_id=7783
Στο health007 εχουν το σετ kr808d αλλά μόνο με χειροκίνητες μπαταρίες. Αν σε ενδιαφέρει όμως, μπορεις να προσθέσεις και μια μεγάλη αυτόματη 650 ή 1300
http://www.health007.net/280mah-kr808-d1-manual-starter-kit-%E2%80%94matte-black-p-103.html
Εδ.ω λίγο πριν το τέλος της σελίδας http://www.health007.net/hangsen-echoechoe-c-35.html

Καλημερα Πετρα,

δηλαδη εννοεις οτι τα 510T LR κουμπωνουν πανω στις μπαταριες του Ego T χωρις mod και δουλευουν αψογα; Δηλαδη να παραγγειλουμε αφογα; Επισης να πω οτι εχει και το heaven gifts και τα εχει και 55% εκπτωση εφοσον κανεις log in. http://www.heaven-gifts.com/product-333.html

Αποσυνδεδεμένος slammer

  • *****
  • 1837
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripάρω....
Απ: KR808D-1 kit
« Απάντηση #36 στις: Φεβρουαρίου 14, 2012, 11:04 »
Κι εμένα η Petra με "παρέσυρε" σε αυτά ;D, αλλά βρήκα την υγειά μου και πέταξα όλα τα άλλα.

...καλά... δεν είσαι και ο μόνος...... ::)

@Tegian, τα 510Τ LR κουμπώνουν πάνω σε Ego κανονικά, υπάρχει μονο ένα υποκειμενικό αισθητικό πρόβλημα,  έχουν πιο μικρή διάμετρο από τη μπαταρία....

@thanosv, μη το ψάχνεις τόσο πολύ, δεν αξίζει τον κόπο. Αν θες να δοκιμάσεις τα KR808 εύκολα και άμεσα, πάρε μια μπαταρία M&M, ένα set ατμοποιητές M&M (Kanger είναι) και έναν φορτιστή USB από nobacco, αν σου κάνει προχωράς σε μεγαλύτερη παραγγελία από το εξωτερικό. Επίσης αυτό το APL-A580, δεν είναι ο ατμοποιητής για Ego-W? μου φαίνεται ότι είναι όμοιοι....
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 14, 2012, 11:13 από slammer »

Αποσυνδεδεμένος Tegian

  • **
  • 183
  • Φύλο: Άντρας
Απ: KR808D-1 kit
« Απάντηση #37 στις: Φεβρουαρίου 14, 2012, 11:10 »
Ευχαριστω πολυ φιλε slammer  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Tegian

  • **
  • 183
  • Φύλο: Άντρας
Απ: KR808D-1 kit
« Απάντηση #38 στις: Φεβρουαρίου 14, 2012, 11:26 »
Παιδια να ρωτησω και κατι αλλο.

Εχω ενα Ego T passthrough 1000mAh. Ειναι και μπαταρια και usb. Μπορω να χρησιμοποιησω τα 510Τ LR σε αυτο; Γιατι η heaven gifts λεει "It is NOT recommended to use Joye 510 low resistance (LR) atomizers with regular batteries or USB passthrough, which may shorten the battery life or spoil the USB port." Εχει κανεις γνωση πανω σε αυτο; Εννοει να μην το χρησιμοποιουμε οταν ειναι σε usb mode ή γενικα;

Ευχαριστω πολυ !!!

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: KR808D-1 kit
« Απάντηση #39 στις: Φεβρουαρίου 14, 2012, 12:25 »
@thanos. Το e-liquid.cn το έχω συναντήσει αλλά δεν έχω αγοράσει. Τώρα όλα αυτά τα σετ που δεν είναι κάνγκερ, μπορεί να είναι και καλά, μπορεί και όχι. Θέμα τύχης είναι. Βλέπω, ότι με βάση αυτά του health007 έχεις αρκετές επιλογές. Μην ξεχάσεις να υπολογίσεις και τα ταχυδρομικά. Προχτές που ήθελα να πάρω κάτι βάσεις, μου ζήτησαν 25 δολάρια για 300μλ και δεν προχώρησα σε παραγγελία.

@bokostas. Ευτυχώς που μας το λές, για να ξέρουμε ποιος ευθύνεται για την έλλειψη μπαταριών στα μαγαζιά της Κίνας.

@tegian. Koυμπώνουν τέλεια χωρίς τανκ, με μόνο θέμα το αισθητικό που αναφέρει ο slammer διότι δεν έχουν "ποδιά" οι άτμο. Κυκλοφορούν όμως καλύμματα του εξωτερικού σπειρώματος της μπαταρίας σε διάφορα καταστήματα αν σε ενοχλεί. Οι NR δε λένε, αλλά οι LR είναι τόσο καλοί, που δεν το πίστευα όταν τους δοκίμασα. Από το heavengifts όντως τους πήρα, αλλά έπεσε ακρίδα κι έμειναν μόνο τα χρωματιστά (7,6$-55%) Στο healthcabin υπάρχουν ακόμη μαύροι προς 4,2 ή 4,5$. Για χρήση σε regular μπαταρία, να σου πω ότι τα ατμίζω σε ego και μια φορά σε 510. Για passthrough, τι να σου πω... Είναι γενικά ένα θέμα που έχουν ακουστεί πολλές απόψεις. Ξέρεις ότι γενικά καλό είναι να μην τα χρησιμοποιούμε κατευθείαν πάνω στα usb port ακριβών μηχανημάτων. Aκόμη και με NR ατμο μπορεί να στην κάνουν την πατατιά. Είναι και θέμα υπολογιστή, τρόπου κουμπώματος θύρας, άλλων παραμέτρων... όχι μόνον ποιότητας pass ή αντίστασης κάρτο.
Εγώ βρήκα μια αδόκιμη λύση, δεν πέταξα τον παλιό μου υπολογιστή που ούτε ανοίγει καν, τον κράτησα δίπλα στον άλλο και χρησιμοποιώ μόνον τη μπροστινή του usb θύρα, η οποία τροφοδοτείται με ρεύμα ακόμη και με τον υπολογιστή κλειστό. Αλλοι πήραν από ebay κουτάκια που παίρνουν ρεύμα από τη θύρα usb και δίνουν αυτά με τη σειρά τους στο πass, παρέχοντας προστασία. Αν γίνει κάτι θα καούν αυτά, όχι η θύρα ή η motherboard. Μπορεί να μη συμβεί και τίποτα και να το λένε για να έχουν καλυμμένη τη θέση τους.
Πάντως εννοούνε, ναι, θέμα μπορεί να υπάρξει με αμιγώς passthrough, κάτι πεντάβολτα που δεν έχουν μπαταρίες ή τις μπαταρίες pass σε usb mode. Οχι όταν είναι εκτός usb. Θα έλεγα ότι ισχύουν γενικά όσοι περιορισμοί ισχύουν για ατμοποιητές στα 1,8ομ.

Αποσυνδεδεμένος Tegian

  • **
  • 183
  • Φύλο: Άντρας
Απ: KR808D-1 kit
« Απάντηση #40 στις: Φεβρουαρίου 14, 2012, 12:32 »
Ευχαριστω πολυ Petra για ακομα μια φορα !!! :respect:

Οποτε επειδη το passthrough μου ειναι και μπαταρια το χρησιμοποιω αφοβα εκτος usb με 510T LR ετσι;

Εφυγα για παραγγελεια !!!  ;)

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: KR808D-1 kit
« Απάντηση #41 στις: Φεβρουαρίου 14, 2012, 12:36 »
Nαι. Οι 2 από τις ego μου ανεβάζουν πάνω από 4 βολτ πλήρως φορτισμένες και απογειώνουν το μικρό.

Αποσυνδεδεμένος thanosv

  • *
  • 31
  • Φύλο: Άντρας
    • mixed.gr
Απ: KR808D-1 kit
« Απάντηση #42 στις: Φεβρουαρίου 17, 2012, 00:48 »
Έκανα την παραγγελία,

http://www.vaporhawk.com/100187,auction_id,auction_details  χ4 κομμάτια  στα 61 ευρώ (Πολύ καλή τιμή), βέβαια αν και γράφει KR μου είπε πως δεν είναι kanger , τα κάνουν στο δικό τους εργοστάσιο.... (αν βγουν καλά να δώσω ένα στη μητέρα και ένα στην κοπέλα), αν όχι πέταμα :P

Θα σας πω εντυπώσεις μόλις τα παραλάβω, μου είπε για 15-20 μέρες με china post.

Για να δούμε...

Αποσυνδεδεμένος NewHolborn

  • **
  • 439
  • Φύλο: Άντρας
Απ: KR808D-1 kit
« Απάντηση #43 στις: Φεβρουαρίου 17, 2012, 01:01 »
Αν δεν βγουν καλα αλλαζεις cartomizer μονο.. Σου μενουν μπαταριες και φορτιστες που αν τα επαιρνες απο δω το ιδιο ή και πιο ακριβα θα βγαινανε...

Αποσυνδεδεμένος thanosv

  • *
  • 31
  • Φύλο: Άντρας
    • mixed.gr
Απ: KR808D-1 kit
« Απάντηση #44 στις: Φεβρουαρίου 17, 2012, 01:20 »
 Αυτό σκεφτόμουν και εγώ ! Ας ελπίσω πως τουλάχιστον οι μπαταρίες θα βγούν εντάξει (Αυτές στοιχίζουν τα carto είναι σχετικά φθηνά).

Ερώτηση :

Ένα cartomizer 808D-1 περίπου πόσο καιρό πάει ;


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 18 8341 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 22:14
από Chris66
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180654 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33982 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536301 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59802 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237507 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 588 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15675 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136147 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085336 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35420 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10261 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12