vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

515 επισκέπτες, 7 χρήστες
white varadero, dkostas, manoslykos, Teokoro, ThioVag, camber, Jorge

Twitter

ScrewDriver KeyRing

Αποσυνδεδεμένος koloky8anos

  • ***
  • 694
  • Φύλο: Άντρας
ScrewDriver KeyRing
« στις: Ιανουαρίου 19, 2012, 21:52 »
Καταρχήν, δεν ξέρω αν εντάσσεται σε αυτήν την κατηγορία το συγκεκριμένο θέμα, δε βρήκα όμως και άλλο κατάλληλο να το τοποθετήσω.

Αν και πολύ νέος στο χώρο του ατμίσματος, λόγω του ότι θέλω να επωφεληθώ τα μέγιστα από τη διακοπή του κ.τ., έχω μεγάλη δίψα για πληροφορίες/προϊόντα/modifications και γενικά οτιδήποτε θα με κάνει να μην ξανακυλήσω στην παλιά κακή συνήθεια και θα κάνει το η.τ. και hobby πέρα από αντικαταστάτη.  :)

Μετά το εισαγωγικό σημείωμα, η παρουσίαση-διερεύνηση ενός υπερφορητού η.τ. που ζαχαρώνω εδώ και μερικές μέρες. Θέλω ουσιαστικά να το μοιραστώ μαζί σας και να ακούσω και γνώμες από τυχόν μέχρι τώρα κατόχους του.

μερικές φωτογραφίες

Αρχικό πακέτο/συσκευασία


Unboxed με λίγο περισσότερες λεπτομέρειες


Εδώ σε σύγκριση με άλλα mods, δεξιά, αν δεν κάνω λάθος, το SkrewDriver


Και εδώ με άλλο καρτο και chrome drip tip



Στη συσκευασία στην οποία διατίθεται περιέχονται τα εξής:

   1 x SD Keyring μπαταρία (300mAh, L=44mm, διάρκεια περίπου 3h) με ενσωματωμένο κορδονάκι μπρελόκ
   2 x Cartomisers τύπου 510 προγεμισμένα
   1 x φορτιστής USB

Η πηγή του κακού εδώ. Διατείθεται βέβαια και από άλλα ηλεκτρονικά καταστήματα του εξωτερικού, ενώ η τιμή του ξεκινάει, με μικρές διαφοροποιήσεις από τα 16€ περίπου.

Έχει αποσπάσει πολύ καλά reviews και προσωπικά σκέφτομαι να το προσθέσω σύντομα στην εν δυνάμει συλλογή μου. Δύο χαρακτηριστικές από τις αναφερθείσες παρουσιάσεις παρακάτω:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=SjhbIK-LqYE&feature=related[/youtube]

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=NF8algD_UBs&feature=related[/youtube]

Παρακαλώ αν το έχει πάρει κανείς συμφορουμίτης να μας διαφωτίσει από την προσωπική του εμπειρία. Σε λίγο καιρό μάλλον θα κάνω και κανονικό review του ως κάτοχος πλέον.

Με προβληματίζει μόνο το θέμα της μιας μπαταρίας, αλλά καθώς δεν πρόκειται ούτε προορίζεται για βασικό κιτ αλλά για backup ή η.τ. "εξόδου", νομίζω δεν είναι και ιδιαίτερο πρόβλημα. Το κόστος επίσης δεν είναι απαγορευτικό για την κατοχή περισσότερων του ενός σετ, ειδικά όταν υπάρχουν παραπάνω από ένας ατμιστές σε ένα σπίτι.

Δυστυχώς δεν είδα να υπάρχει σε κανένα εγχώριο μαγαζί μέχρι σήμερα, ελπίζω πως ίσως αν εκδηλωθεί ενδιαφέρον να υπάρξει κάποια ανάλογη ενέργεια και ευχαρίστως να καθυστερήσω λίγο την αγορά μου ώστε αυτή να γίνει από Έλληνα έμπορο(χωρίς περαιτέρω ανάλυση για το τι εμπόρους θέλουμε που θεωρώ πως έχει αναλυθεί αρκετά ήδη στο φόρουμ).

Τέλος, αν φυσικά ενδιαφέρονται και άλλοι συνατμιστές, ίσως να μπορούσαμε να εξετάσουμε και το ενδεχόμενο ομαδικής παραγγελίας του μικρού αυτού ατμιστικού gadget.  ;)

Αποσυνδεδεμένος jeke04

  • *****
  • 976
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιάννης
    • www.seatclub.gr/forum
Απ: ScrewDriver KeyRing
« Απάντηση #1 στις: Ιανουαρίου 20, 2012, 00:21 »
Είναι το μικρότερο mod που έχω δει. Πανέμορφο και πολύ διακριτικό.

Αποσυνδεδεμένος Dio13

  • ***
  • 781
  • Φύλο: Άντρας
  • ProVari V1 - DD + A2 ss = \m/ Heavy Rock \m/
Απ: ScrewDriver KeyRing
« Απάντηση #2 στις: Ιανουαρίου 20, 2012, 00:24 »
15ευρουλακια απ το Αγγλικο e cig wizzard :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Pastafarai

  • *****
  • 2681
  • Φύλο: Άντρας
  • WE ARE AT WAR....CHOOSE SIDE!
Απ: ScrewDriver KeyRing
« Απάντηση #3 στις: Ιανουαρίου 20, 2012, 00:57 »
ΠΟΛΥ ομορφο και φτηνο! Για back up ειναι οτι πρεπει!Αν του βαλεις επανω drip tip θα ψηλωσει λιγο αλλα πιθανοτατα θα δειχνει ακομα πιο ωραιο! Χμμμμ... :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος bihlas87

  • *
  • 26
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ScrewDriver KeyRing
« Απάντηση #4 στις: Ιανουαρίου 21, 2012, 13:04 »
Πολύ ωραίο και φτηνό, ότι πρέπει για τις εξόδους και με λίγο κόψιμο του cartomizer θα γίνει ακόμα μικρότερο.
koloky8anos Λάρισα βλέπω, αν θες παραγγέλνουμε μαζί, μόνο 1 λίρα (!) έξοδα αποστολής έχει το ecigwizzard.

Αποσυνδεδεμένος Pseiras

  • ****
  • 1222
  • Chi_you+ΙΑΤΤΥ-Orion 2.1-GGTS+UFS-GGSlim+MARK-T
Απ: ScrewDriver KeyRing
« Απάντηση #5 στις: Ιανουαρίου 25, 2012, 09:47 »
Λοιπον εφτασε σε ενα φακελακι στην πορτα μου σημερα το πρωι.
Τον ανοιξα και περα απο την πλαστικη συσκευασια , μου ειχαν βαλει και ενα drip tip δωρο.

Ειναι μικροτερο απο οτι δειχνει στις φωτος και με επιασαν τα γελια.   :))
Τα δυο prefilled 510 που ειναι στην συσκευασια ειναι NR και δεν προτεινεται LR οπως γραφει στις οδηγιες στο site και λογικο λογω μπαταριας.
Tα πηρα με Virginia flavour και μου εκανε εντυπωση γιατι εχει πολυ καλη γευση.
Χτυπημα και ντουμανια μην ψαχνουμε πολλα αλλα σε γενικες γραμμες ατμιζεις αξιοπρεπεστατα.

Παιδες δεν ξερω μου φαινεται φανταστικο το γκατζετακι και σε περιπτωσεις δυσκολες ή και για backup ειναι καταπληκτικο.
Το να εχεις στο χερι σου ενα τοσο μικρο πραγματακι και να ατμιζεις σου δινει την αισθηση οτι εισαι με κανονικο τσιγαρο.

Θα το δουλεψω λιγες ωρες και θα επανελθω....

Φωτος αργοτερα........

Αποσυνδεδεμένος bihlas87

  • *
  • 26
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ScrewDriver KeyRing
« Απάντηση #6 στις: Ιανουαρίου 25, 2012, 10:47 »
Από ecigwizzard το πήρες? Σε πόσες μέρες ήρθε?

Αποσυνδεδεμένος Pseiras

  • ****
  • 1222
  • Chi_you+ΙΑΤΤΥ-Orion 2.1-GGTS+UFS-GGSlim+MARK-T
Απ: ScrewDriver KeyRing
« Απάντηση #7 στις: Ιανουαρίου 25, 2012, 10:52 »
Εκανε καμια 10ρια αν θυμαμαι καλα.

Αποσυνδεδεμένος jonytzav

  • **
  • 105
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιστε Ελευθερα Παντου..για την υγεια ολων μας!!!
Απ: ScrewDriver KeyRing
« Απάντηση #8 στις: Ιανουαρίου 25, 2012, 11:37 »
Περιμενουμε φωτο με ανηπομονησια................ :hmmm: :hmmm: :hmmm: :hmmm: :) :) :) :)

Αποσυνδεδεμένος Pastafarai

  • *****
  • 2681
  • Φύλο: Άντρας
  • WE ARE AT WAR....CHOOSE SIDE!
Απ: ScrewDriver KeyRing
« Απάντηση #9 στις: Ιανουαρίου 25, 2012, 11:45 »
¨οχι μονο φώτο! Αν εχεις τον χρόνο ανέβασε βίντεο να δούμε και πόσο ντουμάνι βγαζει!!! ::)

Αποσυνδεδεμένος Dio13

  • ***
  • 781
  • Φύλο: Άντρας
  • ProVari V1 - DD + A2 ss = \m/ Heavy Rock \m/
Απ: ScrewDriver KeyRing
« Απάντηση #10 στις: Ιανουαρίου 25, 2012, 11:52 »
το παρηγγειλα χθες βραδυ σε μια στιγμη αισθησης καταναλωτισμου, ετσι απλα
για να υπαρχει ως back up...

οταν σε κανα 5νθημερο μου ερθει θα κανω κ εγω απ τη μερια μου μια συντομη παρουσιαση
του.

δεν ειναι κακο να υπαρχει, αλλωστε ειναι τοσο μικρο...

Αποσυνδεδεμένος Pseiras

  • ****
  • 1222
  • Chi_you+ΙΑΤΤΥ-Orion 2.1-GGTS+UFS-GGSlim+MARK-T
Απ: ScrewDriver KeyRing
« Απάντηση #11 στις: Ιανουαρίου 25, 2012, 11:59 »
Σε λιγο φωτος....
Το εχω και φορτιζει το..........θηριο  ;D

βιντεο δεν παιζει  :nope: :laugh1:

@Dio ειναι τοσο ωραιο και μικρο που σκεφτομαι να τα δωσω ολα και να παρω 5 τετοια  :)

Αποσυνδεδεμένος Dio13

  • ***
  • 781
  • Φύλο: Άντρας
  • ProVari V1 - DD + A2 ss = \m/ Heavy Rock \m/
Απ: ScrewDriver KeyRing
« Απάντηση #12 στις: Ιανουαρίου 25, 2012, 12:02 »
κοιτα ψειρας,,, κ εμενα λογω μεγεθους με ξερδισε,,,, ασε που ευκολα με τον Α2 πανω θα ειναι
κουκλακι για κυκλοφορημα (οσο αντεχει),,,,

αλλα και με ντριπ ατμο δεν θα ξεπερναει ολο μαζι τα 7εκ....

ριξε φωτο να κανουμε χαζι κ καλοατμιστο  :thumpup: :thumpup:

Υ.Γ. αν δεν βαριεσαι κανε κανα 2-3 παραλλαγες με ατμοποιητες να το δουμε.

Αποσυνδεδεμένος Dio13

  • ***
  • 781
  • Φύλο: Άντρας
  • ProVari V1 - DD + A2 ss = \m/ Heavy Rock \m/
Απ: ScrewDriver KeyRing
« Απάντηση #13 στις: Ιανουαρίου 25, 2012, 12:05 »
Από ecigwizzard το πήρες? Σε πόσες μέρες ήρθε?

χθες μου ηρθαν κατι ατμοποιητες που ειχα παραγγειλει κ εκαναν ακριβως 5 εργασιμες !!!
εχουν καλο σερβις και αξιοπιστοι !!!

Αποσυνδεδεμένος bersekero

  • ***
  • 960
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ScrewDriver KeyRing
« Απάντηση #14 στις: Ιανουαρίου 25, 2012, 12:13 »
Καλοατμιστο!  :)
Πόσο κραταει αληθεια? 2-3 τζουρες?  :hmmm: :-\ :))

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180543 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:33
από funes
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 16 8307 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 26, 2024, 17:10
από Sergios
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33944 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536125 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59765 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237383 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 579 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15546 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136113 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085289 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35393 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10224 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12