vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

231 επισκέπτες, 5 χρήστες
aalex, Milarepa, camber, ilias1972, athmichalop

Twitter

Υγρά Esmoke

Αποσυνδεδεμένος taxtsom

  • ***
  • 514
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Esmoke
« Απάντηση #15 στις: Σεπτεμβρίου 24, 2009, 16:47 »
ΝΑΙ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος XristosK

  • ***
  • 899
  • Φύλο: Άντρας
  • Γειά σου ρε Gojira, με τις τζούρες σου
Απ: Υγρά Esmoke
« Απάντηση #16 στις: Σεπτεμβρίου 24, 2009, 22:12 »
Αποσταγμένο ....

Αποσυνδεδεμένος asala

  • **
  • 290
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Esmoke
« Απάντηση #17 στις: Σεπτεμβρίου 24, 2009, 23:17 »
Ναιαιαιαια .
Το βαζουεμ και σε σιδερα ατμου .
Δινει +5 καθαριοτητα
        -3 αλλατα
   Αν στα πω ετσι με πιανεις καλυτερα μαστερ???

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: Υγρά Esmoke
« Απάντηση #18 στις: Σεπτεμβρίου 25, 2009, 00:57 »
και γιατι το λετε απιονισμενο , αφαλατωμενο το καταλαβαινω, για να με τρελανετε ?

Αποσυνδεδεμένος asala

  • **
  • 290
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Esmoke
« Απάντηση #19 στις: Σεπτεμβρίου 25, 2009, 01:02 »
Θα παψεις να εισαι προβοκατορας καμια φορα??  :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: Υγρά Esmoke
« Απάντηση #20 στις: Σεπτεμβρίου 25, 2009, 01:59 »
και κατι αλλο πανω στην καραμελλα
Μετα απο πολυωρες ατμιστικες μελετες επι του περι ου ο λογος υγρου , εβγαλα το συμπερασμα οτι πρεπει να ατμιζεται σε οχι πολυ υψηλη 8ερμοκρασια ( ατμοποιητη) . Οι απανωτες τζουρες ανεβαζουν 8ερμοκρασια και σκοτωνουν τη γευση. Μεσαιες αργοσυρτες τζουρες, ειδικα σε ανοικτους ατμοποιητες , ειναι το καλυτεροτερο. Οι κλειστοι τυπου BL 8ελουν πιο γεματες τζουρες και ( σε αναραιωτη κατασταση υγρου) μονο με dropping γινεται σωστη δουλεια.
Αυτα!

Αποσυνδεδεμένος evag

  • *
  • 11
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Υγρά Esmoke
« Απάντηση #21 στις: Σεπτεμβρίου 25, 2009, 16:59 »
και γιατι το λετε απιονισμενο , αφαλατωμενο το καταλαβαινω, για να με τρελανετε ?
γιατί όταν δεν έχει άλατα (π.χ. NaCl) δεν έχει και τα ιόντα τους (π.χ. Na, Cl), άρα είναι απιονισμένο και αφαλατωμένο και επειδή αυτό επιτυγχάνεται με απόσταξη το λένε και αποσταγμένο

Αποσυνδεδεμένος taxtsom

  • ***
  • 514
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Esmoke
« Απάντηση #22 στις: Σεπτεμβρίου 25, 2009, 17:41 »
γιατί όταν δεν έχει άλατα (π.χ. NaCl) δεν έχει και τα ιόντα τους (π.χ. Na, Cl), άρα είναι απιονισμένο και αφαλατωμένο και επειδή αυτό επιτυγχάνεται με απόσταξη το λένε και αποσταγμένο
:bye: Με κάλυψες πλήρως  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: Υγρά Esmoke
« Απάντηση #23 στις: Σεπτεμβρίου 25, 2009, 22:25 »
thx για το μα8ημα χημειας m8s   :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος XristosK

  • ***
  • 899
  • Φύλο: Άντρας
  • Γειά σου ρε Gojira, με τις τζούρες σου
Απ: Υγρά Esmoke
« Απάντηση #24 στις: Οκτωβρίου 03, 2009, 23:35 »
Και η δική μου κριτική για τα υγρά της esmoke.
Με DS 901 ((BL κλπ).
Caramel.Πολύ καλό, γεμάτη γεύση, χτύπημα τέλειο και χωρίς ενοχλητική γεύση καραμέλλας.Είναι από τα

υγρά που θα ήθελα να έχω στην κατοχή μου και να το έχω στο DS.
T2.Στην ίδια κατηγορία με την καραμέλλα, αλλά πιο γλυκό βρε παιδί μου. Για μένα ένα αδιάφορο υγρό

που το κατανάλωνα απλώς επειδή υπήρχε πάνω στο γραφείο.
Tobacco.Αρρωστημένη γεύση τσιγαρίλας. Δεν μπόρεσα να το καταναλώσω, όσο και να ήθελα.
ΜΕ Μ series (intellicig, esmoke? κλπ)
Caramel.Ψιλοκαλό.Ό,τι και στο DS, αλλά με ασθενέστερα χαρακτηριστικά.
T2. Αδιάφορο με περισσότερη γλυκύτητα.
Tobacco.Τσιγαρένια γεύση.
Συμπερασματικά, θα έλεγα πως τα υγρά χρησιμοποιούνται καλύτερα για DS και όχι για M series. Στα

δεύτερα, η γεύση είναι πιο αψιά και δεν τους πάει. Σε αυτά, θα παραμείνω με ecopure.
Την καραμέλα, σίγουρα θα την ξαναπάρω, διότι μου αρέσει. Εάν μπορούσα να της βάλω  και

νικοτίνη....

Πάντως, καλό είναι να κάνουμε την κριτική ΟΛΟΙ όσοι έχουμε πάρει υγρά, διότι έχει κάνει ένα έξοδο

ο αντιπρόσωπος. Προσωπικά, περίμενα από τον αντιπρόσωπο να δημοσιοποιήσει τα άτομα που πήραν

δωρεάν υγρά.

ΑΛΛΑ, επειδή μ'αρέσει να μοιράζομαι ό,τι μ'αρέσει (ό,τι δεν μ'αρέσει το δίνω!) όποιος θέλει του

δινω το Τ2 (5 ml) και το tob (9 ml). ¨Αντε και την καραμέλλα (5 ml) :'( :'( :eyesplash: :eyesplash: :wall: :wall: . Ραντεβού ΜΟΝΟ στον σταθμό

Νομισματοκοπείου, μετά τις εκλογές, πρωί, μεσημέρι, βράδυ.

Αποσυνδεδεμένος m.a.x.

  • ***
  • 710
  • Φύλο: Άντρας
  • το ΠΑΟΚίζειν εστί φιλοσοφείν
Απ: Υγρά Esmoke
« Απάντηση #25 στις: Νοεμβρίου 23, 2010, 00:13 »
ρε παιδιά εδώ και μια βδομάδα που έχω πάρει το υγρό της esmoke με γεύση tobacco έχω σιγουρευτεί ότι έχω βρεί τη χειρότερη γεύση που έχει εφευρεθεί ποτέ  :thumpdown:
είναι πραγματικά σαν να καταπίνεις φάρμακο.σκεφτείτε το χειρότερο σιρόπι αντιβιωτικό που έχετε γευτεί ,
πολλαπλασιάστε το με το 100 και πάλι δεν το φτάνει σε αηδία.απογοητεύτηκα :wall: :wall:

Απ: Υγρά Esmoke
« Απάντηση #26 στις: Νοεμβρίου 23, 2010, 00:43 »
Ενα μικρό trick για τα υγρά αυτά (και όλα τα υγρά VG με none νικοτίνη): Αντί για απιονισμένο νερό μπορέιτε να τα αραιώσετε κάλιστα με PG ατμιστική βάση της αρεσκείας σας (π.χ. 36-48 mg PG θα δώσει πολύ καλή αναλογία PG/VG αν ατμίζετε στα 11-16mg) ... και λόγω της προσθήκης PG δεν χρειαζεται αραίωμα με νερό.

Αποσυνδεδεμένος m.a.x.

  • ***
  • 710
  • Φύλο: Άντρας
  • το ΠΑΟΚίζειν εστί φιλοσοφείν
Απ: Υγρά Esmoke
« Απάντηση #27 στις: Νοεμβρίου 23, 2010, 00:47 »
 πάντως στα συστατικά πίσω γράφει 70% pg και 29% vg.

Απ: Υγρά Esmoke
« Απάντηση #28 στις: Νοεμβρίου 23, 2010, 00:50 »
Aναγραφόμενη σύσταση : 99% Φυτική Γλυκερίνη, 1% φυτικά αρώματα

Έλα όμως που το υγρό είναι τόσο παχύρευστο που δεν έρεε από το φίλτρο προς το ατομιζέρ με αποτέλεσμα μετά από 13-15 τζούρες να μου 'ρθει στο στόμα η γνώριμη σε όλους μας καυστική γεύση :'( . Βγάζω λοιπόν το φίλτρο και το ελέγχω: Ήταν φουλ γεμάτο με υγρό , ΔΕΝ είχε τρέξει καθόλου υγρό στο ατομιζέρ :yes:
 
Τα υγρά σκέφτηκα ΔΕΝ περιέχουν ούτε καν ΑΠΙΟΝΙΣΜΕΝΟ ΝΕΡΟ!!!!  Για να καταλάβετε , το ECOPURE είναι πολύ πιο λεπτόρευστο απο το ESMOKE VG  :laugh1: . KAMIA ΣXEΣH!!!!!!

Έκανα λοιπόν το εξής τρικ: Άδειασα το περιεχόμενο σε ένα 20 ml μπουκαλάκι άδειο - από Janty που είχε ξεμείνει στα συρτάρια μου - ΚΑΙ πρόσθεσα με μία σύριγγα 1 ml akριβώς απιονισμένο νερό. Το αντάραξα το μίγμα και το ... αποτέλεσμα είναι σπουδαίο :
Εδώ κ 1 ώρα ατμίζω ασταμάτητα κ το υγρό ρέει κανονικά πλέον  :thumpup: :D
 γεύση : ΥΠΕΡΟΧΗ καραμέλα !!!!!
ντουμάνι: ΠΟΛΥ Ανωτερο κ' από ECOPure!!!!!
Χτύπημα : Ασθενές ( 0 mg νικοτίνης!!!!!!)
 

Σε αυτά τα υγρά αναφερόμουν (με αυτή τη σύσταση εννοώ)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1453 171368 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 22:32
από camber
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 275276 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15203 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 13922 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9220 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42662 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 381 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34790 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557429 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181867 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 160 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8990 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364