vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

395 επισκέπτες, 2 χρήστες
manoslykos, camber

Twitter

Υγρά e-liquid από Nobacco

Αποσυνδεδεμένος alex74

  • ***
  • 543
  • Φύλο: Άντρας
  • Assumption is the mother of all fuck ups
Απ: Υγρά e-liquid από Nobacco
« Απάντηση #405 στις: Ιουλίου 28, 2011, 09:32 »
Πάρε Royal steam h CEO και εγώ το ίδιο έπαθα με το RY3 μόνο που δεν μου το είπαν οι άλλοι το κατάλαβαινα ο ίδιος και ήθελα να ξεράσω!

Αποσυνδεδεμένος santong7

  • *
  • 16
  • Φύλο: Άντρας
  • Aegis Legend,Zeus,Pharaoh,Hastur,Siren 2,Ammit MT
Απ: Υγρά e-liquid από Nobacco
« Απάντηση #406 στις: Αυγούστου 10, 2011, 00:00 »
Γειά σας είμαι και εγώ νέος στο ατμοφόρουμ και γενικά στην ατμοφάση. Εχω το Ego-T από Joye. Πρόσφατα προμηθεύτηκα από Nobacco το eliquid Vanilla με 11mg. Έχω παρατηρήσει ότι τις περισσότερες φορές για να μην πώ σε όλες ο άτμο έχει διαρροές και προς τα πάνω καί προς τα κάτω όταν χρησιμοποιώ αυτό το υγρό σε σχέση με άλλα που χρησιμοποιώ (π.χ. oldholborn DF 18mg απο OKSMOKEY) όπου πολύ σπάνια εμφανίζει διαρροή (ιδιαίτερα μετα απο πολύ ρούφηγμα). Έχω δοκιμάσει και καινούριο φιλτράκι και έιχε διαρροή πριν κάν φτάσει στην μέση το υγρό.
Έχει κανείς και κανείς άλλος το ίδιο πρόβλημα ?

Αποσυνδεδεμένος Steamboy

  • *****
  • 2644
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari(Mini) v2 + Mini D.I.D.(special edition)
Απ: Υγρά e-liquid από Nobacco
« Απάντηση #407 στις: Αυγούστου 10, 2011, 00:03 »
To ιδιο ειχε συμβει κ σε δικα μου ego-t ειτε με υγρα της Νοbacco αλλα κ με της Halo.Οποτε δε νομιζω να ειναι τα υγρα το προβλημα του αλλα ο ιδιος ο ατμοποιητης.Μηπως στη μυτη εκει που τριπαει την αμπουλα εχει προβλημα?Ή μπορει κ η ιδια η αμπουλα να ειναι το προβλημα,δοκιμασες να την αλλαξεις?

(edit: Επειδη ειμαστε οfftopic μπες στο νημα για το Ego-t http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,2083.0.html ή εδω http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,2383.0.html)

Αποσυνδεδεμένος LOTUS

  • *
  • 32
  • Φύλο: Άντρας
  • LotuS..Και γ@μω τους πιλοτους
Απ: Υγρά e-liquid από Nobacco
« Απάντηση #408 στις: Αυγούστου 23, 2011, 20:51 »
δοκιμασε κανεις το USA classic plan B σε 24αρι?
Εντυπωσεις?
Πολυ αξιολογα και το cigar  και το Tobacco (για 24αρια μιλαω τα αλλα δεν τα νοιωθω καν.. εκτος το usa mix της γυναικας μου που περιεργως δινει χτυπημα μια χαρα αν και 18 αρι)

Αποσυνδεδεμένος panosfc

  • ***
  • 763
  • I am a Steam Machine Κιτσο μου!
    • OUR PRIDE!!!
Απ: Υγρά e-liquid από Nobacco
« Απάντηση #409 στις: Αυγούστου 26, 2011, 07:23 »
Εχω παθει πλακα με την γευση μηλο που εχει η Nobacco!Πιο "καθαρη" γευση μηλου δεν εχω δοκιμασει.Το ατμιζω στα 16mg νικοτινη.

Αποσυνδεδεμένος IVANN

  • *
  • 49
  • Φύλο: Άντρας
  • το ατμισμα βλαπτει σοβαρα τις καπνοβιομηχανιες
    • σελιδα FB των αρειανων στη ΛΕΡΟ
Απ: Υγρά e-liquid από Nobacco
« Απάντηση #410 στις: Σεπτεμβρίου 01, 2011, 19:11 »
Εχω παθει πλακα με την γευση μηλο που εχει η Nobacco!Πιο "καθαρη" γευση μηλου δεν εχω δοκιμασει.Το ατμιζω στα 16mg νικοτινη.
συμφωνωκ επ'αυξανω.τελεια γευση το μηλο κ τελεια μυρωδια στουσ τριγυρω

Αποσυνδεδεμένος bikbikos

  • *
  • 10
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά e-liquid από Nobacco
« Απάντηση #411 στις: Σεπτεμβρίου 05, 2011, 02:02 »
γεια και χαρα σε ολους. ειμαι νεος ατμιστης και θα ηθελα λιγο τα φωτα σας :confused1:
το πρωτο υγρο απο Νobacco που ατμισα ηταν το virginia 11mg. δε λεω, η γευση του ηταν ευχαριστη και ''γλυκια''. θα ηθελα ομως να δοκιμασω και καποιο αλλο υγρο της εταιριας ετσι για αλλαγη. τι θα προτεινατε εσεις σαν ποιο εμπειροι στο ατμισμα;
ενδιαφερομαι για καπνικα/τσιγαρισια υγρα και οχι πολυ νικοτινη (τα 11 mg πιστευω ηταν καλα), αλλα δεν ξερω και πολυ καλα τις διαφορες τους (πχ RY2, RY3, RY4 κλπ). πειτε μου την γνωμη σας και τις προτασεις σας απο καποια που δοκιμασατε.

ΥΓ. γνωριζετε εαν ισχυει η εκπτωση στα μελη του φορουμ;

σας ευχαριστω εκ των προτερων για το ενδιαφερον. :) :)

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Υγρά e-liquid από Nobacco
« Απάντηση #412 στις: Σεπτεμβρίου 05, 2011, 03:15 »
Το Royal Steam (Plan-B) μου φάνηκε καλό εμένα.
Για τις εκπτώσεις, κοίτα εδώ: http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,3013.0.html

Αποσυνδεδεμένος pok

  • 3
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά e-liquid από Nobacco
« Απάντηση #413 στις: Σεπτεμβρίου 07, 2011, 22:10 »
Η έκπτωση του -20% προς τα μέλη του forum, ισχύει για όλα -ανεξαιρέτως- τα προϊόντα της NOBACCO.

Με εκτίμηση
www.nobacco.gr

ισχυει 1 μηνα να εισαι μελος στο forum .ατυχια!!! την αλλη φορα ;)

Αποσυνδεδεμένος tkodka

  • 4
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά e-liquid από Nobacco
« Απάντηση #414 στις: Σεπτεμβρίου 07, 2011, 22:39 »
Ατμιζω εδω και 2 και κατι χρόνια το R4.Ειναι παρα πολύ καλό , γλυκό και πραγματικα διακριτικό για τους υπολοιπους γυρω μου. Μερικες φορες που τους τελειώνει το R4 πηρα το R3 αλλα αυτο πλησιάζει λίγο στον καπνό και δεν μου πολυαρέσει.Συνιστω ανεπιφυλακτα το R4

Αποσυνδεδεμένος bikbikos

  • *
  • 10
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά e-liquid από Nobacco
« Απάντηση #415 στις: Σεπτεμβρίου 08, 2011, 18:36 »
τελικα με πεισατε :) :) :)
παρειγγειλα το RY4 και μαζι με αυτο και το camel desert ship. περιμενω λοιπον να μου τελειωσει το virginia και να τα δοκιμασω. η εξυπηρετηση της nobacco παντως ηταν ταχυτατη. μπραβο τους.
ασχετο με το συγκεκριμενο topic αλλα μηπως ξερετε αν θα μπορουσα να κανω κατι για να εχω πιο καθαρη γευση των νεων υγρων στον ατμοποιητη μου (να τον καθαρισω και πως γινεται αυτο κλπ)και να μην μπερδευτει με την παλια γευση? συγνωμη που ειμαι λιγο εκτος θεματος αλλα ειμαι νεος στο η.τ. και λιγο ασχετος :confused1: :confused1: με το θεμα και δεν ξερω που και πως να το ψαξω.
σας ευχαριστω. :thumpup: :thumpup:

zannia

Απ: Υγρά e-liquid από Nobacco
« Απάντηση #416 στις: Σεπτεμβρίου 08, 2011, 18:49 »
Σε καποιους ειναι γνωστη η αντιπαθεια μου προς την συγκεκριμενη εταιρια αλλα... το desert ship της ειναι κορυφαιο!!!!!!  :thumpup:

Για καθαρισμο ριξε μια ματια εδω: http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,27.0.html
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 08, 2011, 18:54 από zannia »

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9595
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά e-liquid από Nobacco
« Απάντηση #417 στις: Σεπτεμβρίου 08, 2011, 18:52 »
τελικα με πεισατε :) :) :)
παρειγγειλα το RY4 και μαζι με αυτο και το camel desert ship. περιμενω λοιπον να μου τελειωσει το virginia και να τα δοκιμασω. η εξυπηρετηση της nobacco παντως ηταν ταχυτατη. μπραβο τους.
ασχετο με το συγκεκριμενο topic αλλα μηπως ξερετε αν θα μπορουσα να κανω κατι για να εχω πιο καθαρη γευση των νεων υγρων στον ατμοποιητη μου (να τον καθαρισω και πως γινεται αυτο κλπ)και να μην μπερδευτει με την παλια γευση? συγνωμη που ειμαι λιγο εκτος θεματος αλλα ειμαι νεος στο η.τ. και λιγο ασχετος :confused1: :confused1: με το θεμα και δεν ξερω που και πως να το ψαξω.
σας ευχαριστω. :thumpup: :thumpup:
Ποιόν ατμοποιητή χρησιμοποιείς ? Συνήθως με φύσημα αφαιρείς το υγρό. Με την προσθήκη του νέου υγρού φεύγει σιγά σιγά η γεύση του προηγούμενου υγρού

Αποσυνδεδεμένος bikbikos

  • *
  • 10
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά e-liquid από Nobacco
« Απάντηση #418 στις: Σεπτεμβρίου 09, 2011, 22:47 »
ευχαριστω zannia θα το τιμησω δεοντως :) :). φιλε tem εχω παρει το hybrid και απο τοτε που το πηρα (περιπου 20 μερες) χρησιμοποιω τον ατμ. που ειχε μεσα η συσκευασια. τον γεμιζω και ατμιζω. τον δευτερο που ειχε μεσα δεν τον εχω ανοιξει ακομα. το οτι τον χρησιμοποιω εδω και 20 μερες συνεχομενα ειναι καλο? ή ειναι κακο και θα πρεπει να τον αντικαταστησω ή να τον καθαρισω οπως μου λετε? ξεφυγα λιγο απο το θεμα, αλλα τι να κανω? :-\ δεν ειμαι και πολυ εμπειρος ακομα.
ευχαριστω πολυ παντως για τις συμβουλες σας.

Αποσυνδεδεμένος bazexa

  • **
  • 271
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά e-liquid από Nobacco
« Απάντηση #419 στις: Σεπτεμβρίου 09, 2011, 22:50 »
εχω παρει το hybrid και απο τοτε που το πηρα (περιπου 20 μερες) χρησιμοποιω τον ατμ. που ειχε μεσα η συσκευασια. τον γεμιζω και ατμιζω. τον δευτερο που ειχε μεσα δεν τον εχω ανοιξει ακομα. το οτι τον χρησιμοποιω εδω και 20 μερες συνεχομενα ειναι καλο? ή ειναι κακο και θα πρεπει να τον αντικαταστησω ή να τον καθαρισω οπως μου λετε? ξεφυγα λιγο απο το θεμα, αλλα τι να κανω? :-\ δεν ειμαι και πολυ εμπειρος ακομα.
ευχαριστω πολυ παντως για τις συμβουλες σας.

Ενα καθαρισματάκι θα του χρειαζόταν μετά από 20 μέρες.
Τωρα σχετικά με την αντοχή του, αν βγάζει ακόμα τον ατμο που έβγαζε και αν δεν νιώθεις κάτι περίεργο (καμένο)...τότε είσαι οκ ακόμα.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 55 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20300 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 280003 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207767 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65105 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173824 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312337 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13571 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124381 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93395 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4112 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1392 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro