vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

599 επισκέπτες, 8 χρήστες
infernity, kos784, Leon_Virgo, camber, Nikrom, amdnikos, Tem, george kotsopoulos

Twitter

Υγρά e-liquid από Nobacco

Αποσυνδεδεμένος sktoris

  • ***
  • 836
  • Φύλο: Άντρας
  • Njoy/BL/Titan/Miniturbo/Εgo/SDMKIΙ Black+Silver
Απ: Υγρά e-liquid από Nobacco
« Απάντηση #90 στις: Σεπτεμβρίου 29, 2009, 13:34 »
Πιο θεωρείς καλλύτερο RΥ3 Sktoris; Της Janty ή της Nobacco;
Έχω δοκιμάσει υγρά μόνον από T.W. και Νοbacco, οπότε δεν έχω μέτρο σύγκρισης.
Αν κάποιος έχει δοκιμάσει το RY3 και από άλλους διανομείς ας μας ενημερώσει.
Για ποτάκι το βράδυ πάντως, το RY3 της Nobacco ενδείκνυται

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: Υγρά e-liquid από Nobacco
« Απάντηση #91 στις: Σεπτεμβρίου 29, 2009, 14:13 »
Πάντως ρε παιδιά , εμένα όσα high έχω δοκιμάσει (RY3, turkish, nobacco high, ecopure), όλα ίδια μου φαίνονται, τα επισκιάζει η γεύση της νικοτίνης ?  ή έχει χαλάσει τόσο πολύ η γεύση μου απο το ΚΤ ?

Αποσυνδεδεμένος Cyan

  • *****
  • 477
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά e-liquid από Nobacco
« Απάντηση #92 στις: Σεπτεμβρίου 29, 2009, 14:17 »
Έχω δοκιμάσει υγρά μόνον από T.W. και Νοbacco, οπότε δεν έχω μέτρο σύγκρισης.
Αν κάποιος έχει δοκιμάσει το RY3 και από άλλους διανομείς ας μας ενημερώσει.
Για ποτάκι το βράδυ πάντως, το RY3 της Nobacco ενδείκνυται

Δες κι εδω τη γνωμη μου αν θέλεις.

Αποσυνδεδεμένος atloupa

  • **
  • 497
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά e-liquid από Nobacco
« Απάντηση #93 στις: Σεπτεμβρίου 29, 2009, 14:28 »

Για ποτάκι το βράδυ πάντως, το RY3 της Nobacco ενδείκνυται

Ευχαριστώ, θα δοκιμάσω!

Πάντως ρε παιδιά , εμένα όσα high έχω δοκιμάσει (RY3, turkish, nobacco high, ecopure), όλα ίδια μου φαίνονται, τα επισκιάζει η γεύση της νικοτίνης ?  ή έχει χαλάσει τόσο πολύ η γεύση μου απο το ΚΤ ?

Τι να σου πώ Abet; Εγώ έχω πάθει χειρώτερα. Το υγρό που λάτρευα χθες, σήμερα μου φαίνεται αηδία και το ανάποδο.


Δες κι εδω τη γνωμη μου αν θέλεις.

Κι εμένα το RY3 είναι από τα αγαπημένα μου Cyan. Της NOBACCO το δοκίμασες;


Αποσυνδεδεμένος Cyan

  • *****
  • 477
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά e-liquid από Nobacco
« Απάντηση #94 στις: Σεπτεμβρίου 29, 2009, 14:39 »
Τι να σου πώ Abet; Εγώ έχω πάθει χειρώτερα. Το υγρό που λάτρευα χθες, σήμερα μου φαίνεται αηδία και το ανάποδο.

Ισως οχι σε τοσο μεγαλο βαθμο, αλλα μου συμβαινει και εμενα συχνα.
 

Κι εμένα το RY3 είναι από τα αγαπημένα μου Cyan. Της NOBACCO το δοκίμασες;

Οχι ακομα. Θα το κανω ομως. Αν και της janty το εχω ψιλοπαρατήσει.

Αποσυνδεδεμένος alfisti

  • ****
  • 1033
  • Φύλο: Άντρας
    • alfistigr photo
Απ: Υγρά e-liquid από Nobacco
« Απάντηση #95 στις: Σεπτεμβρίου 30, 2009, 00:03 »
Πάντως ρε παιδιά , εμένα όσα high έχω δοκιμάσει (RY3, turkish, nobacco high, ecopure), όλα ίδια μου φαίνονται, τα επισκιάζει η γεύση της νικοτίνης ?  ή έχει χαλάσει τόσο πολύ η γεύση μου απο το ΚΤ ?

τώρα είμαστε βέβαια σε nobacco υγρά, αλλά...
έχω δοκιμάσει RY3 καί ryan καί janty. nobacco high, turkish αλλά καί tab, virginia κλπ ομοειδή από janty καί ryan καί βέβαια το (λατρεμένο  :) ) ecopure.
το ry 3 καμία σχέση με κανένα (το αν αρέσει είναι άσχετο επί τού παρόντος!)   :)
το turcich με το tab ε! ψιλομοιάζουν.
το nobacco πάλι ... είναι αλλού. φέρνει πιό πολύ στο ...camel με το τελευταίο να είναι πιό διακριτικό.

καί το ecopure είτε αρέσει είτε όχι, σίγουρα δεν μοιάζει με κανένα.


Αποσυνδεδεμένος sktoris

  • ***
  • 836
  • Φύλο: Άντρας
  • Njoy/BL/Titan/Miniturbo/Εgo/SDMKIΙ Black+Silver
Απ: Υγρά e-liquid από Nobacco
« Απάντηση #96 στις: Σεπτεμβρίου 30, 2009, 00:34 »
Πάντως αρκετά υγρά έχουν "λεπτές" διαφορές μεταξύ τους που στην αρχή κι εγώ δεν τις καταλάβαινα.
Τώρα τις καταλαβαίνω ευκολότερα αλλά πρέπει να ατμίσω κάμποσο από κάθε υγρό. όχι έτσι, με τη πρώτη τζούρα.
όπως και να'χει πάντως τώρα έχει γίνει πιο ευαίσθητη η αίσθηση της γεύσης, έχει δίκιο ο Abet οφείλεται στο ότι πλέον δεν καπνίζουμε.
Το ίδιο δε συμβαίνει και με τα φαγητά ή τα ποτά.

Αποσυνδεδεμένος fairy

  • ***
  • 653
  • Φύλο: Γυναίκα
  • YOU NEVER KNOW WHAT YOU CAN DO UNTIL YOU......TRY!
Απ: Υγρά e-liquid από Nobacco
« Απάντηση #97 στις: Σεπτεμβρίου 30, 2009, 09:01 »
Καταλαβαίνω τις διαφορές στις γεύσεις των υγρών από την πρώτη τζούρα,δεν ξέρω που οφείλεται αυτό αλλά ευτυχώς που γίνεται.Δεν είναι μόνο "λεπτές" οι διαφορές,μερικές φορές μάλιστα είναι πολύ "χοντρές" όπως π.χ. French pipe ,μπλιαχ! Δεν μπορώ να διανοηθώ πως κάποιος μπορεί να ατμίσει τέτοια γεύση και να του αρέσει.
Η αλήθεια όμως είναι πως αν δεν το δοκιμάσεις εσύ ο ίδιος δεν μπορείς να φέρεις άποψη,ασε που σε τρώει <δεν μπορεί να είναι τόσο χάλια> λες, έλα όμως που μπορεί :laugh1: :laugh1:
Το άλλο που διαπίστωσα είναι ότι τα υγρά είναι πολύ πιο νερουλά όπως πρόσεξαν και τα παιδιά παραπάνω,από παλιότερα.Ισως είναι πιο καλά για τον ατμοποιητή αλλά νομίζω ότι η γεύση χάνεται πιο γρήγορα και δεν υπάρχει και πολύς ατμός που εμένα όμως με βολεύει ιδιαίτερα όταν βρίσκομαι έξω,περνώ απαρατήρητη.

Αποσυνδεδεμένος atloupa

  • **
  • 497
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά e-liquid από Nobacco
« Απάντηση #98 στις: Οκτωβρίου 01, 2009, 13:42 »
Πήρα το RY3 της Nobacco. Μου φάνηκε ίδιο με αυτό της Janty σε γεύση με λίγο καλύτερο χτύπημα. Να δώσω κι εγώ συγχαρητήρια για τα νέα μπουκαλάκια. Συστατικά, σημάνσεις και ημερομηνία λήξης. Απαραίτητα όλα! :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος asala

  • **
  • 290
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά e-liquid από Nobacco
« Απάντηση #99 στις: Οκτωβρίου 01, 2009, 19:34 »
Μην ξεχνατε οτι οταν αλαζουμε υγρο θελει αρκετο χρονο να φυγει η μυρωδια και η γευση αο το προιγουμενο που ειχε ποτιστει ο ατμοποιητης.
TIP: Με την μεθοδο  φλαουτο-ψυσιμο στεγνωνουν τα παλια υγρα ΚΑΙ απ την γεφυρα και  φευγει πιο γρηγορα η μυρωδια 8)

Αποσυνδεδεμένος sktoris

  • ***
  • 836
  • Φύλο: Άντρας
  • Njoy/BL/Titan/Miniturbo/Εgo/SDMKIΙ Black+Silver
Απ: Υγρά e-liquid από Nobacco
« Απάντηση #100 στις: Οκτωβρίου 01, 2009, 23:39 »
Έχουν πάντως κοινή βάση μεταξύ τους όλα τα virginia, tobacco, state express, ry3, cigar, κάπως μοιάζουν.
Αλλά το french-pipe παίζει μόνο του! :))
Κι εγώ βλέπω σαν πιο νερουλά τα νέα υγρά της nobacco.
Επίσης νομίζω ότι ατμίζονται πολύ πιο γρήγορα. Δίνουν λιγότερες τζούρες στις ίδιες ποσότητες.
ή μπορεί απλά, να έχω γίνει τελείως αδηφάγος.... :)

Αποσυνδεδεμένος Undertaker

  • *****
  • 709
  • Φύλο: Άντρας
  • Undead, Undefeated, UNDERTAKER!
    • Το Blog του Undertaker
Απ: Υγρά e-liquid από Nobacco
« Απάντηση #101 στις: Οκτωβρίου 02, 2009, 01:37 »
Να δώσω κι εγώ συγχαρητήρια για τα νέα μπουκαλάκια. Συστατικά, σημάνσεις και ημερομηνία λήξης. Απαραίτητα όλα! :thumpup:

Και φυσικά, το πιο σημαντικό απ'ολα, ΠΡΑΣΙΝΟ καπάκι!!!  :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος atloupa

  • **
  • 497
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά e-liquid από Nobacco
« Απάντηση #102 στις: Οκτωβρίου 02, 2009, 01:41 »
Σε ότι μπουκαλάκι και να το βάλεις, το υγρό σου πάντα ΚΙΤΡΙΝΟ θα είναι! :dance2: :dance2: :dance2:

Αποσυνδεδεμένος Undertaker

  • *****
  • 709
  • Φύλο: Άντρας
  • Undead, Undefeated, UNDERTAKER!
    • Το Blog του Undertaker
Απ: Υγρά e-liquid από Nobacco
« Απάντηση #103 στις: Οκτωβρίου 02, 2009, 01:44 »
Σε ότι μπουκαλάκι και να το βάλεις, το υγρό σου πάντα ΚΙΤΡΙΝΟ θα είναι! :dance2: :dance2: :dance2:

no comments! :lotpot: :lotpot:

Αποσυνδεδεμένος gfiore7

  • **
  • 102
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά e-liquid από Nobacco
« Απάντηση #104 στις: Οκτωβρίου 02, 2009, 09:00 »
ανάλογα... εμένα το capuccino έχει μπλέ.. και το υγρό κοκκινίζει.... :)) :)) :))

Πάντως η πυκνότητά τους είναι ένα θέμα! πολύ λιγότερο ατμό πραγματικά και όσοι έχουν το bl θα δούν ότι ζεσταίνεται ο atm πολύ περισσότερο

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 110 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 123 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20533 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 280901 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207856 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65480 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173953 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312581 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13825 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124662 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93474 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4153 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix