vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

389 επισκέπτες, 2 χρήστες
Tem, manoslykos

Twitter

Υγρά e-liquid από Nobacco

Αποσυνδεδεμένος Kostas

  • *****
  • 1830
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά e-liquid από Nobacco
« Απάντηση #195 στις: Ιανουαρίου 03, 2010, 21:58 »
Εγώ νομίζω αυτά με τις γεύσεις είναι υποκειμενικά. Γενικά, δεν εμπιστεύομαι review γεύσης γιατί όσες φορές το έκανα, εκτός του ότι έκλαιγα τα λεφτά μου, απογοητεύτηκα έχοντας άλλες προσδοκίες. Επομένως, αν δεν δοκιμάσεις δεν μπορείς να έχεις άποψη. Και όπως λέει και η παροιμία, αν δεν βρέξεις κώλο δεν τρως ψάρι! :eyesplash: Άσχετο, αλλά αυτή η παροιμία μου ήρθε. :))

Και εγώ δεν εμπιστεύτηκα ποτέ ιδιαίτερα review γεύσης μια και είναι όλα πολύ υποκειμενικά.
Η μόνη ίσως περίπτωση είναι να γνωρίζεις ότι κάποιου η γεύση (από παλιότερη εμπειρία) ταιριάζει με τη δικιά σου. Ή να αποφύγεις την αγορά εάν κάποιου με διαφορετικές γεύσεις του άρεσε κάτι..  :D

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: Υγρά e-liquid από Nobacco
« Απάντηση #196 στις: Ιανουαρίου 03, 2010, 22:00 »
Γι αυτό άλλωστε ένα είδος ψαρέματος που συνηθίζαμε παλαιότερα, δίχτυ με συνδυασμό ψαροντούφεκο (τωρα δεν το κάνουμε γιατί οι συγκεκριμένες παραλίες είναι φίσκα) το λέγαμε "ΚΩΛΟΒΡΕΧΤΗ"

Πράγματι Vasilis,
αλλά παίρνεις ιδέες και αγοράζεις 1 μπουκαλάκι , αν δεν το πας  δεν ξαναγοράζεις.
Προτιμώ δηλ .  να δοκιμάσω μια γευση που έχει προτείνει κάποιος στο φόρουμ , απο το να αγοράσω εντελώς στην τύχη.

Αποσυνδεδεμένος Kostas

  • *****
  • 1830
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά e-liquid από Nobacco
« Απάντηση #197 στις: Ιανουαρίου 03, 2010, 22:02 »
Προτιμώ δηλ .  να δοκιμάσω μια γευση που έχει προτείνει κάποιος στο φόρουμ , απο το να αγοράσω εντελώς στην τύχη.
Μπορεί όμως έτσι να μην αγοράσεις τελικά κάτι που θα σου άρεσε.
Τα μπουκαλάκια των 10ml από την heaven είναι τόσο φθηνά που μπορεί κάποιος να αγοράσει με μια παραγγελία αρκετά για δοκιμές.
Έτσι ανακάλυψα το Flue Cured.

Αποσυνδεδεμένος fairy

  • ***
  • 653
  • Φύλο: Γυναίκα
  • YOU NEVER KNOW WHAT YOU CAN DO UNTIL YOU......TRY!
Απ: Υγρά e-liquid από Nobacco
« Απάντηση #198 στις: Ιανουαρίου 03, 2010, 22:31 »
Δοκίμασα μια φορά το brandy της nobacco.
Θα ορκιζόμουνα ότι είχε μέσα brandy.
Για μένα που δεν πίνω σχεδόν καθόλου ήταν πολύ έντονο.
Και μάλλον όσα έχουν σχέση με ποτό τα υγρά είναι έντονα στη γεύση.
Αλλα είναι καλά για να συνοδέψεις το ποτό γι αυτό κι εγώ το είχα κρατήσει για τέτοιες περιπτώσεις.

Το καλύτερο θα είναι όταν θελουμε να δοκιμάσουμε ένα υγρό να παίρνουμε τα μπουκαλάκια των 10 ml.
Απο την άλλη πλευρά ότι κι αν πήρα το άτμισα κι ας μη ξετρελλάθηκα.
Σιγά σιγα δοκίμασα αρκετα και έτσι κατάλαβα περίπου τι μου αρέσει,και δεν παρασύρομαι εύκολα.
Και κάτι άλλο που κατάλαβα είναι ότι αμα δεν το δοκιμάσω η ίδια δεν........
Μόνο μια φορά ήταν αίσχος και πήγε στα σκουπίδια , το περιβόητο French pipe

Αποσυνδεδεμένος alfisti

  • ****
  • 1033
  • Φύλο: Άντρας
    • alfistigr photo
Απ: Υγρά e-liquid από Nobacco
« Απάντηση #199 στις: Ιανουαρίου 03, 2010, 22:34 »
Απο την άλλη πλευρά ότι κι αν πήρα το άτμισα κι ας μη ξετρελλάθηκα.
Σιγά σιγα δοκίμασα αρκετα και έτσι κατάλαβα περίπου τι μου αρέσει,και δεν παρασύρομαι εύκολα.
Και κάτι άλλο που κατάλαβα είναι ότι αμα δεν το δοκιμάσω η ίδια δεν........
Μόνο μια φορά ήταν αίσχος και πήγε στα σκουπίδια , το περιβόητο French pipe

+1 σε όλα  :)
+100000000000000 στο French pipe
 :))

Αποσυνδεδεμένος fairy

  • ***
  • 653
  • Φύλο: Γυναίκα
  • YOU NEVER KNOW WHAT YOU CAN DO UNTIL YOU......TRY!
Απ: Υγρά e-liquid από Nobacco
« Απάντηση #200 στις: Ιανουαρίου 03, 2010, 22:47 »
 :laugh1: :laugh1: :laugh1:
Σε αυτό θυμάμαι ήταν ομόφωνη η απόφαση για πρώτη φορά σε αυτό το φόρουμ.

Συνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9595
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά e-liquid από Nobacco
« Απάντηση #201 στις: Ιανουαρίου 03, 2010, 22:57 »
Μόνο μια φορά ήταν αίσχος και πήγε στα σκουπίδια , το περιβόητο French pipe
η γεύση λουλουδιού του συγκεκριμένου υγρού ενοχλεί αρκετούς

Αποσυνδεδεμένος atmistis

  • ****
  • 1462
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά e-liquid από Nobacco
« Απάντηση #202 στις: Ιανουαρίου 04, 2010, 13:04 »
Απο την άλλη πλευρά ότι κι αν πήρα το άτμισα κι ας μη ξετρελλάθηκα.
Σιγά σιγα δοκίμασα αρκετα και έτσι κατάλαβα περίπου τι μου αρέσει,και δεν παρασύρομαι εύκολα.
Και κάτι άλλο που κατάλαβα είναι ότι αμα δεν το δοκιμάσω η ίδια δεν........
Μόνο μια φορά ήταν αίσχος και πήγε στα σκουπίδια , το περιβόητο French pipe
Τα ίδια έκανα και πιστεύω και εγώ, ακριβώς  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: Υγρά e-liquid από Nobacco
« Απάντηση #203 στις: Ιανουαρίου 15, 2010, 16:15 »
Δοκίμασα τα εξής υγρά απο Nobacco

Brandy 16mg 20ml
Πολύ δυνατό άρωμα, μοιάζει μεταξύ κονιακ και λικέρ, αρκετά γλυκό,
 μου έδωσε την αίσθηση ότι περιέχει οινόπνευμα, θέλει λίγη προσοχή γιατί με
αρειμάνιο άτμισμα μου έφερε (για λίγο βέβαια) ξερόβηχα.
Αρκετά καλό.

Cofee 16mg 20ml
Η καλύτερη γεύση απο όσα δοκίμασα μέχρι στιγμής.
Το μπουκαλάκι τελειώνει πολύ γρήγορα (γιατί ατμίζω συνέχεια!)

Vanilla 11mg  20ml
Αρκετά καλό, κάπως αδύναμο τό άρωμα. Φέρνει λίγο σε
captain black gold (καπνος πίπας) ορισμένες στιγμές.
Αν ηταν λίγο πιο δυνατό το άρωμα...

Virginia 16mg 20ml
Αρκετά γλυκό, δεν μου θυμίζει πάντως καπνά virginia.

RY3 16mg 20ml
Δεν μου άρεσε καθόλου. Μου θύμισε καμένο τηγανόλαδο...

MLB cartridges high
Μου φάνηκε κάπως "ουδέτερο"

Συμπέρασμα

Οι "καπνίσιες" γεύσεις δεν μου αρέσουν πολύ!



Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: Υγρά e-liquid από Nobacco
« Απάντηση #204 στις: Ιανουαρίου 15, 2010, 20:08 »
Δοκιμασε και RY4 , δεν έχει σχέση γευστικά με τα υπόλοιπα RY

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: Υγρά e-liquid από Nobacco
« Απάντηση #205 στις: Ιανουαρίου 15, 2010, 23:13 »
Θα το δοκιμάσω με την πρώτη ευκαιρία...

Αποσυνδεδεμένος XristosK

  • ***
  • 899
  • Φύλο: Άντρας
  • Γειά σου ρε Gojira, με τις τζούρες σου
Απ: Υγρά e-liquid από Nobacco
« Απάντηση #206 στις: Ιανουαρίου 16, 2010, 00:02 »
Εάν μπορούσατε να μας λέτε με τι τα ατμίζετε..
Εγώ έχω διαφορετικά γούστα σε υγρά για M401 και 510.

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: Υγρά e-liquid από Nobacco
« Απάντηση #207 στις: Ιανουαρίου 16, 2010, 02:09 »
Ατμίστηκαν με Nobacco Black Line...

Απ: Υγρά e-liquid από Nobacco
« Απάντηση #208 στις: Ιανουαρίου 16, 2010, 02:43 »
      Γειά σας.
      Διαβάζοντας το φόρουμ διαπίστωσα ότι οι απόψεις για τις γεύσεις διίστανται και είναι φυσικό αφού ο καθένας έχει τις δικές του προτιμήσεις.
      Όπως όλοι ήμουν περίεργος και ήθελα να δοκιμάσω πολλές από τις γεύσεις που περιγράφεται για να εντοπίσω αυτές που μου αρέσουν. Τι έπρεπε να κάνω? Να αρχίσω να παραγγέλλω διάφορα υγρά? Και αν δεν μου άρεσαν? Πάνε τα χρήματα? Και τελικά μήπως δεν συμφέρει οικονομικά το ΗΤ?
       Στον προβληματισμό μου έδωσε λύση η ίδια η Nobacco. Σε μία επίσκεψή μου στον Βύρωνα, οι άνθρωποί της άοκνα και με χαμόγελο μου έδωσαν και δοκίμασα όλες τις γεύσεις που ζήτησα. Έτσι αποφάσισα και πήρα τρεις γεύσεις που μου άρεσαν και συνεχίζουν να μου αρέσουν. Ευτυχώς που δοκίμασα γιατί κάποιες γεύσεις που αρέσουν σε πολλούς  εμένα δεν μου άρεσαν ούτε κάποιες γεύσεις που φανταζόμουνα ότι θα μου άρεσαν.
       Τώρα θα μου πει κάποιος που μένει στην επαρχία εμείς πως θα κάνουμε την επιλογή ?
Μία λύση είναι αυτή που πρότεινε η Fairy «Το καλύτερο θα είναι όταν θέλουμε να δοκιμάσουμε ένα υγρό να παίρνουμε τα μπουκαλάκια των 10 ml.»
   Νομίζω ότι η παρούσα οικονομική κατάσταση δεν επιτρέπει στους πολλούς να παραγγέλνουν υγρά και να μην ικανοποιούνται. Επειδή το Η.Τ είναι νέο στη ζωή μας σκοπός είναι να είμαστε απόλυτα ικανοποιημένοι από κάθε άποψη για να το απολαμβάνουμε και να μπορέσουμε να το κρατήσουμε.

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: Υγρά e-liquid από Nobacco
« Απάντηση #209 στις: Ιανουαρίου 16, 2010, 04:29 »
Πραγματικά η nobacco είναι μανούλα σ' αυτά. Η εξυπηρέτηση της δεν παίζεται .
Εχε υποψη όμως moiras ότι υγρά που δεν σου αρέσουν με το 1ο άτμισμα δεν ειναι ντε και καλά απορριπτέα . Σε παραπέμπω σε νημα του atmos που για μένα είναι η πεμπτουσία της επιλογής υγρου. Δηλαδή δώσε χρήμα πάρε υγρά . Ατμισε τουλάχιστον 20 ml απ το καθένα  και μετά κάνε κρίση. Και πάλι η κρίση είναι προσωπική.

Απο atmos
Παράθεση
Το πώς λειτουργούν οι γεύσεις είναι πραγματικά πολύ παράξενη υπόθεση.
Έχω την εντύπωση ότι αυτές που μπορείς να ανεχτεί κάποιος για καιρό, συνήθως δεν είναι φουλ αρεστές από την αρχή σε προϊόντα που συνοδεύονται από εθιστικές ή "χαλαρωτικές" ουσίες (νικοτίνη, αλκοόλ κτλ.).

Παράδειγμα: Σας άρεσε το κανονικό τσιγάρο την πρώτη φορά που το δοκιμάσατε; Η μπίρα; Το ουίσκι;  Νομίζω ότι η πλειοψηφία θα απαντήσει αρνητικά. Κι όμως, αφού συνηθίσατε τη γεύση δεν θέλατε να την αλλάξετε.

Κάτι παρόμοιο νομίζω ότι ισχύει και με τα υγρά. Παίρνεις ένα με μια δυνατή γεύση που σου αρέσει από την πρώτη στιγμή και σε λίγες μέρες το μπουχτίζεις ενώ ένα με πιο ουδέτερα γευστικά χαρακτηριστικά, αφού το συνηθίσεις μπορεί να το κρατήσεις για πολύ περισσότερο καιρό.

Δε λέω ότι αυτό είναι κανόνας αλλά έχω την εντύπωση ότι ισχύει σε αρκετά μεγάλο βαθμό. Εξαρτάται κιόλας πόσο θα επιμείνει κάποιος για να δει αν μπορεί να συνηθίσει μια γεύση.

Το άλλο πάλι το περίεργο είναι ότι μια γεύση που την είχαμε πετάξει στην άκρη, μερικές φορές τη δοκιμάζουμε μετά από καιρό και μας φαίνεται πολύ καλύτερη από την πρώτη φορά. Μπορεί να αλλάζει και το υγρό με τον καιρό αλλά εγώ νομίζω ότι  οφείλεται σ' εμάς περισσότερο.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 54 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20289 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 279946 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207767 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65095 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173824 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312332 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13558 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124371 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93393 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4110 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1391 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro