vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

303 επισκέπτες, 6 χρήστες
pngtszs1976, dkostas, manoslykos, djfloor, dvelev, Stedorian93

Twitter

Υγρά e-liquid από Nobacco

Απ: Υγρά e-liquid από Nobacco
« Απάντηση #855 στις: Δεκεμβρίου 15, 2016, 17:01 »
Έχεις εσύ για το αντίθετο;
Και τί ακριβώς σημαίνει "υψηλής ποιότητας";
(και να μην είναι υποκειμενικό)

Όχι δεν έχω (εκτός φυσικά από τις πιστοποιήσεις που παρουσιάζουν από τα Πανεπιστήμια Κρήτης και Θεσσαλίας. Επίσης υπάρχει μια σειρά υγρών που παρασκευάζεται εξ΄ολοκλήρου στο Πανεπιστήμιο Πατρών).

Η γεύση είναι υποκειμενική αλλά η ποιότητα των συστατικών θεωρώ πως δεν είναι.

Αν γνωρίζει κάποιος με στοιχεία πως μια εταιρεία χρησιμοποιεί επιβλαβείς πρώτες ύλες πιστεύω πως είναι σημαντικό να μας το γνωστοποιήσει ώστε να κανονίσουμε την πορεία μας...

Το κλασικό (ακραίο ίσως) παράδειγμα που αναφέρω σχετικά είναι: Άλλο πράγμα να μη μου αρέσει το φαγητό ενός εστιατορίου και άλλο να έχουν πάθει δηλητηρίαση πελάτες του.
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 15, 2016, 18:55 από Fany Xou »

Αποσυνδεδεμένος e-spy

  • *****
  • 2471
  • Φύλο: Άντρας
  • Χιούμορ είναι η τέχνη να κρύβεις τις πληγές σου...
    • 99designs
Απ: Υγρά e-liquid από Nobacco
« Απάντηση #856 στις: Δεκεμβρίου 15, 2016, 20:54 »
Απαντώντας στο παράδειγμά σου θα σου πω πως άλλο πράγμα είναι να λέει κάποιος "θεωρώ οτι ειναι πολυ πίσω γενικά απο την τάδε και την τάδε εταιρία" και άλλο πράγμα να μιλάς για "επιβλαβείς πρώτες ύλες". Ε;  ;)

Απ: Υγρά e-liquid από Nobacco
« Απάντηση #857 στις: Δεκεμβρίου 15, 2016, 20:56 »
Όχι δεν έχω (εκτός φυσικά από τις πιστοποιήσεις που παρουσιάζουν από τα Πανεπιστήμια Κρήτης και Θεσσαλίας. Επίσης υπάρχει μια σειρά υγρών που παρασκευάζεται εξ΄ολοκλήρου στο Πανεπιστήμιο Πατρών).

Η γεύση είναι υποκειμενική αλλά η ποιότητα των συστατικών θεωρώ πως δεν είναι.

Αν γνωρίζει κάποιος με στοιχεία πως μια εταιρεία χρησιμοποιεί επιβλαβείς πρώτες ύλες πιστεύω πως είναι σημαντικό να μας το γνωστοποιήσει ώστε να κανονίσουμε την πορεία μας...

Το κλασικό (ακραίο ίσως) παράδειγμα που αναφέρω σχετικά είναι: Άλλο πράγμα να μη μου αρέσει το φαγητό ενός εστιατορίου και άλλο να έχουν πάθει δηλητηρίαση πελάτες του.
Βασικά είναι δυο σειρές απ το πανεπιστήμιο Πάτρας. Liquidom και elements.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος johny340

  • *
  • 81
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά e-liquid από Nobacco
« Απάντηση #858 στις: Δεκεμβρίου 16, 2016, 01:13 »
Εχω κάνει υγρά από την σειρά liquiddom αίσθηση φαρμακίλας και όχι φθηνά οταν τα 10ml  έχουν 6.50ευρώ μιλάω για την liquidom

Απ: Υγρά e-liquid από Nobacco
« Απάντηση #859 στις: Δεκεμβρίου 16, 2016, 01:18 »
5.5€ έχουν πια αλλά τα elements είναι καλύτερα για μένα. Από τότε που έφεραν πεπόνι το έχω ξεφτιλίσει. Και για αλλαγή κάνω αυτά που έφεραν της vape forward την μηλόπιτα


Sent from my iPhone using Tapatalk


Διαγραφή άμεσης παράθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 16, 2016, 02:31 από e-spy »

Απ: Υγρά e-liquid από Nobacco
« Απάντηση #860 στις: Δεκεμβρίου 16, 2016, 13:31 »
Απαντώντας στο παράδειγμά σου θα σου πω πως άλλο πράγμα είναι να λέει κάποιος "θεωρώ οτι ειναι πολυ πίσω γενικά απο την τάδε και την τάδε εταιρία" και άλλο πράγμα να μιλάς για "επιβλαβείς πρώτες ύλες". Ε;  ;)

Μα είπα πως το παράδειγμα είναι ακραίο... Η "χαμηλή ποιότητα" - που αναφέρθηκε - γενικά μπορεί π.χ. να σημαίνει υλικά β' διαλογής, πρόσθετα, συντηρητικά, τι ακριβώς εννοεί ο ποιητής όταν λέει πως είναι κατώτερης ποιότητας αυτό αναρωτιέμαι...

Βασικά είναι δυο σειρές απ το πανεπιστήμιο Πάτρας. Liquidom και elements.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Πλέον έχουν ενσωματωθεί σε μία σειρά που ονομάζεται Premium. Κοστίζουν 5,5 ευρώ τα 10 ml.
Αντιγράφω από το website της εταιρείας:

Στη NOBACCO Premium ενσωματώνονται τα υγρά αναπλήρωσης από τις σειρές ‘’The Liquidom’’ και ‘’Elements’’και παράλληλα προστίθενται νέες μοναδικές γεύσεις που θα ενθουσιάσουν και τον πιο απαιτητικό ατμιστή.

Συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 16, 2016, 13:55 από Fany Xou »

Απ: Υγρά e-liquid από Nobacco
« Απάντηση #861 στις: Δεκεμβρίου 16, 2016, 13:32 »
Σωστο.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος e-spy

  • *****
  • 2471
  • Φύλο: Άντρας
  • Χιούμορ είναι η τέχνη να κρύβεις τις πληγές σου...
    • 99designs
Απ: Υγρά e-liquid από Nobacco
« Απάντηση #862 στις: Δεκεμβρίου 16, 2016, 14:05 »
Μα είπα πως το παράδειγμα είναι ακραίο... Η "χαμηλή ποιότητα" - που αναφέρθηκε - γενικά μπορεί π.χ. να σημαίνει υλικά β' διαλογής, πρόσθετα, συντηρητικά, τι ακριβώς εννοεί ο ποιητής όταν λέει πως είναι κατώτερης ποιότητας αυτό αναρωτιέμαι...

Η "χαμηλή ποιότητα" ΔΕΝ αναφέρθηκε ποτέ και πουθενά. Ας μην γράφουμε ότι να 'ναι.
Ο ποιητής έγραψε πως τα υγρά "είναι πολύ πίσω σε σχέση με κάποια άλλα συγκεκριμένα" το οποίο μπορεί να έχει πολλές ερμηνείες. Ας μας διευκρινήσει ο ίδιος αν θέλει.
Δεν έγραψε ούτε για "επιβλαβείς ουσίες", ούτε για "χαμηλή ποιότητα", ούτε για τίποτα παρόμοιο.
Ματάκια έχουμε όλοι και μπορούμε να διαβάσουμε.

Ας μη δημιουργούμε εντυπώσεις χωρίς λόγο.
Επίσης αν η εταιρία θέλει να απαντήσει σε αυτό έχει τον τρόπο να το κάνει.
Εμείς δεν είμαστε εκπρόσωποί της. Υποθέτω.

Απ: Υγρά e-liquid από Nobacco
« Απάντηση #863 στις: Δεκεμβρίου 16, 2016, 14:11 »
Η γνώμη είναι καθαρά υποκειμενική ,θεωρώ και σε ποιότητα και σε γέυση και με συζητήσεις με άλλους ατμιστές ,παντως κριτήριο έχω την γέυση μου

Αυτό γράφτηκε και ρωτάω που ακριβώς στηρίζεται η (υποκειμενική) άποψη περί της ποιότητας.

Γιατί κατά τη γνώμη μου η γεύση δεν αποτελεί κριτήριο για την ποιότητα.

Οποιαδήποτε γνώμη σχετικά με τη γεύση είναι καλοδεχούμενη αλλά όταν τίθεται θέμα ποιότητας θεωρώ πως πάει αλλού το πράγμα...

Η εταιρεία σε τι ακριβώς να απαντήσει;

« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 16, 2016, 14:21 από Fany Xou »

Αποσυνδεδεμένος spykal1

  • ***
  • 980
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά e-liquid από Nobacco
« Απάντηση #864 στις: Δεκεμβρίου 16, 2016, 14:12 »
Τα 10 μλ   5.5 ευρ !!Είναι και ακριΒά! :)

Απ: Υγρά e-liquid από Nobacco
« Απάντηση #865 στις: Δεκεμβρίου 16, 2016, 14:29 »
Τις προάλλες μοίραζαν κάτι φυλλάδια για μαγαζί που έχει έτοιμα υγρά με 1,5 ευρώ.

Αυτή η τιμή μου δημιουργεί μεγαλύτερες υποψίες για κατώτερη ποιότητα απ΄ ότι ένα υγρό που κοστίζει 5,5 ευρώ αλλά παρασκευάζεται εξ΄όλοκλήρου από το τμήμα Φαρμακευτικής του Πανεπιστημίου Πατρών και το διδακτικό / ερευνητικό προσωπικό του ΕΜΒΙΑ (Εργαστήριο Μοριακής Βιολογίας και Ανοσολογίας) του Πανεπιστημίου εγγυάται την ανώτατη ποιότητα και υψηλή καθαρότητά του.

Υποκειμενική και η δική μου γνώμη αλλά τουλάχιστον βασίζεται σε κάποια δεδομένα... Εκτός αν κάποιος γνωρίζει πως όλα αυτά είναι φούμαρα που πουλάει η εταιρεία για να παραπλανήσει τους καταναλωτές.

Και πάλι επαναλαμβάνω πως περί ορέξεως κολοκυθόπιτα...
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 16, 2016, 14:35 από Fany Xou »

Υγρά e-liquid από Nobacco
« Απάντηση #866 στις: Δεκεμβρίου 16, 2016, 14:32 »
Παιδιά εγώ νομίζω πως η φράση έχει μείνει πίσω εννοεί σε φάση γεύσεων (όχι καπνικών που προφανώς έχει παρά πολλές) αλλά σε φρούτα (mix).
Τα περί ποιότητας κοντός ψαλμός που λένε. Τα tpd κ ο νόμος από Γενάρη Φλεβάρη θα εφαρμοστεί. Οποίος είναι ποιοτικά εντάξει θα πάρει τον φάκελο από το υπουργείο κ θα "πιστοποιηθεί" και θα φορολογηθεί. Οι υπόλοιποι λουκέτο.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Απ: Υγρά e-liquid από Nobacco
« Απάντηση #867 στις: Δεκεμβρίου 16, 2016, 14:35 »
Η γνώμη είναι καθαρά υποκειμενική ,θεωρώ και σε ποιότητα και σε γέυση και με συζητήσεις με άλλους ατμιστές ,παντως κριτήριο έχω την γέυση μου

Αν έλειπε η υπογραμμισμένη φράση δε θα υπήρχε κανένα θέμα  ;)

Αποσυνδεδεμένος megst

  • ****
  • 1278
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιώργος
Απ: Υγρά e-liquid από Nobacco
« Απάντηση #868 στις: Δεκεμβρίου 16, 2016, 14:37 »
Αυτή η τιμή μου δημιουργεί μεγαλύτερες υποψίες για κατώτερη ποιότητα απ΄ ότι ένα υγρό που κοστίζει 5,5 ευρώ αλλά παρασκευάζεται εξ΄όλοκλήρου από το τμήμα Φαρμακευτικής του Πανεπιστημίου Πατρών και το διδακτικό / ερευνητικό προσωπικό του ΕΜΒΙΑ (Εργαστήριο Μοριακής Βιολογίας και Ανοσολογίας) του Πανεπιστημίου εγγυάται την ανώτατη ποιότητα και υψηλή καθαρότητά του.
Eννοείς ότι τμήμα Δημοσίου Πανεπιστημίου της Χώρας, παρασκευάζει και εμπορεύεται υγρά αναπλήρωσης?
Ρωτώ επειδή το έχω ξανακούσει, αλλά κανείς δεν μου το διευκρίνισε ξεκάθαρα.

Απ: Υγρά e-liquid από Nobacco
« Απάντηση #869 στις: Δεκεμβρίου 16, 2016, 14:52 »
Τα παρασκευάζουν αλλά δεν τα εμπορεύονται απευθείας είναι project συνεργασίας του Πανεπιστημίου με τη nobacco.

Μπορείς να διαβάσεις περισσότερα στην περιγραφή οποιουδήποτε υγρού από τη συγκεκριμένη σειρά π.χ.:

http://www.nobacco.gr/el/nobacco-premium-pg-mystic-seas-10ml.html

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 0 23 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:21
από Tem
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8745 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 181206 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34263 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 537725 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60213 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238400 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 708 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16533 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 137224 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085774 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35704 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro