vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

296 επισκέπτες, 10 χρήστες
manoslykos, Stedorian93, petr@n, Blackwolf, Buliwyf, Jorge, Tem, lagoudakis, gfilip, camber

Twitter

Ulton VWM Innova RTA

Συνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9588
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ulton VWM Innova RTA
« Απάντηση #165 στις: Δεκεμβρίου 22, 2023, 08:21 »
Top filling είναι ούτως ή άλλως  ο συγκεκριμένος ατμοποιητής. Υπάρχει και γυάλινο τζαμάκι αλλά εξ ορισμού διατίθεται με το πολυκαρβονικό.

Αποσυνδεδεμένος kostas...

  • **
  • 205
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ulton VWM Innova RTA
« Απάντηση #166 στις: Δεκεμβρίου 22, 2023, 09:09 »
Όταν έρχεται φοράει το pctg τζαμάκι των 5ml. Το γυάλινο τζαμάκι των 4ml είναι για το τάνκ που έχουν βγάλει οι Κινέζοι και πωλείται ξεχωριστά.
Οπότε προσοχή, το τζαμάκι που χρειάζεται σαν ανταλλακτικό είναι το πλαστικό των 5 ml.

Αποσυνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2299
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
Απ: Ulton VWM Innova RTA
« Απάντηση #167 στις: Δεκεμβρίου 22, 2023, 12:43 »
Ναι, προσοχή!!! Το γυάλινο "τζαμάκι" των 4 ml αφορά ΜΟΝΟ το τανκ που έχουν κυκλοφορήσει σαν αξεσουάρ οι κινέζοι & ΔΕΝ είναι για το default τανκ. Εκτός & αν με κάποιο τρόπο βρεθούν αυτοί οι συνδυασμοί από τον Imperia, που όμως θα πρέπει να είναι του γνήσιου, μιάς & σε κλώνο δεν έχουν κυκλοφορήσει ποτέ:

https://vaping.gr/index.php?topic=50298.msg1502442#msg1502442


Σε άλλα νέα, από όσο έχω διαβάσει όταν η Taifun παρουσίασε τον GTR, θα υπάρξει ευρωπαϊκή οδηγία που δεν θα επιτρέπει την χρήση γυαλιού στους ατμοποιητές. Τουλάχιστον αυτό ανέφερε όταν ρωτήθηκε γιατί δεν χρησιμοποίησε γυαλί. Η ίδια πάντως είχε χρησιμοποιήσει PSU, που όπως το καταλαβαίνω έχει καλύτερες χημικές & μηχανικές ιδιότητες από το PCTG. Και το PCTG πάντως, μιά χαρά ρητίνη είναι. Αντιγράφω από το site των Atmizoo:
" Το SnailTank είναι κατασκευασμένο από ειδικό πλαστικό συμπολυμερούς ιατρικής ποιότητας που ονομάζεται PCTG.   Είναι το ίδιο πλαστικό που χρησιμοποιείται για εγκεκριμένα μπιμπερό και ιατρικές συσκευές, εγκεκριμένο από το FDA, απολύτως ασφαλές, καθώς είναι χωρίς BPA και 100% ανθεκτικό σε "επιθετικά" υγρά (εσπεριδοειδή, μενθόλη κ.λπ.) σε αντίθεση με άλλα πλαστικά (PCTE, πολυανθρακικό, plexi glass. και τα λοιπά.)."

Αποσυνδεδεμένος ahill2

  • **
  • 197
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ulton VWM Innova RTA
« Απάντηση #168 στις: Δεκεμβρίου 24, 2023, 15:19 »
Καλησπέρα, χρόνια πολλά , ευτυχισμένα Χριστούγεννα σε όλους.
Λοιπόν δεν ξέρω αν φταίω εγώ η είναι της μοίρας γραπτό αλλά ο innova για μενα σε συγκριση με Kayfun v5 με ιδια αντισταση ιδιο υγρο γευση μηδεν, ενω στον kayfun περνω το καπνικο και ελαφρα γλυκο στη γευση στον innova ειναι σχεδον λες και κανω βαση.
Ίσως για αυτό αφού είδε και απο'ειδε ο innova και εξαφανιστηκε... ναι καλα διαβασατε 2 βδομαδες αφου εκανε το μακρινο ταξιδι απο τας ανατολας αποφασισε να εξαφανιστει ,... εφαγα ολο το σπιτι να τον βρω αλλα τιποτα (μαλλον κατα λαθος βρηκε τον δρομο του σε καμια σακουλα σκουπιδιων αλλα ο υπευθυνος αρνειτε πεισματικα να το παραδεχτει :P ).
Κρίμα γιατί αν και δεν έφερνα γεύση σε ημικαπνικο είχα σκεφτεί ότι σε υγρά τύπου muffin man που με μπουχτηζουν λόγο γλύκας σε kayfun στον innova θα επαιζαν καλυτερα, ποιος ξερει... τεσπα και αυτο ηταν το αδοξο τελος του innova μου.
Τώρα σκέφτομαι μιας και ξέρω ότι ο innova δεν με ικανοποιουσε σε συγκριση με τον kayfun να παω σε moka η kayfun prime η και τους δυο θα δειξει.
Αυτά από εμένα να είστε καλά.
ΥΓ.Αν και οφ τοπικ αν έχει κανένας αυτούς τους δυο η έναν από αυτούς και δεν τον θέλει η του περισευει pm να τον αγοράσω.  :)

Αποσυνδεδεμένος BABIS1098

  • *****
  • 1981
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ulton VWM Innova RTA
« Απάντηση #169 στις: Δεκεμβρίου 24, 2023, 16:41 »
Το τανκ έχει διαστάσεις 22μμ × 13μμ  αν βρεις κάποιος από άλλο ατμοποιητη γυάλινο τανκ με αυτές τις διαστάσεις ας μας το γράφει εδώ....

Αποσυνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2299
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
Απ: Ulton VWM Innova RTA
« Απάντηση #170 στις: Δεκεμβρίου 24, 2023, 19:34 »
...ο innova για μενα σε συγκριση με Kayfun v5 με ιδια αντισταση ιδιο υγρο γευση μηδεν, ενω στον kayfun περνω το καπνικο και ελαφρα γλυκο στη γευση στον innova ειναι σχεδον λες και κανω βαση...

Είμαι από τους τελευταίους που μπορώ να έχω άποψη για την γεύση που δίνει ο οποιοσδήποτε ατμοποιητής, έχοντας περάσει εδώ & κάμποσα χρόνια σε σκέτη βάση. Επεμβαίνω μόνο επειδή βρίσκω πολύ "προβληματικό" το να προσπαθήσω να βρω την ίδια απόδοση σε έναν ατμοποιητή, στήνοντάς τον όπως με έχει ικανοποιήσει το στήσιμο σε κάποιον άλλο ατμοποιητή. Ειδικά όταν οι ατμοποιητές αυτοί είναι πολύ διαφορετικοί μεταξύ τους.

Τες πα...problem solved με τον δικό του παράδοξο τρόπο.... ;D

Αποσυνδεδεμένος axilleaspro

  • ***
  • 535
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ulton VWM Innova RTA
« Απάντηση #171 στις: Δεκεμβρίου 24, 2023, 20:23 »
Το τανκ έχει διαστάσεις 22μμ × 13μμ  αν βρεις κάποιος από άλλο ατμοποιητη γυάλινο τανκ με αυτές τις διαστάσεις ας μας το γράφει εδώ....


Του Dvarw Mtl Fl 22mm το τζαμάκι των 3,5ml έχει ακριβώς τις διαστάσεις που ψάχνεις.

Αποσυνδεδεμένος BABIS1098

  • *****
  • 1981
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ulton VWM Innova RTA
« Απάντηση #172 στις: Δεκεμβρίου 24, 2023, 22:11 »
Ευχαριστώ πολυ!! Κάλα Χριστούγεννα!

Αν υπαρχει και κανενα αλλο καλοδεχουμενο γιατι το συγκεκριμενο δυσκολα το βρισκεις Ελλάδα.....

Αποσυνδεδεμένος kostas...

  • **
  • 205
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ulton VWM Innova RTA
« Απάντηση #173 στις: Δεκεμβρίου 26, 2023, 01:28 »
Δεν είμαι το καταλληλότερο άτομο να μιλήσω για γεύση, πολλές φορές δεν ξέρω καν τι είναι αυτό που ατμίζω. Θα πω όμως την γνώμη μου κι ας κάνω και λάθος.

Μέχρι στιγμής του έχω βάλει 3 υγρά και τα 3 από την σειρά Watson, Gold, Platinum, OG.
Στο OG μου βγάζει πολύ έντονα την βανίλια, φανταστική βανίλια, για μένα.
Στο Platinum την καραμέλα και στο Gold τον καφέ και κάτι γλυκό, ίσως κρέμα, (δεν μπορώ να καταλάβω).


Και στα τρία όμως, κάπου στο βάθος, παίρνω και κάτι σαν καπνό, (μπορεί να είναι και ιδέα μου).
Τώρα, αν θέλω να νιώσω πιο έντονα τον καπνό, ε, δόξα τον Θεό, έχω ένα σωρό άλλους άτμο γι'αυτή την δουλειά.

Με τον Innova τα έχουμε βρει! Δεν αποκλείεται να αποκτήσω και δεύτερο!
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 26, 2023, 01:39 από kostas... »

Αποσυνδεδεμένος Joskoil

  • *
  • 28
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ulton VWM Innova RTA
« Απάντηση #174 στις: Δεκεμβρίου 30, 2023, 13:27 »

Σημερα εφτασε απτο μακρινο του ταξιδι στα χερια μου ο innova.
Πρωτες εντυπωσεις...
Ομορφος κ καθαρος,ευγενης κυριος.


💠Το machining της κατασκευης βρισκεται σε υψηλο επιπεδο κοπης.
Πραγματικα πολυ καλη δουλεια εχουν κανει οι της ulton.


💠Η καλαισθητη εμφανιση του σε μαζεμενο μεγεθος με πολλες επιλογες αερα κ πλουσιοπαροχη χωρητικότητα 5ml, εχει ενα μικρο τιμημα.
🔹την πολυπλοκοτητα στο λυσε-δεσε..π.χ. το πρωτο που διεκρινα ειναι μην χασεις ή τοποθετησεις λαθος ορινγκ σε αλλο σημειο ή παιζεις ξυλο στην ενωση αερα-δεξαμενης που ειναι σαν τυπου μπαγιονε.θελει αγαπη.
🔹ζητηματα που εαν σε αποζημειωνει απολαυστικα ο ατμο που κρατας στα χερια σου,τα προσπερνας ή τα συνηθιζεις(μεχρι να τον βαρεθεις😁)


💠Για ορεκτικο..
🔹Στησιμο αντιστασης παιδικο.
Βαμβακωμα επισης ευκολο.
🔹Τζουρα πολυ ωραια,ησυχη.παρα πολλες επιλογες κ συνδιασμους αερα ανα πασα στιγμη με το δαχτυλιδι.
🔹Γευση δεν λεω ειναι νωρις.
τον ατμιζω μολις λιγες ωρες,ειναι στο βαπτισμα ακομα.
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 30, 2023, 15:43 από Joskoil »

Αποσυνδεδεμένος Joskoil

  • *
  • 28
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ulton VWM Innova RTA
« Απάντηση #175 στις: Ιανουαρίου 03, 2024, 21:01 »

Επανερχομαι μετα απο 4 μερες ακαταπαυστης συντροφιας με τον ιννοβα.Εκανα κ καποιες κλεφτες τζουρες απο αλλους σταθερους ατμο για να γινει συγκριση γευσης-τζουρας.
Μεχρι στιγμης τα θετικα του υπερισχυουν εναντι αρνητικων.
Υστερα απο 2-3 πλυσιματα η γευση αρχισε να εμφανιζεται δειλα δειλα την 2η μερα κ την 3η πολυ καλυτερα.Σημερα 4η μερα συνεχιζει να δινει κι αλλο σε γευση σε 3 υγρα που προλαβα μολις να αλλαξω.
Η τζουρα του ειναι παρα πολυ καλη..απαλη - γλυκεια - ηρεμη.
Η τροφοδοσια υγρου ειναι υποδειγματικη με το βαμβακωμα που προτιμω δλδ αφηνω τα  U  ελευθερα κ χτιζω ενα φραγμα βαμβακος φατσα τους.
Το ανοιξε-κλεισε υγρων,οκ δουλευει κομπλε.
Τωρα σε αρνητικα.. καποιες φορες στο γεμισμα υγρου το top cap εμεινε σφιγμενο στο τανκ με αποτελεσμα να λυσει το τανκ.να ειναι το ορινγκ; να εσφιξα πολυ το τοπ καπ; να μην εσφιξα πολυ καλα το τανκ φοβουμενος μην σπασει η πλαστικη δεξαμενη; Δοκιμασα να σφιγγω λιγοτερο το τοπ καπ κ ολα καλα.
Απο μενα ειναι ενα μεγαλο ναι,αξιζει η δοκιμη του.

Αποσυνδεδεμένος kostas...

  • **
  • 205
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ulton VWM Innova RTA
« Απάντηση #176 στις: Ιανουαρίου 03, 2024, 23:15 »
Στα της γεύσης και της τζούρας συμφωνώ, αν και στον δικό μου ένα πλυσιματάκι ήταν αρκετό. Στο άνοιξε - κλείσε του ντεκ και του δαχτυλιδιού τώρα, από ότι διαβάζω εδώ, μάλλον το πρόβλημα είναι τα οριγκάκια, βάζουν ότι νομίζουν φαίνεται σε κάθε παρτίδα. Γιατί ο δικός μου παραμένει σκληρός, όχι τόσο όσο πριν αλλά αρκετά σκληρός.

Αποσυνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2299
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
Απ: Ulton VWM Innova RTA
« Απάντηση #177 στις: Ιανουαρίου 04, 2024, 00:28 »
...καποιες φορες στο γεμισμα υγρου το top cap εμεινε σφιγμενο στο τανκ με αποτελεσμα να λυσει το τανκ.να ειναι το ορινγκ; να εσφιξα πολυ το τοπ καπ; να μην εσφιξα πολυ καλα το τανκ φοβουμενος μην σπασει η πλαστικη δεξαμενη; Δοκιμασα να σφιγγω λιγοτερο το τοπ καπ κ ολα καλα.

Κανένας από τους ατμοποιητές της VWM δεν αγαπάει το σφίξιμο του καπακιού αναπλήρωσης. Οπως σωστά είπες, είναι τα o ring τους. Βεντουζάρουν πάνω στο tank. Μόλις νοιώσεις πως τερμάτισαν οι βόλτες του σπειρώματος, το αφήνεις έτσι & τελείωσες. Αντε ένα απειροελάχιστο τικ ακόμα, αν εσύ έχεις τον φόβο.

Αποσυνδεδεμένος Kostik1982

  • *
  • 52
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ulton VWM Innova RTA
« Απάντηση #178 στις: Ιανουαρίου 04, 2024, 09:32 »
Μετά από 5 μέρες συνύπαρξης με τον ulton innova τολμώ να πω ότι έχουμε στα χέρια μας ένα μικρό διαμάντι και το λέω εγώ που είμαι κολλημένος μήνες με έναν ulton millenium και τίποτα άλλο δε με συγκινούσε. Κάνω ημικαπνικά και τον έχω ευχαριστηθεί από άποψη γεύσης, τζούρα για όλα τα γούστα ελέω επιλεγών με το δαχτυλίδι και πολύ καλή χωτιρητικότητα. Η μόνη μου ένσταση είναι το ρημάδι το δαχτυλίδι, θέλει τακτικά (τουλάχιστον στον δικό μου) να ρίχνω υγρό για να γυρίζει αλλιώς κολλάει. Έχω πάρει και το extension των 6ml από 2fdeal αλλά και τα 5 που έχει τώρα είναι υπεραρκετά.

Συνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9588
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ulton VWM Innova RTA
« Απάντηση #179 στις: Ιανουαρίου 04, 2024, 20:55 »
Και το θέμα του δαχτυλιδιού λύνεται σχετικά εύκολα με τη χρήση άλλου o- ring.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 556616 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:43
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 5 210 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 08:12
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181460 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 86 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8800 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34393 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 537994 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60360 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238586 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 744 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16648 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 138901 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz