vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

525 επισκέπτες, 9 χρήστες
camber, taskol65, dkostas, Jorge, tony1976, bloodlessz, giorgos1999, Tazz, manoslykos

Twitter

Flash E-Vapor (Clones)

Αποσυνδεδεμένος nXtLs

  • ***
  • 910
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Flash E-Vapor (Clones)
« Απάντηση #615 στις: Οκτωβρίου 24, 2022, 15:23 »
Ότι κάνει κάνει . Απλά είναι εκτυπωμένο λάθος .


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2298
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
Απ: Flash E-Vapor (Clones)
« Απάντηση #616 στις: Οκτωβρίου 24, 2022, 16:17 »
όταν τον είδα κατάλαβα ότι η ομορφιά του τελικά είναι τα μέταλλα του, (αυτό μάλλον το διάβασα κάπου εδώ αν δεν κάνω λάθος), οπότε θα μείνει έτσι.
Ναι, σωστά θυμάσαι, δική μου άποψη ήταν & παραμένει. Να θυμίσω πως ο σχεδιαστής του FeV ήταν κάποιος που έφτιαχνε κοσμήματα & κάποτε του ήρθε η ιδέα να φτιάξει έναν ατμοποιητή για να χαρίσει σε ένα φίλο του. Οπότε, έχει κάποια εικαστική άποψη (είτε την αποδεχόμαστε οπτικά είτε όχι) & θεωρώ πως είναι κρίμα να τον ντύνουμε με μιά κινέζικη πλαστικούρα επειδή το μάτι μας έχει εξοικειωθεί στην όψη των pods.

Απαντώντας συνολικά σε όσα διάβασα παραπάνω  (& ζητώντας την ανοχή των διαχειριστών) συνεχίζω κινούμενος από οριακά off topic μέχρι & βαθειά πέραν του.
Ξεκινώ από την γενική διαπίστωση ότι από την Covid & μετά εποχή δεν αξίζει η αγορά κάποιων λίγων νέων προϊόντων & αν ντε & καλά θέλουμε να αγοράσουμε, τότε καλύτερη ποιότητα θα βρούμε σε παλιότερες κατασκευές (δείτε πχ τί συμβαίνει με κινητά & υπολογιστές).
Οπότε, κωδικοποιώντας την γνώμη μου:
1) Για κάποιον που σκέφτεται έναν 2ο FeV ή & κινεζοπλαστικουροαξεσουάρ του, υπάρχει στα €23 ο YDDZ V1 που προσωπικά τον βρήκα πιό λειτουργικό. Ενώ έχει αντιγράψει όλες τις λειτουργίες του FeV, είναι 22άρης, κοντός/ψηλός όσο ο Kayfun X, top fill, ΜΕ ρύθμιση υγρών, postless deck, πολύ καλύτερο σύστημα που κουμπώνει το καπάκι στο deck.
Μειονεκτήματα 2, ένα αντικειμενικό (λίγες επιλογές αεροπινακίων & ένα υποκειμενικό (έχει μόνο μία είσοδο αέρα). Ομως, ταιριάζουν τα αεροπινάκια από FeV & προσωπικά τα προτιμώ επειδή είναι μακρύτερα & χτυπάνε από πιό κοντά την αντίσταση, χωρίς να χρειάζεται να την γύρεις ώστε να είναι πιό κοντά στον αέρα. Το ότι όλες οι κριτικές του (ειδικά από γερμανούς & ιταλούς NETάδες) ήταν θετικότατες, με έψησε να τον αγοράσω & δεν το μετάνοιωσα.

@Xameno_Skli, ξανασκέψου το αν αξίζει να αγοράσεις τον Kayfun X. Διαβάζω ΠΟΛΛΑ παράπονα για χαλαρότητα του συρταρωτού καπακιού στην ομάδα της 2FDeal στο Facebook. Η Ulton απάντησε πως έτσι είναι & του γνήσιου (1:1 αντιγραφή) έχει προσθέσει στα ανταλλακτικά & ένα ακόμη χοντρύτερο o- ring μετά τα παράπονα, αλλά οι χρήστες λένε πως δεν βοήθησε, Μπες & διάβασε.
Προσωπικά, θα σου πρότεινα ένα κλασσικό διαμαντάκι γεύσης (σαν γνήσιος δεν παράγεται πλέον & o The End ήταν η συλλεκτική έκδοσή του που βγήκε σε ελάχιστα πανάκριβα κομμάτια & σηματοδοτούσε το τέλος κατασκευής της σειράς)), που τώρα που οι κινέζοι μετά το πινάκι 1.3mm έβγαλαν & το 1.00mm, έχει ξαναγυρίσει στους βασικούς μου. Μιλάω για τον Hussar The End Style (νήμα του -του κλώνου πιό ενδιαφέρον από του γνήσιου  :) - θα βρεις στο forum, όπως & αρκετά βιντεάκια -μη βάλεις & το "the End στην αναζήτηση" στου youtube).

*** Να με συμπαθάτε για το μακροσκελές & ευχαριστώ για την κατανόηση των διαχειριστών για το ότι το τερμάτισα στα οφτόπιτς... :angel:
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 24, 2022, 16:35 από treloneritis »

Αποσυνδεδεμένος Xameno_Skli

  • **
  • 189
  • Φύλο: Άντρας
  • live and let live.....
Απ: Flash E-Vapor (Clones)
« Απάντηση #617 στις: Οκτωβρίου 24, 2022, 19:32 »
Όπως πάντα, σεβαστή και πολύτιμη η γνώμη σου Γιώργο!!!
Δεν μπορώ να διαβάσω στο facebook, γιατί δυστυχώς ή ευτυχώς δεν έχω facebook.
Of tipoc... Κάποτε πριν από χρόνια που είχα facebook διάβασα τους όρους χρήσης και το διάγραψα αμέσως μετά από αυτό...
Δεν ξέρω τι κώλυμα έχω φάει με τον kayfun x... Ίσως επειδή είδα το βιντεάκι από τον "Net Vaper" που τον χαρακτήρισε ως "βασιλιά των Net Virginia" (μιας και κάνω μόνο Virginia...) και με επηρέασε τόσο πολύ. Πριν φάω το κώλυμα με τον kayfun x ήθελα να παραγγείλω τον millennium v1.1 όπως μου είπες. Βασικά είμαι απόλυτα ευχαριστημένος με τον Fev μου. Τώρα μου έβαλες και τον Hussar στο παιχνίδι. Θα τον δω και αυτόν. Άλλωστε πριν τα Χριστούγεννα δεν πρόκειται να παραγγείλω.
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 25, 2022, 19:32 από Xameno_Skli »

Αποσυνδεδεμένος zamploutos

  • ***
  • 889
  • Never half-ass two things. Whole-ass one thing.
Απ: Flash E-Vapor (Clones)
« Απάντηση #618 στις: Οκτωβρίου 24, 2022, 21:49 »
Έγκρινω πάρα πολύ τον κλωνοHussar The End, εξαιρετικότατος ατμοποιητής! ;D

Απ: Flash E-Vapor (Clones)
« Απάντηση #619 στις: Οκτωβρίου 24, 2022, 23:09 »
14.99$ ο YDDZ V1 στην 3fvape και με 15$ λογαριασμό έχει και free shipping. Παραγγέλνω κι ευχαριστώ για την πληροφορία!

Αποσυνδεδεμένος kostas...

  • **
  • 205
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Flash E-Vapor (Clones)
« Απάντηση #620 στις: Οκτωβρίου 25, 2022, 00:25 »
Ερώτηση... Η τζούρα του yddz v1 είναι σαν του fev ή είναι πιο υγρή;

Αποσυνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2298
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
Απ: Flash E-Vapor (Clones)
« Απάντηση #621 στις: Οκτωβρίου 25, 2022, 01:09 »
Μου έβαλες δύσκολα επειδή έχω χρόνια που τον έχω με τα αεροπινάκια του FeV & δεν θυμάμαι/άτμισα για καιρό με τα δικά του. Με τα "δανεικά" του FeV πάντως μπορώ να πω ότι έχει ταυτόσημη απόδοση/συμπεριφορά.
*** Ξέχασα να αναφέρω ότι δίνει & ένα αεροπινάκι ανοιγμένο στο μόλις 0.1mm, έτσι ώστε κάποιος να το ανοίξει μόνος του στην διάμετρο που το θέλει.

Αποσυνδεδεμένος noe

  • **
  • 138
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Flash E-Vapor (Clones)
« Απάντηση #622 στις: Οκτωβρίου 25, 2022, 02:11 »
14.99$ ο YDDZ V1 στην 3fvape και με 15$ λογαριασμό έχει και free shipping. Παραγγέλνω κι ευχαριστώ για την πληροφορία!


Το free shiping όμως περνάει τελωνείο.

Αποσυνδεδεμένος xloupas

  • **
  • 190
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Flash E-Vapor (Clones)
« Απάντηση #623 στις: Οκτωβρίου 30, 2022, 19:16 »
Καλησπέρα παιδιά απλά να ενημερώσω και να επιβεβαιώσω επειδή τον έχω ο kayfun x της ulton κατασκευαστικά έχει σοβαρό πρόβλημα το συρταρωτό καπάκι δεν παρατήρησα όμως κάποια αλλοίωση γουργούρισμα και τα λοιπά στη λειτουργία του αλλά όντως είναι πρόβλημα το ότι δεν εφαρμόζει σωστά στο κλείσιμο δεν ξέρω τώρα αν το ίδιο πρόβλημα έχει και ο αυθεντικός

Αποσυνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2298
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
Απ: Flash E-Vapor (Clones)
« Απάντηση #624 στις: Οκτωβρίου 30, 2022, 20:34 »
OFF TOPIC
Το έξτρα πιό χοντρό o-ring που πρόσθεσαν μετά τα παράπονα, υπάρχει στα ανταλλακτικά; Και αν ναι, βελτιώνει τίποτα;
(πάντως, η ULTON επιμένει πως είναι 1:1 κλώνος, ενώ κάποιος που έχει τον γνήσιο λέει πως & σε αυτόν είναι έτσι χαλαρό).

Αποσυνδεδεμένος Xameno_Skli

  • **
  • 189
  • Φύλο: Άντρας
  • live and let live.....
Απ: Flash E-Vapor (Clones)
« Απάντηση #625 στις: Οκτωβρίου 30, 2022, 20:55 »
Εσείς που έχετε το kayfun X τι λέει από γεύση και χτύπημα σε σχέση με τον fev;
Για τον hussar the end έγραψα στο νήμα του hussar αλλά απάντηση δεν έχω. Από ότι είπατε πιο πάνω αξίζει όντως η αγορά του.

Αποσυνδεδεμένος noe

  • **
  • 138
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Flash E-Vapor (Clones)
« Απάντηση #626 στις: Οκτωβρίου 30, 2022, 22:15 »
Την ίδια απορία έχω κι εγώ με το χαμένο σκλι και άλλοι φαντάζομαι.
Μάστερ Γιώργη κρεμόμαστε από το πληκτρολόγιο τα χείλη σου.
Και ον δε τόπικ, μετά από ένα χρόνο χρήσης και υπέρμετρου ενθουσιασμού οι κλωνοφεβ πλύθηκαν και συρταρώθηκαν.
Με κούρασαν, τους βαρέθηκα?  Μέχρι να τους αποθυμήσω πάλι..!! :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος xloupas

  • **
  • 190
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Flash E-Vapor (Clones)
« Απάντηση #627 στις: Οκτωβρίου 31, 2022, 08:09 »
 Πάλι εκτός θέματος αλλά πρέπει να απαντήσω εγώ έβαλα το πιο χοντρό oring διάφορα δεν είδα είχα στείλει και μήνυμα στην dorris αλλά εκτός από την προτροπή της αλλαγής μετά ούτε φωνή ούτε ακρόαση ξανά, εάν λυνόταν το πρόβλημα με το συγκεκριμένο λαστιχάκι στις επόμενες παρτίδες γιατί δεν το φορούσαν κατευθείαν από την ulton λέω εγώ τώρα, από άποψη γεύσης χτυπήματος η γεύση του είναι πολύ καλή από χτύπημα δεν μπορώ να βοηθήσω γιατί κάνω 1% νικοτίνη. Εγώ πάντως βολεύτηκα πολύ τον fev και με το μόνο πίνακι το 1,2 σκέφτομαι να πάρω ακόμα ένα 1.2 μήπως και σφίξει λίγο γιατί είναι λίγο αεράτη τζούρα και επίσης και τα 1,1 δίπλα σκέφτομαι να πάρω και ακόμα έναν fev τόσο πολύ μου αρεσε. Μία συμβουλή για το φιλο από πάνω που ρωτούσε για το kayfun x εγώ προσωπικά είχα πιο παλιά το 2019 το light για μένα ήταν καλύτερος ο 2019 light το ίδιο πιστεύω και για το kayfun light plus 2021.
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 31, 2022, 08:26 από xloupas »

Αποσυνδεδεμένος noe

  • **
  • 138
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Flash E-Vapor (Clones)
« Απάντηση #628 στις: Οκτωβρίου 31, 2022, 10:12 »
Με κούρασαν, τους βαρέθηκα?  Μέχρι να τους αποθυμήσω πάλι..!! :dontknow:

Διαβάζοντας το σχόλιο του χλουπας από πάνω, σκέφτομαι ότι ίσως η αιτία να παρατήσω τον φεβ είναι ο κοντούλης 22άρης καϊφούνης light plus 2021. Τον Χ στο παρά τσακ δεν τον έβαλα στο καλάθι γιατί είχα τις αμφιβολίες μου με την ΤΟΣΗ εξέλιξή του (τράβα - γύρνα - σμπρώξε - ταίριαξε).

Αποσυνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2298
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
Απ: Flash E-Vapor (Clones)
« Απάντηση #629 στις: Νοεμβρίου 24, 2022, 14:48 »
Ετοιμη κλωναρισμένη & η νέα καμπάνα που παρουσιάστηκε από τον γερμανό ΜΟΝΟ λίγες βδομάδες πριν. Εχει περιορισμένο χώρο ατμοποίησης & τροποποιημένη θέση για τα αεροπινάκια, που πλέον δεν εξέχουν αλλά έρχονται πρόσωπο με το τανκ. Επίσης, δεν υπάρχει πλέον η σαγρέ επιφάνεια στο κάτω της μέρος. Καλή αναβάθμιση, έφυγε η προπαραγγελία...  :)

https://www.2fdeal.com/ulton-fev-v45s-replacement-dual-airflow-part-upgrade-version-silver_p20487.html

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180541 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:33
από funes
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 16 8304 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 26, 2024, 17:10
από Sergios
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33943 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536099 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59762 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237370 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 577 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15535 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136109 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085284 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35389 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10221 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12