vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

256 επισκέπτες, 9 χρήστες
dkostas, camber, Doubt, bloodlessz, Milarepa, tibolaso, Xxristos, djfloor, Jorge

Twitter

Πιθανόν τυχαίο, αλλά πιθανόν και πολύ σοβαρό!

Αποσυνδεδεμένος kd66

  • ***
  • 501
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πιθανόν τυχαίο, αλλά πιθανόν και πολύ σοβαρό!
« Απάντηση #30 στις: Δεκεμβρίου 05, 2011, 19:04 »
Δεν νομιζω να εχει να κανει με χημεια και διαβρωση. Ειναι κατι που συνεβει ξαφνικα, και οπως φαινεται και απο την φωτογραφια ειναι καθαρα σπασιμο (crack).
Το πολυκαρβονικο ειναι ιδιαιτερα ευπαθες σε σπασιματα λογω τασης, ξαφνικης ή εναπομένουσας. Πιστευω οτι μαλλον ο χρηστης το βιδωσε σφιχτα και αποτομα, τουλαχιστον περισσοτερο απο οσο επρεπε και η ολη κατασκευη δεν ειναι αξιοπιστη.
Αν ηταν διαβρωση λογω καποιου χημικου του υγρου ατμισης, θα επαιρνε πολυ χρονο, εκτος αν μιλαμε για πολυ δυνατο οξυ, κατι το οποίο δεν εχουμε, και εξαλλου θα ειχαμε εικονα διαβρωσης.
Ειμαι σιγουρος οτι ειναι λογω τασης.
Οχι, δεν τιθεται θεμα σφυξιματος γιατι απλα το τανκ δεν βιδωνει καπου, απλα το γεμισα και μολις τοποθετησα το driptip διαλυθηκε.
 Αλλωστε εχω κι αλλο το οποιο χρησιμοποιω με σκετη vg και λειτουργει αψογα 10 μερες τωρα.
 Το αλλο συμβαν που αναφερω παλιοτερα δουλευε κανονικα εως τη στιγμη που εβαλα το συγκεκριμενο υγρο, τοτε ειπα τυχαιο θα ειναι και δεν το σχολιασα.

Αποσυνδεδεμένος nassos33

  • ***
  • 888
  • Φύλο: Άντρας
  • vape_neat
Απ: Πιθανόν τυχαίο, αλλά πιθανόν και πολύ σοβαρό!
« Απάντηση #31 στις: Δεκεμβρίου 05, 2011, 19:13 »
Αυτο ειναι προσωπικη αποψη . Σε οσες μαρκες υγρων δοκιμασα στον ενα χρονο που ατμιζω μονο δυο μου φανηκαν...καπως περιεργες . Απο την janty και την inawera . Ξαναλεω πως σκεφτομαι πολυ σοβαρα να ατμιζω πλεον χωρις αρωμα . Σκετη βιτζι με νικοτινη.

Αποσυνδεδεμένος trap

  • ***
  • 698
  • Φύλο: Άντρας
  • Υπ'ατμόν
Απ: Πιθανόν τυχαίο, αλλά πιθανόν και πολύ σοβαρό!
« Απάντηση #32 στις: Δεκεμβρίου 05, 2011, 19:16 »
Τανκ απο πολυκαρμπον χρησιμοποιω εδω και 2 μηνες χωρις αρωματα και δεν εχω παθει κατι τετοιο.
Στα περισσοτερα σαιτ γραφουν οτι ραγιζει με συγκεκριμενα αρωματα,τωρα το γιατι μαλλον καποιος που γνωριζει καλυτερα να μας πει.
Εγω το θεωρω και θετικο απο την αλλη,γιατι αν υποθεσουμε οτι το συγκεκριμενο-α αρωμα-τα εχουν κατι και διαλυει το τανκ, αν το χρησιμοποιουσες σε αλλο ατμοποιητη δεν θα καταλαβαινες κατι.
Για αποφυγη καθε απροοπτου εγω δεν θα εβαζα ξανα αυτο το αρωμα,δεν θελω να τρομαξω κανεναν αλλα οπως εχει αναφερθει και σε αλλα νηματα τα αρωματα ισως ειναι τα πιο υποπτα.
Και οχι μονο αυτα που ατμιζουμε αλλα και στην καθημερινοτητα μας.

Αποσυνδεδεμένος kd66

  • ***
  • 501
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πιθανόν τυχαίο, αλλά πιθανόν και πολύ σοβαρό!
« Απάντηση #33 στις: Δεκεμβρίου 05, 2011, 19:26 »
Tο συγκεκριμενο το ατμισα και με ego-t b ατμοποιητη και με driping σε 510 και 901.
Φυσικα εκει δε συνεβη κατι παραξενο... ισα ισα που το απολαμβανα.
Σιγουρα κατι συμβαινει με τα αρωματα και πιθανον να ειναι σοβαρο.
Απλα τι και ποιο ειναι το προβληματικο δε θα το μαθουμε μαλλον ποτε... εκτος κι αν δοκιμαζουμε ολα τα αρωματα σε πλαστικα τανκ, κατι απιθανο βεβαια.
Οποτε το ποιο λογικο για την ωρα ειναι να τα αποφυγουμε κι εγω προσωπικα, εστω αυτη την μικρη χρηση αρωματων θα την μηδενισω.


Αποσυνδεδεμένος Vrs5

  • *****
  • 2526
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πιθανόν τυχαίο, αλλά πιθανόν και πολύ σοβαρό!
« Απάντηση #34 στις: Δεκεμβρίου 05, 2011, 19:31 »
Οποτε το ποιο λογικο για την ωρα ειναι να τα αποφυγουμε κι εγω προσωπικα, εστω αυτη την μικρη χρηση αρωματων θα την μηδενισω.
Και καλα θα κανεις φιλε μου  ;)

Αποσυνδεδεμένος bersekero

  • ***
  • 960
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πιθανόν τυχαίο, αλλά πιθανόν και πολύ σοβαρό!
« Απάντηση #35 στις: Δεκεμβρίου 05, 2011, 20:20 »
Κι εγω το ιδιο. Προβλεπω μια νεα ταση στο φορουμ για σκετη γλυκερινη (και μαλιστα VG), νερο και νικοτινη.
Αρωματα τελος λεμε!!   :))

Αποσυνδεδεμένος porto13

  • **
  • 363
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πιθανόν τυχαίο, αλλά πιθανόν και πολύ σοβαρό!
« Απάντηση #36 στις: Δεκεμβρίου 05, 2011, 20:39 »
Συγχωρήστε μου το off topic, διαβάζοντας τα παραπάνω, έφτιαξα και ατμιζω Velvet 18αρα 50% και 50% USP (τελική τιμή 9mg) σε καινούργιο LR type B και σκοτώνει!!!!Βρε λετε να???? :-\
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 05, 2011, 20:45 από porto13 »

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πιθανόν τυχαίο, αλλά πιθανόν και πολύ σοβαρό!
« Απάντηση #37 στις: Δεκεμβρίου 05, 2011, 20:49 »
Λιγη δουλεια παραπανω για τους συντονιστες ;D
Καπου ειχα παρει το ματι μου μια συζητηση για τα αρωματα και τα ph που εχουν κατα ποσο αλλαζουν και επηρεαζουν την  συμπεριφορα των ατμιστικων βασεων αλλα οσο και αν εψαξα στο ecf δεν μπορω να τα βρω.
Αυτο το ειχα αναφερει καποτε οταν πειραματιζομουνα με τα αρωματα.
Δηλαδη ενω σκετη η βαση ειχε απιστευτο χτυπημα με την προσθηκη αρωματος επεφτε αισθητα η ενταση του χτυπηματος και ανεβαζε την ποσοτητα του ατμου.
Ολα αυτα ηταν η αιτια που κατεληξα στην χρηση σκετων βασεων χωρις την προσθηκη αρωματος :yes: 

Αποσυνδεδεμένος Ares

  • **
  • 228
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πιθανόν τυχαίο, αλλά πιθανόν και πολύ σοβαρό!
« Απάντηση #38 στις: Δεκεμβρίου 05, 2011, 21:05 »
Νομιζω οτι η απαντηση στο εν λογω προβλημα ειναι εδω http://bigdaddyvapor.com/index.php?main_page=product_info&cPath=9&products_id=16 .
Εαν κλικαρετε στην προειδοποιηση σας παραπεμπει σε λιστα με υγρα που προκαλουν αυτο το φαινομενο

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9595
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πιθανόν τυχαίο, αλλά πιθανόν και πολύ σοβαρό!
« Απάντηση #39 στις: Δεκεμβρίου 05, 2011, 21:21 »

Πραγματικά απίστευτο  :o.  Προσωπικά θα απέφευγα με κάθε τρόπο την χρήση υγρών σαν αυτό που φαίνεται στο video.
Eπίσης βλέπω με μεγάλη επιφύλαξη το υλικό από το οποίο είναι κατασκευασμένα τα tanks αυτού του τύπου  :hmmm:
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 05, 2011, 23:54 από Tem »

Αποσυνδεδεμένος marios28

  • *
  • 66
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πιθανόν τυχαίο, αλλά πιθανόν και πολύ σοβαρό!
« Απάντηση #40 στις: Δεκεμβρίου 05, 2011, 21:26 »
Tem δεν είναι μόνο τα αρώματα της Inawera.
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 05, 2011, 21:34 από marios28 »

Αποσυνδεδεμένος e-aris

  • **
  • 315
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πιθανόν τυχαίο, αλλά πιθανόν και πολύ σοβαρό!
« Απάντηση #41 στις: Δεκεμβρίου 05, 2011, 21:29 »
Να κανω μια ερωτηση?Γιατι αναφερετε μονο πολωνικα υγρα?Εκτος απο την απαντηση κατω απο το βιντεο(αυτη που εβαλε ο nassos33),εχει γραφτει/αναφερθει  κατι αλλο? :confused1:

Αποσυνδεδεμένος nektarios1974

  • **
  • 258
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πιθανόν τυχαίο, αλλά πιθανόν και πολύ σοβαρό!
« Απάντηση #42 στις: Δεκεμβρίου 05, 2011, 21:33 »
ρε παιδιά δεν είναι τα υγρά αλλά συγκεκριμένα αρώματα,ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΩΣ ΕΤΑΙΡΙΑΣ,  όπως λεει και το παραπάνω site.  http://bigdaddyvapor.com/index.php?main_page=product_info&cPath=9&products_id=16 :yes: :yes:

Ανατρέξτε σε αυτήν τη σύνδεση για ένα ΚΑΤΑΛΟΓΟΣ ΓΕΥΣΕΙΣ / χυμοί που δεν αντιδρά καλά με σωλήνα Polycarbonate. αρα δεν φταίνε τα αρώματα αλλά ο σωλήνας Polycarbonate

Αποσυνδεδεμένος marios28

  • *
  • 66
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πιθανόν τυχαίο, αλλά πιθανόν και πολύ σοβαρό!
« Απάντηση #43 στις: Δεκεμβρίου 05, 2011, 21:35 »
Ακριβώς

Αποσυνδεδεμένος m.a.x.

  • ***
  • 710
  • Φύλο: Άντρας
  • το ΠΑΟΚίζειν εστί φιλοσοφείν
Απ: Πιθανόν τυχαίο, αλλά πιθανόν και πολύ σοβαρό!
« Απάντηση #44 στις: Δεκεμβρίου 05, 2011, 21:35 »
το περιστατικό μου θυμίζει λίγο το συνδυασμό coca-cola με mentos.
 http://www.youtube.com/watch?v=FCxp7b4pZtQ&feature=related

η χρήση τους μεμονωμένα δεν δημιουργεί πρόβλημα,άλλα αν τα βάλεις μαζί υπάρχει αντίδραση.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 233 63720 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:19
από Ελένη Π
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1395 206355 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 23:14
από Xxristos
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 92860 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3867 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1100 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172862 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 278265 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15540 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14229 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9611 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43888 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 502 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix