vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

244 επισκέπτες, 3 χρήστες
th3ofilos, Jorge, Blackwolf

Twitter

Υγρα χωρις νικοτινη και Volt.

Αποσυνδεδεμένος panosfc

  • ***
  • 763
  • I am a Steam Machine Κιτσο μου!
    • OUR PRIDE!!!
Υγρα χωρις νικοτινη και Volt.
« στις: Νοεμβρίου 28, 2011, 17:37 »
Οταν ανεβαζουμε volt στο ατμισμα ειναι σαν να ενισχυουμε το χτυπημα της νικοτινης του υγρου.
Με το ιδιο υγρο στα ιδια mg νικοτινης αλλο χτυπημα εχουμε στα 4v,αλλο στα 5v αλλο στα 6v κι αλλο στα 7,4v.
Κατι τετοιο πολλες φορες μας βοηθαει να ριχνουμε την περιεκτικοτητα νικοτινης στα υγρα μας.

Η ερωτηση ειναι.Ενα υγρο χωρις καθολου νικοτινη θα εκανε διαφορα στα πολλα volt;Θα μπορουσε στα 6v να εχει ενα κατι σαν χτυπημα ή θα ειναι ακριβως το ιδιο οπως στα 3,7v;

Αποσυνδεδεμένος Βασίλης

  • *****
  • 2116
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρα χωρις νικοτινη και Volt.
« Απάντηση #1 στις: Νοεμβρίου 28, 2011, 17:46 »
κατ την ταπεινή μου γνώμη αν το υγρό είναι χωρίς νικοτίνη πιστεύω ρόλο μετά θα παίξει
η pg για το χτύπημα στα volt που αναφέρεις

Αποσυνδεδεμένος dxdydz

  • ***
  • 525
Απ: Υγρα χωρις νικοτινη και Volt.
« Απάντηση #2 στις: Νοεμβρίου 28, 2011, 17:58 »
επίσης και η γεύση δίνει.. συγκεκριμένα η μέντα.. ήμουν άρρωστος πριν κανα 2μηνο και εκανα ενα σκ pg με ελάχιστη vg και μεντόλ από healthcabin. πρέπει να ταν 90-5-5% σε passthrough στα 5v στα 2Ω. ήταν υποφερτό..  όλο το υπόλοιπο διαστημα έκανα 20άρα στα 5v 2ω...

Αποσυνδεδεμένος panosfc

  • ***
  • 763
  • I am a Steam Machine Κιτσο μου!
    • OUR PRIDE!!!
Απ: Υγρα χωρις νικοτινη και Volt.
« Απάντηση #3 στις: Νοεμβρίου 28, 2011, 18:02 »
2 μερες τωρα με χαλια λαιμο και ατμιζω χωρις νικοτινη στα 3,7v. Χτες κοντεψα να τρελαθω,ημουν πολυ νευρικος το βραδυ.Σημερα ειμαι καπως καλυτερα.
Σκεφτομουν μηπως τα καταφερνα να μπω σ'αυτο το σταδιο μονιμα ,εστω και με καποιο κολπακι οπως το ανεβασμα των volt ή καποιο αρωμα.
Κι αν γινοταν να παραμεινω στο στοχο κι αργοτερα τα παραταγα ολα,ακομα και το η.τ.

Αποσυνδεδεμένος dxdydz

  • ***
  • 525
Απ: Υγρα χωρις νικοτινη και Volt.
« Απάντηση #4 στις: Νοεμβρίου 28, 2011, 18:16 »
αυτό θα ταν το ιδανικό για όλους μας πιστεύω. πρώτα να κόψουμε τη νικοτίνη και μετά τελείως το ητ. αν σε ενδιαφέρει να το επιχειρήσεις θα πρότεινα αυτά..  8)

http://www.healthcabin.net/index.php?main_page=product_info&cPath=1058&products_id=7660 (menthol)
http://www.healthcabin.net/index.php?main_page=product_info&cPath=1082_1084&products_id=7596

το πάνω είναι άρωμα όχι υγρό..

το δευτερο το χω κάνει προέκταση του χεριού μου στο σπίτι..
και όταν βγαίνω που κάνω στα 3.7 μου κακοφαίνεταιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι

βέβαια όταν θα σου ρθουν θα σαι μια χαρά.. αλλά αν θες να το επιγχειρήσεις στα συνιστώ!!

Αποσυνδεδεμένος panosfc

  • ***
  • 763
  • I am a Steam Machine Κιτσο μου!
    • OUR PRIDE!!!
Απ: Υγρα χωρις νικοτινη και Volt.
« Απάντηση #5 στις: Νοεμβρίου 28, 2011, 18:32 »
Αρωμα μεντα εχω ηδη.Τωρα σκεψου κανω VG χωρις νικοτινη και αρωμα σοκολατα.
Αλλα επειδη δεν θελω να χρεωθω καποιο 5v χωρις να ειμαι σιγουρος αν θα εχει καποιο αποτελεσμα,γι'αυτο ρωτησα εδω μπας και το προσπαθησε πιο πριν καποιος αλλος.

Αποσυνδεδεμένος dxdydz

  • ***
  • 525
Απ: Υγρα χωρις νικοτινη και Volt.
« Απάντηση #6 στις: Νοεμβρίου 28, 2011, 18:37 »
για μένα όχι απλά αξίζει.. μαμαει! σκεφτομαι να πάρω και 2ο μη μου χαλάσει :D 8$ κάνει! τότε με αυτά που έχεις γύρνα το πιο πολύ σε pg(αν έχεις) και μέντα.

όταν καπνίζα το κάθε κρύωμα κράταγε βήχα 10 μέρες.. τώρα 2 μέρες και μετά μια χαρά...!!!

περαστικά φίλε μου..

Αποσυνδεδεμένος panosfc

  • ***
  • 763
  • I am a Steam Machine Κιτσο μου!
    • OUR PRIDE!!!
Απ: Υγρα χωρις νικοτινη και Volt.
« Απάντηση #7 στις: Νοεμβρίου 28, 2011, 18:43 »
Απο την πρωτη μερα που καπνισα οποτε αρρωσταινα,οσο βαρια και χαλια να γινομουν,τσιγαρο μπορουσα να αναψω.Τιποτα δεν με ειχε κρατησει μακρια απο το κ.τ. ,ουτε καν η σπαστικη βρογχητιδα που εχω.
Αντε να μην μπορουσα να κανω μεγαλη τζουρα αλλα το τσιγαρο στο χερι.
Τωρα μου εκανε εντυπωση πως μετα απο 4,5μηνες στο η.τ. δεν μπορω να κανω τζουρα με νικοτινη.Απο χτες που ειμαι αρρωστος ετσι και κανω τζουρα βηχω αμεσως του θανατα.Ρωτα τα παιδια που ηταν μαζι μου στη συναντηση.Αυτο με το κ.τ. δεν ειχε συμβει ποτε!
Επισης με ανησυχησαν τρελα τα πρωινα φλεγματα που ειχα.Ηταν πρασινα οπως τοτε που καπνιζα.
Γιατι;Εχω 4,5 μηνες να αγιξω κ.τ.  :(

Σ'αευχαριστω για τα περαστικα!

Αποσυνδεδεμένος dxdydz

  • ***
  • 525
Απ: Υγρα χωρις νικοτινη και Volt.
« Απάντηση #8 στις: Νοεμβρίου 28, 2011, 21:16 »
όσο σιχαμένη κι αν κάνω την συζήτηση.. όταν είσαι αρρωστος αν θυμάμαι καλά, βγάζεις πράσινα ακόμα και οταν δεν καπνίζεις.. και οταν καπνίζεις αυτά γίνονται καφεσκουρα.. αλλά σταματάω γιατί πίνω τσαι τώρα και έχει ακριβώς αυτό το χρώμα... μπλιάχ..

επίσης μπορεί να φτύνεις πράσινα λόγω της πρασινης αρρώστιας... που πάει για πρωτάθλημα φέτος.. με τη φόρα που χει ο Λέτο :laugh1:  :laugh1:  :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος panosfc

  • ***
  • 763
  • I am a Steam Machine Κιτσο μου!
    • OUR PRIDE!!!
Απ: Υγρα χωρις νικοτινη και Volt.
« Απάντηση #9 στις: Νοεμβρίου 29, 2011, 20:27 »
Ενημερωτικα σημερα ατμισα στα 5v υγρο χωρις νικοτινη στον Α2 μου.Σε χτυπημα δεν κανει καμια διαφορα σε σχεση με τα 3,7v και ειναι φυσικο.Γευση καμια διαφορα,μονο ντουμανια ειχε περισσοτερα.
3η μερα χωρις νικοτινη και συνεχιζω!Θελω να ολοκληρωσω τον στοχο μου,να το πεταξω κι αυτο!
Παιδια παντως η ελλειψη νικοτινης με κανει να νιωθω σαν πρεζακι και πεισμωνω ακομα περισσοτερο.

Αποσυνδεδεμένος nassos33

  • ***
  • 888
  • Φύλο: Άντρας
  • vape_neat
Απ: Υγρα χωρις νικοτινη και Volt.
« Απάντηση #10 στις: Νοεμβρίου 29, 2011, 20:32 »
Μπραβο Πανο  :thumpup: Μακαρι να τα καταφερεις !! Εγω παλεψα μερικες φορες χωρις νικοτινη αλλα δεν.... Το μονο που εχω καταφερει ειναι να κατεβω απο 20 και 24 που ξεκινησα  στα 10-12 .

Αποσυνδεδεμένος anima

  • **
  • 104
  • Φύλο: Γυναίκα
  • DD+Iatty--------super little choco..-)
Απ: Υγρα χωρις νικοτινη και Volt.
« Απάντηση #11 στις: Νοεμβρίου 29, 2011, 20:38 »
Εγω νομιζω ο Πανουλης πρεπει να κοψει τα ξενυχτια....τον αρρωσταινουν..... 8)

Παντως χαρας στο κουραγιο σας...εγω ουτε που μπορω να διαννοηθω να κατεβασω νικοτινη... :-\

dxdydz ενημερωσε την ασχετη....
http://www.healthcabin.net/index.php?main_page=product_info&cPath=1082_1084&products_id=7596

Αυτο κυκλοφορει και πουθενα εντος η μπα??? :dontknow:



Αποσυνδεδεμένος panosfc

  • ***
  • 763
  • I am a Steam Machine Κιτσο μου!
    • OUR PRIDE!!!
Απ: Υγρα χωρις νικοτινη και Volt.
« Απάντηση #13 στις: Νοεμβρίου 29, 2011, 20:58 »
Νασο νιωθω πως εχω το ιδιο πεισμα με τοτε που ξεκινησα το η.τ.
Ακομα και να πετυχει δεν θα πουλησω τιποτα.Προτιμω αν μου ξαναρθει η επιθυμια να παρω αυτα στα χερια μου κι οχι καποιο κ.τ.
Κατερινα δεν ξενυχταω παιδι μου.Ειμαι καλο παιδι εγω  :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος anima

  • **
  • 104
  • Φύλο: Γυναίκα
  • DD+Iatty--------super little choco..-)
Απ: Υγρα χωρις νικοτινη και Volt.
« Απάντηση #14 στις: Νοεμβρίου 29, 2011, 21:02 »
κοψτο εσυ....κι εγω για να μην νιωθεις ανασφαλεια θα στον φυλαω τον Α2 με ευλαβεια.... ;)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1395 206212 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 23:14
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 232 63612 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 21:08
από Ελένη Π
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 92809 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3848 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1088 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172792 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 278194 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15531 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14209 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9586 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43835 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 496 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix