vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Orion mod από Γερμανία

Αποσυνδεδεμένος aaitken

  • *
  • 61
  • Φύλο: Άντρας
Orion mod από Γερμανία
« στις: Νοεμβρίου 08, 2011, 13:30 »
Εδώ και λίγες μέρες ζαχαρώνω το ακόλουθο modaki :
http://ukvapers.com/topic/8506-nosmoker-best-mod-for-sale
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 06, 2012, 01:29 από Vrs5 »

Αποσυνδεδεμένος Steamboy

  • *****
  • 2644
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari(Mini) v2 + Mini D.I.D.(special edition)
Απ: Ωραίο mod από Γερμανία
« Απάντηση #1 στις: Νοεμβρίου 08, 2011, 13:44 »
Είναι μικρό και έχει,επίσης,ενσωματωμένο τανκ(UFS like) :hmmm:
http://ukvapers.com/topic/8174-best-mod-up-to-date/

Αποσυνδεδεμένος Pseiras

  • ****
  • 1222
  • Chi_you+ΙΑΤΤΥ-Orion 2.1-GGTS+UFS-GGSlim+MARK-T
Απ: Ωραίο mod από Γερμανία
« Απάντηση #2 στις: Νοεμβρίου 08, 2011, 14:05 »
Κουμπι δεν εχει ?

Αποσυνδεδεμένος Βασίλης

  • *****
  • 2116
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ωραίο mod από Γερμανία
« Απάντηση #3 στις: Νοεμβρίου 08, 2011, 14:15 »
εχει στο κατω μερος της μπαταριας

Αποσυνδεδεμένος aaitken

  • *
  • 61
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ωραίο mod από Γερμανία
« Απάντηση #4 στις: Νοεμβρίου 08, 2011, 14:58 »
Το συγκεκριμένο βγαίνει με κουμπί κάτω ή πάνω και γενικά από το πρωτότυπο που έβγαλε ο τύπος έχουν γίνει 2-3 τροποποιήσεις.
Σε γενικές γραμμές λένε ότι είναι καλό αλλά θέλει πείραγμα για να βρεις αυτό που θέλεις (όπως όλα τα mods)
Το κόστος του είναι 80ευρώ + 10 ευρώ μεταφορικά και περιλαμβάνει και αντίσταση και φυτίλι

Αποσυνδεδεμένος gianninio

  • *
  • 25
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ωραίο mod από Γερμανία
« Απάντηση #5 στις: Νοεμβρίου 09, 2011, 20:05 »
πολυ καλο μου φαινεται..
Με εψησες πολυ................φτηνο κ ολα σε ενα
Νομιζω οτι βρισκουμε ενα Μοντ κ εμεις που θελουμε να ησυχασουμε αλλα με μια πιο οικονομικη λυση !!  :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος aaitken

  • *
  • 61
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ωραίο mod από Γερμανία
« Απάντηση #6 στις: Νοεμβρίου 09, 2011, 20:11 »
Εγώ θα τιμήσω πρώτα τα Ελληνικά προϊόντα και μετά θα δω για εισαγόμενα.
Αλλά είναι μέσα στο πρόγραμμα η αγορά του απλά στο μέλον
 

Αποσυνδεδεμένος cardinal

  • *
  • 70
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ωραίο mod από Γερμανία
« Απάντηση #7 στις: Νοεμβρίου 17, 2011, 00:17 »
πως το παραγγελνεις αυτο , ξερουμε κατι; :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος zakman35

  • *
  • 51
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ωραίο mod από Γερμανία
« Απάντηση #8 στις: Νοεμβρίου 17, 2011, 01:41 »
Το έχω εδώ και 5 ημέρες και είχα σκοπό να το παρουσιάσω στο φόρουμ μόλις το μάθω λίγο καλήτερα, αλλά με πρόλαβε ο συνφορουμίτης aaitken, ας είναι.

Λοιπόν το mod το παρήγγειλα μέσα από το φορουμ UKVapers στον τύπο που το πουλάει "Nosmoker" του οποίου το όνομά είναι Λες και είναι Γερμανός. Φύσικά πλήρωσα με Paypal 92 € το σύνολο.

Ο Λες που λες  ;D, μου το έστειλε με DHL και σε 3 ημέρες το είχα στα χέρια μου.

Είναι από SS αρκετά βαρύ και πολύ μικρότερο από ότι περίμενα. Η ποιότητα κατασκευής του είναι πραγματικά Α' ενώ το "κουμπί" βρίσκεται από κάτω. Το τανκ είναι ενσωματωμένο και χωράει 2ml ενώ ο ατμοποιητής είναι επισκευάσιμος τύπου Genesis. Μάλιστα ο τύπος μου έστειλε αρκετό φυτίλη και σύρμα για κάνα χρόνο.

Το τανκ είναι ενσωματωμένο με χωρητικότητα 2ml ενώ ο ατμοποιητής είναι επισκευάσιμος τύπου Genesis και μπορεί να λειτουργήσει τόσο με φυτίλι όσο και με πλέγμα. Μάλιστα ο τύπος μου έστειλε αρκετό φυτίλι και σύρμα για κάνα χρόνο.

Το υποτιθέμενο «κουμπί» βρίσκεται από κάτω και το λέω έτσι γιατί πολύ απλά αν δεν του κόψεις λίγο τον άξονα (περίπου 4 χιλ) θέλει 3 δάκτυλα για να το πατήσεις στην ευθεία, αλλιώς δεν δουλεύει.
Διάφορες λύσεις έχουν παρουσιαστεί από κάποιου ντιούηδες, όπως ο ηλεκτρονικός διακόπτης στο πλάι, διακόπτης με μαγνήτες κτλ, αλλά προς το παρών εμένα μου αρκεί ο υπάρχων, άλλωστε ο Λες υποσχέθηκε πως μόλις λύσει το θέμα του διακόπτη θα στείλει σε όλους δωρεάν τον νέο διακόπτη, είδομεν.

Τώρα στο ζουμί, παρότι νέος ατμιστής (2 μήνες) και έχοντας δοκιμάσει αρκετά atomizer, cartomizer,  clearomizer, σκατο mizer, κτλ και έχοντας μέχρι στιγμής ως καλύτερο για εμένα ατμοποιητή τον EgoW, θα πω απλά πως η ποιότητα του ατμού και συγκεκριμένα της γεύσης και του αρώματος που παράγει το Orion είναι απλά ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ. Πραγματικά δεν έχει καμία σχέση με οτιδήποτε άλλο, η γεύση και το άρωμα πολλαπλασιάζονται ενώ δεν υστερεί και σε χτύπημα.

Το σημαντικότερο όμως είναι πως το mod μπορεί να δουλέψει με μία αντίσταση, δύο αντιστάσεις, χαμηλή αντίσταση, υψηλή αντίσταση, φυτίλι ή πλέγμα κτλ συμαίνει πως μπορούν να γίνουν πολλοί συνδυασμοί έτσι ώστε ο καθένας να το προσαρμόσει στα γούστα και τις απαιτήσεις του.

Εγώ προς το παρόν έχω δοκιμάσει μόνο με το φυτίλι και μία αντίσταση στα 2,4 Ωhm οπότε δεν έχω ολοκληρωμένη εικόνα του τι άλλο μπορεί να προσφέρει με άλλους συνδυασμούς, παρόλα αυτά είμαι απόλυτα ικανοποιημένος από την ποιότητα του ατμού που παράγει και χαίρομαι που γλύτωσα από τα παντός τύπου αναλώσιμα mizer.



Αποσυνδεδεμένος kalafan

  • ***
  • 791
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ωραίο mod από Γερμανία
« Απάντηση #9 στις: Νοεμβρίου 17, 2011, 07:47 »
Φαίνεται πολυ ενδιαφέρον...
Αν μπορείς βάλε φωτο και πες μας κάποια πράγματα παραπάνω...

Αποσυνδεδεμένος sardanapalos

  • **
  • 148
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ωραίο mod από Γερμανία
« Απάντηση #10 στις: Νοεμβρίου 17, 2011, 07:59 »
Πολυ ωραιο το μικρο...Βαλε φωτογραφιες να το καμαρωσουμε...
Και κανενα βιντεο  8)

Αποσυνδεδεμένος aaitken

  • *
  • 61
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ωραίο mod από Γερμανία
« Απάντηση #11 στις: Νοεμβρίου 17, 2011, 08:58 »
Καλά ντουμάνια..... :D
Περιμένουμε και εντυπώσεις με άλλα σεταρίσματα

Αποσυνδεδεμένος kiltsikis21

  • **
  • 338
  • Φύλο: Άντρας
  • Υπάρχει πάντα ένας τρόπος εάν είσαι αποφασισμένος
Απ: Ωραίο mod από Γερμανία
« Απάντηση #12 στις: Νοεμβρίου 17, 2011, 09:29 »
Αναμενουμε φωτογραφιες να δουμε και εμεις  8)

Αποσυνδεδεμένος gianninio

  • *
  • 25
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ωραίο mod από Γερμανία
« Απάντηση #13 στις: Νοεμβρίου 17, 2011, 19:07 »
Και εγω ειχα επικοινωνισει μαζι του για να το αποκτησω
απλα το μονο που με χαλαγε ηταν η μικρη αυτονομια της μπαταριας (16340)
Και μετα με επεισε ο κυρ φανης να περιμενω λιγο για το ΝτιΝτι που εχεις εναλακτικες..
Ελπιζω να εκανα καλα!!
Καλο ατμιστο  φιλε μου ελπιζω να το χαρεις...βαλε καμια φοτο να το δουμε!!

Αποσυνδεδεμένος Kir Fanis

  • *
  • 862
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ωραίο mod από Γερμανία
« Απάντηση #14 στις: Νοεμβρίου 17, 2011, 19:25 »
Μπορείς όμως να τον ρωτήσεις αν δίνει μόνο τον ατμοποιητή ξεχωριστά οπότε αν είναι σε λογική τιμή τότε με τα ίδια λεφτά θα έχεις μοντ (DD) που δέχεται σχεδόν όλες τις μπαταρίες κ επισκεύασιμο ατμοποιητή .Στην αρχή ήμουν λίγο επιφυλακτικός για τον ατμοποιητή του αλλά διάβασα θετικά σχόλια οπότε δεν χάνεις τίποτα να κάνεις μια ερώτηση

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 556639 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:43
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 5 219 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 08:12
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181472 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 92 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8803 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34400 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 538000 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60364 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238591 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 746 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16654 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 138957 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz