vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

595 επισκέπτες, 10 χρήστες
lemon78, dvelev, grag, bakoulini, Milarepa, maprix, manoslykos, treloneritis, Doubt, tibolaso

Twitter

Κλώνοι του Kayfun Prime

Αποσυνδεδεμένος panoskatz

  • ***
  • 550
  • ΟΛΟΙ ΜΕΛΗ!!!!!gvc.gr
Απ: Κλώνοι του Kayfun Prime
« Απάντηση #330 στις: Δεκεμβρίου 15, 2017, 23:19 »
Θα δοκιμασω clapton 28/32,ο v5 πηγαινε σουπερ με κλαπτον αλλα πνιγηκε απο τις πλημμύρες στο τελος.. :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος karmakoma

  • *****
  • 1634
  • Φύλο: Άντρας
  • Reboot: 8/9/15
Απ: Κλώνοι του Kayfun Prime
« Απάντηση #331 στις: Δεκεμβρίου 15, 2017, 23:31 »
Ποιος ο λόγος??
Δεν έχουν το ίδιο deck...

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun Prime
« Απάντηση #332 στις: Δεκεμβρίου 15, 2017, 23:35 »
Μάκη υποθέτω μιλάς για mm όχι για gauge εεεε......... :laugh1: :laugh1:
Εννοείται για qauge, εκτός αν μιλάμε για τον εβίβα εδώ :))

Αποσυνδεδεμένος panoskatz

  • ***
  • 550
  • ΟΛΟΙ ΜΕΛΗ!!!!!gvc.gr
Απ: Κλώνοι του Kayfun Prime
« Απάντηση #333 στις: Δεκεμβρίου 16, 2017, 00:06 »
Ποιος ο λόγος??
Δεν έχουν το ίδιο deck...
Την ιδια καμπανα δεν εχουν(??).Δεν ειμαι σιγουρος.Ελεγα μηπως μου δωσει κατι παραπανω γευστικα ::)

Αποσυνδεδεμένος spastos

  • **
  • 332
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun Prime
« Απάντηση #334 στις: Δεκεμβρίου 16, 2017, 09:03 »

Βγαζοντς το κοκκινο ο ρινγκ δεν εχει προβλημα με υπερχειλίσεις.
Ευχαριστω για την ενημερωση παιδες
ΚΑΛΕΣ ΓΙΟΡΤΕΣ

Αποσυνδεδεμένος npaolo

  • **
  • 235
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun Prime
« Απάντηση #335 στις: Δεκεμβρίου 16, 2017, 10:56 »
Μαζί με τον hussar τους θεωρώ τους καλύτερους κλώνους.
Καμιά διαρροή...
εύκολο γέμισμα...
άριστη κατασκευή , για κλώνο...
Σφιχτός mtl μέχρι και αρκετά αεράτος.
φουλ γεύση...   
   
  

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun Prime
« Απάντηση #336 στις: Δεκεμβρίου 16, 2017, 12:10 »
Σ'αυτό το "φουλ γεύση" να σταθώ λίγο μιας και έχω δοκιμάσει όλους τους kayfun από τον lite+ και μετά. Όντως λοιπόν νομίζω ότι ο Prime έκανε υπέρβαση σε σύγκριση με τους προηγούμενους "κλασσικούς Svoemesto" όπως τους λέγαμε, φτάνει σε επίπεδα kfl+ που ήταν απ' τους καλύτερους σε αυτόν τον τομέα πιστεύω (δεν δοκίμασα παλαιότερους υπενθυμίζω ), ίσως μάλιστα να είναι και καλύτερος λόγω καλύτερων και περισσοτέρων -σαφέστατα- επιλογών σε αέρα. Δεν του το'χα, πήρα τον κλώνο εντελώς αδιάφορα αφού είχα άλλα "αναμενόμενα" από "Svoemestικό" προϊόν. Κι έμεινα κάγκελο μετά από λίγο. Και μιλάω για τον SXK αυτή τη στιγμή! Μωρέ μπράβο..

Αυτή τη στιγμή υπογράφω, ο γνήσιος αξίζει κάθε ευρώ του. Στέκεται άνετα δίπλα σε "ναυαρχίδες" των αρκετών παραπάνω. :)

Αποσυνδεδεμένος ΣΩΤΗΡΗΣ Σ

  • *
  • 31
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun Prime
« Απάντηση #337 στις: Δεκεμβρίου 17, 2017, 22:44 »
Αγόρασα και εγω τον κλώνο απο skx και βρήκα αρκετά θεματάκια (τον εχω 2 μερες). Αρχικά απίστευτη λαδίλα-μεταλιλα ή κάτι σχετικό.Τον επλυνα με ζεστό νερό και τον άφησα πολλες ώρες εκει με ξύδι και υγρό πιάτων και παρολα αυτα δεν έλεγε να φύγει η μυρωδιά όταν άτμιζα. Το άνοιγμα των υγρών γίνεται πολύ δύσκολα με αποτέλεσμα να φευγει το τοπ καπ απο πάνω. Σήμερα (2η μερα) όταν γεμίζω έχει διαρροή απο τα air flows συν οτι κανει υπερτροφοδοσία.Το έκανε και αφου εβγαλα το λαστιχάκι απο το καπάκι.. Ακόμα και το ντριπ τιπ δεν κάθεται με τίποτα αφου τα 2 λαστιχακια είναι πολύ χοντρά. Απο γεύση εκτός της λαδίλας ακόμα δεν μου έχει δώσει κάτι ιδιαίτερο.
Το μόνο θετικό για την ώρα η σφιχτή του τζούρα.Είμαι πολύ απογοητευμένος γιατί είμαι fun kayfun.Κάθε βοήθεια δεκτή  :( :( :'( :'(

Αποσυνδεδεμένος johnkrv7

  • **
  • 145
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun Prime
« Απάντηση #338 στις: Δεκεμβρίου 17, 2017, 22:57 »
με corega και μετά καλό πλύσιμο με ζεστό νερό φύγαν οι λαδίλες... τα ο ρινγκ τα έπλυνα μόνο με σαπούνι και νερό..έβαλα VG για λίπανση για να γίνεται εύκολα το άνοιγμα των υγρών και μέχρι τώρα δεν έχω κανένα θέμα!...Για την υπερτροφοδοσία ίσως φταίει και το στήσιμό σου

Αποσυνδεδεμένος ΣΩΤΗΡΗΣ Σ

  • *
  • 31
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun Prime
« Απάντηση #339 στις: Δεκεμβρίου 17, 2017, 23:01 »
Έχω κάνει 3-4 διαφορετικά στησίματα,το βαμβάκι είναι σωστό.Έχω την υποψία οτι στο κλείσιμο των υγρών ίσως δεν τερματίζει και για αυτό έχω και διαρροή αλλά δεν μπορώ να είμαι σίγουρος οτι είναι αυτο το πρόβλημα  

Αποσυνδεδεμένος panoskatz

  • ***
  • 550
  • ΟΛΟΙ ΜΕΛΗ!!!!!gvc.gr
Απ: Κλώνοι του Kayfun Prime
« Απάντηση #340 στις: Δεκεμβρίου 17, 2017, 23:45 »
1) Η μεταλιλα θα φυγει κανε υπομονη.Τον εστησα απλυτο και εφυγε μετα απο 6-7 γεμισματα η μεταλιλα.Πλεον πεντακαθαρη γευση.
2)Λιπανε τα λαστιχακια με υγρο και θα φτιαξει η αισθηση.Ειναι καλο που ειναι σφιχτα και θα το δεις στην πορεια.
3)Με το ντριπ ειχα ακριβως το ιδιο θεμα και τα αλαξα με τα ανταλακτικα που ειχε μεσα και εφτιαξε.
4) Θελει μπολικο φιτιλι και δεν ξερω τι υγρα κανεις προτιμησε 50-50 και ανοιγμα τα υγρα 1 στροφη και κατι και δεν θα ξαναδεις υπερτροφοδοσια.
Ο κλωνος ειναι αψογος απλα οπως οι περισσοτεροι κλωνοι θελουν παιδεμα στην αρχη για να παιξουν απροβληματιστα.

Αποσυνδεδεμένος Chronisb

  • *****
  • 1772
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun Prime
« Απάντηση #341 στις: Δεκεμβρίου 17, 2017, 23:48 »
Θα σου έλεγα επίσης να αλλάξεις τα o-rings με τα γνήσια. 3 ευρώ κάνουν και καθάρισες! ;)

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun Prime
« Απάντηση #342 στις: Δεκεμβρίου 17, 2017, 23:48 »
Σωτήρη δες το ποστ που έκανα λίγες μέρες πριν. ;)



Διαπίστωση που δεν ξέρω αν συμβαίνει σε όλους όσους βρήκατε ότι αφαιρώντας το oring στο καπάκι αναπλήρωσης σταματάει και η υπερτροφοδοσία (συμφωνώ μιας και το είδα και στον δικό μου ;) ).

Κατ'αρχήν είναι ολοφάνερο ότι το συγκεκριμένο oring δημιουργεί μεγάλη πίεση στο τανκ. Ένα το κρατούμενο.
Φανερώθηκε επίσης ότι στο δικό μου τανκ τουλάχιστον, όταν έχω κλειστά τα υγρά (τέρμα βιδωμένο το τανκ δηλαδή ) και πάω να βγάλω το καπάκι, μερικές μπουρμπουλήθρες κατεβαίνουν στο deck. Ναι με κλειστά τα υγρά. Τι συμβαίνει; Απλούστατα, το deck δεν εφάπτεται ακριβώς με τις τρύπες της καμπάνας (κακό κόψιμο των τρυπών υποθέτω ) και ακόμα και με τέρμα κλειστή τη καμπάνα κάπου υπάρχει μικρή διαφυγή. Όταν λοιπόν έχω κλειστά υγρά και βιδώνω το πάνω καπάκι, η πίεση στέλνει το υγρό στο deck αφού η καμπάνα με το "πάτωμα" του deck δεν καταφέρνουν να το σφραγίσουν απόλυτα. Αποτέλεσμα γνωστό. :D

Τι έκανα και δείχνει να διορθώθηκε κάπως (ίσως κι εντελώς ) το πράγμα; Βιδωσα το τανκ με πολύ μεγάλη δύναμη στην βάση έτσι ώστε το deck να "πατήσει" την όποια ατέλεια στο κόψιμο των τρυπών της καμπάνας και αφού σιγουρεύτηκα ότι δεν "παίρνει" άλλο, ξεβίδωσα το τανκ και κατόπιν αφαίρεσα και το περιβόητο oring.

Όλα δείχνουν να δουλεύουν καλύτερα τώρα, δοκίμασα να τον δουλέψω και με κλειστά υγρά μέχρι να αρχίσει να στεγνώνει το βαμβάκι για να δω αν συνεχίζει να κατεβαίνει υγρό στο deck, δεν φάνηκε κάτι τέτοιο. Επίσης τώρα δεν βλέπω και τις μπουρμπουλήθρες όταν ανοίγω το πάνω καπάκι για να γεμίσω ξανά.

Δεν πιστεύω να ευθύνεται μόνο το oring για όλα αυτά, ίσως το γερό σφίξιμο του τανκ να έκανε δουλειά τελικά.

Αν έχω νεότερα θα ενημερώσω, βάλτε το στα υπόψιν όσοι έχετε υποψία ότι  υπάρχουν λίγο κακά "κοψίματα" κάτω απ' την καμπάνα.. ;)


Ωραίος ατμοποιητάκος παρεμπιπτόντως.. :D



Μετά από εκείνο το σφίξιμο μεταξύ καμπάνας και deck το πρόβλημά μου λύθηκε παντελώς. Έχω αφαιρέσει επίσης οριστικά το oring απ' το καπάκι και δεν υπάρχει κανένας μα κανένας λόγος να το ξαναβάλω εκεί. :)
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 17, 2017, 23:56 από makis206 »

Αποσυνδεδεμένος Superuser

  • **
  • 397
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun Prime
« Απάντηση #343 στις: Δεκεμβρίου 17, 2017, 23:55 »
Αγόρασα και εγω τον κλώνο απο skx και βρήκα αρκετά θεματάκια (τον εχω 2 μερες). Αρχικά απίστευτη λαδίλα-μεταλιλα ή κάτι σχετικό.Τον επλυνα με ζεστό νερό και τον άφησα πολλες ώρες εκει με ξύδι και υγρό πιάτων και παρολα αυτα δεν έλεγε να φύγει η μυρωδιά όταν άτμιζα. Το άνοιγμα των υγρών γίνεται πολύ δύσκολα με αποτέλεσμα να φευγει το τοπ καπ απο πάνω. Σήμερα (2η μερα) όταν γεμίζω έχει διαρροή απο τα air flows συν οτι κανει υπερτροφοδοσία.Το έκανε και αφου εβγαλα το λαστιχάκι απο το καπάκι.. Ακόμα και το ντριπ τιπ δεν κάθεται με τίποτα αφου τα 2 λαστιχακια είναι πολύ χοντρά. Απο γεύση εκτός της λαδίλας ακόμα δεν μου έχει δώσει κάτι ιδιαίτερο.
Το μόνο θετικό για την ώρα η σφιχτή του τζούρα.Είμαι πολύ απογοητευμένος γιατί είμαι fun kayfun.Κάθε βοήθεια δεκτή  :( :( :'( :'(
Διάβασε το ποστ μου  εδώ για καθάρισμα
Και όταν θα πας να τον δεσεις βούτηξε μια μπατονέτα σε vg και λιπανε καλά ότι oring βλέπεις συμπεριλαμβανομένου και του drip tip
Όλα μετά θα δουλεύουν ρολόι

Αποσυνδεδεμένος ΣΩΤΗΡΗΣ Σ

  • *
  • 31
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun Prime
« Απάντηση #344 στις: Δεκεμβρίου 18, 2017, 12:17 »
Πράγματι μετά απο ένα ακόμα "χέρι" πλύσιμο έχει αρχίσει να υποχωρεί η λαδίλα. Αλλά η γεύση δεν υπάρχει. Υγρό ursula ίδιο στήσιμο (28ga 7 σπειρες)σε σκύλο και prime οι διαφορές είναι τεράστιες..θα το δοκιμάσω και σε άλλα υγρά φυσικά. 

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 83 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 110 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20479 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 280439 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207823 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65378 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173894 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312532 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13707 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124555 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93455 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4139 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix