vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

255 επισκέπτες, 6 χρήστες
dkostas, Sergios, I.P, grag, camber, Tem

Twitter

The Vape Laboratory - Mix Shots by Lamda

Απ: The Vape Laboratory - Mix Shots by Lamda
« Απάντηση #45 στις: Ιουλίου 07, 2017, 14:34 »
Η εμπειρία μου με το latte
Το έφτιαξα σε αναλογία 60VG-40PG περίπου, με Pink Mule βάση. Γέμισα μισό τανκάκι στον Χάσαρ έτσι για να το δοκιμάσω. Ωραίο, σκέφτηκα. Για να δούμε μετά από 2 μέρες. 
Σήμερα το πρωί λοιπόν, το ξαναδοκίμασα. Άνετα, με 2 μέρες μόνο ωρίμανση, αντικαθιστά το Relax ως καφο-υγρό. Το Le Cafe της Vaponaute παραμένει καλύτερο, αλλά δεν αποκλείω με ακόμα περισσότερη ωρίμανση το latte να το φτάσει. 
Το συνιστώ ανεπιφύλακτα- κάνει και για ADV κατά τη γνώμη μου!

Αποσυνδεδεμένος ramon

  • **
  • 427
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Vape Laboratory - Mix Shots by Lamda
« Απάντηση #46 στις: Ιουλίου 07, 2017, 14:44 »
άβυσσος η γεύση του καθένα μας, καμία σχέση για εμένα τα δύο υγρά.
Το ωρίμασες 5-6 μέρες ή το άτμισες αμέσως?
γιαννη το ατμισα μετα απο καποιες ωρες...και σε αυτο θα συμφωνησω για την αβυσσο...εμενα αμεσως αυτο ηρθε στο μυαλο μου

Αποσυνδεδεμένος tsagod

  • ***
  • 594
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Vape Laboratory - Mix Shots by Lamda
« Απάντηση #47 στις: Ιουλίου 07, 2017, 14:50 »
Εσείς με το latte, όσοι χρησιμοποιητε ατμοποιητες καλής γευστικης ανάλυσης (sic)  καταλαβαίνετε κρυφές νότες από καμένη ζαχαρη, μπαχαρικα, καραμέλα και μήλο;;;;

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Απ: The Vape Laboratory - Mix Shots by Lamda
« Απάντηση #48 στις: Ιουλίου 07, 2017, 14:59 »
@tsagod στον Χάσαρ καταλαβαίνω μήλο (θα προτιμούσα να μην το καταλαβαίνω γιατί δεν είμαι και τόσο φαν) και δεν είμαι σίγουρος για την καμμένη ζάχαρη. τα υπόλοιπα όχι (όχι ακόμα τουλάχιστον)

Αποσυνδεδεμένος npaolo

  • **
  • 235
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Vape Laboratory - Mix Shots by Lamda
« Απάντηση #49 στις: Ιουλίου 07, 2017, 15:31 »
Δοκίμασα το latte μετά από τρεις μέρες ωρίμανση , η πρώτη δοκιμή έγινε στον απολλων  , πλούσια γεύση από καφέ και κάτι άλλο   αδιευκρίνηστο που όμως δένει ωραία την γεύση .Αντίθετα στο φαινόμενο η γεύση ήταν αρκετά υποτονική  

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: The Vape Laboratory - Mix Shots by Lamda
« Απάντηση #50 στις: Ιουλίου 07, 2017, 16:44 »
Εσείς με το latte, όσοι χρησιμοποιητε ατμοποιητες καλής γευστικης ανάλυσης (sic)  καταλαβαίνετε κρυφές νότες από καμένη ζαχαρη, μπαχαρικα, καραμέλα και μήλο;;;;

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Ακόμα δεν το δοκιμασα, αύριο είναι η μέρα τους, αλλά το μήλο το καταλαβαίνεις και στο άρωμα από το μπουκάλι. Ολοκάθαρα.

 Από κινητό.


Απ: The Vape Laboratory - Mix Shots by Lamda
« Απάντηση #51 στις: Ιουλίου 07, 2017, 16:59 »
@cruiser79 δεν έχουμε ΟΛΟΙ την ίδια μύτη. αν κρίνω από τον ουρανίσκο σου, η δικιά σου οσμίζεται ακόμα και κόκκο πιπέρι μέσα σε πισίνα!  ;D

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: The Vape Laboratory - Mix Shots by Lamda
« Απάντηση #52 στις: Ιουλίου 07, 2017, 21:57 »
Εσείς με το latte, όσοι χρησιμοποιητε ατμοποιητες καλής γευστικης ανάλυσης (sic)  καταλαβαίνετε κρυφές νότες από καμένη ζαχαρη, μπαχαρικα, καραμέλα και μήλο;;;;

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Το ατμιζω οπως και σχεδον ολα τα υγρα στον papillion. Κυριως το μηλο και τα μπαχαρια πιανω.

Αποσυνδεδεμένος Giorgos F

  • ****
  • 1224
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Vape Laboratory - Mix Shots by Lamda
« Απάντηση #53 στις: Ιουλίου 08, 2017, 09:52 »
Ποιητή μου είσαι ο μόνος με Papillion εδώ μέσα μου φαίνεται, αλλά σε παρακολουθώ καιρό, οπότε πρέπει να είναι θησαυρός αυτός ο ντρίπερ...

Απ: The Vape Laboratory - Mix Shots by Lamda
« Απάντηση #54 στις: Ιουλίου 08, 2017, 10:28 »
Tρίτη μέρα ωρίμανσης του latte και σε σχέση με τη δεύτερη βλέπω ήδη διαφορά. Πιο στρογγυλεμένο και πλέον παίρνω στον Χάσαρ και κάτι από μπαχάρι μαζί με τον καφέ και το μήλο- πιθανότατα κανέλα και πιπέρι, δεν είμαι σίγουρος.
Θυμίζει το υγράκι λίγο... ναργιλέ και δε με χαλάει καθόλου!

Δεν είναι απλό υγρό πάντως. Το κατατάσσω στα γκουρμεδιάρικα

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: The Vape Laboratory - Mix Shots by Lamda
« Απάντηση #55 στις: Ιουλίου 08, 2017, 11:24 »
Ποιητή μου είσαι ο μόνος με Papillion εδώ μέσα μου φαίνεται, αλλά σε παρακολουθώ καιρό, οπότε πρέπει να είναι θησαυρός αυτός ο ντρίπερ...
Υπάρχουν και άλλοι με papillon, δυστυχώς όμως βγήκε σε λίγα κομμάτια και έτσι δεν υπάρχουν πολλές αναφορές σε αυτόν.
Τον θεωρώ ότι καλύτερο έχω πιάσει στα χέρια μου σε θέμα γεύσης γι αυτό και φαγώθηκα να ψάχνω μέχρι που βρήκα να αγοράσω και δεύτερο :)

Αποσυνδεδεμένος valerou

  • **
  • 341
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Vape Laboratory - Mix Shots by Lamda
« Απάντηση #56 στις: Ιουλίου 08, 2017, 15:01 »
 Cruiserrrrr!!! σήμερα είναι η μεγάλη μερα, είμαι ένα κλικ μακριά απο την αγορά, περιμένω το review σου ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος mimis

  • ****
  • 1315
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω τις δίχρονες γαλέρες
    • Webcam - Κέρκυρα
Απ: The Vape Laboratory - Mix Shots by Lamda
« Απάντηση #57 στις: Ιουλίου 08, 2017, 15:19 »
Εγω πάντως θα τα αφήσω ενα μήνα για να τα ατμίσω. Δοκιμή μικρούλα στις 15 μέρες.

Αποσυνδεδεμένος aragiannis

  • ***
  • 863
  • Φύλο: Άντρας
  • Satan sum et nihil humanum a me alienum puto
Απ: The Vape Laboratory - Mix Shots by Lamda
« Απάντηση #58 στις: Ιουλίου 08, 2017, 19:57 »
Doggy 2K16
30 awg, 6 σπείρες, 1,36Ω, 11W
Cloudone
27 awg, 6 σπείρες, 1,09Ω, 13W
Hussar
28 awg, 6 σπείρες, 1,28Ω, 11,5W
Phenomenon Lite
30 awg, 6 σπείρες, 1,41Ω, 10,5W

Πανδαισία το Fidel σε όλους, αλλά για τα δικά μου γούστα, καλύτερα αποδίδεται στον phenomenon



Αποσυνδεδεμένος tzabalala

  • *
  • 18
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Vape Laboratory - Mix Shots by Lamda
« Απάντηση #59 στις: Ιουλίου 09, 2017, 00:48 »
Δύο παρατηρήσεις. Πρώτον, τα καπνικά είναι ωραία, αλλά προσωπικά δεν τα αντέχω για πολύ, με μπουχτίζουν. Ειδικά από Λ, yoda και gaucho τα θεωρώ κορυφαία καπνικά, όμως, όπως είπα, οι καπνικές γεύσεις για μένα δεν είναι για πολύ. Προσωπικά είμαι του φρούτου περισσότερο και γι' αυτό θα ήθελα να δω ένα shake and vape της Λ με κάτι φρουτένιο. Αν με παίρνει να κάνω και μια σύσταση, μου αρέσει που η After-8 έχει βγάλει κάποιες από τις γεύσεις της σε αρώματα. Δεν ξέρω αν θα βγουν και άλλα mix shots αργότερα αναλόγως του πώς θα κινηθούν αυτά, αλλά θα ήθελα μεγαλύτερη ποικιλία για εκείνους που δεν είναι φανατικοί των καπνικών ή των γαλακτερών.

[φυσικά, αυτό δεν σημαίνει πως δεν θα δοκιμάσω. διάολε, Λ είναι, σκάρτο πράγμα δεν έχει βγάλει, άρα κι αυτά κάτι θα λένε]

Δεύτερον, δεν έχω βγάλει συμπέρασμα από όσα έχετε πει εδώ για το χρόνο ωρίμασης, εκτός αν κάτι δεν έχω δει. Εγώ γενικά τα δικά μου υγρά τα αφήνω 10-15 μέρες, εκτός αν η ετικέτα λέει διαφορετικά. Εδώ τι ισχύει;

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9186 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42599 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 370 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34656 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557305 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181802 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 145 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8869 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 538564 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60560 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238925 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 1683 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12