vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Μ' αυτές τις τιμές στα υγρά ξεκινάω το τσιγάρο!

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Μ' αυτές τις τιμές στα υγρά ξεκινάω το τσιγάρο!
« Απάντηση #150 στις: Ιουλίου 07, 2017, 09:44 »
Οι δοκιμές με διαφορετικές περιεκτικότητες νικοτίνης δεν είναι σε καμία περίπτωση εγγενές πρόβλημα του DIY μιας και οι περισσότεροι έχουν λίγο-πολύ κατασταλάξει στο 3, 6, 9, οτιδήποτε, και συνεπώς η νικοτίνη δεν θεωρείται μεταβλητή αλλά σταθερή τιμή. Και πάντως όταν δοκιμάζεις μια συνταγή με μικρο-παραλλαγές δεν είναι δυνατόν η μία απ’ αυτές να είναι εξαιρετική και οι άλλες για νεροχύτη! Είναι φυσικά δικαίωμα σου να κάνεις τις δοκιμές σου όπως σου αρέσει αλλά πάντως η πρακτική που περιγράφεις δεν νομίζω ότι περιγράφει την εμπειρία των περισσότερων... :)


Αποσυνδεδεμένος 30SmokingYears

  • *****
  • 1731
  • Φύλο: Άντρας
  • Everything you can imagine is real (Pablo Picasso)
Απ: Μ' αυτές τις τιμές στα υγρά ξεκινάω το τσιγάρο!
« Απάντηση #151 στις: Ιουλίου 07, 2017, 09:48 »
@GRat

Τα υγρά των πειραμάτων σου, να μην τα πετάς. Κάποιοι άνθρωποι σε ανάγκη μπορεί να τα χρειάζονται, ακόμη και να τους αρέσουν.

Μπορείς να τα διαθέτεις από την ενότητα "Χαρίζονται", και έτσι η φιλανθρωπία να σου γλυκαίνει την χασούρα. Θα κοιμάσαι και καλύτερα.

Αποσυνδεδεμένος GRat

  • ****
  • 1444
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μ' αυτές τις τιμές στα υγρά ξεκινάω το τσιγάρο!
« Απάντηση #152 στις: Ιουλίου 07, 2017, 10:03 »
Εγώ κάνω 3mg η κοπέλα μου 6mg οπότε η μεθοδολογία παραμένει γιατί έχει αποτελέσματα που μας αρέσουν.
Το μεγαλύτερο θέμα με τα υγρά είναι οτι τα συνηθίζεις και rip taste.. Οπότε χρειάζεται ποικιλία και νέες δημιουργίες αρκετά συχνα.

Τα υγρά που δεν μας έκαναν τα έδινα σε γνωστούς, μέχρι που αρχίσανε να  με πρίζουν κυριολεκτικά και για άλλα υγρά.

Μου έχουν ζητήσει 12mg κάνα δύο φορές ήδη, και άλλος μου την είπε ότι δεν του δίνω και τα κρατάω για πάρτη μου("τα με την τούμπανη νικοτίνη").

Αποσυνδεδεμένος microchip

  • ****
  • 1436
  • Φύλο: Άντρας
  • 11/01/2013 18:30
Απ: Μ' αυτές τις τιμές στα υγρά ξεκινάω το τσιγάρο!
« Απάντηση #153 στις: Ιουλίου 08, 2017, 17:43 »
Έχουμε ξεφύγει όμως από το θέμα μας.
Το θέμα μας είναι ότι, όταν αυξάνει η τιμή των υγρών, αυξάνει και η τιμή των τσιγάρων, με αποτέλεσμα κάποιοι να μένουν εγκλωβισμένοι στο άτμισμα.
Μπορεί κάποιος να προτείνει κάποια οικονομική λύση, για να μπορέσουν να γυρίσουν οι εγκλωβισμένοι;

Αποσυνδεδεμένος spectrum

  • *****
  • 2577
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευχαριστώ την Παναγία και τα παιδιά μου
    • Iδεογράφος
Απ: Μ' αυτές τις τιμές στα υγρά ξεκινάω το τσιγάρο!
« Απάντηση #154 στις: Ιουλίου 08, 2017, 22:17 »

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Μ' αυτές τις τιμές στα υγρά ξεκινάω το τσιγάρο!
« Απάντηση #155 στις: Ιουλίου 08, 2017, 23:21 »
...
όταν κάπνιζα, έκανα 2 καπνούς τη βδομάδα δηλαδή 10€
Για κάποιον που ατμίζει με μη επισκευάσιμο ατμοποιητή και 20 ml τη βδομάδα, του βγαίνει μία η άλλη!

Εγώ έπαιρνα:
το Humo tipo 50ml 12€
και τώρα το ίδιο υγρό σε 10ml κάνει 5,5€
έπαιρνα και ένα μπισκότο λεμόνι 10ml 10€
Τώρα βρίσκω μόνο το Dinner lady που κάνει 21€
Τέλος, έπαιρνα και το Supreme eliquid france 20ml 7€
Τωρα τα 10ml 6€
Έχεις συνειδητοποιήσει για πόση αύξηση μιλάμε;
Τι θα πεις στη θεια μου; (τυχαίο, δεν έχω θεία ατμιστρια)
Κάνε DIY-Boosters-αρώματα-στήσε ατμοποιητή-ρίξε νικοτίνη-ανέβασε Watt;

Οταν κάπνιζες, είχες ψαχτείς και κατέληξες σε DIY τσιγάρα. Οχι εσύ μόνο, αλλά πολλοί καπνιστές τα τελευταία χρόνια.
Να μη μιλήσω για κάποιους που το έχουν πάει παραπέρα με λαθραίο καπνό από το δρόμο ή από καπνοπαραγωγούς.
Δεν είναι συγκρίσιμο μέγεθος ο DIY καπνιστής, με τον ατμιστή του εργοστασιακού ατμοποιητή και των έτοιμων υγρών.
Το ποστ το παραθέτω μιλώντας γενικά, όχι ως απάντηση στον συνατμιστή.
Με δεδομένο ΠΑΝΤΑ ότι οι νέοι φόροι στα υγρά είναι αυτονόητα παράλογοι, πώς μπορούμε να προσαρμοστούμε στη νέα πραγματικότητα;
Είναι απλό. Αν κάτι μας φαίνεται ακριβό, ξεβολευόμαστε και ψάχνουμε τρόπους να το κάνουμε πιο φτηνό.
Οπως κάνουμε και σε άλλες πτυχές της καθημερινότητάς μας.
πχ μειώνουμε το delivery και μαγειρεύουμε πιο συχνά.
Ψωνίζουμε από μεγάλα σούπερ μάρκετ κι όχι από μίνι μάρκετ
Ψάχνουμε την καλύτερη τιμή μέσω ιντερνέτ ή στα μαγαζιά.
Αντικαθιστούμε επώνυμα προιόντα με ποιοτικά private label.
Οχι, τη θεία ή τον αδιάφορο νέο άνθρωπο που γκρινιάζουν για το κόστος της ναυτιλοκεφαλής και του έτοιμου υγρού, χωρίς να κάνουν τίποτα, δεν θα τους συμπονέσω. Να ψαχτούν και να μάθουν, όπως μάθαμε κι εμείς ψάχνοντας. Ενας απλός επισκευάσιμος και ένα booster θα κάνουν αμέσως τη διαφορά. Και μετά να ξεκουνηθούν να μάθουν κάτι καινούριο. Να στρίβουν αντίσταση, να ανακατεύουν υγρά. Η μέση θεία φτιάχνει περίτεχνα φαγητά, άρα μπορεί έστω ένα υγρό να ανακατέψει. Οσο για τους γκατζετάκηδες νέους, τους έχω με το παραπάνω ικανούς να στρίψουν μια αντίσταση.
Χτες έκλεισα 6 χρόνια ατμίσματος. Εχω ακούσει σ΄αυτά τα χρόνια τόσες δικαιολογίες σχετικά με το γιατί κάποιος επιστρέφει στο κάπνισμα ή δεν αρχίζει καν το άτμισμα, που πια, μόνο να υπομειδιάσω μπορώ κάθε φορά που ακούω άλλη μια. Κάποιοι απλά δεν θέλουν να το κόψουν.

Απ: Μ' αυτές τις τιμές στα υγρά ξεκινάω το τσιγάρο!
« Απάντηση #156 στις: Ιουλίου 09, 2017, 03:07 »
Το στήσιμο ατμοποιητών απευθύνεται σε άτομα ψαγμένα στο χώρο και όχι σε όλους. Αν είναι σε κάποιον που πάει να κόψει το τσιγάρο να του πείς για επισκευάσιμους και μπουστεράκια και calculator και ωρίμανση 20 μέρες και να βάλεις σωστή ποσότητα βαμβακιού να μη φας καμμένο, σιγά μην κάτσει να ασχοληθεί. Που ζείτε, στον Άρη; Μην δικαιολογούμε τα αδικαιολόγητα, το η.τ ακρίβηνε πολύ και έγινε και πιο πολύπλοκο με τα μπουστεράκια. Ναι, κάποιος που το χει βάλει σκοπό να κόψει το κάπνισμα ίσως να κάτσει να διαβάσει περισσότερα πράγματα, αλλά σίγουρα όχι η θεία, ούτε ο ταξιτζής, ούτε χίλιοι δυο άλλοι. Όχι γιατί δεν θα θέλουν, αλλά γιατί είναι πο-λύ-πλο-κο. Και μη μου φέρετε παραδέιγματα κάποιων που το έκαναν γιατί αυτοί είναι ένας στους είκοσι. Ίσως κάποιοι να πουν ότι άντε θα πληρώσω όσο πλήρωνα και στο τσιγάρο. Αλλά δεν βολεύει να πηγαίνεις κάθε μέρα στο μαγαζί όπως πήγαινες στο περίπτερο γιατί μπορεί να μην είναι πάντα κοντά και αν τα πάρεις πολλά μαζί εκεί σου φαίνεται κάπως. Άντε μετά να πειστούν κάποιοι να αρχίσουν η.τ. Η αγανάκτηση είναι δικαιολογημένη. Γιατί άν θες να σου βγεί φτηνό έχει μεγάλο learning curve που λένε και οι ξένοι. Δεν είναι για όλους.

Αποσυνδεδεμένος bluegeorge

  • **
  • 214
  • Φύλο: Άντρας
  • There is no substitute for experience
Απ: Μ' αυτές τις τιμές στα υγρά ξεκινάω το τσιγάρο!
« Απάντηση #157 στις: Ιουλίου 09, 2017, 07:50 »
Το στήσιμο ατμοποιητών απευθύνεται σε άτομα ψαγμένα στο χώρο και όχι σε όλους.
Ας πούμε λοιπόν ότι μιλάμε για τη μέση "θεία" και αποκλείονται οι επισκευάσιμοι. Ενημερωτικά η μέση θεία κάνει το πολύ 4 ml τη μέρα γιατί παίζει με τσιγαρίσιοιυς εργαστασιακούς ατμοποιητές. Με αλλαγή κεφαλής στη βδομάδα της κοστίζουν 12 ευρώ το μήνα, θα βάλω βαριά βαριά 15.
Το στήσιμο ατμοποιητών απευθύνεται σε άτομα ψαγμένα στο χώρο και όχι σε όλους. Αν είναι σε κάποιον που πάει να κόψει το τσιγάρο να του πείς για επισκευάσιμους και μπουστεράκια και calculator και ωρίμανση 20 μέρες και να βάλεις σωστή ποσότητα βαμβακιού να μη φας καμμένο, σιγά μην κάτσει να ασχοληθεί. Που ζείτε, στον Άρη;

Αυτά που αναφέρεις είναι για ΜΑΓΕΙΡΕΜΑ DIY υγρών με αρώματα, βάσεις και απαίτηση ωρίμανσης. Με shake n vape δεν υπάρχει πολυπλοκότητα και calculators. Υπάρχει ρίχνω booster σε ακέραιες ή μισές μονάδες (0,5 ή 1 ή 1,5 booster κ.ο.κ.), ρίχνω στο περίπου pg, ρίχνω στο περίπου vg μέχρι το ταμπελάκι, φραπεδιάζω 1 λεπτό και γεμίζω ατμοποιητή. Το να κάνω στριφτό τσιγάρο έχει μεγαλύτερη πολυπλοκότητα. Κόστος 14 ευρώ το 30μελο -> 56 ευρώ το μήνα για 4 ml τη μέρα, 28 ευρώ το μήνα για 2 ml τη μέρα. Βάλε και αντιστάσεις και φτάσαμε στα 70 ευρώ το μήνα. Αυτά είναι για τη μέση "θεία" που όχι φίλε, η μέση "θεία" δεν κάνει στριφτό αλλά 1 πακέτο τη μέρα -> 120 ευρώ το μήνα. Και να ξεκαθαρίσω ότι δεν κουβεντιάζω καθόλου για μέσες "θείες" που ψωνίζουν παράνομο καπνό/τσιγάρα έτσι; Αλλιώς πρέπει να μιλήσουμε και για παράνομα υγρά για να υπάρχει σύγκριση, έτσι;
Γιατί άν θες να σου βγεί φτηνό έχει μεγάλο learning curve που λένε και οι ξένοι. Δεν είναι για όλους.
Ενώ προ TPD, όταν η μέση θεία μπήκε στο κατάστημα για να πάρει το πρώτο της Η.Τ. και της είπαν για μπαταρία, φόρτιση, λαμπάκια που αναβοσβήνουν, ατμοποιητές που έχουν κάτι πράγματα μέσα που λέγονται αντιστάσεις και θέλουν προετοιμασία πριν την πρώτη χρήση και γεμίσματα και αλλαγές αντιστάσεων, τότε δεν είχε learning curve, ήταν ίδιο με το κάπνισμα, τώρα απέκτησε learning curve το Η.Τ που οι τιμές ανέβηκαν... Και τότε δεν άλλαζε αντιστάσεις, τώρα απέκτησε την κακή αυτή συνήθεια. Και τότε δεν έδινε στην ξεφτίλα 3 ευρώ το δεκάμελο -> 45 ευρώ το μήνα για υγρά, τα έπαιρνε τζάμπα έτσι;
...Αν είναι σε κάποιον που πάει να κόψει το τσιγάρο ...
Εδώ είμαστε. Γιατί θέλει να κόψει κάποιος το τσιγάρο; Η μόνη παράμετρος που μπαίνει είναι το κόστος; Κάθε φορά που ο Έλληνας με το ποτηράκι στο χέρι εύχεται "στην υγειά μας", κάθε φορά που λέει "Φίλε, υγεία πάνω απ' όλα", στην πραγματικότητα είναι ένας υποκριτής. Η όποια μείωση του κόστους (και υπάρχει μείωση του κόστους για τη μέση "θεία", να είσαι σίγουρος) είναι απλώς μια ευχάριστη παρενέργεια της στροφής στο Η.Τ. Η παράμετρος κόστος δεν θα επρεπε να είναι καν στην εξίσωση. Δέχομαι ότι στην Ελλάδα της κρίσης βαραίνει πολύ το κόστος οποιουδήποτε πράγματος και αναγκαστικά μπαίνει στην εξίσωση. Αυτό που συστηματικά δεν μπαίνει είναι το κόστος του τσιγάρου που καπνιστής θα βρει μπροστά του, βραχυπρόθεσμα, μεσοπρόθεσμα ή μακροπρόθεσμα και αφορά ιατρικά έξοδα. Αυτά ο Έλληνας ξεχνάει να τα βάλει στην εξίσωση. Ίσως υπερβαίνουν την αντιληπτική του ικανότητα, όπως υπερέβαινε την αντιληπτική του ικανότητα το ότι όταν στις δεκαετίες του 60 και 70 δεν κόλλαγε ένσημα, θα ερχόταν τώρα να πάρει συντάξεις πείνας.
Όλα τα παραπάνω όμως είναι απλά πρωϊνές φλυαρίες. Η ουσία είναι αυτή:

Κάποιοι απλά δεν θέλουν να το κόψουν.

Αποσυνδεδεμένος Zelatini

  • **
  • 233
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Όλα είναι δρόμος...
Απ: Μ' αυτές τις τιμές στα υγρά ξεκινάω το τσιγάρο!
« Απάντηση #158 στις: Ιουλίου 09, 2017, 09:46 »
Με έναυσμα την σαφή και δεμένη τοποθέτηση του μπλε Γιώργου(χιχι) να προσθέσω  παρέμβαση την οποία δεν είμαι η πρώτη που κάνω και που ίσως βολέψει κάποιους.

Παίρνοντας με 6 ευρώ ένα αρωμα στο οποίο συμπλήρωνες 20 μλ βάσης της αρεσκείας σου για να πάρεις χωρίς κόπο 30 μλ ατμιστικού υγρού εγώ το αραίωσα ας πούμε κι άλλο βάζοντας τουλάχιστον άλλα 15 μλ βάσης και το άρωμα μπορω να πω έγινε ίσως και καλύτερο.

Το συγκεκριμένο μου άρεσε αρκετά απο το μαγαζι που το δοκιμασα ακομα αλλα ηταν αρκετα εντονο. Μαλιστα ειχα αμεσως παραπονακια απο τους συγκατοικους μου... ( γιατι δεν πηρες εκεινο το ωραιο με τους ξηρους καρπους αντι γιαυτη  τη... βλακεια;; :confused1:
Αφου εκανα την αραιωση ολοι ικανοποιημενοι..τσεπη,κοινωνικος περιγυρος,ατομικη γευση, αυτοεκτίμηση ::)

Αποσυνδεδεμένος savo

  • *****
  • 1548
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μ' αυτές τις τιμές στα υγρά ξεκινάω το τσιγάρο!
« Απάντηση #159 στις: Ιουλίου 09, 2017, 11:42 »
Ας τοποθετηθώ κ εγώ όντας 1,5 χρόνο ο βασιλιάς των έτοιμων υγρών σε επισκευάσιμους όμως. 
Αυτή η ευκολία μερικών να τσουβαλιάζουν τους πάντες και τα πάντα και να μιλάνε εκ μέρους όλων των "εμπειρων" ατμιστων με σχετική άνεση του τύπου,  έλα μωρέ λίγα μαθηματικά απο κει, λίγο χημεία από την αλλή, λίγο διάβασμα, λίγο προσοχή εκεί , με ξεπερνάει.
Καταρχάς να μας ξεκαθαρίσουν οι DIY ότι ΔΕΝ ΠΕΤΑΝΕ ΣΤΑΓΟΝΑ ΕΤΣΙ ;; Γιατί αν δεν αρέσει το αποτέλεσμα η δεν μας εκατσε το υγρό καταλαβαίνουμε πολύ εύκολα ότι αλλάζει το παραμύθι με τις πράξεις και τους υπολογισμούς που διαβαζω στο νήμα τούτο.

Να ξεκαθαρισώ από την μεριά μου ότι , ΟΧΙ ΔΕΝ ξεκινάμε με αυτές τις τιμές (ακόμα τουλάχιστον) το τσιγάρο. Αυτό είναι άλοθι να χαλιναγωγήσουμε την αδυναμιά μας να επιβληθούμε στο μαυλό  έναντι του καρκινοσωλήνα. Ακόμα και πολύ ακριβότερα να βγαινει η φάση με τον ατμό, ευτυχώς η δυστυχώς για μένα δεν μπαίνουν στο ίδιο ζύγι σε καμιά περίπτωση και σε καμιά σύγκριση.

Ας πάρουμε ένα παράδειγμα όμως για να δούμε που είμαστε.  Πιστεύω ότι το μεγαλύτερο πρόβλημα με το οικονομικό κομάτι αφου εξαιρούμε την υγειά, είναι η ομάδα καπνιστών που δεν  κάπνιζε πολύ, ένα πακέτο την μέρα πχ, που δεν είνα πολύ σε σχέση με τα δύο και τρια ή ένας καπνός την μέρα που έχω ακούσει.  ΟΙ δεύτεροι σαφέτατα θα βγουν κερδισμένοι στο οικονομικό μιας και θα παίζουν σίγουρα με κατωτατο όριο νικοτίνης τα 6 mg και βαριά 8 ml/ day  και ας ατμίζουν καιρό.
Η πρώτη όμαδα που ανήκω κ εγώ, χωρίζεται σε 2 υπο ομάδες, τους εργοστασιακούς και τους επισκευάσιμους. 
Eγω ας πούμε στο επισκευάσιμο κομμάτι τώρα που το κόστοςγαι υλικά  μετά από καιρό στο diy αφου δεν πετάω εκατοστό σύρματος η βαμβακιού είναι αμελητέο για να το συνυπολογίσω, ας μιλήσουμε για το υγρό που είναι και ο πρωταγωνιστής.
Πάλι 2 κατηγορίες.  Επισκευάσιμους με ακριβό έτοιμο υγρό 7,50 ευρώ 10 ml, και εργοστασιακούς με φθηνό σχετικά υγρό που υπάρχουν θαρώ αρκετά ας πούμε 5,50 ευρώ. 
Λοιπόν έχουμε κ λέμε τότες. 1 πακέτο και κάτι την ημέρα που δεν ξέρω πόσο έχει φτάσει για να είμαι ειλικρινής , θαρώ πάνω από 4 ευρώ, λέμε ότι θέλει περίπου 5 ευρώ την μέρα.
Εγώ ΑΝ καταφέρω να κάνω από τo υγρό μου 5 ml που το καταφέρνω, μου βγαίνει μαζί με το βαμβάκι και το σύρμα περί τα 3,80 ευρώ την μέρα και 4 ευρώ στους εργοστασιακους μαζί με την αντιστάση.
Άρα που κρύβεται το μυστικό οέο;;  ΚΑΤΑΝΑΛΩΣΗ.  Ακόμα όμως και πιο ακριβά να βγαίνει ξανα είπα ότι δεν μπαίνει στην εξίσωση με την υγειά.
Και φυσικά δεν θα άνοιγε αυτό το νήμα κάποιος που κάνει cloud chasing με σύρματα καδένες Μπο και υγρά Five pawns έτσι ;

Σεντόνι ο Σάββας μετά απο καιρό και εύκολα μπορεί να χαθεί το νόημα των γραπτών μου.
Οπότε ΟΧΙ ΔΕΝ ΞΕΚΙΝΑΜΕ ΤΟ ΤΙΣΓΑΡΟ ΓΙΑ ΚΑΝΝΕΝΑΝ ΛΟΓΟ ΚΑΙ ΑΙΤΙΑ. 
Ο αγώνας παίζεται σε άλλο γήπεδο τώρα και σε άλλο σημείο του εγκεφάλου αγαπητοί συνφορουμιτες μου. Καταφέραμε τα δύσκολα και  κολάμε στα  εύκολα. Ρε savo καποτε ήσουν ο μέγας ντουμανιαρής με τα 120 βατ και τώρα κυκλοφορείς με KF5 ;;
Έκοψα το κάπνσιμα και δεν μπορώ να ρίξω την καταναλωση με περισσότερη νικοτίνη ; Ε τότε έχει κ άλλα νήματα για να γκρινιάξουμε.

Την καλημέρα μου στο μεγαλύτερο φόρα του διαστημάτος. Keep Vaping

Αποσυνδεδεμένος phil_marlowe21

  • **
  • 100
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μ' αυτές τις τιμές στα υγρά ξεκινάω το τσιγάρο!
« Απάντηση #160 στις: Ιουλίου 09, 2017, 14:22 »
[justify]Εγώ, επειδή δεν μου περισσεύουν τα 10€ κάθε 5 μέρες για υγρά, εφαρμόζω το εξής απλό: Ατμίζω συνήθως 6άρα νικοτίνη και καμιά φορά 3άρα. Παίρνω 10 ml πχ. από tribeca 12 mg/ml και το ρίχνω σε άδειο μπουκάλι, προσθέτω και άλλα 10 ml μηδενική βάση, την κάνω 6άρα και έχω με τα ίδια σχεδόν χρήματα διπλάσια ποσότητα για άτμισμα. [/justify]

Αποσυνδεδεμένος serpe7

  • **
  • 412
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μ' αυτές τις τιμές στα υγρά ξεκινάω το τσιγάρο!
« Απάντηση #161 στις: Ιουλίου 09, 2017, 14:32 »
Αρκεί να σε ικανοποιεί και η γεύση του υγρού όπως γίνεται μετά την αραίωση.

Αποσυνδεδεμένος savo

  • *****
  • 1548
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μ' αυτές τις τιμές στα υγρά ξεκινάω το τσιγάρο!
« Απάντηση #162 στις: Ιουλίου 09, 2017, 14:32 »
Πρώτα βρίσκουμε τρόπο να ικανοποιήσουμε το λαιμουδάκι μας, και μετά το στόμα. Δεν πα να ατμίζεις 200 ml την μέρα κούτρα δεν λέει τίποτα. 

Από την πρώτη μέρα πορεύομαι με λόγια και με φράσεις του Φαρσαλινού.   Για όλα υπάρχει τρόπος. Σ άλλους πιο εύκολα σε άλλους πιο δύσκολα. 

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μ' αυτές τις τιμές στα υγρά ξεκινάω το τσιγάρο!
« Απάντηση #163 στις: Ιουλίου 09, 2017, 14:37 »
βρε παιδια? αυτη η "μεση θεια", ειναι η θεια του Λιονελ?  ή αυτη που μπηκε στην κλιμακτηριο?
:confused1:
:tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος Π. Γιούρσης

  • **
  • 492
  • Φύλο: Άντρας
  • Το μή χείρον εστί βέλτιστον
Απ: Μ' αυτές τις τιμές στα υγρά ξεκινάω το τσιγάρο!
« Απάντηση #164 στις: Ιουλίου 09, 2017, 16:00 »
Με δεδομένο ΠΑΝΤΑ ότι οι νέοι φόροι στα υγρά είναι αυτονόητα παράλογοι, πώς μπορούμε να προσαρμοστούμε στη νέα πραγματικότητα;
Είναι απλό. Αν κάτι μας φαίνεται ακριβό, ξεβολευόμαστε και ψάχνουμε τρόπους να το κάνουμε πιο φτηνό.
Οπως κάνουμε και σε άλλες πτυχές της καθημερινότητάς μας.
πχ μειώνουμε το delivery και μαγειρεύουμε πιο συχνά.
Ψωνίζουμε από μεγάλα σούπερ μάρκετ κι όχι από μίνι μάρκετ
Ψάχνουμε την καλύτερη τιμή μέσω ιντερνέτ ή στα μαγαζιά.
Αντικαθιστούμε επώνυμα προιόντα με ποιοτικά private label.
... Να ψαχτούν και να μάθουν, όπως μάθαμε κι εμείς ψάχνοντας...
..... Και μετά να ξεκουνηθούν να μάθουν κάτι καινούριο. Να στρίβουν αντίσταση, να ανακατεύουν υγρά....
Χτες έκλεισα 6 χρόνια ατμίσματος. Εχω ακούσει σ΄αυτά τα χρόνια τόσες δικαιολογίες σχετικά με το γιατί κάποιος επιστρέφει στο κάπνισμα ή δεν αρχίζει καν το άτμισμα, που πια, μόνο να υπομειδιάσω μπορώ κάθε φορά που ακούω άλλη μια. Κάποιοι απλά δεν θέλουν να το κόψουν.

--------------------------------------------------------------------------------------------
Με ανάμεικτα συναισθήματα  διαπιστώνω για πολλοστή φορά ότι χρειάζεται ένα " θηλυκό " μυαλό και τρόπος σκέψης  για να κατανοήσουμε τα αυτονόητα.
Θέλεις να απαλλαγής από το τσιγάρο, εύκολα και οικονομικά, μέσω του ατμίσματος ?? Ψαχνεσαι και μαθαίνεις.!!
Δεν θέλεις να κουραστείς και θέλεις μασημένη τροφή ?? Διαβάζεις το φόρουμ ή ρωτάς εμπειρότερους από σένα
που έχουν βρεί την άκρη.
Αλλά άν δεν ΘΕΛΕΙΣ ??


διόρθωση παράθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 09, 2017, 16:13 από spectrum »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180541 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:33
από funes
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 16 8304 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 26, 2024, 17:10
από Sergios
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33943 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536106 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59762 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237370 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 577 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15537 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136111 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085285 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35389 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10221 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12