vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

526 επισκέπτες, 7 χρήστες
dkostas, bloodlessz, anetost, camber, Tazz, manoslykos, Jorge

Twitter

Μ' αυτές τις τιμές στα υγρά ξεκινάω το τσιγάρο!

Αποσυνδεδεμένος lagoudakis

  • *****
  • 2374
  • Φύλο: Άντρας
  • ρουφαμε και τα λεμε...Γιαννης ο κλαρινογαμπρος
Απ: Μ' αυτές τις τιμές στα υγρά ξεκινάω το τσιγάρο!
« Απάντηση #90 στις: Απριλίου 25, 2017, 12:35 »
και σιγα σιγα θα υπαρξει μια στροφη προς τους τσιγαρισιους ατμ με λιγα watt,οπως ηταν τα πραγματα πριν 3 χρονια

Αποσυνδεδεμένος vagskarm

  • ****
  • 1468
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μ' αυτές τις τιμές στα υγρά ξεκινάω το τσιγάρο!
« Απάντηση #91 στις: Απριλίου 25, 2017, 12:49 »
εχεις δικιο φιλε μου σε λιγο οι τιμεσ θα ειναι εχισωμενες με το τσιγαρρο ακομα και το diy (Η λυση ειναι σταδιακα να κατεβεις σε 0 νικ. και να αγγοραζεις βασεισ μονο απο το φαρμακειο).

ε αυτό το κομμάτι του ποστ συμφωνώ 100%, μια και έπεσα ήδη εδώ και 10 μέρες σε μηδενική, και δεν νοιώθω έλλειψη πλέον (επιτέλους μετά από 6 μήνες στα 6mg και μετά 4 χρόνια στα 3mg, καιρός ήταν).

Αποσυνδεδεμένος Π. Γιούρσης

  • **
  • 492
  • Φύλο: Άντρας
  • Το μή χείρον εστί βέλτιστον
Απ: Μ' αυτές τις τιμές στα υγρά ξεκινάω το τσιγάρο!
« Απάντηση #92 στις: Απριλίου 25, 2017, 12:59 »
Φίλε μου παλιοσειρά, ακριβώς μία από τα ίδια όπως εσύ.
Αλλά βλέπω ότι η κατανάλωση υγρού με 0 ΝΙΚ σε σχέση με την 6 ΝΙΚ μου είναι διπλάσια +, με τις ίδιες ακριβώς συνθήκες ατμίσματος ? Εσύ τι παρατήρησες ?

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μ' αυτές τις τιμές στα υγρά ξεκινάω το τσιγάρο!
« Απάντηση #93 στις: Απριλίου 25, 2017, 13:32 »
Παιδια περασα απο ολα τα σταδια και ολους τους ατμοποιητες.
Με τους τσιγαρισιους ειχα μεγαλη καταναλωση σε ml και mg γιατι πολυ απλα δεν με γεμιζε.
Με τους πνευμονικους επεσα σε mg και η καταναλωση ειναι περιπου ιδια και λιγο χαμηλοτερη γιατι ξεπερασα το πιπιλα φαινομενο που ειχα με τους τσιγαρισιους.
Και μην ξεχνατε οτι απο χρηστη σε  χρηστη αλλαζουν τα γουστα και οι απολαυσεις.
Γενικα μετα απο 8 χρονια αποκλειστικα στο ΗΤ δεν μου περναει απο το μυαλο ουτε να ακουμπησω το ΚΤ  σε περιπτωση έλλειψης υγρων .
Προτιμω μηδενικη η παπαλα και το ΗΤ

Αποσυνδεδεμένος valsam

  • ***
  • 791
Απ: Μ' αυτές τις τιμές στα υγρά ξεκινάω το τσιγάρο!
« Απάντηση #94 στις: Απριλίου 25, 2017, 14:32 »
Εγω απ'την άλλη την ριχνω πολύ σταδιακα την νικοτινη γιατι αμα πεσω μοναδα δηλ. αν  πηγαινα από τα 4mg στα 3 θα ειχα τρελη αυξηση καταναλωσης  και από τα 5-6ml ημερισιως θα ανεβαινα σιγουρα 1 ml,ετσι ανα 2μηνο-3μηνο πεφτω 0,2mg και τωρα  βρίσκομαι στα 3,2mg(από 2-3 ml 24mg που ξεκινησα πριν 3 χρονια)!
Βρε τι σκατα πραμα είναι αυτή η εξαρτηση από την νικοτινη,χιλιοστα παιζουμε στην μειωση και  με πιανει στερητικο συνδρομο!

Αποσυνδεδεμένος nikosallos

  • *****
  • 1613
  • Φύλο: Άντρας
  • ..έχει ο θεός...
Απ: Μ' αυτές τις τιμές στα υγρά ξεκινάω το τσιγάρο!
« Απάντηση #95 στις: Απριλίου 25, 2017, 14:36 »
Χρήσιμα πάντως όλα όσα γράφετε για εμας που ακόμα παίζουμε 6 - 9 και καμιά φορά και λίγο παραπάνω ...

Αποσυνδεδεμένος vagskarm

  • ****
  • 1468
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μ' αυτές τις τιμές στα υγρά ξεκινάω το τσιγάρο!
« Απάντηση #96 στις: Απριλίου 25, 2017, 14:57 »
Φίλε μου παλιοσειρά, ακριβώς μία από τα ίδια όπως εσύ. Αλλά βλέπω ότι η κατανάλωση υγρού με 0 ΝΙΚ σε σχέση με την 6 ΝΙΚ μου είναι διπλάσια +, με τις ίδιες ακριβώς συνθήκες ατμίσματος ? Εσύ τι παρατήρησες ?

Αδερφέ, όταν με 80 ευρά κόστος έφτιαξα 4 λίτρα (καθαρά, γιατί είχε και περίσσευμα από το προγούμενο υγρό 800ml), λες να με πειράζει αν διπλασίασα (που δεν νομίζω) την κατανάλωση ? Και μάλιστα την στιγμή που η ημερήσια πρόσληψη νικοτίνης έπεσε στο μηδέν ? Αν και με τα 3mg που τα έφτιαχνα, άτμιζα 12-15ml οπότε να πάω στα 30ml αποκλείεται γιατί η ημέρα έχει μόνο 24 ώρες 8)

Αποσυνδεδεμένος e-spy

  • *****
  • 2471
  • Φύλο: Άντρας
  • Χιούμορ είναι η τέχνη να κρύβεις τις πληγές σου...
    • 99designs
Απ: Μ' αυτές τις τιμές στα υγρά ξεκινάω το τσιγάρο!
« Απάντηση #97 στις: Απριλίου 25, 2017, 14:57 »
Φίλε valsam,
αν νομίζεις πως η διαφορά ανάμεσα σε 3,2mg και 3,4mg είναι κάτι που το καταλαβαίνει όντως ο οργανισμός σου και δεν αυτοπαραμυθιάζεσαι μεγαλοπρεπώς, τότε εγώ, οι μισοί ατμιστές που ξέρω και σύσσωμη η επιστημονική κοινόπτητα, σηκώνουμε ψηλά τα χέρια...

Αποσυνδεδεμένος vagskarm

  • ****
  • 1468
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μ' αυτές τις τιμές στα υγρά ξεκινάω το τσιγάρο!
« Απάντηση #98 στις: Απριλίου 25, 2017, 15:01 »
φίλε valsam την πρώτη φορά που προσπάθησα να πέσω στην μηδενική (πριν 3,5 χρόνια), σημείωσε τα υγρά τότε τα έφτιαχνα 80pg/20vg, δεν άντεξα ούτε 3 τζούρες. Σήμερα, με αναλογία 50/50, ίσως και ο οργανισμός μου να ήταν πλέον έτοιμος για αυτό το βήμα, μου φάνηκε παιχνιδάκι. Το επόμενο υγρό (αν υπάρξει και δεν το έχω σταματήσει) θα είναι 70VG/30PG για πιο σιγουριά.

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μ' αυτές τις τιμές στα υγρά ξεκινάω το τσιγάρο!
« Απάντηση #99 στις: Απριλίου 25, 2017, 15:05 »
τα πρωτα χρονια μεχρι κ 36αρα... (αν εγραφαν πραγματικα νουμερα)
αργοτερα 20+....
μεχρι πριν λιγους μηνες 18αρα σταθερα, ωσπου απο λαθος, παραγγειλα 10αρα abuelos.... 
η επομενη παραγγελια ηταν 5αρα, λογω δυναμης στο χτυπημα....
εδω κ 3 μερες στο ΜΗΔΕΝ....(δοκιμαστικα) ;)

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μ' αυτές τις τιμές στα υγρά ξεκινάω το τσιγάρο!
« Απάντηση #100 στις: Απριλίου 25, 2017, 15:49 »
Γιατι βρε Μαρινακη να μην γραφαμε πραγματικα νουμερα?  :laugh1: :laugh1:
Ειχαμε κανεναν να φοβηθουμε τοτε ?
Μετρημενοι στα δαχτυλα ειμασταν και οι ατμοποιητες ηταν για τα μπαζα.
Εκτος απο τον πρωτο Α2 ολα τα αλλα τα καταλαβαινες με πολλα mg να κανουν κατι

Αποσυνδεδεμένος babis5570

  • *
  • 14
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μ' αυτές τις τιμές στα υγρά ξεκινάω το τσιγάρο!
« Απάντηση #101 στις: Απριλίου 25, 2017, 16:21 »
Ξεκινησα την προσπαθεια ατμισματος πριν ακομα ερθει το ΗΤ στην Ελλαδα , επαιρνα κατι τσιγαρα απο το ebay οταν αυτα επιτρεπονταν που μετα απο 10 τζουρες δεν εβγαζε τιποτα  :)) , μετα περασα στα janty απο Ολλανδια και επειτα αγορες απο εδω οταν ξεκινησε η αγορα ΗΤ . ΔΕΝ τα καταφερα ΠΟΤΕ να κοψω το καπνισμα παρα μονο μαξ μια βδομαδα καποια στιγμη , ξοδευοντας στην πορεια .... αμετρητα χρηματα σε επισκευασιμους , εργοστασιακους , υγρα κλπ κλπ . 
Τωρα πια κοντευω 2 μηνες χωρις ΚΤ και μαλιστα με αριστη ψυχολογια οτι ΠΟΤΕ ΠΙΑ ΚΤ.
Ξοδευω για υγρα , εκτος τυχον αγορας ατμοποιητων , περιπου 70 - 90 ευρω το μηνα και ας κανω και πολυ DIY υγρο . Για τσιγαρα ηθελα περιπου 150 ευρω. Δηλαδη αρκετα φτηνοτερα ουτως η αλλως και χωρις να <<προσεχω>> ιδιαιτερα στις αγορες (και δεν ειμαι κανενας φραγκατος).
Γιατι τα λεω ολα αυτα στο συγκεκριμενο τοπικ ? Γιατι απλουστατα και 150 ευρω να ηθελα για ΗΤ , παλι αυτο θα διαλεγα , ΓΙΑΤΙ ειναι για την υγεια μου και οχι για την τσεπη μου . Η δικαιολογια οτι , ειναι , η γινεται ,  η προκειται να γινει πιο ακριβο , ειναι η πιο η φτηνη δικαιολογια για καποιον να κανει αυτο που πραγματικα θελει η καρδουλα του . Να ξαναρχισει το ΚΤ. Στρουθοκαμηλισμος .

Αποσυνδεδεμένος Red Led

  • **
  • 135
  • Φύλο: Άντρας
  • To be a rock and not to roll
Απ: Μ' αυτές τις τιμές στα υγρά ξεκινάω το τσιγάρο!
« Απάντηση #102 στις: Απριλίου 25, 2017, 16:47 »

εδω κ 3 μερες στο ΜΗΔΕΝ....(δοκιμαστικα) ;)
Μήν το κάνεις τόσο απότομα το κατέβασμα γιατί θα ξαναγυρίσεις πίσω. Πήγαινε σιγά σιγά, από 5 στά 4-3-2......... θέλει κάποιο χρόνο για να συνηθίσεις αλλά μετά θα είσαι εντάξει . off topic :))

Αποσυνδεδεμένος Superuser

  • **
  • 397
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μ' αυτές τις τιμές στα υγρά ξεκινάω το τσιγάρο!
« Απάντηση #103 στις: Απριλίου 25, 2017, 18:38 »
Εγώ εδώ και 2 μήνες στήνω για τα μηχανικά μοντ μου αντιστάσεις 1Ω ενώ στα ηλεκτρονικά μοντ παίζω περί τα 1.4-1.6Ω και από 14 έως 20W.
Επειδή κάνω μόνο πνευμονικές, με λίγο πιο κλειστό τον αέρα έχω μια χαρά απόδοση και έριξα την κατανάλωση από τα 15ml στα 7-8ml ημερησίως.
Για τη σύζυγο πήρα ένα doggy αντί για τον goblin mini 3 που χρησιμοποιούσε και έπεσε και εκεί η κατανάλωση πάλι περίπου στο μισό.
Δεν θέλει κόπο ή χρήμα, τρόπο θέλει :)
Το ντουμάνι που βγάζει πχ ένας μικρός dripper στο 1Ω πάνω σε μηχανικό, δεν νομίζω ότι θα απογοητεύσει κανένα ατμιστή.
Την κορόιδεψες :laugh1:
Και δεν έχεις φάει παντόφλα ακόμη;; 
Ο ένας είναι πνευμονικός με γεύση στον Θεό και ο άλλος τσιγαρίσιος με γεύση στα πατώματα..
Δέχτηκε τέτοια μείωση ποιότητας ατμίσματος

Αποσυνδεδεμένος modivin

  • *****
  • 3672
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μ' αυτές τις τιμές στα υγρά ξεκινάω το τσιγάρο!
« Απάντηση #104 στις: Απριλίου 25, 2017, 18:43 »
Ψηλά πατώματα θα έχετε εκεί.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 17 8319 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 20:56
από Ηρακλης
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180613 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33965 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536242 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59783 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237457 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 584 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15628 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136129 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085323 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35415 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10243 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12