vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

251 επισκέπτες, 5 χρήστες
th3ofilos, Jorge, Milarepa, Blackwolf, Βασίλης1966

Twitter

Nautilus 2 by Aspire

Αποσυνδεδεμένος billias7815

  • *
  • 55
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nautilus 2 by Aspire
« Απάντηση #1155 στις: Μαΐου 20, 2019, 11:13 »
Να πω και γω την άποψή μου για τον 2s non tpd...Πολύ ωραία αθόρυβη τσιγαρίσια τζούρα με την 1.8 αντίσταση,το επιστόμιο προς το παρον μου αρέσει(το μακρύ) και από γεύση καθώς από aspire είχα μόνο το ΑΙΟ πάρα πολύ καλή αρκετά κοντά σε επισκευάσιμο (hastur , fresia) με το ίδιο υγρό(gandalf).Δίνει πολύ καλή ολοκλήρωση γεύσης.Από αρνητικά πέρα από την χωρητικότητα αν και με την 1.8 έχει μικρή κατανάλωση έχω να σημειώσω την αδυναμία αλλαγής της αντίστασης με γεμάτο υγρό καθώς για να γίνει αυτό πρέπει να βγάλεις το τζαμακι.Το περίεργο είναι ότι στην tpd έκδοση είναι βιδωτό από κάτω με άλλο τρόπο πάλι δύσκολο λόγω child proof protection.Ειλικρινά δεν μπορώ να καταλάβω γιατί πρέπει να το κάνουν τόσο δύσκολο;;Δηλαδή αν καει η αντίσταση στη μέση πετάς το υγρό;;

Απ: Nautilus 2 by Aspire
« Απάντηση #1156 στις: Μαΐου 20, 2019, 11:18 »
Κοίτα, αν καεί η αντίσταση και έχεις υγρό μέσα, κατά πάσα πιθανότητα θα πάρει άσχημη γεύση και το υγρό. Εγώ όποτε μου συνέβαινε κάτι τέτοιο πετούσα το υγρό, ξέπλενα τον ατμοποιητή και έβαζα καινούρια αντίσταση.

Αποσυνδεδεμένος Makis Mousa

  • *
  • 96
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nautilus 2 by Aspire
« Απάντηση #1157 στις: Ιουνίου 17, 2019, 21:07 »
Σήμερα σε ατμιστικό μαγαζί πασίγνωστης αλυσίδας δοκίμασα την καινούργια αντίσταση της Aspire Mesh 0,7ohm στα 20 watt, αποδίδει απίστευτα ρεαλιστικά το πασίγνωστο σε μένα VCT της Ripe Vapes. Αγόρασα μια για τον trillium - έχω το kit nautilus -  θα τη δοκιμάσω περαιτέρω για κατανάλωση / αξιοπιστιά. Με ενθουσίασε η απόδοσή της, συμβατή με Nautilus & Nautilus 2S

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: Nautilus 2 by Aspire
« Απάντηση #1158 στις: Ιουλίου 14, 2019, 01:51 »
Θα ήθελα να διορθώσω το προηγούμενο μήνυμα μου γιατί για τα προβλήματα που ανέφερα έφταιγα εγώ και όχι ο ατμοποιητής. Η αντίσταση βιδώνει στο πρόσθετο που έχει από κάτω και δεν μπαίνει σαν του zenith (όπως κακώς μου είπαν στο κατάστημα που τον αγόρασα). Οπότε αν τη βάλει κανείς σωστά δεν έχει γουργουρίσματα ούτε διαρροή και μεγάλη κατανάλωση . Για το γέμισμα το πρόβλημα λύνεται με ένα μπουκαλάκι με βελόνα. Το προϊόν είναι αξιόλογο και ζητάω συγνώμη αν παρέσυρα κάποιον με την αρνητική κριτική μου.
Εγώ ξεκίνησα ανάποδα από εσένα...
Αρχικά είπα τα καλύτερα για τον συγκεκριμένο ατμοποιητή κ μετά άλλαξα γνώμη κ φυσικά μετάνιωσα που τον αγόρασα.
Γιατί έxω TPD κ ειλικρινά ενώ ξεκίνησα πάρα πολύ καλά κ με ενθουσιασμό μετά όλα έγιναν ατμός...... :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Γιατί ήθελα (κ δεν είχα)  ένα μπουκαλάκι με βελόνα για να το γεμίσω από πάνω κ που να το έβρισκα σήμερα....
Κ όταν πήγαινε η μητέρα μου να το γεμίσει  κατάλαβες τι γινόταν...

Άνοιγα  από κάτω να καθαρίσω το δαχτυλίδι του κ μετά άντε να βγάλεις κ την αντίσταση του.
Όμως λίγοι γνωρίζουν ότι όταν γεμίζουν το tank πρέπει να έχουν κλείσει εντελώς τον αέρα από κάτω
για να μην έχουν διαρροές στην TPD έκδοση ναι?

Ναι, με αυτόν τον τρόπο καμία διαρροή μα ειλικρινά με αντίσταση 1.8  κ στα 7 watt? Μου κατάπινε
το υγρό κ δεν κατάλαβα πότε τέλειωσε κ έτσι κάηκε η αντίσταση. Μπορείς να μου πεις σε παρακαλώ
αν έχεις αυτόν των 2 ml?

Να πω ότι δεν είχα καμία διαρροή όταν έβαζα σωστά την αντίσταση η οποία πολύ δύσκολα ξεβιδώνει αλλά κ βιδώνει.
Ούτε γουργουρίσματα μα το παράπονο μου είναι η κατανάλωση του. Έκανα πιστεύεις κάτι λάθος?

« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 14, 2019, 02:02 από DARK ANGEL »

Αποσυνδεδεμένος vfragos

  • *
  • 25
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nautilus 2 by Aspire
« Απάντηση #1159 στις: Ιουλίου 14, 2019, 08:55 »
Εγώ ξεκίνησα ανάποδα από εσένα...
Αρχικά είπα τα καλύτερα για τον συγκεκριμένο ατμοποιητή κ μετά άλλαξα γνώμη κ φυσικά μετάνιωσα που τον αγόρασα.
Γιατί έxω TPD κ ειλικρινά ενώ ξεκίνησα πάρα πολύ καλά κ με ενθουσιασμό μετά όλα έγιναν ατμός...... :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Γιατί ήθελα (κ δεν είχα)  ένα μπουκαλάκι με βελόνα για να το γεμίσω από πάνω κ που να το έβρισκα σήμερα....
Κ όταν πήγαινε η μητέρα μου να το γεμίσει  κατάλαβες τι γινόταν...

Άνοιγα  από κάτω να καθαρίσω το δαχτυλίδι του κ μετά άντε να βγάλεις κ την αντίσταση του.
Όμως λίγοι γνωρίζουν ότι όταν γεμίζουν το tank πρέπει να έχουν κλείσει εντελώς τον αέρα από κάτω
για να μην έχουν διαρροές στην TPD έκδοση ναι?

Ναι, με αυτόν τον τρόπο καμία διαρροή μα ειλικρινά με αντίσταση 1.8  κ στα 7 watt? Μου κατάπινε
το υγρό κ δεν κατάλαβα πότε τέλειωσε κ έτσι κάηκε η αντίσταση. Μπορείς να μου πεις σε παρακαλώ
αν έχεις αυτόν των 2 ml?

Να πω ότι δεν είχα καμία διαρροή όταν έβαζα σωστά την αντίσταση η οποία πολύ δύσκολα ξεβιδώνει αλλά κ βιδώνει.
Ούτε γουργουρίσματα μα το παράπονο μου είναι η κατανάλωση του. Έκανα πιστεύεις κάτι λάθος?
Για ρίξε μια ματιά στον Innokin Zlide.

Στάλθηκε από το SM-T835 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: Nautilus 2 by Aspire
« Απάντηση #1160 στις: Ιουλίου 14, 2019, 15:17 »
Κ όμως αυτός ο ατμοποιητής ο Nautilus 2 S  με ρεζίλεψε λίγο.... :laugh1: :laugh1: :laugh1:
Τον ατιμούλη παιδιά....Τι να πω΄? :-[ :-[ :-[ :-[

Έχει τον τρόπο του κ είναι κ λίγο ζόρικος μα πρέπει να μάθεις
κυριολεκτικά τα κουμπιά του για να τον ερωτευτείς... ;)

Από το πρωί αφού έκοψα αργά τα ξημερώματα τον αντίχειρα μου...(Κ όμως δεν τα παράτησα!)
τον έχω κ ατμίζω κ βλέπω ότι η κατανάλωση του δεν παρουσιάζει κανένα απολύτως πρόβλημα.

Ειλικρινά  κάθισα όλο το βράδυ κ έμαθα τα πάντα για να δω αν τελικά έκανα εγώ κάτι λάθος
η αυτοί που τον κατασκεύασαν πήγαν να χαλάσουν στην κυριολεξία το όνομα που πολλούς

καπνιστές τους κράτησε για πάντα στον ατμό κ τελικά ναι, κατάλαβα ότι είναι λίγο
δύσκολος μα πολύ δυνατός κ καλός ατμοποιητής χωρίς ίχνος διαρροής αν κάνεις όλα όσα
πρέπει από την αρχή με υπομονή κ με προσοχή.

Συγγνώμη να ζητήσω από  όλους κ όλες σας παιδιά για την απίστευτη βιασύνη μου
να κακοχαρακτηρίσω αυτό το αριστούργμα.

Χρειάζεται μεγάλη προσοχή στις οδηγίες κ μεγαλύτερη όταν ξεβιδώνουμε το κομμάτι που
κρατάει την αντίσταση κ προτείνω πάντα αυτό να το κάνετε με χαρτοπετσέτα.
Κ όταν βάζετε την αντίσταση θα πρέπει να κρατάτε το σταθερό κομμάτι όταν την βιδώνετε
κ όχι την ροδελίτσα.  :yes:

Επίσης να κλείνετε πάντα τους αεραγωγούς από κάτω όταν γεμίζετε το τανκ αλλιώς θα έχετε
διαρροή κ αν σας συμβεί αυτό? Ανοίξετε το δαχτυλίδι από κάτω κ καθαρίστε μέσα κ γύρω
από την αντίσταση κ δεν θα έχετε κανένα θέμα.

Όλα αυτά τα έκανα κ μπορώ τώρα με σιγουριά να σας πω ότι όντως είναι από τους καλύτερους ατμοποιητές!
Να τονίσω άλλη μια φορά ότι πρέπει για να γεμίσετε το tank   να έχετε μπουκαλάκι με πολύ μυτερή μύτη
αλλιώς δεν θα περάσει μέσα ποτέ το υγρό η θα σας χυθεί όλο έξω κ είναι πραγματικά κρίμα.

Θέλει προσοχή να κοιτάζετε συχνά την στάθμη του υγρού σας  για να μην κάψετε την αντίσταση.
Ειδικά εγώ που ατμίζω με πολύ καθαρό υγρό δλδ την σκέτη βάση με λίγες σταγόνες από άρωμα
που δεν  το "χρωματίζουν" καθόλου.




« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 14, 2019, 15:23 από DARK ANGEL »

Αποσυνδεδεμένος Βασίλης Γ

  • **
  • 205
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιστής από Φεβ 2013
Απ: Nautilus 2 by Aspire
« Απάντηση #1161 στις: Ιουλίου 14, 2019, 15:23 »
Εγώ διαρροές είχα μόνο με τις 2 πρώτες κεφαλές (0,7Ω). Από την 3η κεφαλή και χρησιμοποιώντας υγρό 50-50 καμία διαρροή, ούτε καν σταγόνα από κάτω (χωρίς να κλείνω των αέρα).

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: Nautilus 2 by Aspire
« Απάντηση #1162 στις: Ιουλίου 14, 2019, 15:39 »
Χρησιμοποιώ την 1,6 αλλά θέλει προσοχή στο γέμισμα. 
Καμία διαρροή με το Ναυτιλο 2 S TPD.  :yes:

Αποσυνδεδεμένος Βασίλης Γ

  • **
  • 205
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιστής από Φεβ 2013
Απ: Nautilus 2 by Aspire
« Απάντηση #1163 στις: Ιουλίου 14, 2019, 15:46 »
Γι' αυτόν μιλάω κι εγώ. Γεμίζω με μπουκαλάκι με βελόνα, χωρίς καμία προσοχή :)), αλλά δεν έχω καμία διαρροή πλέον (μην τον ματιάσω)

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: Nautilus 2 by Aspire
« Απάντηση #1164 στις: Ιουλίου 14, 2019, 16:11 »
 :yes: :yes: :yes:
Πριν λίγο μου έφερε η αδερφή μου ένα τέτοιο μπουκαλάκι κ ΣΩΘΗΚΑ!!!
Με αυτόν τον τρόπο είναι όλα καλά! Γιατί όπως είπα σε προηγούμενο μου μήνυμα
γέμιζα με το κανονικό μπουκαλάκι κ τα έκανε όλα μα όλα χάλια.

Ειλικρινά πρώτη φορά παθαίνω τέτοιο πράγμα με ατμοποιητή  :-[ :-[ :-[
Τελικά είναι το κάτι άλλο κ χαλάλι του η ταλαιπωρία μου  :yes:

Αποσυνδεδεμένος kyrgiannis

  • **
  • 313
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nautilus 2 by Aspire
« Απάντηση #1165 στις: Ιουλίου 15, 2019, 00:48 »
Καλησπέρα. Έκοψα με ένα ψαλιδάκι το προστατευτικό από πάνω και είναι όλα καλά. Αγόρασα και αυτόν που δεν είναι tpd και οι διαφορές τους είναι σημαντικές. Αλλάζει η αντίσταση όπως παλιά , αλλάζει το τζαμάκι αν σπάσει , γεμίζει ποιο εύκολα και χωρά 2,6 ml. Όταν είμαι στο δρόμο όμως προτιμώ το zlide γιατί γεμίζει πιο εύκολα ας χάνει λίγο σε γεύση.

Αποσυνδεδεμένος bill the kid

  • **
  • 144
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nautilus 2 by Aspire
« Απάντηση #1166 στις: Ιουλίου 23, 2019, 09:49 »
Καλημέρα παίδες, πήρα χτες την καινούρια  0,7 mesh , τρομερή γεύση και σε σχέση με τον zlide, αλλά υψηλή κατανάλωση, στα πόσα watt την προτείνεται? γιατί στα 20 μου φαίνεται λίγο ζεστός ο ατμός..

Αποσυνδεδεμένος aeroporos

  • *
  • 33
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nautilus 2 by Aspire
« Απάντηση #1167 στις: Ιουλίου 23, 2019, 10:02 »
Αυτες οι αντιστασεις είναι απο 17-23 watt.Το sweet spot στον καθένα ειναι διαφορετικό,ανάλογα και το υγρό.Εμένα μου δούλευε καλά στα υγρα 50-50,αλλά στα 70-30 έτσι κι έτσι.Γενικά η αντίσταση βγάζει γεύση και μάλιστα σε 50-50 υγρά τη δούλευα ακόμα και στο όριο της.


Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Pip

  • **
  • 155
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nautilus 2 by Aspire
« Απάντηση #1168 στις: Ιουλίου 23, 2019, 14:24 »
....
Με 50-50 στα 16W,ζεσταίνει αμέσως,δε θέλει παραπάνω.
Απλά μη κλείνεις πολύ τον αέρα,με λίγο αέρα οι συγκεκριμένες δε ζουν πολύ

Αποσυνδεδεμένος Xxristos

  • *
  • 91
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nautilus 2 by Aspire
« Απάντηση #1169 στις: Αυγούστου 15, 2019, 19:38 »
Καλησπερα,εχω τον 2s και εχω θεμα οταν πρεπει να αλλαξω αντισταση μου παιρνει περιπου μιση ωρα καθε φορα να τ ξεβιδωσω,εχει κανενας αλλος το ιδιο προβλημα,υπαρχει λυση?

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1395 206180 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 23:14
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 232 63594 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 21:08
από Ελένη Π
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 92806 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3845 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1085 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172785 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 278178 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15531 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14205 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9578 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43819 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 495 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix