vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

72 επισκέπτες, 6 χρήστες
Mimhsdr, Ribot, Jorge, manoslykos, hlias bax, infernity

Twitter

COV MegaVolt-Οταν η λεξη Mega αποκτα αλλη σημασια

Αποσυνδεδεμένος Gatilaras

  • **
  • 230
  • Φύλο: Άντρας
  • Που πας ρε γιδα μες την καταιγιδα χωρις μπλοκε?
COV MegaVolt-Οταν η λεξη Mega αποκτα αλλη σημασια
« στις: Ιανουαρίου 29, 2017, 16:29 »
Μετα απο πολυ καιρο συμβιωσης με το συγκεκριμενο mod ηρθε η ωρα να δουμε το μεγαλο-μικρο mod της Council Of Vapor,το Megavolt,μεγαλυτερο αδερφακι του minivolt.
Η συσκευασια:


Η συσκευασια ειναι η κλασσικη πλαστικη,κυριλατη συσκευασια της COV στο οποιο περιεχονται το mod,ενα usb φορτισης,manual,scratch and check.

Το megavolt σε αντιθεση με το μικρο του αδερφακι διαθετει και ελεγχο θερμοκρασιας για ολα τα γνωριμα συρματα αλλα οχι λειτουργια manual tcr.Το μενου ειναι σχετικα ευκολο καθως και η μεταβολη watt,θερμοκρασιας,ramp mode ειναι ιδια με του minivolt (Fire και + μεταβολη watt/θερμοκρασιας,Fire και - μεταβολη ramp mode soft/standard/powerful.)
Σε διαστασεις δεν διαφερει ιδιαιτερα απο το μικρο του αδερφακι αλλα η ποιοτητα κατασκευης ειναι σαφως βελτιωμενη με το mod και τα κουμπια να δειχνουν την ιδιαιτερα στιβαρη τους κατασκευη.

Με 3 κλικ περιηγουμαστε στο μενου του mod οπου επιλεγουμε mode power,mode temp,εαν θελουμε το mod να κλεινει αυτοματα(και το χρονικο διαστημα) και φυσικα exit menu.


Στη λειτουργια mode power(vw) μας δινει την επιλογη το mod να μεταβαλει τα μεγιστα watt που μπορει να μας δωσει αναλογα με το ποσοστο μπαταριας.Στη λειτουργια mode temp μας δινει την επιλογη μεταξυ Ni,Ti,SS καθως και την επιλογη για θερμοκρασια σε φαρεναϊτ(F) η βαθμους κελσιου(C).
Βιδονωντας τον ατμοποιητη μας επανω στο mod στον ελεγχο θερμοκρασιας πατωντας το fire η συσκευη μας ζηταει να επιλεξουμε new coil ή same coil με τα πληκτρα +-.Επιλεγοντας new coil επειτα η συσκευη μας ζηταει να επιλεξουμε το υλικο της αντιστασης και επιβεβαιωνουμε με κλικ του fire.

Τα ρευματα του ειναι πολυ καλα καθως και η λειτουργια ελεγχου θερμοκρασιας,δοκιμασμενο με ni και ss, δεν εκαψε το βαμβακι.Η μεταβολη των watt για τον ελεγχο θερμοκρασιας ρυθμιζονται στο mode power και επειτα πηγαινοντας στο mode temp δουλευει με τα watt που ειχαμε ρυθμισει εκει.
Σε κανονικη χρηση(περιπου 7-8ml με αντισταση 0.8ωμ σε fodi f2 στα 23watt) βγαζει την ημερα.Λογω της υπαρξης της φορτισης v3 φορτιζει απο το 0 στα 100 σε 1ωρα και κατι.Απο 'κει και περα σε ατμιστες που δουλευουν πανω απο το 1ωμ βγαζει πολυ ανετα ημερα και συνεχιζει.
Στα θετικα του:
80watt
Ελεγχο θερμοκρασιας σε ολα τα γνωστα συρματα
Στιβαρο,μικρο,χωρις προβληματα στη βαφη που ειχε το μικρο του αδερφακι
Γρηγορη φορτιση
Δεχεται ατμοποιητες ολων των διαστασεων
Ομορφια
Τιμη
Αρνητικα:
Μη αφαιρουμενη μπαταρια
Μη υπαρξη manual tcr
Περιεργοι χειρισμοι για καποιον νεοεισερχομενο(προσωπικη αποψη)

Ειναι το μικρο που προσφερει τα παντα σε μικρο μεγεθος και τιμη.Ενα αρκετα τιμιο mod που δεν σε 'κρεμαει' πουθενα.
Εν κατακλειδι,ειναι ενα mod που δινει στη λεξη Mega μια αλλη σημασια. :thumpup:
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 29, 2017, 16:38 από Gatilaras »

Αποσυνδεδεμένος Gatilaras

  • **
  • 230
  • Φύλο: Άντρας
  • Που πας ρε γιδα μες την καταιγιδα χωρις μπλοκε?
Απ: COV MegaVolt-Οταν η λεξη Mega αποκτα αλλη σημασια
« Απάντηση #1 στις: Ιανουαρίου 29, 2017, 16:34 »
Και λιγες λεπτομερειες επιπλεον "δανεισμενες" απο αλλο site:

Η συσκευή ενεργοποιείται με 5 πατήματα στο μεγάλο κουμπί (fire button), έπειτα ακολουθούμε τους
παρακάτω συνδυασμούς για:
- Εναλλαγή από Soft - Standard - Power πατώντας το Fire Button μαζί με το κάτω κουμπί
- Αυξομείωση των Watt πατώντας το Fire Button μαζί με το μεσαίο κουμπί
- Επειτα χρησιμοποιούμε τα δύο μικρότερα κουμπιά για την αυξομείωση
- Αφού καταλήξουμε με την επιθυμητή ισχύ, πατάμε το Fire Button για την εφαρμογή της ρύθμισης
- Πρόσβαση στο σειριακό μενού με 3 πατήματα του Fire Button
- Πρώτο στοιχείο η επιλογή λειτουργίας μεταξύ Watt και έλεγχο θερμοκρασίας
- Στην επιλογή ελέγχου θερμοκρασίας η συσκευή μας ζητάει να επιλέγουμε τύπο εμφάνισης της θερμοκρασίας
- Στην επόμενη οθόνη, επιλέγουμε τύπο σύρματος.
- Ρύθμιση αυτόματου τερματισμού της συσκευής με 3 επιλογές
  - Τερματισμός έπειτα από 15 λεπτά αδράνειας
  - 30 λεπτά
  - 60 λεπτά
  - Απενεργοποίηση αυτόματου τερματισμού

Χαρακτηριστικά:
- Κατασκευή αλουμινίου, carbon fiber
- Ύψος: 60 χιλ
- Μήκος: 39 χιλ
- Πλάτος: 24.5 χιλ
- Ισχύς: 5 έως 80W
- Τάση: 2.6 έως 8V
- Υποστήριξη αντίστασης 0.2 ohm και άνω
- Οθόνη OLED
- Έλεγχος θερμοκρασίας: Ni, Ti, SS
- Δυνατότητα ταχείας φόρτισης V3
- Ενσωματωμένη μπαταρία 20500 - 1750 mah
(Σε αντιθεση με τη 18450-1250mah του minivolt)
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 29, 2017, 16:39 από Gatilaras »

Αποσυνδεδεμένος stellacut

  • *
  • 30
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Δεν εισαι καλα
Απ: COV MegaVolt-Οταν η λεξη Mega αποκτα αλλη σημασια
« Απάντηση #2 στις: Ιανουαρίου 29, 2017, 17:12 »
Πολυ ωραία παρουσίαση...Το έχω 2 μερες στα χέρια μου και το έχω ερωτευτεί... :_love_heart:  βέβαια αυτό το cov όταν το είδα λεω στην φίλη μου την Άννα...καλέ βουλγαρικο μας έδωσαν τι cov λέει εδώ?  :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος annastas

  • ****
  • 1254
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ο,τι θελω θα κανω....
Απ: COV MegaVolt-Οταν η λεξη Mega αποκτα αλλη σημασια
« Απάντηση #3 στις: Ιανουαρίου 29, 2017, 17:46 »
Από τα πιο όμορφα mod που κυκλοφορούν , αν βγει και όσο αξιόπιστο είναι το mini θα είναι μία από τις καλύτερες επιλογές για δεύτερο mod , και λέω για δεύτερο λόγω μπαταρίας , εκτός αν κάνει κάποιος μικρή κατανάλωση...Και ναι ζηλεύω που δεν το έχω....ακόμα ;D
Ωραία παρουσίαση Σπύρο! :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: COV MegaVolt-Οταν η λεξη Mega αποκτα αλλη σημασια
« Απάντηση #4 στις: Ιανουαρίου 29, 2017, 17:53 »
Μπράβο Σπύρο, ωραιότατη η παρουσίαση! Κι όπως θα έλεγε μια κοινή μας φίλη, να πάρουμε, να πάρουμε!  :tongue_smilie:


Αποσυνδεδεμένος mindtrapper

  • ****
  • 1374
  • Φύλο: Άντρας
Απ: COV MegaVolt-Οταν η λεξη Mega αποκτα αλλη σημασια
« Απάντηση #5 στις: Ιανουαρίου 29, 2017, 19:51 »
Το USB είναι πάλι από κάτω; Fail αυτό για μικρό mod.

Αποσυνδεδεμένος skordoman

  • *
  • 84
  • Φύλο: Άντρας
  • Τι δεν καταλαβαίνεις ;
Απ: COV MegaVolt-Οταν η λεξη Mega αποκτα αλλη σημασια
« Απάντηση #6 στις: Ιανουαρίου 29, 2017, 20:55 »
Καταρχάς μπράβο Gatilaras για την πληρέστατη παρουσίαση.  :thumpup:

Κάτοχος και εγώ εδώ και 3 εβδομάδες, εξαιρετικό για 2ο mod ειδικά αν θέλεις κάτι διακριτικό και μικρό χωρίς να κουβαλάς πράγματα, πολύ βολικό στο αμάξι και ειδικά σε ταξίδια μιας και το βολεύεις παντού. 
Πιστεύω όμως ότι και πολύ καλό για πρώτο αν δεν σε ενδιαφέρουν τα πολλά πολλά και παίζεις νορμάλ (15 - 20 watt)
Δουλεύω μόνο power οπότε ο έλεγχος δεν με ενδιαφέρει, το μόνο που δεν μου αρέσει είναι ότι δεν δείχνει τα volt, αλλά και αυτό είναι υποκειμενικό δικό μου μιας και δεν είναι μηχανικό οπότε δεν παίζει κανένα ρόλο άρα είναι καθαρά ψυχολογικό.
Όντως το usb από κάτω είναι ένα θεματάκι αλλά με μισή ώρα φόρτιση στα 2Α και 1,5 ώρα στο PC δεν νομίζω ότι δημιουργεί και τόσο πρόβλημα, 
Τέλος έχει αρκετά καλή τιμή σε Ελληνικά φυσικά καταστήματα που το πήρα και το είδα. Στο σύνολο του λοιπόν είναι ένα καλό μοντάκι και για κάποιον που παίζει με νορμάλ καταστάσεις άλλα και για κάποιον που το έχει πάει ένα βήμα παραπέρα για δεύτερο.

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Απ: COV MegaVolt-Οταν η λεξη Mega αποκτα αλλη σημασια
« Απάντηση #7 στις: Ιανουαρίου 30, 2017, 15:13 »
η παρουσιαση τα σπαει λεμε.  :thumpup:
ωραιο μοντακι, αλλά η οθονη πανω, διπλα στον ατμοποιητη....επικινδυνο.

Απ: COV MegaVolt-Οταν η λεξη Mega αποκτα αλλη σημασια
« Απάντηση #8 στις: Ιανουαρίου 30, 2017, 17:40 »
Συγχαρητήρια για την παρουσίαση.

lg gflex2


Αποσυνδεδεμένος GnG

Απ: COV MegaVolt-Οταν η λεξη Mega αποκτα αλλη σημασια
« Απάντηση #9 στις: Φεβρουαρίου 24, 2017, 11:36 »
Καλησπέρα παιδιά,

Έχω το mod για 2 μέρες και έχω μια ερώτηση.
Κατα την φόρτιση εμφανίζεται στην οθόνη ''battery charging'' και δεν μπορείς να ατμίσεις ούτε να περιηγηθείς στο menu.
Είναι normal αυτό ή έπεσα σε ελαττωματικό?
Είχα διαβάσει ότι υποστηρίζει pass-through και μου έκανε εντύπωση.

Ευχαριστώ Πολύ!
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 24, 2017, 17:31 από GnG »

Αποσυνδεδεμένος Gatilaras

  • **
  • 230
  • Φύλο: Άντρας
  • Που πας ρε γιδα μες την καταιγιδα χωρις μπλοκε?
Απ: COV MegaVolt-Οταν η λεξη Mega αποκτα αλλη σημασια
« Απάντηση #10 στις: Φεβρουαρίου 24, 2017, 12:28 »
Εχω 2 στα χερια μου,κανενα απο τα 2 δεν εχει pass-through (σε αντιθεση με το minivolt) και δεν μπορεις να μπεις στο μενου οσο φορτιζει (οπως ουτε στο minivolt):thumpup:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 222 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 187 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20868 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 281690 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207969 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 66125 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 174795 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 313016 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14463 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124925 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93656 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4236 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix