vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

299 επισκέπτες, 8 χρήστες
ThioVag, dkostas, Milarepa, Blackwolf, camber, Jorge, liabovas, manoslykos

Twitter

Υγρά αναπλήρωσης Coil Glaze

Αποσυνδεδεμένος e-akapnos

  • ***
  • 835
  • Φύλο: Άντρας
  • Dum vivimus vivamus
Υγρά αναπλήρωσης Coil Glaze
« στις: Ιανουαρίου 22, 2017, 16:17 »
Αγόρασα πριν 15 μέρες περίπου 2 από τα 4 υγρά της σειράς Coil Glaze, ως την τελευταία μου αγορά έτοιμων υγρών καθώς λίγο η TPD, λίγο η ενασχόληση μου με το DIY και πολύ περισσότερο τα οικονομικά μου, δε μου αφήνουν και πολλά περιθώρια να δοκιμάζω έτοιμα υγρά. Η τιμή που τα βρήκα όμως, σε ελληνικό κατάστημα, ήταν χώμα οπότε τα τσίμπησα δίχως αναστολές.
Και τα τέσσερα υγρά της σειράς έρχονται σε πλαστική συσκευασία squeeze των 60 ml, με νικοτίνη 0,3,6 και σύσταση 30 pg - 70 vg.

Coil Glaze - Whipped Dreamz


Για το υγρό αυτό η εταιρεία μας δίνει την εξής περιγραφή: "Το Whipped Dreamz είναι ένα ελαφρύ και αφράτο κέικ γεμιστό με κρέμα σαντιγί φράουλας και ραντισμένο με σιρόπι φράουλας".

Μιας και δεν έχω dripper για πνευμονικές καταστάσεις το δοκίμασα στo φαινόμενο, σε κλώνο doggystyle 2k16 και στον Fodi F2. Και στους 3 ατμοποιητές μου έδωσε περίπου τις ίδιες νότες αλλά το αποτέλεσμα ήταν πιο πλούσιο στον Fodi, ο οποίος έδωσε όγκο στο υγρό. Εν ολίγοις γεύτηκα ένα γλυκό ζελεδάκι φράουλας, από αυτά που έχουν κολλημένα πάνω τους κόκκους ζαχαρίτσας. Η γλύκα είναι ήπια και δεν κουράζει καθόλου, ίσα ίσα σε κάνει να ατμίζεις ακόμη περισσότερο, καθώς στην εκπνοή σβήνει η ένταση και η επίγευση χάνεται εντελώς. Στον Fodi κατάλαβα και την κρεμώδη υφή της σαντιγί αλλά μέχρι εκεί, ούτε κέικ ούτε σιρόπια. Πλούσιος και πυκνός ατμός και μέτριο προς καλό χτύπημα. Αίσθηση στην ατμόσφαιρά πολύ καλή, καθόσον το άρωμα δεν είναι καθόλου έντονο και η φραουλίτσα δε χάλασε ποτέ κανέναν.



Coil Glaze -
Honey Bunz

Για το υγρό αυτό η εταιρεία μας δίνει την εξής περιγραφή: Το Honey Bunz είναι ένα γλυκό από αφράτη ζύμη με μέλι, ζάχαρη και διακριτικές νότες κανέλας!

Αυτό το υγρό το άτμισα μόνο στον Fodi. Από τη μυρωδιά ανοίγοντας το μπουκαλάκι αισθάνεσαι βούτυρο και μέλι. Ατμίζοντάς το πρώτα γεύεσαι έντονα μια άγλυκη ζύμη βουτύρου ή μάλλον βιτάμ πιο σωστά, που απλώνεται σε όλο το στόμα, ενώ στη συνέχεια εμφανίζεται το μέλι (σε ανθόμελο μου κάνει) και η ζάχαρη. Κανέλα δεν βρήκα ούτε σαν υπόνοια. Σαφώς το υγρό αυτό έχει πιο έντονες γεύσεις από το Whipped Dreamz και η επίγευσή του είναι πιο επίμονη. Όσον αφορά στον ατμό και στο χτύπημα κινείται στα ίδια επίπεδα με το προηγούμενο υγρό. Η αίσθηση που αφήνει στην ατμόσφαιρα υπέροχη, μυρίζει σαν να είσαι σε φούρνο - ζαχαροπλαστείο.


Τέλος να διευκρινίσω ότι τα υγρά αυτά προορίζονται κυρίως για άτμισμα σε υψηλά watt και σε ντουμανάτους ατμοποιητές, οπότε ίσως και να δίνουν διαφορετικό - καλύτερο γευστικό αποτέλεσμα, από αυτό που πήρα εγώ. Πάντως για την τιμή των 16€/60 ml που αγόρασα τα υγρά είναι παραπάνω από τίμια.
Σας ευχαριστώ που με διαβάσατε!!!
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 22, 2017, 17:42 από e-akapnos »

Αποσυνδεδεμένος athkatla

  • **
  • 476
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά αναπλήρωσης Coil Glaze
« Απάντηση #1 στις: Ιανουαρίου 22, 2017, 16:40 »
Στη φραουλα δεν μου αρεσε η κρεμα, το μέλι το εχω αγορασει 3-4 φορες, πολυ καλο αλλα επειδη ειναι εντονο κουραζει γρηγορα.

Αποσυνδεδεμένος drdninja

  • **
  • 193
  • Φύλο: Άντρας
  • The eyes chico. They never lie.
Απ: Υγρά αναπλήρωσης Coil Glaze
« Απάντηση #2 στις: Ιανουαρίου 22, 2017, 17:19 »
Από που τα αγόρασες φίλε μου;

Αποσυνδεδεμένος e-akapnos

  • ***
  • 835
  • Φύλο: Άντρας
  • Dum vivimus vivamus
Απ: Υγρά αναπλήρωσης Coil Glaze
« Απάντηση #3 στις: Ιανουαρίου 22, 2017, 17:35 »
Από εδώ.

Αποσυνδεδεμένος nikosallos

  • *****
  • 1613
  • Φύλο: Άντρας
  • ..έχει ο θεός...
Απ: Υγρά αναπλήρωσης Coil Glaze
« Απάντηση #4 στις: Ιανουαρίου 22, 2017, 22:01 »
...όμορφη παρουσίαση αλλά θα μου επιτρέψεις να διαφωνήσω σχετικα με το
Whipped Dreamz.

Αυτό το υγρό το δοκίμαζα στον φόντι και στον klp πιόνι και δεν με ικανοποιούσε,
παρά μόνο στον φόντι σε 1-2 διαφορετικά στησίματα, αλλά όχι πολλά πράγματα.

Είχα φάει περίπου 15 - 18 ml και οκ λέω καλό υγρό σχετικά αλλά δεν έχει και πολύ σχέση με αυτάπου έχω διαβάσει...

Θέλοντας να δοκιμάσω τον bellus, με αντίσταση kanthal 40 αρι στα 8 ohm, 2,5 πυρήνα, καιπαίζοντας στα 17 - 18 βαττ.... έπαθα ήττα....

Οχι μόνο έδωσε ότι λέει, αλλά και η επίγευση απίστευτη.....
Το υγρό θέλει αέρα.... και τοκέικ...ψήσιμο...

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Υγρά αναπλήρωσης Coil Glaze
« Απάντηση #5 στις: Ιανουαρίου 23, 2017, 13:26 »
Όμορφη παρουσίαση. Και φυσικά αρκετή ώστε να κατατάξω το Honey στα "οξαποδώ" υγρά...

Απ: Υγρά αναπλήρωσης Coil Glaze
« Απάντηση #6 στις: Ιανουαρίου 23, 2017, 16:01 »
Έχω την εντύπωση πως τα υγρά είναι 80/20 και όχι 70/30 όπως αναφέρει ο ΟΡ.

Επίσης προσωπικά το Whipped Dreamz με ενθουσίασε σε Melo II με αντίσταση SS 0,3Ω σε TC mode. Θεωρώ πως είναι ένα από τα καλύτερα υγρά με βάση τη  φράουλα.

Αποσυνδεδεμένος e-akapnos

  • ***
  • 835
  • Φύλο: Άντρας
  • Dum vivimus vivamus
Απ: Υγρά αναπλήρωσης Coil Glaze
« Απάντηση #7 στις: Ιανουαρίου 23, 2017, 16:02 »
Nikosallos το ξεκαθάρισα στο τέλος του αρχικού μηνύματος ότι όλη η σειρά των υγρών φτιάχτηκε κυρίως για ντουμανατες καταστάσεις. Απλά εγώ τα δοκίμασα με τους ατμοποιητες που έχω.
Cruiser με την πρώτη βουτυρατη τζουρα honey bunz που τράβηξα εσένα σκέφτηκα 😁.

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Υγρά αναπλήρωσης Coil Glaze
« Απάντηση #8 στις: Ιανουαρίου 23, 2017, 16:20 »
Ανατρίχιασα και μόνο με τη σκέψη...

Από κινητό.


Αποσυνδεδεμένος Ksp

  • ****
  • 1276
  • Φύλο: Άντρας
  • Το μπουκάλι είναι μισογεμάτο...
Απ: Υγρά αναπλήρωσης Coil Glaze
« Απάντηση #9 στις: Ιανουαρίου 23, 2017, 16:24 »
Σε unfollow v2 που τα σκέφτομαι εγώ και σε μηχανικό μοντάκι δλδ δεν θα πάρω κάτι ιδιαίτερο?

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Υγρά αναπλήρωσης Coil Glaze
« Απάντηση #10 στις: Ιανουαρίου 23, 2017, 16:42 »
Παίδες τα υγρά αυτά είναι για πολλά watt και πολύ αέρα.Αυστηρά για dripper φτιαγμένα θα έλεγα.Έχω κάνει 5 μπουκάλια απο το Berry και ένα μπουκάλι με το μέλι σε GOON 24,KENNEDY 25 και TSUNAMI 24.Σε fodi και doggie που τους έχω δεν τα δοκίμασα αλλά φαντάζομαι οτι δεν πρέπει να είναι και ότι καλύτερο.Πάντως αυτό με το μέλι ,μαύριζε βαμβάκια στα 10 ml.Πολύ γλυκαντικό μέσα ενώ το berry πολύ πιο φιλικό με τα βαμβάκια

Αποσυνδεδεμένος nikosallos

  • *****
  • 1613
  • Φύλο: Άντρας
  • ..έχει ο θεός...
Απ: Υγρά αναπλήρωσης Coil Glaze
« Απάντηση #11 στις: Ιανουαρίου 23, 2017, 20:57 »
απο κατάλοιπα το Whipped Dreamz άλλο τίποτα....

Αποσυνδεδεμένος e-akapnos

  • ***
  • 835
  • Φύλο: Άντρας
  • Dum vivimus vivamus
Απ: Υγρά αναπλήρωσης Coil Glaze
« Απάντηση #12 στις: Ιανουαρίου 23, 2017, 23:03 »
Συμφωνώ κι επαυξάνω. Με 2-3 τανκακια ο  fodi ήταν όλος μες τη μακα. Αίμα έσταζε όταν τον έπλυνα. Τώρα μουλιαζει στο ξύδι.

Στάλθηκε από το K01A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34443 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 556707 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:43
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 5 229 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 08:12
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181494 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 100 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8807 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 538033 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60378 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238617 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 880 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16669 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 139028 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz