vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

504 επισκέπτες, 2 χρήστες
stsoulos, camber

Twitter

Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #30 στις: Οκτωβρίου 24, 2011, 23:13 »
Εφ' όσον πλέον επιτρέπονται σχόλια, κατ αρχήν να σας ευχαριστήσω για τα ωραία reviews και να σας κάνω μια ερώτηση:
Η τζουρα στο mini & more είναι σχετικά σφικτή?

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #31 στις: Οκτωβρίου 24, 2011, 23:25 »
Κι εγώ θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση.
Ετυχε κάποιος από τους δοκιμαστές να δοκιμάσει παρόμοιους κάρτο με αυτούς του m&m  ώστε να τους αξιολογήσει ΚΑΙ σε σχέση με παρόμοιους άλλων εταιριών;
(χωρίς να αναφέρει εταιρίες, μια και πρόκειται για επισημο review, απλά να μας πει αν σε σχέση με παρόμοιους τον εντυπωσίασε η διάρκειά/γεύση κλπ ή αν είναι η γνωστή ποιότητα που γνωρίζουμε) Διοτι - για χειρότερη ποιότητα - μάλλον δεν προκειται, αν κρίνω από τις αποψεις των δοκιμαστών.

Αποσυνδεδεμένος cbf_dim

  • **
  • 136
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #32 στις: Οκτωβρίου 25, 2011, 05:57 »
Η τζουρα στο mini & more είναι σχετικά σφικτή?

Σφιχτη με τιποτα και ποτε σε μενα. Αν θες να κανεις γυμναστικη στους μυς που εμπλεκονται στο ρουφηγμα, παρε καρτο του Hybrid. Αυτα τα καρτο (Hybr) ηταν το μετρο συγκρισης για μενα.

Αποσυνδεδεμένος Charas60

  • **
  • 279
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #33 στις: Οκτωβρίου 25, 2011, 09:22 »
Και γω με τη σειρά μου, κάποια συμπεράσματα μετά από αρκετή και έντονη χρήση.

- Το έχω επιλέξει αποκλειστικά για εκτός σπιτιού χρήση, λόγω του διακριτικού και βολικού σχήματος του.
- Φροντίζω να φορτίζω την ταμπακιέρα σχεδόν κάθε βράδυ, ώστε να είμαι σίγουρος ότι δεν θα ξεμείνω από μπαταρία, αν και δεν αποφεύγεται η αγορά μιας τρίτης.
- Έχω χρησιμοποιήσει τέσσερα απ΄τα καρτό και διαπίστωσα ότι η γεύση, που είχα παράπονο, έφτιαξε με το Tribeca στα 24mg. Μπορεί να είναι τυχαίο ή να έπεσα σε πολύ καλό καρτό.
- Για τον πολύ ζεστό ατμό, πιστεύω πως τώρα που χειμωνιάζει μ΄ενοχλεί λιγότερο.

Αποσυνδεδεμένος heritsa

  • *
  • 48
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #34 στις: Οκτωβρίου 25, 2011, 09:28 »
Καλημέρα και ευχαριστουμε για τις απόψειw και τα σχόλια! Μια ερωτησούλα σχετικά με τα καρτο χρησιμοποιώ το Hybrid και η μπαταρια κάνει για τα καρτο αυτά. μια που ετοιμάζομαι για παραγγελία, λέτε να πάρω και μια 5αδα απο τα καρτο το Μ&Μ για χρήση με τη μπαταρια το Hybrid?

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9582
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #35 στις: Οκτωβρίου 25, 2011, 09:57 »
......Η τζουρα στο mini & more είναι σχετικά σφικτή?
Οχι. Καθόλου σφικτή. Αντιθέτως μάλιστα πολύ άνετη και απαλή.

Συγχώνευση μηνυμάτων: Οκτωβρίου 25, 2011, 09:59
............ Για τον πολύ ζεστό ατμό, πιστεύω πως τώρα που χειμωνιάζει μ΄ενοχλεί λιγότερο.
Σωστά  :thumpup:
Επίσης με τη χρήση drip tip μετριάζουμε τη θερμότητα του εισπνεόμενου ατμού.

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #36 στις: Οκτωβρίου 25, 2011, 11:23 »
Σχετικά με τη τζουρα που ειναι πολύ χαλαρή (= ο αέρας κυκλοφορεί άνετα) δεν ξέρω τι να υποθέσω, είμαι πολύ μπερδεμένος...
Βάζοντας τον carto του Μini&Μore (διαθέτω τον carto μόνο, όχι τη μπαταρία του) επάνω σε π.χ απλή μπαταρία eGo 3.2 Volt αν δεν περιορίσω τη
ροή του αέρα σε σημείο που να είναι πολύ σφικτή η τζουρα παίρνω πολύ καμμένο (και ναι το έχω γεμισει μεχρι υπερχείλισης, και απο κάτω με τη μέθοδο που περιγραφει ο Atmos σε σημείο στις πρώτες 2-3 τζουρες  να μου έρχεται υγρό στο στόμα, αλλά μετά ξεκινα το καμμενο).

Απο 3 carto που δοκίμασα οταν "έσφιξα" τη τζουρα  ο ένας παίζει τέλεια (και πήρα θαρρος) οι άλλοι 2 όμως παίζουν μέτρια (έρχεται γρήγορα λίγο καμενο το οποίο αν δεν προσθέσω 2-3 σταγόνες υγρό χειροτερεύει, ενώ σε αυτόν που παίζει τέλεια μου έχει τύχει να χρειστεί υγρό μετά από πολλή ώρα και να πάρει 12 η περισσότερες σταγόνες).
Αλλά αν πρέπει να ρίχνω 2-3 σταγόνες κάθε λίγα λεπτά τοτε ουσιαστικά κάνω dripping δεν ατμίζω carto!


Επίσης στο  Hybrid που δοκίμασα (που δεν θελει αντάπτορα) είχα πάλι μέτρια αποτελέσματα αλλά καλύτερα απο ότι στο eGo...

Δεν ξέρω αν ώ της ατυχίας μου έπεσα σε παρτίδα με πρόβλημα (ενώ π.χ. με τα carto του Nobacco Giant  είμαι ΑΠΟΛΥΤΑ ικανοποιημένος μου έχει παίξει ΑΡΙΣΤΑ)


Αν μπορεί κανείς σας να δοκιμάσει κάποιο carto Mini & More με 510-901 adaptor σε μια απλή eGo μπαταρία για να δούμε πως θα του παίξει, για να απορριφθεί (ή επιβεβαιωθεί) η πιθανότητα να μην παίζει καλά σε eGo μπαταρία με αντάπτορα για άγνωστο λόγο ή να επιβεβαιωθεί η πιθανότητα να έπεσα σε κακό σετ και απλά να πάρω άλλο σετ ελπίζοντας να είμαι πιο τυχερός, γιατί ο ένας που έπαιξε καλά με ενθουσίασε...

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9582
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #37 στις: Οκτωβρίου 25, 2011, 12:27 »
Οπως έχω αναφέρει δεν μου άρεσαν ιδιαίτερα τα συγκεκριμένα cartomizers με eGo μπαταρία (με χρήση 510-901 αντάπτορα)
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,2797.msg78539.html#msg78539
Τα G6 είναι ίδια με τα cartomizers του Mini & More.

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #38 στις: Οκτωβρίου 25, 2011, 13:11 »
Αρα δεν έπεσα σε προβληματικό σετ... κριμα...
Σου έβγαζε καμένο?

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #39 στις: Οκτωβρίου 25, 2011, 13:40 »
Μάλλον για προβληματικό σετ πρόκειται. Ρώτα καλύτερα και τη Nobacco.
Είχα πάθει το ίδιο γνωστός μου με παρόμοια κάρτο άλλης εταιρίας, από έξω. Μερικά δούλευαν φανταστικά και κάποια έβγαζαν καμένο ο.τι και να τους έκανες με ή χωρίς τη δική τους μπαταρία.

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #40 στις: Οκτωβρίου 25, 2011, 14:19 »
Τελικά απο ότι φάινεται κάποια απο το σετ είναι προβληματικά (μέχρι στιγμής 2-2) άνοιξα το τέταρτο και παίζει μια χαρά, αυτή τη φορά χωρίς να σφίξω τη τζουρα...
Είναι φανταστικό σε απόδοση.

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #41 στις: Οκτωβρίου 25, 2011, 14:48 »
Οπως έχω αναφέρει δεν μου άρεσαν ιδιαίτερα τα συγκεκριμένα cartomizers με eGo μπαταρία (με χρήση 510-901 αντάπτορα)
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,2797.msg78539.html#msg78539
Τα G6 είναι ίδια με τα cartomizers του Mini & More.

TA G6 είναι ίδια με τα κάρτο του M&M αλλά η ποιότητά τους ειναι λίγο διαφορετική από εταιρία σε εταιρία. Σε γενικές γραμμές δεν κρατούν πολλές μέρες, αλλά ένας δοκιμαστής ανέφερε μεγαλη διάρκεια ζωής. Γι΄αυτό ξαναρωτάω αν κάποιος έτυχε να δοκιμάσει και άλλα G6 και να μας πει αν αυτά του m&m είναι της αυτής κατηγορίας ποιοτικά ή καλύτερα. Και πάλι, επισημαίνω, χωρίς να αναφέρει ονόματα εταιριών.

Αποσυνδεδεμένος cbf_dim

  • **
  • 136
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #42 στις: Οκτωβρίου 25, 2011, 14:49 »
Πανο δοκιμασε κατι. Στο επομενο καρτο που θα σου βγαλει καμμενο, βαλε μια οδοντογλυφιδα απο κατω στην τρυπα που ακουμπαει στη μπαταρια, και κουνα το λιγο δεξια-αριστερα, οπως κανουμε οταν θελουμε να τραβηξουμε το κοματι εξω. Στο λεω γιατι μερικα καρτο δεν μου ακουμπαγαν καλα στην μπαταρια, και πειραζοντας λιγο εκεινο το σημειο, μου εφερνε καμμενο. Το ξαναπειραζα λιγο και εστρωνε.   

Αποσυνδεδεμένος atmomixani

  • *
  • 698
  • Φύλο: Άντρας
  • το μεγεθος μετραει
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #43 στις: Οκτωβρίου 25, 2011, 15:06 »
ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ :angry_orange:
Πηρε μελος πακετο για δοκιμη και εξαφανιστηκε >:(
Τι να πω ρεεεεεεεεεεεε :angry_orange: :angry_orange: :angry_orange:
εγηναν και τετια ??? αυτος ακριβος ηταν ο λογος που μιλαγα για νεα μεν αλλα ενεργα μελοι με καπιους μινιμουν αριθμους μηνηματων .... :( :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος Yiannis Rasta

  • *****
  • 1411
  • Φύλο: Άντρας
  • keep walking
    • YIANNIS STAMATIOU
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #44 στις: Οκτωβρίου 25, 2011, 15:11 »
Ας μην συνεχίσουμε γι' αυτό το ζήτημα. Κάτι συνέβη γιατί μέχρι προχθές ρωτούσε πώς θα ανεβάσει φωτογραφίες.

Sidirena. αν δεν μπορείς να ανεβάσεις τις φωτογραφίες, δεν πειράζει. Γράψε μόνο τις εντυπώσεις σου.
.....και αυτο θα ειναι εξισου χρησιμο ::)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 18 8369 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 22:14
από Chris66
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180714 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34016 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536547 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59850 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237646 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 597 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15832 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136170 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085388 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35458 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10299 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12