vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

526 επισκέπτες, 5 χρήστες
panoskapa, Jorge, dkostas, grag, john67

Twitter

La petite Box By Vaponaute

Αποσυνδεδεμένος sertikos

  • **
  • 106
  • Φύλο: Άντρας
La petite Box By Vaponaute
« στις: Ιανουαρίου 10, 2017, 00:46 »
Λα πετιτ μποξ μπαι Βαπονοτ. Α Σερτικο ριβγιου.


Καταρχήν το σημαντικό.

Έρχεται σε ένα καταπληκτικό κουτί. Το ανοίγουμε και ένας αέρας πολυτέλειας πλημμυρίζει το δωμάτιο. Πριν κάνουμε οτιδήποτε διαβάζουμε ολάκερο το μάνιουαλ. Έτσι. Γιατί είμαστε υπεύθυνοι καταναλωτές.

Πέντε κλίκ ανοίγει. Πέντε κλίκ κλείνει. Αλλα καθώς το ριβγιου είναι σερτικο, θα συμπεριλάβει τις πληροφορίες που ο Σερτικος θεωρεί χρήσιμες. Έιπαμε ριβγιου. Όχι διαφήμιση. Όχι κατάλογος τεχνικών χαρακτηριστικών. Συμπεράσματα πραγματικής χρήσης.

  • Το έχω περίπου ένα μήνα στην κατοχή μου.
  • Δουλεύω αποκλειστικά TC nickel.
  • Το διάστημα αυτό είναι το main vaping device μου.
  • Οι παρατηρήσεις είναι ειλικρινείς, και έχουν προκύψει απο την δίκη μου χρήση.


  • Λειτουργία - Γενική αξιολόγηση

Είναι καλό. Η πλακέτα (Wismec) απο όσο γνωρίζω είναι καινούργια και δείχνει αρκετά καλή. Το μενού είναι αναμενόμενο και μια χαρά. Αναβαθμίζεται, άλλα δεν έχει κυκλοφορήσει ακόμα κάποιο update.

Τα “ρευματα του” ΙΣΩΣ να είναι μια ιδέα καλύτερα απο του Pico 75. Απολαυστικότατο άτμισμα.

  • Σχεδιασμός-κατασκευή-χρήση:

Η μπαταρία μπαίνει με το πορτάκι. Σίγουρα είναι ένας ευαίσθητος μηχανισμός, άλλα δεν δείχνει καταδικασμένος να χαλάσει. Με προσεκτική χρήση ιτ should be ok. Αν σου πέσει με ανοιχτό το πορτάκι, Ξέχνα το.

Το κουμπί: Αξιόπιστο, σφιχτό, αθόρυβο. Σχετικα σκληρό.

Το Βάρος: Σαν χυτοσίδηρος μοιάζει. Βαρυ. Βαρύτερο "αρκετά" απο το πικο.

Σχέδιο: Είναι τρομερά βολικό στο χέρι. Το βαθούλομα σε συνδιασμό με τις εσοχές, το κάνουν να κάθεται ΜΑΓΙΚΑ στο χέρι. Εντυπωσιακά και αναπάντεχα ωραία και βολική αισθηση.

Χωρίς να έχω ΚΑΝΕΝΑ επιστημονικό κριτήριο, καθαρά απο την προσωπική χρήση, νομίζω πως σε διαχείριση ενέργειας είναι ένα κλικ χειρότερο απο το Πικο.

Ο Πόλος έχει σκληρό ελατήριο και ειναι τετράγωνος.

Το τζαμάκι έιναι κυρτο, με αποτέλεσμα τα άκρα της οθόνης να μην πολυφαίνονται και είναι και σκούρο με μικρά γράμματα. Νοτ μπεστ visibility screen. No problem if you ask me.


Θα ήμουν πολύ ευχαριστημένος. Άλλα δεν είμαι. Γιατί; Η συσκευή, έχει μια λάκα, σαν σατεν φινίρισμα. Εξαιρετική στην αφή, ΑΛΛΑ, φεύγει ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ ΚΟΙΤΑΓΜΑ. Τουλάχιστον στο δικό μου κομμάτι, και παρά που του έχω φερθεί με το μπιμπερό. Λυπηρόν.

Μάλλον θα επικοινωνήσω με το κατάστημα για το θέμα αυτό και αν έχω update θα το βάλω.


All in all: Μια συσκευή που δεν κρύβει εκπλήξεις, δεν έχω ανακαλύψει κουσούρια και η λειτουργιά της θα ικανοποιήσει όσους την αγοράσουν. Δεν μετανιώνω την αγορά, γενικά είναι πολύ καλό ως και εξαιρετικό στην χρήση και στο άτμισμα, αλλά μάλλον η τιμή είναι αναντίστοιχη με το φινίρισμα, τουλάχιστον στο δικό μου κομμάτι.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 10, 2017, 11:29 από e-spy »

Αποσυνδεδεμένος dinos_74

  • *****
  • 1689
  • Φύλο: Άντρας
  • πεφτω γιατι μπορω να σηκωθω
Απ: La petite Box By Vaponaute
« Απάντηση #1 στις: Ιανουαρίου 10, 2017, 00:49 »
ωραιος και καλοατμιστος :D
ομορφη και ποιητικη παρουσιαση

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: La petite Box By Vaponaute
« Απάντηση #2 στις: Ιανουαρίου 10, 2017, 01:43 »
Ευχαριστούμε για την πολύ ωραία, λιτή και περιεκτική παρουσίαση. Πολύ όμορφο μοντάκι. Αλλά μικρό για τα γούστα μου... Αν έβγαινε σε full size και τριμπάταρο, με τέτοιο φινίρισμα και look θα το ζαχάρωνα πολύ άσχημα...

Αποσυνδεδεμένος sertikos

  • **
  • 106
  • Φύλο: Άντρας
Απ: La petite Box By Vaponaute
« Απάντηση #3 στις: Ιανουαρίου 10, 2017, 15:54 »
Cruiser, μην λες τέτοια, γιατί στο τσακ μπαμ ο κινέζος - συγνώμη ο γάλλος ήθελα να πω- πετάει πάνω άλλες δυο μπαταρίες, ζευγαρώνει το design me to RX300 και ΤΣΟΥΠ, πάλι έξοδα θα έχεις.  :laugh1:

Πάντως σχεδιαστικά μου φέρνει κάτι από αναπτήρα Rohnson.

Επίσης, η πλακέτα του ΙΣΩΣ να σχετίζεται με του evic 2. Σίγουρα πάντως δουλεύει καλά. 

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: La petite Box By Vaponaute
« Απάντηση #4 στις: Ιανουαρίου 10, 2017, 18:16 »
Τέτοια έξοδα, καλοδεχούμενα!

Από κινητό.


Αποσυνδεδεμένος sertikos

  • **
  • 106
  • Φύλο: Άντρας
Απ: La petite Box By Vaponaute
« Απάντηση #5 στις: Ιανουαρίου 12, 2017, 16:28 »
UPDATE: Μετα απο επικοινωνία με το κατάστημα, το μοντ αλλάχτηκε με αυτό της προθήκης. Σύμφωνα με αυτούς, δεν τους έχει ξαναπαρουσιαστεί θέμα με το φινίρισμα στο μοντακι αυτο.

Αν και έχω μια μικρή υποψία πως το φαινόμενο θα ξαναπαρουσιαστεί ευχαριστώ πολύ το κατάστημα για την εξυπηρέτηση τους.  8)

Τι την θέλατε την λάκα ρε βαπονάυτες;  :wall:

Αποσυνδεδεμένος daglasg3

  • *
  • 62
  • Φύλο: Άντρας
Απ: La petite Box By Vaponaute
« Απάντηση #6 στις: Ιανουαρίου 16, 2017, 09:39 »
καλημέρα update από που η μαλλον μεσο ποιου site το κανουμε η εφαρμογης?
εχεις βρει καπου θηκη?

Αποσυνδεδεμένος Micha3L

  • **
  • 491
  • Φύλο: Άντρας
  • IT ℑℑ by ℠
    • vaping ... 8years
Απ: La petite Box By Vaponaute
« Απάντηση #7 στις: Ιανουαρίου 16, 2017, 19:12 »
Φοβερο μοντακι :thumpup:
Αναβαθμιση απο ποιο site?
Επισης αν εχεις καποιο link με το manual της πλακετας;

Αποσυνδεδεμένος sertikos

  • **
  • 106
  • Φύλο: Άντρας
Απ: La petite Box By Vaponaute
« Απάντηση #8 στις: Ιανουαρίου 16, 2017, 19:52 »
Εις το μαγαζί που ρώτηξα, με είπαν πως ουκ υπάρχει update. Ακόμα δεν κατάφερα να εντοπίσω update στο internet. 

Εγώ πάντως δεν έχω βρει ψεγάδι-πρόβλημα στην πλακέτα/software ωστε να ελπίζω σε update. It works fine.

Θήκη επίσης δεν έχω εντοπίσει.

Μόλις δίαβασα όλο το μανιουαλ. Άκρως αναμενόμενο και χωρίς τίποτα το σπεσιαλ.

TCR manual, TC, Watt, Bypass, Stealth, Lock, ρύθμιση watt και σε ΤC, όλα τα σύρματα, παφ καουντερ, σχετικα απλο pre-heat (χρόνο και watt) .

Πέντε κλίκ ανοίγει, πέντε κλείνει. 

Με άλλα λόγια.... Τα γνωστά.  ;D

Να επαναλάβω: Παίζει καλά, είναι όμορφο, μα το φινίρισμα και η ποιότητα κατασκευής είναι για μένα μάλλον μη ανάλογα τις τιμής. 

Δούλος σας,
Σέρτικος.


Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: La petite Box By Vaponaute
« Απάντηση #9 στις: Ιανουαρίου 16, 2017, 20:00 »
[justify]Φαντάζομαι πως στη σελίδα τής Vaponaute θα έχει και τις μελλοντικές επιλογές σε update (κάτω κάτω / You can download the update for Lα Petite Box here). Πραγματικά όμως, είναι πάρα πάρα πολύ όμορφο σαν πρωτοεμφανιζόμενο ηλεκτρονικό μοντάκι από Vaponaute. Διάβαζα για το βάρος του (148gr), πως είναι μεγάλο, στην πρώτη μου επαφή σε κατάστημα, δεν το βρήκα βαρύ (σίγουρα δεν είναι τα 248gr του Ohmsmium). Ήταν υπέροχη η αίσθηση στο χέρι και πραγματικά είναι πολύ όμορφο. Προσωπικά, δεν ξέρω κάτι για την πλακέτα του (Wismec), όμως διαβάζω για άριστη λειτουργία. Επίσης, μην ξεχάσουμε να πούμε πως υπάρχει περιορισμός σε ατμοποιητές (μέχρι 23mm). [/justify]


Αποσυνδεδεμένος lesarros

  • **
  • 203
  • Φύλο: Άντρας
Απ: La petite Box By Vaponaute
« Απάντηση #10 στις: Ιανουαρίου 17, 2017, 03:24 »

Αποσυνδεδεμένος sertikos

  • **
  • 106
  • Φύλο: Άντρας
Απ: La petite Box By Vaponaute
« Απάντηση #11 στις: Ιανουαρίου 18, 2017, 00:41 »
Πατώντας 6795 φορες το κουμπί, πέτυχα τα μαγικά 20 κλικς που μου έδειξαν ότι το μοντάκι που έχω φοράει ήδη την έκδοση 3.03  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος lesarros

  • **
  • 203
  • Φύλο: Άντρας
Απ: La petite Box By Vaponaute
« Απάντηση #12 στις: Ιανουαρίου 18, 2017, 00:56 »
Σ'εμένα όταν το σύνδεσα στο mac,άνοιξα την εφαρμογή και μου έδειξε firmware version:0.0,έκανα το update και αμέσως μετά έδειξε 3.03.Δεν δοκίμασα βέβαια πριν,να κάνω 20 κλικ για να δω τι firmware έχει.

Αποσυνδεδεμένος nikosma

  • **
  • 122
  • Φύλο: Άντρας
Απ: La petite Box By Vaponaute
« Απάντηση #13 στις: Ιανουαρίου 19, 2017, 00:15 »
Το "La Petite Box" είναι πλέον συμβατό με το myevic Custom Firmware για όποιον ενδιαφέρεται

Αποσυνδεδεμένος Micha3L

  • **
  • 491
  • Φύλο: Άντρας
  • IT ℑℑ by ℠
    • vaping ... 8years
Απ: La petite Box By Vaponaute
« Απάντηση #14 στις: Ιανουαρίου 19, 2017, 09:36 »
Δεν άντεξα στον πειρασμό ....


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172317 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 276806 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15422 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14053 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9417 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43293 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 436 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35887 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 559571 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182800 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 216 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 10781 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364