vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady

Αποσυνδεδεμένος Chronisb

  • *****
  • 1772
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady
« Απάντηση #90 στις: Δεκεμβρίου 15, 2016, 11:20 »
Ο Σέρλοκ (μάλλον) μιλάει για κάποιο "έτοιμο" υγρό (ή άρωμα) από κάποιον (μαγαζί??) που θα μοιάζει πολύ με το γνήσιο! Αν έχω καταλάβει λάθος ζητώ ταπεινά συγνώμη! :-[ :-[

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady
« Απάντηση #91 στις: Δεκεμβρίου 15, 2016, 11:25 »
Ο Σέρλοκ καλά θα κάνει να αποστείλει δείγμα για σύγκριση.

Η συνταγή που αναφέρεται παραπάνω, μάλλον σαν βουτυράτη μαρέγκα λεμονιού μου φέρνει (με το μάτι, δεν την έφτιαξα), παρά Lemon Tart...

Έχετε καταλάβει ότι έχει να γίνει τόσος χαμός με υγρό από εποχής Τριμπέκα (παλιά συνταγή), έτσι? :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος savo

  • *****
  • 1548
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady
« Απάντηση #92 στις: Δεκεμβρίου 15, 2016, 11:32 »
Έτυχε ευρείας αποδοχής σαφέστατα. Το θέμα είναι η  αντοχή στο χρόνο! Για πόσο καιρο μπορείς να εχεις πιπίλα καθημερινά ένα τετοιο υγρό? Σαν το πρώτο φίλί δεν έχει πάντως.

Αποσυνδεδεμένος pelegrin07

  • **
  • 213
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady
« Απάντηση #93 στις: Δεκεμβρίου 15, 2016, 11:36 »
Mολις εκανα παραγγελία τα αρώματα που δεν ειχα για να φτιάξω την συνταγη, αν και θα ηθελα να χρησιμοποιησω την custard pi της fa όμως δεν υπάρχει στην Ελλαδα όπου και αν κοίταξα.

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady
« Απάντηση #94 στις: Δεκεμβρίου 15, 2016, 11:40 »
Έτυχε ευρείας αποδοχής σαφέστατα. Το θέμα είναι η  αντοχή στο χρόνο! Για πόσο καιρο μπορείς να εχεις πιπίλα καθημερινά ένα τετοιο υγρό? Σαν το πρώτο φίλί δεν έχει πάντως.
Για το θέμα "πιπίλα" ενός υγρού, η άποψή μου είναι γνωστή: το πολύ το κύριε ελέησον το βαριέται και ο παππάς. Ένα τανκάκι άντε δύο την εβδομάδα και το απολαμβάνεις μια χαρά.

Αποσυνδεδεμένος tsagod

  • ***
  • 594
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady
« Απάντηση #95 στις: Δεκεμβρίου 15, 2016, 11:41 »
Λάτρης του υγρου και εγώ.
Μας βλέπω πάντως να βγαινουμε εκτός προϋπολογισμού.
Θα περιμένουμε και εγώ τον σερλοκ, μπας και...

Αποσυνδεδεμένος Chronisb

  • *****
  • 1772
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady
« Απάντηση #96 στις: Δεκεμβρίου 15, 2016, 11:47 »
Mολις εκανα παραγγελία τα αρώματα που δεν ειχα για να φτιάξω την συνταγη, αν και θα ηθελα να χρησιμοποιησω την custard pi της fa όμως δεν υπάρχει στην Ελλαδα όπου και αν κοίταξα.
Το custard pi ΔΕΝ υπάρχει καν στο επίσημο Ιταλικό site της FA!!  :dontknow: :dontknow:
Δεν ξέρω αλλά έχω την αίσθηση ότι είναι μια "πατέντα" της FA Αγγλίας. Αλλιώς (ακόμα και να υπήρχε παλιά και να έχει καταργηθεί) θα το είχε το επίσημο Ιταλικό site!!  ;) ;)

Αποσυνδεδεμένος pelegrin07

  • **
  • 213
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady
« Απάντηση #97 στις: Δεκεμβρίου 15, 2016, 12:09 »
Ναι το εχω παρατηρήσει και γω οτι μονο στο Αγγλικο υπάρχει.Δεν ξερω τί παιζει.

Αποσυνδεδεμένος gempgr

  • **
  • 205
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady
« Απάντηση #98 στις: Δεκεμβρίου 15, 2016, 12:48 »
To Σάββατο κάπου στην Αθήνα δεν σας λέω :tongue_smilie: θα τα έχουν 16 ευρώ λόγω εγκαινίων. Τα υπόλοιπα 1+1 δώρο :yoloyeah: :yoloyeah: :yoloyeah:
Αυτό το μαγαζί τελικά μάθαμε που είναι?:confused1: :confused1: :confused1:

Αποσυνδεδεμένος teo77

  • ****
  • 1450
Απ: Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady
« Απάντηση #99 στις: Δεκεμβρίου 15, 2016, 13:58 »
Savo ανοιξε τα χαρτια σου σε παρακαλουμε πολυ::):yes:

Αποσυνδεδεμένος savo

  • *****
  • 1548
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady
« Απάντηση #100 στις: Δεκεμβρίου 15, 2016, 14:22 »
Στην Θησέως είναι 8)  από την κυριακή  ή θα με ευγνωμονούν ή  θα με κυνηγήσουν. Εγώ δεν είπα τίποτα :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady
« Απάντηση #101 στις: Δεκεμβρίου 15, 2016, 14:31 »
Ο Σέρλοκ (μάλλον) μιλάει για κάποιο "έτοιμο" υγρό (ή άρωμα) από κάποιον (μαγαζί??) που θα μοιάζει πολύ με το γνήσιο! Αν έχω καταλάβει λάθος ζητώ ταπεινά συγνώμη! :-[ :-[
Πολύ σωστά και ο λόγος που δεν λέω πολλά είναι γιατί αυτό με παρακάλεσε η εταιρία τουλάχιστον μέχρι να υπάρξει προϊόν. Ακόμα δεν έχει αποφασιστεί αν θα κυκλοφορήσει σαν έτοιμο υγρό ή σαν συμπυκνωμένο άρωμα (gourmet φυσικά διότι δεν θα χρειάζεται άλλα αρώματα η συνταγή) και φυσικά δεν έχει οριστικοποιηθεί η συνταγή.
Να πω μόνο πως δοκίμασα τα δύο επικρατέστερα υγρά, μου άρεσαν πολύ και τα δύο αλλά περισσότερο αυτό που έμοιαζε λιγότερο με το Lemon Tart. Σε κάθε περίπτωση, κι εγώ υπομονή θα κάνω μέχρι να κυκλοφορήσει - δεν είναι ότι έχω πάρει κανένα pre-release μπουκαλάκι να πορεύομαι. Το αυθεντικό φουμάρω... ;)

ΥΓ. Για το μαγαζί που θα βγάλει το Lemon Tart σε προσφορά δεν έχω ιδέα. Τον Savo βαράτε κατά βούληση! :laugh1:





Αποσυνδεδεμένος ongakos

  • **
  • 238
  • Φύλο: Άντρας
  • Γηρασκω αει ατμιζομενος
Απ: Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady
« Απάντηση #102 στις: Δεκεμβρίου 15, 2016, 15:00 »
Το πηρα και εγω μετα απο ολα αυτα που ειδα εδω. Το υγρο μου ειναι το KLC . Πολυ καλο το DLady , εντονο στην αρχη και οσο το συνεχιζω ,οπου το συνηθιζω οπως ολα τα υγρα ,το δεχομαι πολυ καλα σαν ενα πολυ ενδιαφερον all day υγρο.

Οταν το πρωτοεστησα σε Taifun GSL (χωρις παρεξηγηση και χωρις υπερβολη απλα το μοιραζομαι)   ενοιωσα εντονη τη γευση του λεμονιου στην επιγευση ,αλλα ψευτικη-τεχνιτη χημικη ,οπου με ξενισε λιγο γιατι μου φαινοταν σαν αυτο του σπρει citronella για τα κουνουπια. Ηττα ειπα και φρικαρα. Μειωσα ισχυ και ετσι μειωθηκε η ενταση του λεμονιου ,ισορροπωντας με τις υπολοιπες γευσεις του υγρου.

Η αντισταση 1 ωμ, 2,5 πυρηνα,0,35 κανθαλ, cotton bacon με 13 πλεον βατ σε DNA 75. Αν παιξει στα 14 αλλαζει η γευση και δεν το απολαμβανω. Εσεις σε τανκατους πως βγαλατε την καλυτερη γευση απο το μπολυ καλο αυτο υγρο? . Μηπως θελει το συγκεκριμενο υγρο πχ Η 1,3 ΩΜ στ 9 βαττ περιπου με συρμα πιο λεπτο 0.28? ? Κατι θελει παντως για να μου βγαλει και αλλα καλα στοιχεια.Tωρα το ξαναεστησα με 0,8 ωμ και στα 16 βατ και παιζει διαφορετικα και λογικο ειναι, με πιο πολυ ντουμανι.
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 15, 2016, 17:06 από ongakos »

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady
« Απάντηση #103 στις: Δεκεμβρίου 15, 2016, 15:28 »
Έχω δοκιμάσει πολλά λεμονουγρά και όλα ανεξαιρέτως μου έβγαζαν αυτή τη χημικίλα που γράφεις. Το Lemon Tart το αγάπησα ακριβώς γιατί δεν μου την έδωσε καθόλου και δεν νομίζω πως είναι τόσο θέμα στησίματος όσο γεύσης (άρα τελείως υποκειμενικό θέμα). Για την ιστορία το ατμίζω σε κλωνοφαινόμενο με kanthal 25άρι, 2mm πυρήνα, 1,22 Ohms, cotton bacon και περίπου 10-11 watts. :)



Αποσυνδεδεμένος an3

  • **
  • 262
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady
« Απάντηση #104 στις: Δεκεμβρίου 15, 2016, 15:30 »
To lemon lime μοιαζει με τo lemon tart?

au79


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 233 63731 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:19
από Ελένη Π
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1395 206356 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 23:14
από Xxristos
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 92861 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3867 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1100 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172864 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 278306 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15541 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14231 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9612 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43898 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 503 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix