vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Υγρά αναπλήρωσης King George

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Υγρά αναπλήρωσης King George
« στις: Νοεμβρίου 19, 2016, 14:13 »
King George


[justify]King George. Μία νέα εταιρεία στα υγρά αναπλήρωσης, και όπως διαβάζω, η παραγωγή των υγρών γίνεται στην Ελλάδα (Λάρισα). Να πω από τώρα πως δεν γνωρίζω πολλά πράγματα, ουσιαστικά μόνο απ' ό,τι διάβασα στην ιστοσελίδα τής εταιρείας. Τα συγκεκριμένα υγρά αναπλήρωσης, τυχαία τα είδα στο ράφι, τα δοκίμασα αυτές τις μέρες από κατάστημα της αλυσίδας Atmosfaira, και ομολογώ πως μου άρεσαν πολύ. Τα υγρά είναι μόνο 2, α) Avignon και β) Rosario. Έρχονται σε σκούρα γυάλινα μπουκάλια των 30 ml και σε περιεκτικότητα νικοτίνης: 0, 3, και 6 mg/ml. Επίσης, και τα 2 έχουν να κάνουν με φρούτα και με αναλογία vg/pg 70% - 30%. Όμορφα τα γυάλινα μπουκάλια, τα οποία αναγράφουν στην ετικέτα τα απαραίτητα στοιχεία με ημερομηνία παραγωγής και λήξης, (δεν είδα όμως τη σχετική αναλογία vg/pg).[/justify]

[justify]Διαβάζω:[/justify]

[justify]King George, μια εταιρία νέα στο χώρο, λάτρης των ποιοτικών υγρών αναπλήρωσης και πιστή στις ανάγκες του καταναλωτικού κοινού, δίνει έμφαση στην ποιότητα και όχι στη ποσότητα. Η διαδικασία ωρίμανσης και ζύμωσης των King George, αποτελεί τον ακρογωνιαίο λίθο της φιλοσοφίας μας, αφήνοντας τις γεύσεις να αναδειχθούν πλούσια μέσα από το χρόνο. Τα King Georga “ξεκουράζονται” σε ειδικά διαμορφωμένους σκοτεινούς και δροσερούς χώρους και η ζύμωση τους υλοποιείται σε περίοδο 6 έως 8 εβδομάδων, σταδιακά, επιτυγχάνοντας με αυτόν τον τρόπο την αργή αλλά σταθερή τελειοποίηση τους. Εκλεκτές γεύσεις από όλο τον κόσμο παντρεύονται στο εργαστήριο μας και συνθέτουν τις συνταγές οι οποίες καταλήγουν σε limited editions σειρές, σεβόμενοι πρωτίστως την επιλογή σας να απολαμβάνετε την ποιότητα που σας αξίζει. Προτεραιότητα μας η ικανοποίηση σας μέσα από μια άλλη διάσταση ατμίσματος.[/justify]


Αφού δοκίμασα και τα 2 υγρά, κατέληξα στο γλυκό Rosario. Η δοκιμή μου έγινε στον Apollo (by Leo), kanthal 0.28mm, 1.2Ω, 12w.

Rosario


[justify]Διαβάζω:[/justify]

[justify]Ταξιδεύουμε στη παλιά “χώρα των ανέμων” δίπλα στον ποταμό Παρανά όπου στέκεται η υδάτινη πόλη του Ροσάριο. Εκεί γεννήθηκε και το άρωμα μας, πλημμυρισμένο με ποικιλία κόκκινων φρούτων, ώριμων και μη συνδυάζει το γλυκό βατόμουρο με το όξινο ρόδι, παντρεύει τα εσπεριδοειδή με τη κρέμα και σας ταξιδεύει με ένα άτμισμα στη φλογερή Αργεντινή, χώρα καταγωγής του.[/justify]

[justify]Δεν θα επιχειρήσω να περιγράψω κάτι γιατί είναι η πρώτη μου γρήγορη επαφή με τα συγκεκριμένα υγρά. Το μόνο που μπορώ να πω είναι πως μου άρεσε αρκετά το γλυκό αποτέλεσμα. Όμορφη γεύση, όμορφο τελείωμα στην εκπνοή. Σχετικά σύνθετο υγρό χωρίς να είναι υπερβολικό κάπου. Κόκκινα φρούτα και απαλή κρέμα γάλακτος. Το άρωμα στο τέλος, είναι εξίσου απαλό κι ευχάριστο.[/justify]

Avignon


[justify]Διαβάζω:[/justify]

[justify]Ένα εκλεκτό ατμιστικό υγρό που αντικατοπτρίζει την ένδοξη καταγωγή του. Βασισμένο σε εσπεριδοειδή γλυκόξινα φρούτα και στην απαλή κρέμα παγωτό. Ένας ξεχωριστός συνδυασμός από μαρμελάδα λεμονιού και σορμπέ μάνγκο, έρχεται να ικανοποιήσει και τους πιο απαιτητικούς ατμιστές.[/justify]

[justify]Το δεύτερο αυτό υγρό ήταν εξίσου όμορφο, όμως εδώ με τα εσπεριδοειδή, ήταν αρκετά γλυκόξινο το αποτέλεσμα για τα δικά μου γούστα. Παρ' όλα αυτά ήταν αρκετά ευκολοάτμιστο και με πάρα πολύ όμορφο άρωμα.[/justify]

[justify]Σαφέστατα και προτείνω μία δοκιμή γνωριμίας με τα συγκεκριμένα υγρά. Δυστυχώς δεν έχω άλλες πληροφορίες γι' αυτά, δεν ξέρω αν η συγκεκριμένη εταιρεία θα δώσει πολλά ή λίγα στον ατμιστικό κόσμο. Δεν γνωρίζω αν θ' ακολουθήσουν κι άλλα υγρά, είτε γλυκά είτε και σε καπνικά. Συνεχίζω να ατμίζω την επιλογή μου μέσα στη μέρα για να έχω πιο καθαρή εικόνα. Μέχρι στιγμής το βρίσκω πολύ καλό. Σας ευχαριστώ που με διαβάσατε.[/justify]



Αποσυνδεδεμένος SpirosK

  • *
  • 38
  • Φύλο: Άντρας
    • Το famousvapors.gr είναι μια ιστοσελίδα για το ηλεκτρονικό τσιγάρο. Παρουσιάσεις - Κριτικές και τις καλύτερες προσφορές στο εμπόριο για το ηλεκτρονικό τσιγάρο.
Απ: Υγρά αναπλήρωσης King George
« Απάντηση #1 στις: Δεκεμβρίου 11, 2016, 04:23 »
Έχω δοκιμάσει κ τα δύο υγρά της σειράς κ μου άρεσε πάρα πολύ το Rosario. Σου αφήνει μια απαλή κ πολύ εντυπωσιακή γεύση. Θα το συνιστούσα σε όσους αρέσουν τα κοκκινα φρούτα με αυτή την απαλή γλυκάδα που αφήνει.

Στάλθηκε από το GT-I9195 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος mitsogrande

  • *
  • 92
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά αναπλήρωσης King George
« Απάντηση #2 στις: Δεκεμβρίου 11, 2016, 07:35 »
Το Rosario είναι πολύ καλό, η γλυκάδα είναι όσο πρέπει για εμένα!
Δεν σε κουράζει!

Αποσυνδεδεμένος TsarVII

  • *
  • 81
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά αναπλήρωσης King George
« Απάντηση #3 στις: Φεβρουαρίου 19, 2017, 18:07 »
Έχοντας δοκιμάσει και τα δύο υγρά μου φαίνεται περίεργο που δεν τα γνωρίζουν πολλοί. Ίσως φταίει ότι τα πουλάει μόνο συγκεκριμένη αλυσίδα.

Το Avignon είναι εκπληκτικό, πραγματικά έχω κολλήσει και μετανιώνω που δεν το πήρα σε μικρότερη νικοτίνη γιατί με την εξάρα βαράει αρκετά σε subohm.
Έχει την οξύτητα από το λεμόνι, αλλά η custard το ισορροπεί υπέροχα μαζί με μια γλυκάδα από μάνγκο. 
Κατά τη γνώμη μου καλύτερο από το Lemon Tart της Dinner Lady, θα αρέσει πολύ στους fan του συγκεκριμένου.

Αποσυνδεδεμένος pugsang

  • *****
  • 1972
  • Φύλο: Άντρας
  • Riding the line between hobby and mental illness
Απ: Υγρά αναπλήρωσης King George
« Απάντηση #4 στις: Μαρτίου 28, 2017, 15:44 »
Εχει μάθει κανείς τι θα γίνει με τα υγρά της King George? Θα συνεχίσουν σε 10μελα ή διέκοψαν την διάθεση?

Οχι τιποτε αλλο αλλά μόλις ντριπάρω στον κλωνο Insane τα τελευταια μλ του Avignon. Να ξέρω αν είναι να κάνω μια σεμνή τελετή αποχωρισμού ενός κορυφαίου υγρου

Αποσυνδεδεμένος SpirosK

  • *
  • 38
  • Φύλο: Άντρας
    • Το famousvapors.gr είναι μια ιστοσελίδα για το ηλεκτρονικό τσιγάρο. Παρουσιάσεις - Κριτικές και τις καλύτερες προσφορές στο εμπόριο για το ηλεκτρονικό τσιγάρο.
Απ: Υγρά αναπλήρωσης King George
« Απάντηση #5 στις: Απριλίου 22, 2017, 00:22 »
Απ όσο γνωρίζω θα συνεχίσουν σε 10ml είναι στης αλλαγής το στάδιο.

Στάλθηκε από το F3211 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34462 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 556727 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:43
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 5 232 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 08:12
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181502 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 101 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8807 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 538042 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60382 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238622 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 927 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16669 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 139047 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz