vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

536 επισκέπτες, 2 χρήστες
camber, Jorge

Twitter

Υγρά Αναπλήρωσης Bam Bam's Cannoli

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Υγρά Αναπλήρωσης Bam Bam's Cannoli
« στις: Νοεμβρίου 06, 2016, 12:43 »
Bam Bam’s Cannoli – Cookies ‘n Cream, 3mg, 70% VG, Melo III, 0.5Ω
 
To Cookies ‘n Cream της εταιρείας, αποτελείται από μια γέμιση εκλεκτής κρέμας κλεισμένη σε μια κρούστα από μπισκότο με τελείωμα από σπιτική σαντιγί. Θυμίζει τόσο πολύ τα γνωστά μπισκότα με κρέμα που θα θέλετε να βουτήξετε το μπουκάλι σε ένα ποτήρι γάλα. Αυτά μας λέει η εταιρεία για το υγρό, το οποίο περιέχει 70% VG και κυκλοφορεί σε νικοτίνες 0, 3 και 6mg/ml.
 
Η εταιρεία βγάζει και άλλες γεύσεις παρόμοιας φιλοσοφίας, όλες βασισμένες στο ιταλικό γλυκό Cannoli το οποίο έχει τόσες παραλλαγές, όσες και τα κέικ! Θα μου πείτε τώρα, τι δουλειά έχεις εσύ με τόση κρέμα. Αυτό αναρρωτήθηκα και εγώ όταν μου το προσέφερε φίλος για δοκιμή, αλλά μιας και γνώριζε τις προτιμήσεις μου, μου εγγυήθηκε ότι δεν θα έχουμε έκτροπα με βούτυρα και λοιπά φρικτά θέματα.
 
Ανοίγοντας το μπουκαλάκι, έπεσα πάνω σε μια φανταστική μυρωδιά. Ζύμη, κακάο και εκείνο το υπέροχο άρωμα που διαφεύγει από τον κάδο του μίξερ όταν χτυπάς κρέμα σε σαντιγί, μαζί με λίγη βανίλια και ζάχαρη άχνη. Πρέπει εδώ να πω ότι πριν αποφασίσω να γράψω γι αυτό, το δοκίμασω σε κάμποσους ατμοποιητές. Κατέληξα στο συγκεκριμένο καθώς τα θέλει τα βατάκια του και γιατί μου έδωσε πιο ομαλά το γευστικό προφίλ του υγρού. Πάμε λοιπόν να δούμε τι γίνεται.
 

Και όντως, οι γεύσεις που αποδίδονται είναι πολύ καλές και ευχάριστες. Το στόμα γεμίζει με κρέμα ζαχαροπλαστικής ενώ προς το τέλος της τζούρας αρχίζει και εμφανίζεται το κακάο. Σε όλη τη διάρκεια της εκπνοής, μένει μια γλύκα και η βανίλια χτυπάει από παντού. Είναι ακριβώς αυτό που λέει, χωρίς βούτυρα και άλλα έντονα στοιχεία. Στη ρινική εισπνοή εμφανίζονται αρκετές δόσεις βούτυρο, οι οποίες σε πολλούς μπορεί να μην εμφανιστούν τόσο έντονα, αλλά παρόλα αυτά σε επίπεδα εντός των ορίων ανοχής μου. Στην εκπνοή από τη μύτη, παίρνω σε μεγάλο βαθμό την ένταση του μπισκότου, που περισσότερο μοιάζει με βάφλα βουτηγμένη σε σοκολάτα, ενώ η κρέμα κάνει και εδώ την εμφάνισή της. Η επίγευση, είναι επίμονη και έντονη και σε κάνει να θες να βρεις χαρτοπετσέτα για να σκουπίσεις την κρέμα γύρω από το στόμα και τα μουστάκια σου. Το χτύπημα είναι αρκετά ελαφρύ ακόμα και στα 45W ενώ το ντουμάνι άκρως εντυπωσιακό. Προσωπικά, θα ήθελα λίγο περισσότερη ένταση στο μπισκότο σοκολάτας, αλλά αυτό δεν επηρρεάζει την άποψη μου για το υγρό. 90/100 με την παρατήρηση ότι πρέπει σιγά σιγά να προμηθευτώ έναν σοβαρό ντουμανιάρη ατμοποιητή, μάλλον τύπου Avocado καθώς έχει αρχίσει να κατακτά την αγορά η μόδα των γευστικών υγρών που θέλουν πολλά W για να αποδώσουν τις γεύσεις τους.

Αυτό όπως και τα άλλα που έχω κατά καιρούς γράψει, μπορείτε να τα βρείτε και στο blog μου


Αποσυνδεδεμένος savo

  • *****
  • 1548
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Αναπλήρωσης Bam Bam's Cannoli
« Απάντηση #1 στις: Νοεμβρίου 06, 2016, 14:21 »
Μας εχεις καταστρέψει Cruiser

Ενδιαφέρον αποτέλεσμα σύμφωνα με τα γραπτά σου μιας και μου αρέσουν αυτες οι γεύσεις όταν συνυπάρχουν αρμονικά.

Με λίγο ψάξιμο το βρήκα εδώ και με καλή τιμή! Τα 90ml 36 ευρώ!
Υπάρχει και ένα ακόμη τις ίδιας.

Τhnaks Cruiser

Αποσυνδεδεμένος pugsang

  • *****
  • 1972
  • Φύλο: Άντρας
  • Riding the line between hobby and mental illness
Απ: Υγρά Αναπλήρωσης Bam Bam's Cannoli
« Απάντηση #2 στις: Νοεμβρίου 06, 2016, 14:24 »
Εγώ τα βρήκα εδώ με λίγο καλύτερη αλλα είμαι μακριά και θα φαω και τα μεταφορικά. Πάντως εμένα μου κάνει να δοκιμάσω το άλλο με το key lime

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Υγρά Αναπλήρωσης Bam Bam's Cannoli
« Απάντηση #3 στις: Νοεμβρίου 06, 2016, 18:22 »
Για καλή μου τύχη, ο ίδιος φίλος έχει και το key lime και θα μου το προωθήσει αύριο. Και εμένα σε αυτό έπεσε το μάτι μου όταν έψαχνα τα υγρά της εταιρείας...

Από κινητό.


Αποσυνδεδεμένος abel

  • **
  • 113
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Αναπλήρωσης Bam Bam's Cannoli
« Απάντηση #4 στις: Νοεμβρίου 06, 2016, 18:32 »
Αθήνα τα έχει κανείς;

Αποσυνδεδεμένος PsilosX

  • ****
  • 1004
  • Φύλο: Άντρας
  • instagram: @psilosx
    • IG
Απ: Υγρά Αναπλήρωσης Bam Bam's Cannoli
« Απάντηση #5 στις: Νοεμβρίου 06, 2016, 23:07 »
Αυτά τα φρουτώδη δημητριακά με απασχολούν στο key lime cannoli μονάχα. Ο κύριος Cruiser79 παρακαλείται να μας ενημερώσει για την έντασή τους μόλις δοκιμάσει το εν λόγω υγρό!  :tongue_smilie: 

:sign_voithia:

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Υγρά Αναπλήρωσης Bam Bam's Cannoli
« Απάντηση #6 στις: Νοεμβρίου 15, 2016, 23:30 »
Bam Bam’s Cannoli – Original, 3mg, Phenomenon Zest, Clapton, 2.0mm, 0.75Ω, Drago Cotton
 
Σε αντίθεση με το παραδοσιακό Cannoli η παραλλαγή αυτή της Bam Bam δίνει την γεύση από κρέμα key lime, τυλιγμένη σε φρουτώδη δημητριακά και μία νότα από σπιτική σαντιγί. Και τα τρία γευστικά συστατικά είναι απόλυτα ισορροπημένα για να δημιουργήσουν ένα γλυκό δημητριακών που ποτέ δεν θα περιμένατε! Αυτά βλέπουμε στη σελίδα του e-smokers για το υγρό, και όπως διαπίστωσα από την γρήγορη έρευνά μου, πρόκειται για ακριβή μετάφραση από τη σελίδα της εταιρείας. Με το που είδα την περιγραφή ερευνώντας για το Cookies ‘n cream, σκέφτηκα ότι ήταν το επόμενο που θα ήθελα να δοκιμάσω οπότε μπορείτε να φανταστείτε τη χαρά μου όταν ο ίδιος φίλος που μου έδωσε και το πρώτο, μου έστειλε μήνυμα να πάω να παραλάβω και αυτό.
 
Ανοίγοντας λοιπόν το μπουκαλάκι, η μυρωδιά που έρχεται θυμίζει κάτι ανάμεσα σε παγωτό λεμόνι ή κρέμα λεμόνι. Μόλις συνηθίσει λίγο η μύτη, μπορεί κάποιος να αναγνωρίσει και κάτι σε μπισκότο ή κάτι παρόμοιο. Ενδιαφέρουσα μυρωδιά που δημιουργεί προσδοκίες οπότε το Φαινόμενο υποδέχτηκε ένα καλό γέμισμα.
 
Δυνατή και έντονη γεύση λάιμ γέμισε το στόμα μου. Με αρκετή γλύκα και τραχιά υφή, μία αίσθηση που συνολικά θύμισε λεμονόκουπα με ζάχαρη, αγαπημένο παιδικό έδεσμα. Χρειάστηκε αρκετή ώρα ώστε να συνηθίσει το στόμα μου την ένταση και να μπορέσω να ψάξω για επιμέρους στοιχεία στο υγρό. Όχι ότι βρήκα και πολλά, εκτός του ότι μετά από λίγο μαλάκωσε η ένταση και τα αρώματα άρχισαν να αποδίδονται με λιγότερη τραχύτητα αλλά με την ίδια ένταση. Η γλυκάδα αυξήθηκε λίγο και άρχισε να αφήνει την αίσθηση της κρέμας λάιμ. Όχι σε πολύ μεγάλο βαθμό, κατά κανόνα συνέχισε να μου θυμίζει λεμονόκουπα με ζάχαρη. Μπισκότο, ζύμη ή τα δημητριακά, δεν βρήκα σε κάποιο σημείο. Δεν ξέρω αν έχουν να συνεισφέρουν στην υφή ή στην συνολική αίσθηση, πάντως τέτοια γεύση, δεν μπόρεσα να αναγνωρίσω. Στη ρινική εισπνοή, το λεμόνι και πάλι κυριαρχεί, και μένει και μια αίσθηση σαν βάφλα ή κάτι παρόμοιο, αλλά για πολύ λίγο. Στην εκπνοή από τη μύτη, τα αρώματα έχουν εξασθενήσει αρκετά και η εμπειρία φαντάζει λίγο σαν να έχεις φάει από εκείνες τις παλαιότατες καραμέλες ΙΟΝ λεμόνι. Το χτύπημά του μπορεί να σε κάνει άνετα να πιστέψεις ότι πρόκειται για 6ρι υγρό στα 35W, ενώ το ντουμάνι είναι άπλετο. Είναι φανερότατο ότι επιθυμεί την ύπαρξη περισσότερου αέρα. Η επίγευση είναι επίμονη και μεγάλη σε διάρκεια, θυμίζει δε την αίσθηση που έχεις στο στόμα μετά από ένα ωραιότατο παγωτό λεμόνι.
 

Εκτός από το Φαινόμενο, το υγρό δοκιμάστηκε και σε KF4 αλλά και σε Melo III. Ο τελευταίος είναι ότι πιο κοντινό σε αεράτο διαθέτω, και εκεί παρατήρησα το σκοπό που έχει αυτό το υγρό. Ο οποίος συνοψίζεται σε άφθονο ντουμάνι και μια πολύ ωραία γεύση. Αν το άτμιζα χωρίς να διαβάσω την περιγραφή, θα έλεγα ότι πρόκειται για μία lemon pie χωρίς τη ζύμη και με λίγο lime. Μεγάλη εντύπωση μου έκανε το χτύπημα, ενώ θεωρώ ότι του λείπει μία ζύμη, ίσως και μια ιδέα αλάτι σε αυτή τη ζύμη για να γίνει πάρα πολύ καλύτερο. Έχοντας στο μυαλό μου το Cookies ‘n Cream της σειράς, το Original ήταν κάπως απογοητευτικό. Παραμένει παρόλα αυτά ένα πάρα πολύ νόστιμο υγρό. Με την προϋπόθεση ότι κάποιος λατρεύει το λεμόνι φυσικά, γιατί η διακριτικότητα δεν είναι το δυνατό του σημείο. 82/100. Έχω ατμίσει πολύ καλύτερες δημιουργίες με λεμόνι ή λάιμ.

Αυτό όπως και τα υπόλοιπα που έχω κατά καιρούς γράψει, μπορείτε να τα βρείτε και στο blog μου.


Αποσυνδεδεμένος pugsang

  • *****
  • 1972
  • Φύλο: Άντρας
  • Riding the line between hobby and mental illness
Απ: Υγρά Αναπλήρωσης Bam Bam's Cannoli
« Απάντηση #7 στις: Νοεμβρίου 16, 2016, 09:08 »
Bam Bam’s Cannoli – Captain Cannoli, 3mg, Taifun GTIII, NiFe30, 3.0mm, 0.25Ω, Cotton Bacon V2



ΠΟΛΥ γλυκό και ΠΟΛΥ μπουχτιστικό, σαν να έτρωγες σε κάθε τζούρα ενα ταψι γαλακτομπούρεκο, αλλά και με μια υποψία χημικίλας. Επίσης ΠΑΡΑ πολλά κατάλοιπα. Δεν πρόκειται να ατμιστεί. Τουλάχιστον όχι στον TAIFUN. Θα δοκιμάσω να το ντριπάρω και βλέπουμε

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Υγρά Αναπλήρωσης Bam Bam's Cannoli
« Απάντηση #8 στις: Νοεμβρίου 16, 2016, 11:29 »
Next Target Set!

(Μόλις τελειώσω με τον πανικό από υγρά που έχει μαζευτεί εις την οικίαν...)

Αποσυνδεδεμένος pugsang

  • *****
  • 1972
  • Φύλο: Άντρας
  • Riding the line between hobby and mental illness
Απ: Υγρά Αναπλήρωσης Bam Bam's Cannoli
« Απάντηση #9 στις: Νοεμβρίου 16, 2016, 11:41 »
Καλά μην βιαστείς. Δεν χάνεις και τίποτα

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Υγρά Αναπλήρωσης Bam Bam's Cannoli
« Απάντηση #10 στις: Νοεμβρίου 16, 2016, 11:56 »
Και να ήθελα να βιαστώ, δεν μπορώ. Έχω 8 έτοιμα υγρά σπίτι για δοκιμή και ΟΛΗ τη σειρά Egoiste...

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΡΙΑ ΝΕΦΕΛΗ

  • *****
  • 2184
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Υγρά Αναπλήρωσης Bam Bam's Cannoli
« Απάντηση #11 στις: Νοεμβρίου 17, 2016, 10:57 »
Περιμένουμε...........για να διαλέξουμε τα egoist, βιάσου καλέ! :)) :respect_hat:

και off topic και απαιτητική, αλλά δεν ήξερα πού να το γράψω :-[

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 290 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34532 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 556917 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181566 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 112 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8818 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 538156 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60441 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238690 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 1417 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16692 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 139174 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz