vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

520 επισκέπτες, 7 χρήστες
jim356, manoslykos, dkostas, lounik, Ηρακλης, treloneritis, kostasklf

Twitter

GG Cybrillion [Προεπισκόπηση]

Αποσυνδεδεμένος steliosss

  • ***
  • 737
  • Φύλο: Άντρας
GG Cybrillion [Προεπισκόπηση]
« στις: Μαΐου 07, 2016, 01:32 »


Τα χαρακτηριστικά του Cybrillion
-----------------------------------------------
Μηχανικό mod με 23 χιλιοστά εξωτερική διάμετρος
Δέχεται 18650 μπαταρίες έως 66,5mm σε μήκος
Θα υπάρχει πανέμορφο engraving στην έκδοση που θα παραχθεί
------------------------------------------------------------------------------------------
1)Πολύ μικρό (81 χιλιοστά).
2)Αόρατες τρύπες εξαερισμού.
3)Καταπληκτικό κλείδωμα με το 1/3 της στροφής.
4)Δυνατότητα να προσαρμοστεί η διαδρομή του διακόπτη.
5)Δυνατότητα να ρυθμίσετε την σκληρότητα του διακόπτη με 2 τρόπους (μαλακό - σκληρό).
6)Δυνατότητα να κλειδώνει προς τα αριστερά ή προς τα δεξιά (ανάλογα με το τι σας ταιριάζει καλύτερα ή αν είστε αριστερόχειρας ή δεξιόχειρας).
7)Δυνατότητα να προσαρμοστεί ή να αλλάξει η σκληρότητα του μηχανισμού κλειδώματος.
8)Μόνο μία ΚΙΝΟΥΜΕΝΗ επαφή (όλα τα e-τσιγάρα έχουν τουλάχιστον 2 επαφές), με αποτέλεσμα εξαιρετικά χαμηλό volt-drop.
9)Προστασία βραχυκυκλώματος (μέσω του ελατηρίου).
10)Εξαιρετική επαφή του ελατηρίου (η μία πλευρά του ελατηρίου έχει σταθερή σύνδεση με το σώμα).
11)Πολύ εύκολο στο καθάρισμα που έτσι και αλλιώς σπάνια χρειάζεται.
12)Πολύ εύκολο στη συναρμολόγηση και αποσυναρμολόγηση.
13)Φτιαγμένο από μόνο πολύ μεγάλα κομμάτια για να μπορείτε να τα χειρίζεστε εύκολα και να μην τα χάνετε.
14)Κατασκευασμένο με πολύ απλό τρόπο.
15)Μπορεί να τοποθετηθεί κάθετα αλλά και οριζόντια χωρίς να κυλάει (π.χ. να κυλάει στο τραπέζι).

ΔΕΙΤΕ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ (και από τα εσωτερικά μέρη) ΕΔΩ: http://vaperszene.de/2016/05/01/golden-greek-cybrillion-en/











ΟΙ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΠΡΩΤΟΤΥΠΟ...ΑΠΟ ΤΟΝ ΦΙΛΟ ΜΟΥ FRANK MUDERS...
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 08, 2016, 00:02 από steliosss »

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: GG Cybrillion [Προεπισκόπηση]
« Απάντηση #1 στις: Μαΐου 07, 2016, 10:46 »
Πάρα πολύ ωραίο! Θα το ήθελα στα 22mm βέβαια, αλλά βλέποντας το βίντεο, μου φαίνεται δύσκολο να λεπτύνουν τα εσωτερικά πλαστικά μέρη και ο ατσάλινος σωλήνας, οπότε θα συμβιβαζόμουν και με τα 23mm. Mε τον Εβίβα τουλάχιστον θα έκανε καλό ζευγάρωμα :yes:
Εκτός του κλειδώματος πάντως, τα υπόλοιπα τα έχουμε ξαναδεί από τον Craven.
Το θέμα τώρα είναι πού βρίσκουμε το cybrillion (Dr Antismoke?) και σε ποια τιμή?

Αποσυνδεδεμένος steliosss

  • ***
  • 737
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Cybrillion [Προεπισκόπηση]
« Απάντηση #2 στις: Μαΐου 07, 2016, 11:07 »
Μάλλον βιάζεσαι αγαπητέ Γιώργο.
Ή δεν είδες καλά το μοντάκι ή κάτι άλλο συμβαίνει.
Έχεις ξαναδεί αυτό το διακόπτη από αλλού??

Το Cybrillion θα πωλείται περίπου 115 ευρώ.



image hosting 10mb limit




Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: GG Cybrillion [Προεπισκόπηση]
« Απάντηση #3 στις: Μαΐου 07, 2016, 11:23 »
Δεν αποκλείεται να μην έχω καταλάβει κάτι σωστά αλλά έχω την εντύπωση ότι αυτό που αναφέρεις στο [8] για τον διακόπτη της μιας επαφής, το ίδιο συμβαίνει και στο ξυλομοντάκι του craven :dontknow:
Κάθε βοήθεια βεβαίως είναι δεκτή, προκειμένου να καταλάβω τις διαφορές. Όπως και να 'χει πάντως, σίγουρα πρόκειται για ευρηματική υλοποίηση στο σύνολό της και η τιμή, αν και δεν την λες χαμηλή, δεν είναι και απαγορευτική συγκρίνοντας με άλλες κατασκευές πάντα. Μάλλον ικανοποιητική θα την έλεγα. Για το πού και πότε θα είναι διαθέσιμο, έχουμε κάποια πληροφορία?

Αποσυνδεδεμένος steliosss

  • ***
  • 737
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Cybrillion [Προεπισκόπηση]
« Απάντηση #4 στις: Μαΐου 07, 2016, 17:30 »
 Αυτό εδώ το εννοείς "διακόπτη μιας επαφής" ??  :confused1:



Δεν έχω κάτι με το παλικάρι που τα φτιάχνει και καλά κάνει τα φτιάχνει και είναι και καλό παιδί.
Αλλά μην μπερδεύουμε το ένα με το άλλο.

Το Cybrillion θα το φέρει ο Dr.Antismoke γύρω στις 20 Μαϊου.

Αποσυνδεδεμένος modivin

  • *****
  • 3672
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Cybrillion [Προεπισκόπηση]
« Απάντηση #5 στις: Μαΐου 07, 2016, 17:47 »
Γιατί να μην τα μπερδεύουμε αν έχουν την ίδια λειτουργία?

Αποσυνδεδεμένος ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ Μ

  • **
  • 283
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Cybrillion [Προεπισκόπηση]
« Απάντηση #6 στις: Μαΐου 07, 2016, 18:08 »
Νημα που αφορα τον ΙΜΕΟ χωρις μανούριασμα αποκλειεται να υπαρξει τελικα.

Αποσυνδεδεμένος steliosss

  • ***
  • 737
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Cybrillion [Προεπισκόπηση]
« Απάντηση #7 στις: Μαΐου 07, 2016, 18:22 »
Μην ανησυχείς Αποστόλη... είναι όλα άντερ κοντρόλ :))

Αποσυνδεδεμένος modivin

  • *****
  • 3672
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Cybrillion [Προεπισκόπηση]
« Απάντηση #8 στις: Μαΐου 07, 2016, 18:31 »
Ποιό μανούριασμα? Μια πολύ απλή ερώτηση έκανα γιατί πραγματικά δεν ξέρω. Όπως τα βλέπω, εκτελούν ίδια λειτουργία.

Αν κάνω λάθος, μια απλή εξήγηση για το γιατί να "μην τα μπερδεύουμε", για όσους από εμάς δεν έχουν απόκρυφη γνώση, δεν βλάπτει.

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ: GG Cybrillion [Προεπισκόπηση]
« Απάντηση #9 στις: Μαΐου 07, 2016, 18:38 »
Αν του craven έχει ανάλογη λειτουργία τότε ως γενική ιδέα υπάρχει και στα δικά του.
Φυσικά μια χεράτη, "βιοτεχνική" παραγωγή δεν θα έχει ποτέ το ίδιο λουκ με μια "βιομηχανική".

Αλλά δεν βρίσκω το νόημα στο να ψαχνόμαστε διαφωνώντας με τέτοια. Το cybrillion φαίνεται έτσι κι αλλιώς ιδιαίτερη εφαρμογή και... "ουδέν καινόν υπό τον ήλιο" -εκτός αν κάποιος φτιάξει πυρηνικό μοντάκι! :) Πλέον είναι λίγο αδικία να εντοπίζουμε όλες τις πιθανές ομοιότητες. Δεν ανακαλύπτει πια τον τροχό ο κάθε παρασκευαστής, γι αυτό έχουμε εξέλιξη.

Αποσυνδεδεμένος ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ Μ

  • **
  • 283
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Cybrillion [Προεπισκόπηση]
« Απάντηση #10 στις: Μαΐου 07, 2016, 18:53 »
@ steliosss
Στελιο να του πεις πως ειναι  Μεγαλος Παιχταράς, γιατι δεν ακολουθει την πεπατημένη!!  Να του πεις επιπλέον, πως βγαζει μηχανηματα που εχουν ΨΥΧΗ, γιατι καθεται και στυβει το μυαλο του!!
Οσο για το Γιαννη το Χειροποιητο, θα πω απο εδω μεσα κατι που εχω πει και στον ιδιο. Αυτό που πηρα και αυτά που ειναι να πάρω, ειναι πολυ μεγαλύτερης αξίας απο αυτά που του εδωσα και θα του δωσω!

Αποσυνδεδεμένος Zarathustra

  • ***
  • 638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Cybrillion [Προεπισκόπηση]
« Απάντηση #11 στις: Μαΐου 07, 2016, 20:02 »
Πολύ καλό!
Μπράβο στο team και στο Θανάση! Εύχομαι να πάει πολύ καλά!  :thumpup: :thumpup: :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: GG Cybrillion [Προεπισκόπηση]
« Απάντηση #12 στις: Μαΐου 07, 2016, 20:08 »
Αυτό εδώ το εννοείς "διακόπτη μιας επαφής" ??  :confused1:

Στέλιο, παρακάμπτω τις φαντασιώσεις ορισμένων για μανουριάσματα και επιμένω λίγο ακόμη να ρωτάω, για να ΜΑΘΩ, επειδή δεν έχω ιδιαίτερες τεχνικές γνώσεις και επειδή το μοντ μου έκανε κλικ και με ενδιαφέρει για αγορά.
Μιλώντας λοιπόν μόνο για τη φωτό που έβαλες, βλέπω δύο επαφές: μία αυτή που ενώνει μέσω κλέμας το χάλκινο σύρμα με το ασημένιο σύρμα και δεύτερη βέβαια, την επαφή του ασημένιου σύρματος(διακόπτη) με το χάλκινο δισκάκι, ώστε να κλείσει το κύκλωμα και να έχουμε πυροδότηση.
Στο Cybrillion τώρα, εκτός από την επαφή του διακόπτη, δεν θεωρείται επαφή το σπείρωμα του καπακιού της μπαταρίας, πάνω στο οποίο βιδώνει ο ατμοποιητής? Εννοώ την ένωση του καπακιού και του ατσάλινου σώματος του σωλήνα. Ή το δέσιμο του διακόπτη με τον ατσάλινο σωλήνα επίσης, όπως φαίνεται στο gif που έβαλες, δεν θεωρείται επαφή?

Τέλος πάντων, μιας και κολλήσαμε στις επαφές, φαντάζομαι να καταλαβαίνεις τις απορίες μου γύρω απ' αυτές. Με λίγα λόγια, αυτό που με ενδιαφέρει εμένα εξαρχής, δεν είναι ουσιαστικά το πόσες είναι οι επαφές, αλλά το volt-drop που έχουμε σε κάθε περίπτωση.
Αυτό είναι που με απασχολεί και με δεδομένο ότι η ξυλομόντα, απ' ότι έχει φανεί από μετρήσεις/αναφορές του shadockan κυρίως, έχει λίγοτερες απώλειες από τον Ατέρμωνα για παράδειγμα και άλλα καταξιωμένα μοντ της αγοράς, μ' ενδιαφέρει να ξέρω τι είδους ρεύματα να περιμένω από το Cybrillion, πριν προβώ στην αγορά του.
Και κάτι ακόμη, επειδή δεν μπόρεσα να το διακρίνω στο βίντεο. Ο πόλος του ατμοποιητή ακουμπάει απευθείας στον θετικό της μπαταρίας?
Επίσης η μπαταρία πρέπει να είναι με "βυζί", όπως στο βίντεο, ή δέχεται και flat top?

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις και τις πληροφορίες που μας δίνεις :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ Μ

  • **
  • 283
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Cybrillion [Προεπισκόπηση]
« Απάντηση #13 στις: Μαΐου 07, 2016, 20:41 »
Ειμαι ο ορισμενος που εχω τη φαντασιωση με το μανουριασμα, οπως αναφερθηκε στο παραπανω ποστ!  

Κατα τα αλλα εγω θα το ηθελα στα 16 mm για να το κανω combo μ'ενα σφαιροειδες που περιμενω, αλλα επειδη ειναι πρακτικως αδυνατο να συμβει, θα συμβιβαστω με τα 23 mm. 
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 07, 2016, 21:12 από ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ Μ »

Αποσυνδεδεμένος steliosss

  • ***
  • 737
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Cybrillion [Προεπισκόπηση]
« Απάντηση #14 στις: Μαΐου 07, 2016, 22:46 »
Στέλιο, παρακάμπτω τις φαντασιώσεις ορισμένων για μανουριάσματα και επιμένω λίγο ακόμη να ρωτάω, για να ΜΑΘΩ, επειδή δεν έχω ιδιαίτερες τεχνικές γνώσεις και επειδή το μοντ μου έκανε κλικ και με ενδιαφέρει για αγορά.
Μιλώντας λοιπόν μόνο για τη φωτό που έβαλες, βλέπω δύο επαφές: μία αυτή που ενώνει μέσω κλέμας το χάλκινο σύρμα με το ασημένιο σύρμα και δεύτερη βέβαια, την επαφή του ασημένιου σύρματος(διακόπτη) με το χάλκινο δισκάκι, ώστε να κλείσει το κύκλωμα και να έχουμε πυροδότηση.
Στο Cybrillion τώρα, εκτός από την επαφή του διακόπτη, δεν θεωρείται επαφή το σπείρωμα του καπακιού της μπαταρίας, πάνω στο οποίο βιδώνει ο ατμοποιητής? Εννοώ την ένωση του καπακιού και του ατσάλινου σώματος του σωλήνα. Ή το δέσιμο του διακόπτη με τον ατσάλινο σωλήνα επίσης, όπως φαίνεται στο gif που έβαλες, δεν θεωρείται επαφή?

Τέλος πάντων, μιας και κολλήσαμε στις επαφές, φαντάζομαι να καταλαβαίνεις τις απορίες μου γύρω απ' αυτές. Με λίγα λόγια, αυτό που με ενδιαφέρει εμένα εξαρχής, δεν είναι ουσιαστικά το πόσες είναι οι επαφές, αλλά το volt-drop που έχουμε σε κάθε περίπτωση.
Αυτό είναι που με απασχολεί και με δεδομένο ότι η ξυλομόντα, απ' ότι έχει φανεί από μετρήσεις/αναφορές του shadockan κυρίως, έχει λίγοτερες απώλειες από τον Ατέρμωνα για παράδειγμα και άλλα καταξιωμένα μοντ της αγοράς, μ' ενδιαφέρει να ξέρω τι είδους ρεύματα να περιμένω από το Cybrillion, πριν προβώ στην αγορά του.
Και κάτι ακόμη, επειδή δεν μπόρεσα να το διακρίνω στο βίντεο. Ο πόλος του ατμοποιητή ακουμπάει απευθείας στον θετικό της μπαταρίας?
Επίσης η μπαταρία πρέπει να είναι με "βυζί", όπως στο βίντεο, ή δέχεται και flat top?

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις και τις πληροφορίες που μας δίνεις :thumpup:


Όσον αφορά τις "επαφές", το λάθος απ'ότι καταλαβαίνω είναι δικό μου και όχι δικό σου διότι δεν διευκρίνισα από την αρχή στον αριθμό "8" οτι μιλάω για ΚΙΝΟΎΜΕΝΕΣ ΕΠΑΦΕΣ.
Αυτές είναι που μας απασχολούν και αυτές είναι που δίνουν το volt drop.
Επίσης να σου πω Γιώργο οτι εδώ μιλάμε για ένα ΣΩΛΗΝΩΤΟ ΑΤΣΑΛΙΝΟ mod και όχι ξύλινο και μάλιστα box (που εύκολα μπορεί να έχει μόνο μία κινούμενη επαφή).

Οπότε ξαναδιατυπώνω για να είμαι ακριβής: Το Cybrillion είναι ένα ατσάλινο σωληνωτό mod με μόνο μία κινούμενη επαφή!

VOLT DROP: Με μια φρεσκοφορτισμένη VTC5 και με αντίσταση 0.4Ohm = 0.4V (έχει μετρηθεί και 0.3V από τον κατασκευαστή)

Ο πόλος της μπαταρίας ακουμπάει απ'ευθείας στην μπαταρία και παίρνει όλες τις μπαταρίες (είτε με βυζί είτε flat) και μέχρι 1,5mm μεγαλύτερες από 18650.

ΥΓ. Μανούριασμα ή όχι εγώ θα είμαι εδώ να απαντάω εκεί που θέλω και όπου θεωρώ οτι δεν υπάρχει κακή πρόθεση. :)


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 18 8335 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 22:14
από Chris66
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180646 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33975 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536277 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59788 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237492 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 587 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15658 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136134 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085332 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35417 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10252 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12