vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

524 επισκέπτες, 2 χρήστες
th3ofilos, giorgos1999

Twitter

Τα Υγρά που πρέπει οπωσδήποτε να δοκιμάσει κάθε ατμιστής

Αποσυνδεδεμένος Panosdem

  • 3
  • Φύλο: Άντρας
Castle long απο five pawns
Soul custardy απο beantown vapour
Wahoo απο naked fish
Tribeca απο Halo
Captain J. απο Halo
Νeon green απο Element

Λυσεις για ολα τα γουστα

Προσωπικα προτιμω για μεσα στη μερα wahoo και βραδακι το αγαπημενο tribeca

Αποσυνδεδεμένος xxlclock

  • **
  • 153
  • Φύλο: Άντρας
μακάρι να υπήρχαν πλέον πολλές επιλογές όπως παλιά 

οπότε θα πρότεινα υγρά της eliquid france.
αγαπημένα μου το relax και το supreme.

Υπό άλλες συνθήκες θα πρότεινα της NJoy και συγκεκριμένα τα Artist Collection!!
Όποιος τα θυμάται μπορεί να αναπολέσει πάλαι ποτέ ωραίες αναμνήσεις!! :angel:
(πλέον πωλούνται μόνο Αμερική δυστυχώς αλλά θα τα βρω πάλι που θα πάει  :thumpup:)

Αποσυνδεδεμένος iANOS

  • *
  • 21
  • Φύλο: Άντρας
Αν και νέος ατμιστής, (από τον Ιανουάριο) έχω δοκιμάσει πολλά έτοιμα υγρά, διαβάζοντας διάφορες απόψεις από εδώ.

Το πρώτο που κατάλαβα είναι ότι σπάνια η περιγραφή ανταποκρίνεται στην πραγματικότητα.
Δεύτερον , τα υγρά με μηδενική νικοτίνη στην πλειοψηφία τους είναι υποδεέστερα σε γεύση από αυτά που έχουν νικοτίνη.
Τρίτον , ένα υγρό που στον Α ατμοποιητή είναι σούπερ, σ' έναν Β μοιάζει  μούφα.
Τέταρτον , όσο περισσότερη PG έχουν, (σε μένα τουλάχιστον) μου φαίνονται απαίσια. Γι αυτό προτιμώ 100% VG

Με ενθουσίασε το Belgian choco και το Cafe Moca της Halo , εν αντιθέσει με το Tribeca και το Pirate's Creed που με απογοήτευσαν.
Το Odin 101 πάλι για το οποίο είχα διαβάσει τα καλύτερα, σκέτη απογοήτευση.
Το Relax καλούτσικο αλλά όχι όπως το περίμενα.
Ένα άσχετο , το White alchemist της Nobacco με νικοτίνη μου άρεσε πολύ, χωρίς καθόλου νικοτίνη , σκέτη καβαλίνα.

Δεν ξέρω αν είμαι μυστήριος, αλλά δύσκολα πλέον βρίσκω υγρό που να πω αυτό είναι , υπέροχο.

Castle long και Black flag εκεί που περίμενα το απόλυτο ,  holy shit . 
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 09, 2017, 20:11 από iANOS »

Αποσυνδεδεμένος firvain

  • ****
  • 1084
  • Φύλο: Άντρας
  • What can change the nature of a man?
Δεύτερον , τα υγρά με μηδενική νικοτίνη στην πλειοψηφία τους είναι υποδεέστερα σε γεύση από αυτά που έχουν νικοτίνη.
η νικοτίνη επηρεάζει τη γεύση ιδίως μετά τα 3mg 

Αποσυνδεδεμένος gnag

προς το πιο εντονο ή οχι;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Διαγραφή άμεσης παράθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 11, 2017, 12:15 από Cruiser79 »

Αποσυνδεδεμένος firvain

  • ****
  • 1084
  • Φύλο: Άντρας
  • What can change the nature of a man?
Την αλλάζει. Ναι αν ήταν να απαντήσω γενικά θα το έλεγα "έντονο"


Sent from my siPhone

Αποσυνδεδεμένος savo

  • *****
  • 1548
  • Φύλο: Άντρας
Ξεκάθαρα πιο έντονο και διαφορετικό ακόμα και οπτικά. Αλλά οταν συγκρίνουμε το άνευ με το με. Όχι 6 με 12 φερ ειπην

εστάλη.
Άγνωστο αν παραδόθηκε..


Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Τέταρτον , όσο περισσότερη PG έχουν, (σε μένα τουλάχιστον) μου φαίνονται απαίσια. Γι αυτό προτιμώ 100% VG
100% VG ουσιαστικά δεν υπάρχει αφού τα αρώματα κατά κύριο λόγο είναι αραιωμένα σε PG.
Κάπου στο 90/10, 85/15 ατμίζεις :)
Ξεκάθαρα πιο έντονο και διαφορετικό ακόμα και οπτικά. Αλλά οταν συγκρίνουμε το άνευ με το με. Όχι 6 με 12 φερ ειπην

εστάλη.
Άγνωστο αν παραδόθηκε..


Γενικά σωστό αυτό που λες, αλλά ακόμα και τα 6-12-18 σε κάποια υγρά είχαν σημαντική διαφορά στην ένταση, πχ το παλιό castle long αν ήθελες να το αραιώσεις, έπαιρνες 18άρι. Σε χαμηλότερες νικοτίνες έβγαινε πολύ αδύναμο μετά την αραίωση.

Αποσυνδεδεμένος kostasmoke

  • *****
  • 1606
  • Φύλο: Άντρας
  • η ζωη ειναι ενα αγγουρι......δικο σας!!!
συμφωνω...τον καλυτερο κλωνο τριμπεκα τον εκανα οταν επαιζα στο 9-10% νικοτινη..αποταν επεσα στο 4-5 και μετα δεν το απολαμβανω τοσο.μου βγαζει παντα μονο το μπισκοτο εντονο.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 18 8367 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 22:14
από Chris66
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180705 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34008 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536500 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59840 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237629 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 597 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15811 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136168 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085379 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35448 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10295 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12