vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

528 επισκέπτες, 6 χρήστες
camber, dkostas, giorgos1999, manoslykos, DonnaWhidA, kurtz

Twitter

SMOK GUARDIAN III

Αποσυνδεδεμένος manosfzr

  • **
  • 200
  • Φύλο: Άντρας
SMOK GUARDIAN III
« στις: Μαΐου 03, 2016, 18:50 »
Μιας και ηταν βροχερός ο καιρος σημερα και μείναμε μεσα , ειπα να γραψω δυο γραμμές . εμφανισιακά μου αρέσει παρα πολυ , το πιάσιμο για το χερι το δικο μου που δεν το λες και μικρο , ειναι άπαιχτο , αγκαλιάζει τη βαση τις πιπας παρα πολυ καλα με το κουμπι να βρίσκετε εκει ακριβως που πρέπει -για πιάσιμο πιπας παντα-δινωντας τροπους πιασίματος χωρείς να χάνεις το fire button . στο πακετο έρχεται με τον γνωστο tfv4 micro plus σε διάμετρο 24.5mm , 2 τζαμάκια και μια προέκταση για 3.5 -5.5 ml , 2 αντιστασουλες , καλώδιο για αναβάθμιση , ενα σιλικονάτο ορινκ για ασφάλεια στο άνοιγμα του ατμο τροφοδοσίας υγρου η προστασίας για το τζαμακι και μια ανταλλακτική σιλικονη για το πανω μερος του ατμο υπερπλήρωσης του υγρού .το βαρος τις πιπας με μια μπαταρια 2500mah ειναι 160γραμμ και μαζι με τον tfv4 plus στα 226 γραμμ !! η διάμετρο στη βαση του 510 τις πιπας ειναι στα 27mm !!   ενα  κουμπι για ολες τις δουλειές καλο σε αίσθηση και ακριβές , αφου με τοσα κλικ δεν είχα ούτε ένα χάσιμο .  δύσκολο στην αρχή για πλοήγηση στο μενου  αλλα αμα το μάθεις  ειναι μια χαρα και πανεύκολο !!!! η πλακετα εχει ολες τις προστασίες για να νιώθουμε ασφαλείς αν κατι δεν κανουμε καλα , διαβάζει ni-ti-ss εχει και tcr καθως και καλιμπραρισμα αντίστασης - οπως το sx mini  ενα πραμα-μια χαραααααα !!! εχει 5 επιλογές ( min-soft-norm-hard-max ) για πιο χαλαρα η πιο αγρια ρεύματα στο πατημα του fire που στη πράξει ειναι εμφανή η διαφορές και πολυ περισσότερο στον ελεγχο θερμοκρασιας .στο power τα πραματα ειναι απλα , αφου δεν εχουμε πολλες επιλογές εκτος τα βαττ και τις 5 λειτουργιες min-soft-norm-hard-max (απο -15% εως +15%) των αρχικών ρευματων ,  για να το φέρουμε στα μετρα μας . στον ελεγχο θερμοκρασιας τωρα εκτος την επιλογή συρματος και min-soft-norm-hard-max λειτουργιών , εχουμε να επιλέξουμε ( sc-dc ) μονη-διπλη αντίσταση καθως και το tcr που απο τη εταιρία ειναι ni-600 , ti-350 , ss-105 και πρεπει να το φερουμε στα μετρα μας αν δεν δουλεύει καλα σε αυτες τις προεπιλογές . βέβαια κρατά στη μνήμη όποια ρύθμιση κάνουμε . δεν έχουμε ξεχωριστές επιλογές ni-ti-ss και tcr οπως σε αλλα μοντ , εδω ειναι ολα σε ενα !!!!  καθε φορα που βαζουμε ατμο μας ζητα να επιλέξουμε νεο coil κλειδώνοντας ετσι την αντισταση και  στον ελεγχο θερμοκρασιας . απο διαχείριση μπαταριας στο power δεν ειδα κατι διαφορετικό απο οτι με αλλα μοντακια σε αντίθεση με τον ελεγχο θερμοκρασίας που η κατανάλωση πέφτει κοντα στα μισα απο οτι με αλλα μοντ και αυτο γιατι δεν μπορούμε να ρυθμίσουμε τα βαττ στον έλεγχο  φαντάζομαι , παρα να τα κανουμε πιο ηπια με τις επιλογές min-soft-norm-hard-max . για ολη μερα 2 μπαταριες ειναι αρκετες  !!!στην οθόνη τα βολτ τα βλεπουμε μονο οταν παταμε το fire και οχι οταν κουμπώνουμε ατμο όπως σε αλλα μοντακια . η θυρα usb ειναι μονο για νεο firm και οχι για φόρτιση μπαταριας . εχουμε μέτρηση τζουρας , ρολόι με ημερα και ωρα , αντίστροφη οθονης , σβήσιμο οθονης για οικονομία μπαταριας , κλείδωμα συσκευής που ουτε το fire δουλεύει , bluetooth για ισοχρονισμό με το κινητο , screen saver απο 15-240 sec και ρύθμιση φωτεινότητας οθονης που στο 100%  σε δυνατό φως ημέρας φαίνεται μια χαρά . επίλογος ... ενα μοντακι που ισως δεν ειναι για ολη μερα λογο ογκου και οχι βαρους , ειναι φινετσάτο και διαφορετικό στο ματι , δουλεύει παρα πολυ καλα παντου και στον ελεγχο πολυ καλυτερα απο αλλα μοντακια που εχουν περασει απο τα χερια μου κατω των 100 ευρω πακετω με ενα ατμο αρκετα καλο !! προσοχη στη τουμπα φαντάζομε θα θελει μιας και αν κάτσει η στραβή το βλέπω να γίνετε κομμάτια  :yes: :yes:

Αποσυνδεδεμένος manosfzr

  • **
  • 200
  • Φύλο: Άντρας
Απ: SMOK GUARDIAN III
« Απάντηση #1 στις: Μαΐου 15, 2016, 13:16 »
Τελικά οι φόβοι επαληθευτήκαν και χάλασαν ολο αυτό το καλο κατα τα άλλα σύνολο . απο τις πρώτες δέκα μέρες , είδα ενα σκρατσακι μικρο και ανεπαίσθητο ακριβώς κατω απο το ασημί δακτύλιο της οθόνης . περίμενα να δω πως θα πάει ..... με τις μέρες ολο και μεγάλωνε ,  άλλα έκανε και αλλο ενα ακριβώς απέναντι . είμαι σε επαφή με το μαγαζί και αυτό με τη smok να δούμε τη θα μας πουν ..... βάζω φωτό , αν και είναι απο το κινητό , κατι φαίνεται 

Αποσυνδεδεμένος Kikas

  • ****
  • 1037
  • Φύλο: Άντρας
  • Έχω ξεφύγει λέμε..!
Απ: SMOK GUARDIAN III
« Απάντηση #2 στις: Μαΐου 15, 2016, 23:28 »
Το πρόβλημα αυτό το έχουν αναφέρει και στα σχόλια στην ft. Μάλλον είναι ένα από τα μειονεκτήματα του εν λόγω μοντ.

Αποσυνδεδεμένος manosfzr

  • **
  • 200
  • Φύλο: Άντρας
Απ: SMOK GUARDIAN III
« Απάντηση #3 στις: Μαΐου 16, 2016, 16:04 »
και όχι μόνο στην ft αλλά και αλλού ..... . απλά την είδα , μου άρεσε και την πήρα χωρίς να τσεκάρω  πρώτα για τυχών προβλήματα  :wall:

Αποσυνδεδεμένος manosfzr

  • **
  • 200
  • Φύλο: Άντρας
Απ: SMOK GUARDIAN III
« Απάντηση #4 στις: Ιουνίου 06, 2016, 01:58 »
Αφού έκανε άλλο ένα σκρατς στο εμπρός μέρος , το έστειλα στον εδω αντιπρόσωπο να το τσεκάρουν μιας και μου είπαν οτι δεν τους έχει ξανά τύχη σε τόσα κομμάτια 1000  τον αριθμο :o που  έχουνε δώσει . τι να πω , μακάρι να είναι έτσι και να πέσαμε σε ελαττωματικά κομμάτια ( καθώς και άλλος ενας φιλος που τις πήραμε με μια μέρα διαφορά ) και τα επόμενα θα ειναι μια χαρα !! οσο για το app στο android που μέσω bluetooth κάνεις ρυθμίσεις στη πιπα δεν δουλεύει σωστά ,  δεν ξέρω σε άλλες συσκευές της εταιρείας αν δουλεύει σωστά αλλα στη guardian θέλει φτιάξιμο ......

Αποσυνδεδεμένος manosfzr

  • **
  • 200
  • Φύλο: Άντρας
Απ: SMOK GUARDIAN III
« Απάντηση #5 στις: Ιουνίου 15, 2016, 00:29 »
Απο χτες το καινούργιο κομμάτι είναι στα χέρια μου . Μακάρι να μην βγάλει κανένα θέμα με το σώμα όπως το προηγούμενο . θα το δουλέψω και θα ενημερώσω .....

Αποσυνδεδεμένος manosfzr

  • **
  • 200
  • Φύλο: Άντρας
Απ: SMOK GUARDIAN III
« Απάντηση #6 στις: Ιουνίου 18, 2016, 17:08 »
  ψάχνω κάτι σε μεταλλικό αλλα δεν εχω κατι που να μου κανει "κλικ" , να είναι ωραίο και ανθεκτικό , οποτε .... εκανα αυτο   κάτι πρόχειρο για να κρεμιέται στο λαιμό από λεπτό φύλλο pvc το οποίο περνά στο πόλο του ατμο και ασφαλίζει με το βίδωμα πάνω στο μοντ . είναι καλό αλλά δεν ξέρω ποσό θα αντέξει  .....

Αποσυνδεδεμένος manosfzr

  • **
  • 200
  • Φύλο: Άντρας
Απ: SMOK GUARDIAN III
« Απάντηση #7 στις: Ιουνίου 21, 2016, 17:29 »
Ολα δούλευαν κανονικότατα μέχρι που έβαλα ατμο με ss316 πανω στο μοντ .Να μην δουλεύει με τίποτα σωστά . Με tcr κοντά στο 90 -το ανέβασα και στα 150 - δεν εκανε το παραμικρό παρα μονο οταν ανέβασα τους βαθμους στο 300 . Στα 280 έκοβε και δεν άτμιζε καθόλου :wall: . Στα αλλα μοντ δούλευε ο ατμο κανονικότατα με το tcr στο 90 Ψάξε απο δω ψαξε απο κει , ανακάλυψα οτι βάζοντας τη μπαταρία και για πολυ λιγο χρονο φαίνεται στην οθονη τη firmware φορά η πλακετα , 1.1.2 στο νεο μοντ. Δεν το είχα πάρει χαμπάρι πιο νωρίς για να ξέρω το προηγούμενο μοντ τη firmware φοραγε , αλλα αυτο το συρμα το διαβαζε και δούλευε κανονικότατα . το τεστάρω και με φιλο που εχει το ιδιο μοντ με firm 1.1.2 και εκανε τα ίδια , δεν δούλευε . Στη μαμα smok εταιρεία εχει σαν νεο firm την έκδοση 1.0.5 , την 1.1.2 δεν την έχουν ανεβάσει ακόμα προφανώς να τη τσεκάρουνε με εμας τους χρηστες  ...... μιας λοιπον και δεν εχω πολλές επιλογές αφου θελω να "παιζω" και με ss συρμα στον έλεγχο θερμοκρασίας , ειπα να τη περάσω την 1.0.5 να δω τη θα κανει . Πραγματικά ειναι μια χαρα !!!!! Το μονο κακο , οτι δεν κρατα σε μνήμη το σεταρισμα με την αλλαγή τις μπαταρίας , που εμενα προσωπικά λίγο με χαλα ....... ελπίζοντας να το βελτιώσουνε σύντομα !!

Αποσυνδεδεμένος manosfzr

  • **
  • 200
  • Φύλο: Άντρας
Απ: SMOK GUARDIAN III
« Απάντηση #8 στις: Ιουνίου 27, 2016, 00:22 »
Θα ήθελα να πω ενα ευχαριστώ στη vapormania για την προσπάθεια που κανουν ώστε να είναι ευχαριστημένος ο πελάτης και να τη βαραίνει το όποιο κόστος ,  αλλά δε φτάνει μονο αυτο , πρέπει και η εταιρεία, στη προκειμένη περίπτωση η smok , να κάνει τις δοκιμές της πριν βγάλει ενα προϊόν στην αγορά και  εξηγούμε ....... αφού έχω στα χέρια μου το νεο μοντ καμιά δεκαριά μέρες χωρίς το σώμα του μοντ να εχει το παραμικρο- έγραψα σχετικά πιο πανω- σκέφτηκα ,αντί να κάνω τις ρυθμίσεις απο την αρχή κάθε φορά που βάζω νέα μπαταρία , να φορτίζω πάνω στη πίπα , που όμως  έχει θέμα το λογισμικό τις πλακέτας και δεν φορτίζει απο οτι μου είπαν στη vapormania και προς τιμήν τους έκαναν αντικατάστασή με νεο μοντ που το άνοιξαν μπροστά μου,έγινε ο έλεγχος και όλα καλά ,τοσο στο σώμα όσο και στη λειτουργία . Αυτό έγινε Παρασκευή πρωι 24/6, Κυριακή απόγευμα ατμιζοντας και βλέποντας μπάλιτσα αραχτός στο καναπέ , πιάνοντας το μοντ αισθάνομαι κατι ..... τσουπ και το πρώτο σκρατς στο πλάι κάτω απο το δαχτυλίδι της οθόνης , τα νεύρα μουυυυυ !!!!!! :wall: Να σημειώσω οτι στην έκδοση 1.0.5 δεν χάνονται οι ρυθμίσεις βγάζοντας την μπαταρία , ετσι ειναι το σωστο και  έτσι είναι τώρα αυτή που έχω στα χέρια μου

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180506 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:33
από funes
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 16 8297 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 26, 2024, 17:10
από Sergios
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33927 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536016 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59740 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237320 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 573 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15474 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136096 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085269 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35369 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10200 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12