vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

290 επισκέπτες, 10 χρήστες
kon95, dkostas, Aoratix, Doubt, Tem, Jorge, ramon, white varadero, lounik, Milarepa

Twitter

Υγρά αναπλήρωσης LiQuid

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά αναπλήρωσης LiQuid
« Απάντηση #150 στις: Ιουνίου 08, 2017, 15:21 »
Δεν νομιζω γιατι αν θυμαμαι καλα καπου διαβασα 80vg 20pg
Mπορει να κανω και λαθος αλλα αυτην την εντυπωση εχω
Eιδα αυτο και υπεθεσα οτι ολα ειναι ιδια 

Αποσυνδεδεμένος thomka

  • *
  • 47
  • Φύλο: Άντρας
  • Αέρας Πεχλιβάνης...
Απ: Υγρά αναπλήρωσης LiQuid
« Απάντηση #151 στις: Ιουνίου 08, 2017, 15:24 »
https://www.onepoundeliquid.com/menthol-c1/liquid-blueberry-ice-p13

:)

(δεν ειναι στην σειρά cloud το blueberry ice)

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά αναπλήρωσης LiQuid
« Απάντηση #152 στις: Ιουνίου 08, 2017, 15:29 »
Βρε αυτο το ξερω αλλα δεν ηξερα οτι αναλογα την σειρα αλλαζει και τα ποσοστα .
Να κατι που εμαθα  :bow:

Αποσυνδεδεμένος Buliwyf

  • *****
  • 1931
  • Φύλο: Άντρας
  • ιέεεεεεεεεπ!!!! αστ ναγκλίτσα κατ ρε!!!
Απ: Υγρά αναπλήρωσης LiQuid
« Απάντηση #153 στις: Ιουνίου 08, 2017, 15:32 »
Bασικά, αν όσα λένε οι ίδιοι είναι και τα σωστά, κάνετε και οι δύο λάθος!!!



Περιεκτικότητα νικοτίνης
Συνδυασμός PG/VG
Αποτέλεσμα
18 mg/ml
60(PG)/40(VG)
Δυνατή αίσθηση λαιμού/μέση παραγωγή ατμού

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά αναπλήρωσης LiQuid
« Απάντηση #154 στις: Ιουνίου 08, 2017, 15:36 »
Ναι εσενα σε χαλασε το 60-40 γιατι εχει μεγσλη αποκλιση απο το 50-50  :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος thomka

  • *
  • 47
  • Φύλο: Άντρας
  • Αέρας Πεχλιβάνης...
Απ: Υγρά αναπλήρωσης LiQuid
« Απάντηση #155 στις: Ιουνίου 08, 2017, 15:38 »
Όχι, εγώ είπα οτι οι 12 είναι 50-50 ;D ... 

Αποσυνδεδεμένος Buliwyf

  • *****
  • 1931
  • Φύλο: Άντρας
  • ιέεεεεεεεεπ!!!! αστ ναγκλίτσα κατ ρε!!!
Απ: Υγρά αναπλήρωσης LiQuid
« Απάντηση #156 στις: Ιουνίου 08, 2017, 15:40 »
Και πάνω που είπα να πω ότι όποιος θέλει τόσο πολύ 50-50, να πάρει 12άρι!!!  :laugh1: :laugh1:

12 mg/ml
50(PG)/50(VG)
Μέση αίσθηση λαιμού/έξοχη παραγωγή ατμού

Αποσυνδεδεμένος thomka

  • *
  • 47
  • Φύλο: Άντρας
  • Αέρας Πεχλιβάνης...
Απ: Υγρά αναπλήρωσης LiQuid
« Απάντηση #157 στις: Ιουνίου 13, 2017, 20:30 »
Cola 10/10 για εμένα... Τίποτα περισσότερο, τίποτα λιγότερο. Γεύση Coca cola (ουτε light ουτε zero, βαρβάτη coca cola  ;D) και κρίμα πήρα μόνο ένα 10μελο  :eyesplash:

RY4 10/10... αίσθηση μαλλί της γριάς (:laugh1:) με καπνό τσιγάρου. Για κάποιον που θέλει να νιώθει γεύση + τσιγάρο, ο,τι πρέπει! Δυνατός συνδυασμός!

-Συσκευή: eGo AIO Box
-Aντίσταση: 0.6ohm Joyetech

-Όλα τα υγρά είναι 6mg/ml - 45(PG) / 55(VG).

-Θα κάνω τροποποίηση το μήνυμα και θα προσθέτω τις νέες γεύσεις όσο τις δοκιμάζω για να μην κάνω περιττά posts.
Δεν ξέρω γιατι αλλα δεν με αφήνει να κάνω τροποποίηση οπότε...

Strawberry lime: 10/10 (τρομερό!) Γεύση φράουλας με μια όξινη αίσθηση!

Choco Banana: 7/10...Στην αρχή φαίνεται εξαιρετικό αλλα κουράζει πολύ γρήγορα...Ιδανικό για να κάνει 1-2ml μετα το φαγητό, τίποτα παραπάνω. Όσον αφορά την γεύση/αίσθηση όμως θα έβαζα 11/10 καθώς καταλαβαίνεις και την μπανάνα και την σοκολάτα (σαν τα παγωτά "φατσουλα" μπανάνα σοκολάτα). Επίσης, δυστυχώς μου πότισε την αντίσταση και δεν λέει να φύγει η γεύση............

Αποσυνδεδεμένος geolits

  • *
  • 13
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά αναπλήρωσης LiQuid
« Απάντηση #158 στις: Ιουνίου 20, 2017, 14:36 »

Καλησπέρα παιδιά,

μια γνώμη σας παρακαλώ.

Θέλω να ξεκινήσω το άτμισμα, και είμαι έτοιμος να παραγγείλω το Eleaf IStick Pico Kit (Mini) + Ατμοποιητή Aspir K3 για τσιγαρίσιες (Αν το λέω καλά).

Καπνίζω πάρα πολλά χρόνια και κάνω καπνό εδώ και μια 15ετία+ (Hoborn Λευκό τα τελευταία χρόνια).

2 Ερωτήσεις.

1) Το mod που κοιτάω και ο ατμοποιητής είναι καλά για αρχή?

2)  Από theliquid ποια καπνικά προτείνετε? Και σε τι αναλογία νικοτίνης?

Έχω διαβάσει πως για νέο ατμιστή, καλό είναι να ξεκινάμε από μεγάλες δόσεις νικοτίνεις (18mg) όπότε σε όλα τα καπνικά να κοιτάς σε 18mg?

Επίσης βλέπω τον virginia, δεν τον έχει σε 18mg, και στα σχόλια στο site διαβάζω πως αυτός είναι καλός για κάποιον προερχόμενο από στρυφτό.

Κάποιες γνώμες?

Σας ευχαριστώ πολύ.

Αποσυνδεδεμένος mankar72

  • ****
  • 1240
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά αναπλήρωσης LiQuid
« Απάντηση #159 στις: Ιουνίου 20, 2017, 14:48 »
1) Κατά την γνώμη μου αυτά που αναφέρεις είναι μια χαρά για αρχή. Θα χρειασθείς επιπλέον δύο επαναφορτιζόμενες μπαταρίες (μια μέσα στο μοντ) και μια έτοιμη φορτισμένη. Επίσης καλό θα είναι να αγοράσεις και έναν οικονομικό φορτιστή για να φορτίζεις την μια μπαταρία σου όταν θα δουλεύεις την άλλη. Στην πορεία και εάν δεις ότι θα παραμείνεις στο άτμισμα καλό θα είναι να αγοράσεις τουλάχιστον και έναν δεύτερο ατμοποιητή για να είσαι σίγουρος ότι δεν θα ξεμείνεις σε περίπτωση ατυχήματος (π.χ. να σπάσει το τζαμάκι).

2) Το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να επισκεφτείς ένα ατμομάγαζο και να δοκιμάσεις τόσο τις γεύσεις όσο και το ποσοστό νικοτίνης που σε καλύπτει. Εγώ π.χ. προερχόμενος από στριφτά ξεκίνησα το άτμισμα με 9αρα νικοτίνη ενώ άλλοι ατμιστές ξεκίνησαν με 12 ή και 18.

Αποσυνδεδεμένος geolits

  • *
  • 13
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά αναπλήρωσης LiQuid
« Απάντηση #160 στις: Ιουνίου 20, 2017, 14:53 »
Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση.

Επειδή είναι πολύ οικονομικά αυτά του theliquid, έλεγα να παραγγείλω απο εκεί και να δοκιμάσω.

Βέβαια έχεις δίκιο πως το καλύτερο είναι να επισκευτώ κάποιο ατμομάγαζο, αν και ο χρόνος είναι περιορισμένος.

Από στριφτό σε 9αρι?

Καπνίζω γενικά πάρα πολύ. Κάνω έναν καπνό σε 2 μέρες.

Αν και κάποιος άλλος φίλος του forum έχει κάποια γνώμη θα μου ήταν πάρα πολύ χρήσιμη.

Και πάλι ευχαριστώ πολύ.

Αποσυνδεδεμένος mankar72

  • ****
  • 1240
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά αναπλήρωσης LiQuid
« Απάντηση #161 στις: Ιουνίου 20, 2017, 14:59 »
 :yes: από στριφτό σε 9άρι. Τα υγρά με περισσότερη νικοτίνη με πείραζαν στο λαιμό. 

Αποσυνδεδεμένος nikosallos

  • *****
  • 1613
  • Φύλο: Άντρας
  • ..έχει ο θεός...
Απ: Υγρά αναπλήρωσης LiQuid
« Απάντηση #162 στις: Ιουνίου 20, 2017, 15:07 »
...εγώ απο περισσότερο στριφτό απο σένα φίλε geolits (καλως ήλθες), σε 18 άρι και για 6 μήνες μέχρι
να νιώσω ότι μπορώ να πάω σε χαμηλότερη νικοτίνη.
Για την γεύση δεν μπορώ να σου μιλήσω γιατί είναι καθαρά 100% θέμα δικό σου.
Καλό θα είναι να δκιμάσεις 3-4 διαφορετικά να δείς τι σου κάθεται καλύτερα.
Ο εξοπλισμό σου είναι μια χαρά και αν μπορείς να ακολουθήσεις αυτά που σου ανέφερε ο φίλος mankar72

Δοκίμασε 18αρα νικοτίνη να νιώσεις λίγο το χτύπημα για κάποιες μέρες (είναι και θέμα ταμπού αυτό, το να νιώθεις το χτύπημα, άλλοι δεν το θέλουν καθόλου) και μπορείς να πάρεις κι ένα με λίγο χαμηλότερη νικοτίνη να τεστάρεις που βρίσκεσαι.
Το θέμα είναι να σε καλύπτει και μην ρουφάς συνέχεια σαν τρελός και να σκέφτεσαι πότε θα κάνεις τσιγάρο...

καλή πορεία κι εδώ είμαστε για ότι απορίες άλλς; προκύψουν :)

Αποσυνδεδεμένος gipsy

  • *****
  • 1261
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά αναπλήρωσης LiQuid
« Απάντηση #163 στις: Ιουνίου 22, 2017, 14:36 »
Έγινε μεταφορά στο Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods


Η απάντηση του tzavardin που αφορούσε την νικοτινη:


Edit: όσο για τη νικοτίνη, σκέψου εγώ που έκανα έναν 30αρη camel σε μία μέρα και κάτι ώρες από το επόμενο πρωί, ξεκίνησα με 12mg νικοτίνης πριν από ένα μήνα, ήμουν και είμαι κομπλέ. Μάλιστα το διάλεξα επίτηδες καθώς ήξερα πως λόγω ανασφάλειας θα ατμιζα όλη την ώρα και θα ήταν ενοχλητικό το χτύπημα της 18αρας. Γνώμη μου είναι να ξεκινήσεις με 18 αλλά πάρε κ ένα δύο μπουκαλάκια με 12αρα να δοκιμάσεις αν σε καλυπτει, πιστευω δεν θα έχεις θεμα


Ηλία σβήνω και το δικό σου

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά αναπλήρωσης LiQuid
« Απάντηση #164 στις: Ιουλίου 12, 2017, 00:23 »

ειχα καιρο να το ξανα ατμισω..
κορυφαια καπνικη γευση. χωρις γλυκαδες...   
το αραιωσα πολυ λογω εντονης γευσης. 30 ml ετοιμο υγρο + 70 ml βαση... φραπεδιασμα κ ατμισμα.


ισως το μοναδικο γλυκο που μπορω να ατμισω ευχαριστα. ειδικα με τον καφε ειναι παυλα λεμε.
κι αυτο με ιδια αραιωση.. ισως να θελει κ παραπανω.
η πλακα ειναι οτι μπανανα φρουτο δεν εχω φαει ποτε στη ζωη μου. με αηδιαζει. η ανωμαλια σε ολο της το μεγαλειο :))


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 251 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34480 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 556760 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181515 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 105 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8808 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 538059 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60390 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238640 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 1014 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16673 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 139072 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz