vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

288 επισκέπτες, 7 χρήστες
dkostas, Milarepa, Tem, Jorge, takoulas, Olga68, Kouros17

Twitter

Υγρά Αναπλήρωσης Taken Three by Five Pawns

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Υγρά Αναπλήρωσης Taken Three by Five Pawns
« Απάντηση #30 στις: Μαΐου 29, 2016, 23:55 »
Άσε το brevity για εμένα,δεν πειράζει :)


Αποσυνδεδεμένος achatzi

  • ***
  • 694
  • Φύλο: Άντρας
  • 14/10/2014 -> Όχι άλλο κάρβουνο!
Απ: Υγρά Αναπλήρωσης Taken Three by Five Pawns
« Απάντηση #31 στις: Μαΐου 30, 2016, 20:23 »
Γιάννη, αν σου αρέσει το Grandmaster θα σου αρέσει και το Brevity.  Είναι η μπανάνα του Grandmaster με μία ελαφριά σοκολάτα.  Πολύ καλό υγρό και για αυτό στο άφησα άλλωστε ;)  :)) :))

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Υγρά Αναπλήρωσης Taken Three by Five Pawns
« Απάντηση #32 στις: Μαΐου 30, 2016, 21:08 »
Κοίτα τώρα παραξενιές... Το grandmaster το πάλαιψα όσο γινόταν αλλά δεν μπόρεσα να το ατμίσω με τίποτα.
Αν το είχα δοκιμάσει ως νέος ατμιστής και μου έλεγαν ότι η fp είναι top & gourmet & premium, δεν υπήρχε περίπτωση να δοκίμαζα άλλο υγρό της :)
Το brevity όμως το σκίζω, μάλλον γιατί εγώ δεν καταλαβαίνω τη μπανάνα σε αυτό το υγρό.

Αποσυνδεδεμένος savo

  • *****
  • 1548
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Αναπλήρωσης Taken Three by Five Pawns
« Απάντηση #33 στις: Μαΐου 30, 2016, 21:13 »
Μπροστά σ αυτό, το Isolani βαράει προσοχές και παίρνει μαθήματα αν δεν έχει πάρει ήδη :hmmm:
Για δείτε το Κύριοι. ;)

Απ: Υγρά Αναπλήρωσης Taken Three by Five Pawns
« Απάντηση #34 στις: Μαΐου 30, 2016, 21:20 »
Ωραιο μπουκαλι
Ειναι high VG?

άμεση παράθεση
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 30, 2016, 22:30 από spectrum »

Αποσυνδεδεμένος Yeti

  • **
  • 394
  • Φύλο: Άντρας
  • Jordan. Καλλιτέχνης (...εν αγνοία της Τέχνης)
    • Red-Knot Photography
Απ: Υγρά Αναπλήρωσης Taken Three by Five Pawns
« Απάντηση #35 στις: Μαΐου 30, 2016, 21:29 »
Έλα ρε Σαββα, για λέγε λεπτομέρειες γιατί μας έφτιαξες!... σε τι βατ το κάνεις? ποσο VG ειναι? Τι γεύσεις βγάζει?  Λέγε.  :hapy_crazy:

Αποσυνδεδεμένος achatzi

  • ***
  • 694
  • Φύλο: Άντρας
  • 14/10/2014 -> Όχι άλλο κάρβουνο!
Απ: Υγρά Αναπλήρωσης Taken Three by Five Pawns
« Απάντηση #36 στις: Μαΐου 30, 2016, 23:38 »
Κοίτα τώρα παραξενιές... Το grandmaster το πάλαιψα όσο γινόταν αλλά δεν μπόρεσα να το ατμίσω με τίποτα.
Αν το είχα δοκιμάσει ως νέος ατμιστής και μου έλεγαν ότι η fp είναι top & gourmet & premium, δεν υπήρχε περίπτωση να δοκίμαζα άλλο υγρό της :)
Το brevity όμως το σκίζω, μάλλον γιατί εγώ δεν καταλαβαίνω τη μπανάνα σε αυτό το υγρό.

Δεν κατάλαβες, το Grandmaster το σιχαίνομαι :shock_sick_02: αλλά το Brevity μου άρεσε, μάλλον γιατί έλειπε το φυστικοβούτηρο;  Δεν ξέρω  :dontknow: 

Την μπανάνα όμως την κατάλαβα και καλά μάλιστα και μου άρεσε που στο τελείωμα μου άφηνε την σοκολάτα.  Η αλήθεια είναι ότι το φοβήθηκα για έντονο όμως και για αυτό πήγα στο Isolani.

Μπροστά σ αυτό, το Isolani βαράει προσοχές και παίρνει μαθήματα αν δεν έχει πάρει ήδη :hmmm:
Για δείτε το Κύριοι. ;)
Να δοκιμάσεις και αυτό τότε, σε αυτές τις γεύσεις είναι το καλύτερο που έχω κάνει (χωρίς να έχω δοκιμάσει αυτό που προτείνεις οπότε επιφυλάσσομαι :) ) 

Αποσυνδεδεμένος savo

  • *****
  • 1548
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Αναπλήρωσης Taken Three by Five Pawns
« Απάντηση #37 στις: Σεπτεμβρίου 05, 2016, 13:40 »
Aυτές τις μέρες ατμίζω το Κibitzer ή καλύτερα τις νύχτες γιατί τα πρωινά μου είμαι παρέα με το Queenside οπότε έχω ένα μέτρο συγκρισης ως προς τα κλασικά πιονιά.

Ξαναδιάβασα τα γραπτά του Τρύφωνα και με βρίσκουν σύμφωνο στα περισσότερα.
Δεν έχω κάνει τo Brevity ακόμη αλλά θα έχει την ευκαιρία του γιατί παίζει στα 19 ευρώ σε κάποιο μαγάζι και είναι πολύ πιο κόντα αυτή η τιμή σε αυτό που προσφέρουν αυτά τα υγρά, και όχι στα 22.

Προσωπικά πιστεύω ότι μιλάμε για υγρά 2 ταχυτήτων και πολύ πιο φλατ σε σχέση με την κλασική σειρά όπου η πολυπλοκοτητα και η ένταση κάνουν πάρτυ!

Κibitzer στον τσουνάμι με αρκετά watt και κανονικό ντουμάνι χωρίς πολλές δάφνες.
Στα κλασικά πιόνια και που είναι 50-50, ο ατμός είναι  αισθητά πιο πυκνός τουλάχιστον!

Κερδίζουν τις πρωτες εντυπώσεις και στς πρώτες τζούρες τα υγρά, αλλά όσο περνάει  καιρός εξασθενούν αρκετά, και ο αρχικός ενθουσιασμός  εξασθενεί κι αυτός με τη σειρά του.

Ο ανανάς πάντως στο kibitzer ειναι μια ευχάριστη έκπληξη που δένει αρμονικά χωρίς βάθος όμως, με ένα απαλό από πλευράς γλυκάδας κέικ. Καραμέλα δεν νιώθω σχεδόν  πουθενά παρά μονο ισως αν αφήσω το σύρμα με μάκα καμιά βδομάδα και τραβήξω πνευμονική που ο ατμός θα προσπεράσει και το συκώτι.

Τα υγρά είναι τίμια, αλλά κοστολογημένα ακριβά στα 22 ευρώ που τα συναντάμε.
19 τα βρισκουμε στο e-smokers :thumpup:


Αποσυνδεδεμένος BonecrusheR

  • **
  • 121
  • Φύλο: Άντρας
  • Less..is More.
Απ: Υγρά Αναπλήρωσης Taken Three by Five Pawns
« Απάντηση #38 στις: Οκτωβρίου 19, 2016, 16:24 »
Kαλησπερα παιδια,
Μετα απο 3χρονια πηξιμο στο castlelong κ Gambit επι καθημερινης βασης..ειπα να δοκιμασω την σειρα taken three..αφ ενος για οικονομικους λογους..αφ ετερου για να σπαει η μονοτονια του castlelong που κουραζει γρηγορα και κατα την γνωμη μου ειναι για βραδυνη χρηση μαζι με καποιο καλο ουίσκυ..
To Kibitzer...το ειχα δοκιμασει παλιοτερα και μου αρεσε πολυ..το isolani δεν με κερδισε τοσο..με χαλασε το ξυσμα λεμονιου που ερχεται εντονα στην γευση μου..
Σε αυτο που θελωνα σταθω ειναι το Brevity...αυτο μου ειχε ξεφυγει μαλλον επειδη με την μια διεκρινα οτι με καλυπτει το kibitzer...εκανα λιγο απο αυτο κ μετα παλι επιστροφη στο Gambit..
Λοιπον..το πρωτεινω ανεπιφυλακτα για καθημερινη βαση..δεν κουραζει καθολου..ελαφρυ..με σωστες αναλογιες οσο πρεπει να βγαζει..εμενα κυριως μου ερχεται η μπανανα κ λιγο κατι σαν ζυμη ζαχαροπλαστικης...σοκολατα που διαβασα απο τα σχολια σας δεν αντεληφθειν..
η δοκιμη εγινε σε squape dream x..με ud 26gauge..0.80 ohm/Μονή/micro  στα 18.5 watt...εξαιρετικη παραγωγη ατμου...χτυπημα οχι τοσο εντονο οπως στα αλλα υγρα της εταιρειας..αλλα λογικο γιατι νομιζω αυτο ειναι 70/30....θεωρω οτι ειναι πολυ καλο για καθημερινη χρηση και ξεμπουκωμα απο πιο βαρια υγρα η υγρα με πολυ πιο εντονη γευση.

Αποσυνδεδεμένος Acroni

  • *
  • 27
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Αναπλήρωσης Taken Three by Five Pawns
« Απάντηση #39 στις: Δεκεμβρίου 02, 2016, 13:17 »
Πλήρης απογοήτευση από το Isolani. Παρ' όλο που η μυρωδιά του όταν ανοίγεις το μπουκάλι είναι πολύ ωραία, είναι ένα από τα πιο άτονα υγρά που έχω δοκιμάσει ποτέ. Σε αντίθεση με κάποιες κριτικές που διάβασα ότι αφήνει μια γλυκάδα, εμένα μου έδινε μια απαλή γεύση ξινίλας με λίγο μπισκότο που μετά από μερικές τζούρες με αναγουλιάζει.

Αποσυνδεδεμένος savo

  • *****
  • 1548
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Αναπλήρωσης Taken Three by Five Pawns
« Απάντηση #40 στις: Δεκεμβρίου 02, 2016, 13:25 »
Δοκιμάζω το Brevity τώρα. Ενώ είναι ωραίο, πετιμέζι κ αυτό σαν το Kitzbi

Αποσυνδεδεμένος interisti

  • **
  • 404
  • Φύλο: Άντρας
  • Inhale the future... exhale the past!
Απ: Υγρά Αναπλήρωσης Taken Three by Five Pawns
« Απάντηση #41 στις: Δεκεμβρίου 02, 2016, 14:28 »
Και εγω το brevity δοκιμασα σημερα. Πληρης απογοητευση.
Ενω απο τη συσκευασια μου ηρθε μια μυρωδια που μου θυμιζε κατι απο κρεπα σοκολατα-μπανανα και λεω ωραια, εδω ειμαστε, στο ατμισμα δεν!
Προσωπικα μου βγαζει κατι λουλουδατο(!) στην εισπνοη. Ειδικα στην αρχη της τζουρας. Δε μπορω να το προσδιορισω ακριβως. Το κομματι της σοκολατας-ζυμης (ή οτι τελος παντων ειναι αυτο) το ψιλοκαταλαβαινω, την μπανανα ελαχιστα. Σαν συνολο ομως, δεν!!
Τελικα τα five pawns δεν ειναι για μενα (ευτυχως). Αντεξα 1-2 ml και καπακι επιστροφη στο υγρο μου να συνελθω!
Και το συγκεκριμενο παει ή για χαρισμα ή για πουλημα με τη πρωτη ευκαιρια..


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος e-spy

  • *****
  • 2471
  • Φύλο: Άντρας
  • Χιούμορ είναι η τέχνη να κρύβεις τις πληγές σου...
    • 99designs
Απ: Υγρά Αναπλήρωσης Taken Three by Five Pawns
« Απάντηση #42 στις: Δεκεμβρίου 02, 2016, 15:53 »
Παιδιά αφήστε τα και λίγο να ωριμάσουν μερικές μέρες.
Βάλτε τα και σε έναν διαφορετικό ατμο, αλλάξτε ίσως το στήσιμό σας.
Δεν αποδίδουν όλα τα υγρά το καλύτερό τους στις ίδιες συνθήκες.;)

Αποσυνδεδεμένος pugsang

  • *****
  • 1972
  • Φύλο: Άντρας
  • Riding the line between hobby and mental illness
Απ: Υγρά Αναπλήρωσης Taken Three by Five Pawns
« Απάντηση #43 στις: Δεκεμβρίου 02, 2016, 16:02 »
Εγω το Brevity θα το ρίξω στον Hadaly μολις έρθει. Αν δεν παίξει και εκεί θα χαριστεί πάραυτα, μαζί με το kibitzer

Taken (my) Three με αυτά τα υγράκια

Αποσυνδεδεμένος e-spy

  • *****
  • 2471
  • Φύλο: Άντρας
  • Χιούμορ είναι η τέχνη να κρύβεις τις πληγές σου...
    • 99designs
Απ: Υγρά Αναπλήρωσης Taken Three by Five Pawns
« Απάντηση #44 στις: Δεκεμβρίου 02, 2016, 16:09 »
Όταν είναι πες μου να σου στείλω τη διεύθυνσή μου ;D

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 271 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34496 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 556793 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181529 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 110 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8811 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 538069 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60404 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238650 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 1084 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16676 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 139087 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz