vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

545 επισκέπτες, 1 χρήστης
camber

Twitter

Υγρά Αναπλήρωσης Taken Three by Five Pawns

Αποσυνδεδεμένος e-spy

  • *****
  • 2471
  • Φύλο: Άντρας
  • Χιούμορ είναι η τέχνη να κρύβεις τις πληγές σου...
    • 99designs
Απ: Υγρά Αναπλήρωσης Taken Three by Five Pawns
« Απάντηση #15 στις: Απριλίου 28, 2016, 00:45 »
Μα αγαπητέ, οι άλλες σειρές είναι για γκουρμέ καταστάσεις!
Δεν είναι για μπιμπερό. Γεμίζεις έναν ντρίπερ όσο συχνά χρησιμοποιείς στοματικό διάλυμα για παράδειγμα.
Αλλιώς γίνεσαι μέτοχος της Five Pawns, αλλά χωρίς τις μετοχές...  :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Υγρά Αναπλήρωσης Taken Three by Five Pawns
« Απάντηση #16 στις: Απριλίου 28, 2016, 01:19 »
[justify]Χαχαχα, διαφωνώ. Έχουμε 2 πλευρές: Αμερικάνος και γαστρονομία. Για πόσο χαζό τον έχουμε;[/justify]
[justify]Θα προσφέρει απλόχερα τον όρο, σε ατμιστικό υγρό μέχρι και σε εντομοκτόνο. Θα δεχτεί να πας με πλαστικό πιρούνι ή με βλαχομπαρόκ κουλτούρα στο πορτοφόλι. Η τρικυμιώδης κατανάλωση είναι το εκτόπισμα των f.p. , αυτό τουλάχιστον πιστεύω (μακριά από μένα το στερητικό “πρέπει”).[/justify]


Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Υγρά Αναπλήρωσης Taken Three by Five Pawns
« Απάντηση #17 στις: Απριλίου 29, 2016, 18:15 »
[justify]Δεν είμαι σε θέση για να δώσω συμβουλές, όμως πρέπει να πω κάτι. Αν έπρεπε να πω γνώμη θα έλεγα: ΜΗΝ αραιώσετε τα υγρά. Πήρα 2ο Brevity και σαν βιαστικός πονηρούλης -κι αφού πρόλαβα κι έκανα περίπου 5ml- έπιασα κι έβαλα περίπου 5ml έτοιμη βάση (vg). Το έκανα... [/justify]

Αποσυνδεδεμένος FML

  • ***
  • 700
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Αναπλήρωσης Taken Three by Five Pawns
« Απάντηση #18 στις: Απριλίου 29, 2016, 18:48 »
Παράθεση
Υγρά Αναπλήρωσης Taken Three by Five Pawns
Πιο αντιπροσωπευτική ονομασία δεν θα μπορούσε να υπάρξει.

...αφού taken three του Cruiser, εγώ #δεμπαινωκανστογκοπο.

Κρίμα.


Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Υγρά Αναπλήρωσης Taken Three by Five Pawns
« Απάντηση #19 στις: Απριλίου 30, 2016, 11:54 »
Δοκίμασα το brevity εχθές στη vapeland με τον δικό μου ντρίπερ, για να έχω ακριβώς την γευστική εικόνα από το υγρό.
Το ντουμάνι του εξαιρετικό, η γεύση του μου δίνει περισσότερο στην αλκοολούχα σοκολάτα παρά στη μπανάνα αλλά προσωπικά το προτιμώ έτσι.
Ο Τρύφωνας τα ανέλυσε διεξοδικά τα υγρά και δεν θα διαφωνήσω πουθενά μαζί του. Μου άρεσε το brevity, το αγόρασα και συμπληρώνει πολύ καλά αντίστοιχα υγρά high vg άλλων εταιρειών, ώστε να έχω γεύση  στα ντουμάνια μου με τους μεγάλους dripper.
Νομίζω ότι η FP μπήκε σε μια κατηγορία υγρών που είναι της μόδας τελευταίως, έκανε μια ικανοποιητική είσοδο, λογικά θα επεκταθεί και σε αυτό το χώρο και πιστεύω θα μας δώσει καλύτερα υγρά.





Αποσυνδεδεμένος Yeti

  • **
  • 394
  • Φύλο: Άντρας
  • Jordan. Καλλιτέχνης (...εν αγνοία της Τέχνης)
    • Red-Knot Photography
Απ: Υγρά Αναπλήρωσης Taken Three by Five Pawns
« Απάντηση #20 στις: Μαΐου 04, 2016, 19:22 »
Δεν αντιστάθηκα τελικά στο Isolani  :delicious2:
...και τώρα η Βασίλισσα νοιώθει πίσω της την ανάσα από τρία πιόνια...

Αποσυνδεδεμένος Yeti

  • **
  • 394
  • Φύλο: Άντρας
  • Jordan. Καλλιτέχνης (...εν αγνοία της Τέχνης)
    • Red-Knot Photography
Απ: Υγρά Αναπλήρωσης Taken Three by Five Pawns
« Απάντηση #21 στις: Μαΐου 23, 2016, 19:32 »
Τελικά, άβυσσος η γεύση του ανθρώπου...
Κόλλησα με το απομονωμένο πιόνι #%¥@£... Άσχημα!... Σε dripper στα 35W, σε Goblin στα 17W, ακόμα και σε ναυτίλο all day αραιωμένο στα 9W !
Φωνάχτε ένα γιατρό ρε παιδιά!...


Αποσυνδεδεμένος e-spy

  • *****
  • 2471
  • Φύλο: Άντρας
  • Χιούμορ είναι η τέχνη να κρύβεις τις πληγές σου...
    • 99designs
Απ: Υγρά Αναπλήρωσης Taken Three by Five Pawns
« Απάντηση #22 στις: Μαΐου 23, 2016, 22:35 »
Τί γιατρό; Φαρμακοποιός δεν είσαι;;;  :lotpot:

Αποσυνδεδεμένος Yeti

  • **
  • 394
  • Φύλο: Άντρας
  • Jordan. Καλλιτέχνης (...εν αγνοία της Τέχνης)
    • Red-Knot Photography
Απ: Υγρά Αναπλήρωσης Taken Three by Five Pawns
« Απάντηση #23 στις: Μαΐου 23, 2016, 22:50 »
Ναι, αλλά μάλλον χρειάζομαι ψυχολόγο. Βλέπω πιόνια στον ύπνο μου!  ;D

Απ: Υγρά Αναπλήρωσης Taken Three by Five Pawns
« Απάντηση #24 στις: Μαΐου 24, 2016, 08:56 »
Isolani και ανοιχτό το βιβλιάριο να μου τα φάει ( αυτά τα λίγα ☺)

Στάλθηκε από το GT-I9505 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος LemurVoice

  • **
  • 155
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Αναπλήρωσης Taken Three by Five Pawns
« Απάντηση #25 στις: Μαΐου 26, 2016, 23:29 »
Προμηθεύτηκα Brevity & Isolani στα 3mg.
Αυτή τη στιγμή έχω το Brevity στον Kayfun v5, microcoil 0.77Ω, 26G Kanthal, 6 wraps, 3mm diameter, KohGenDo στα 14.5W (3.34V).
Είναι εξαιρετικό all-day υγρό, ό,τι πρέπει για συνοδεία καφέ.
Είναι ακριβώς αυτό που λέει στην περιγραφή και χαίρομαι ιδιαίτερα γιατί είχα καιρό να ατμίσω υγρό και να γουστάρω.
Έχει μπει ήδη στη λίστα με τα αγαπημένα μου.
Τις επόμενες μέρες θα δοκιμάσω και το Isolani.

Αποσυνδεδεμένος Yeti

  • **
  • 394
  • Φύλο: Άντρας
  • Jordan. Καλλιτέχνης (...εν αγνοία της Τέχνης)
    • Red-Knot Photography
Απ: Υγρά Αναπλήρωσης Taken Three by Five Pawns
« Απάντηση #26 στις: Μαΐου 26, 2016, 23:37 »
Μην το δοκιμάσεις, στείλτο μου δώρο! Πίστεψέ με, χάρη σου κάνω, σε γλυτώνω από πολλά λεφτά!  :))

Αποσυνδεδεμένος LemurVoice

  • **
  • 155
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Αναπλήρωσης Taken Three by Five Pawns
« Απάντηση #27 στις: Μαΐου 26, 2016, 23:53 »
χαχαχαχα οκ! :) 
Θα προσπαθήσω να μην παραλάβεις άδειο το μπουκάλι, γιατί με αυτά που διαβάζω μάλλον θα γίνει και αυτό αγαπημένο μου!  ;D

Αποσυνδεδεμένος LemurVoice

  • **
  • 155
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Αναπλήρωσης Taken Three by Five Pawns
« Απάντηση #28 στις: Μαΐου 28, 2016, 20:07 »
Επανέρχομαι με το Isolani!
Καθάρισμα, στήσιμο στον Kayfun 5 και έχουμε και λέμε:
microcoil, 6wraps, 26G Kanthal A1, 3mm core, 0.76Ω.
Η γεύση είναι ακριβώς αυτό που περιγράφει το υγρό και μου αρέσει περισσότερο από το Brevity, το οποίο μετά από 2 ημέρες αποκλειστικού ατμίσματος συνήθισα την γεύση.
Εξαιρετικό πάντως και το Isolani!

Αποσυνδεδεμένος achatzi

  • ***
  • 694
  • Φύλο: Άντρας
  • 14/10/2014 -> Όχι άλλο κάρβουνο!
Απ: Υγρά Αναπλήρωσης Taken Three by Five Pawns
« Απάντηση #29 στις: Μαΐου 29, 2016, 21:22 »
Χτες πήγα από Vapeland για να δοκιμάσω και εγώ τα Taken.
Πρώτα δοκίμασα το Isolani και δεν με ενθουσίασε, δεν έπαιρνα γεύση σχεδόν καθόλου.  Μετά το Kibitzer, μια από τα ίδια και τέλος το Brevity όπου μου άρεσε αρκετά.  Ήταν πιο έντονο από τα άλλα και μου άρεσε η απόδοση των γεύσεων.

Εκεί λοιπόν που ήμουν έτοιμος να πάρω το Brevity και να φύγω, λέω δεν δοκιμάζω και μία ημι-πνευμονική να δω τι γίνεται με το isolani μιας και για αυτό είχα πάει αρχικά;  Οκ, αυτό ήταν, με κέρδισε...  Ο ατμοποιητής ήταν ο Vaporesso, που είναι πολύ αεράτος για τα γούστα μου και προσπαθούσα να ατμίσω όπως κάνω πάντα, mtl.  Το αποτέλεσμα ήταν να μην παίρνω τίποτα από το υγρό μέχρι που δοκίμασα πνευμονικές.  Εκεί πήρα γεύση και καλή μάλιστα οπότε έφυγα με το isolani και άφησα το brevity για την επόμενη φορά  :))

Τώρα που το ατμίζω στον Taifun GSL, βέβαια, έχω πάθει πλάκα....

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 291 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34533 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 556928 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181571 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 113 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8820 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 538161 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60441 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238694 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 1456 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16692 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 139177 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz