vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

272 επισκέπτες, 3 χρήστες
vkostas, bloodlessz, Parolos

Twitter

Eleaf iStick Pico (eCig eBox 75W)

Αποσυνδεδεμένος sertikos

  • **
  • 106
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eleaf iStick Pico (eCig eBox 75W)
« Απάντηση #2370 στις: Ιανουαρίου 26, 2017, 17:18 »
Ερώτησης για δυνατούς PICO-λύτες:   :yes:


Ένα απο τα δύο πίκια μου, αποφορτίζει εκεί που κάθεται. Είτε ανοιχτό, είτε 5 κλικ κλειστό.

Τρώει μια lg καφε στις 30 ώρες περίπου απλώς να κάθεται με έναν άτμο φορεμένο.   :wall:

Κάνοντας τα 6263 κλίκ που χρειάζονται για να δείς σε δυο πίκο το σοφτγαιερ αυτό που αποφορτίζει φοράει την 1.01. Αυτό που (νομίζω δεν συμπεριφέρεται έτσι άσχημα) φοράει την 1.00 μόλις παρατήρησα. 

Το θέμα το έχω παρατηρήσει με πολλές μπαταρίες.

Εξωτερικά, δείχνει πως δεν έχει φάει υγρά, και από όσο μπορώ να ξέρω, δεν θυμάμαι καμιά μεγάλη πλημμύρα. 

Τις πταίει και το πικο μου μασουλάει μπαταρίες στην καθησία του ακόμα και κλειστό;
  :dontknow:

Σας μερσό.


Αποσυνδεδεμένος filip

  • **
  • 283
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eleaf iStick Pico (eCig eBox 75W)
« Απάντηση #2371 στις: Ιανουαρίου 26, 2017, 17:50 »
τρωει την μπαταρια και χωρις ατμο?

Αποσυνδεδεμένος artcoreceil

  • **
  • 159
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eleaf iStick Pico (eCig eBox 75W)
« Απάντηση #2372 στις: Ιανουαρίου 26, 2017, 18:28 »
μετα από την βοήθεια του the don κατάφερα να το περασω εχθές το βράδυ και να πειραματιστώ με τις επιλογές και δυνατότητες που δινει . χωρις να θελω να δείξω ενθουσιασμο και βιασύνη, προς το παρων παρατηρώ μια καλύτερη λειτουργιά σε θεμα ρευμάτων .
μετα ιδια βατ και τον ίδιο ατμοποιητη κουμπωμένο βλεπω καλύτερη διαχείριση μπαταρίας και απόδοσης αυτής. παρα πολλές επιλογές για ρυθμίσεις και πειράγματα ,χρονο και διάθεσή να εχεις .
πιστεύω οτι το λογισμικό αυτο φερνει το pico σχεδον ισοδύναμο με αλλα μοντακια ακριβότερα, σε θεματα επιλογών ρυθμίσεων και απόδοσης.
παντα βέβαια με μια επιφυλακτηκοτητα διότι εχω ισα ισα ένα 24 ωρο που φοράω αυτο το λογισμικό.
πιστεύω οτι σε μοντ με μεγαλύτερη οθόνη θα ειναι πραγματικα ακομα πιο όμορφο το αποτέλεσμα με τι τι μπορείς να επιλέξεις να βλέπεις.
η χρήση θα δείξει τι πραγματικά αξίζει.
Δοκιμάζω και γω το articfox με 0.25 SS316L και παρατηρω οτι στο puff counter πολλες φορες μετράει διπλά.
Πχ 2 δευτερολεπτα τζουρα και παει απο 10-12. 
Δεν εχω πειραξει και πολλα απο τις ρυθμισεις του toolbox

Αποσυνδεδεμένος sertikos

  • **
  • 106
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eleaf iStick Pico (eCig eBox 75W)
« Απάντηση #2373 στις: Ιανουαρίου 26, 2017, 18:54 »
Με.... χωρίς ατμο δεν το έχω δοκιμάσει. Θα μπορούσε να είναι λόγο του άτμο ακόμα και με κλειστό το mod?

Βλέποντας ότι φοράνε διαφορετικο σοφτγαιερ, πέρασα στο "προβληματικό" το 1.03.

Θα πέρναγα και το Αρκτικ Φοξ ναουμ, άλλα δεν περνάει ευκολα απο μακ.

Είδωμεν:wall:

filip, ευχαριστώ για το ενδιαφέρον.

Αποσυνδεδεμένος Atoner

  • **
  • 298
  • Φύλο: Άντρας
  • Σοβαρος ΝΑΙ σοβαροφανης ΠΟΤΕ!!!
Απ: Eleaf iStick Pico (eCig eBox 75W)
« Απάντηση #2374 στις: Ιανουαρίου 26, 2017, 20:27 »
Καλησπέρα sertikos.
Αποφόρτιση με κλειστό  το κύκλωμα του Mod κατά την ταπεινή μου άποψη σημαίνει ,η' οτι η μπαταρία σου ειναι τελειωμένη ,( αν δεν το κάνει σε αλλο μοντάκι η ΙΔΙΑ δεν παίζει αυτό το σενάριο ) η' οτι εχεις κάπου διαρροή στην πλακέτα του.
Αν ειχες ενα πολύμετρο που μετρά ρεύμα ,η' αν εχεις κοντά σου κάποιο μαγαζί servis tv , pc ,στο οποίο θα έχουν , μέσα σε 30 δεύτερα ,έχοντας το mod κλειστό ,και βάζοντας ενα όργανο μέτρησις ρεύματος ( mA ) σε σειρά με την μπαταρία σου ( έχοντας ξεβιδώσει το καπάκι ,και ακουμπώντας τον ενα ακροδέκτη στον αρνητικό πόλο ,και τον αλλον στο σώμα του μοντ εκεί που βιδώνει ) ,αν δεις ένδειξη έστω και ελαχίστη ,εχεις διαρροή ,αν οχι μάλλον η μπαταρία σου αποφορτίζει ,όπως πχ μια παλιά σε ενα αυτοκίνητο.Τα στοιχεία της παπάλωσαν :) .
Αυτά ,και φυσικά δεν ειναι ευαγγέλιο..Μιά γνώμη λέω , η οποία επιδέχετε οποιαδήποτε διόρθωση..Thanks .  
 
Διαγραφή άμεσης παράθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 27, 2017, 14:52 από Cruiser79 »

Αποσυνδεδεμένος sertikos

  • **
  • 106
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eleaf iStick Pico (eCig eBox 75W)
« Απάντηση #2375 στις: Ιανουαρίου 26, 2017, 21:17 »
Thanks Atoner. To κάνει με αρκετές μπαταρίες μεταξύ αυτών και μια φρεσκια lg.  :hmmm:

Τις μασουλάει εκεί που κάθεται.  :))

Το έχω βάλει να κάτσει με το 1.03 σοφτγαιερ και με τον ατμοποιητη πανω να δω.

Αναρωτιέμαι αν συνέβαινε και παλιά και δεν το είχα πάρει πρέφα λόγο χρήσης του.  :wall:

Αναρωτιέμαι αν εχει δεί κανένας διαφορές στην διαχείριση ενέργειας στις εκδόσεις του σοφτγαουερ... 

Αποσυνδεδεμένος darkmass

  • **
  • 114
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eleaf iStick Pico (eCig eBox 75W)
« Απάντηση #2376 στις: Ιανουαρίου 26, 2017, 21:25 »
Υπαρχει χρηστης του πικο που να εχει παθει το ιδιο στον πολο του ατμοποιητη;

Αποσυνδεδεμένος filip

  • **
  • 283
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eleaf iStick Pico (eCig eBox 75W)
« Απάντηση #2377 στις: Ιανουαρίου 26, 2017, 21:35 »
φαινεται σα να το "τρωει" η βιδα του πολου του ατμο. ανεβασε μια καλη close-up του πολου του ατμο που βιδωνεις στο pico.

Αποσυνδεδεμένος Atoner

  • **
  • 298
  • Φύλο: Άντρας
  • Σοβαρος ΝΑΙ σοβαροφανης ΠΟΤΕ!!!
Απ: Eleaf iStick Pico (eCig eBox 75W)
« Απάντηση #2378 στις: Ιανουαρίου 26, 2017, 21:40 »
Τότε αφού στο κάνει ,και σε καινούργιες μπαταρίες , ειναι κλασική περίπτωση βλάβης φίλε sertikos...

Αγνωσται αι βουλέ του Κινέζου.

Υ.Γ Αυτό μόνο ενας ηλεκτρονικός ,αν το εχει και το πασπατέψει ,το ανοίξει κλπ μπορεί να βγάλει ακρη.

Αν πιάνουν τα χέρια σου άνοιξε το και κοίτα για ΥΓΡΑ ή κάτι τέτοιο ,μέσα στην πλακέτα.

Πολύ πιθανό να εχουν περάσει απο τον πόλο ,και δεν το πήρε χαμπάρι ουτε ο Μόντις..Τού την έφερε λάου λάου.

Και για το χαλαρώσουμε και λιγάκι ,

Το new σοφτ γκαου γκαουερ μονο με θεωρητικά 2 Ολόιδια  μοντ με απολύτως ιδιες μπαταρίες ,και ιδιους ατμό και αντιστάσεις ,θα μπορούσε κάποιος ,εμπεριστατωμένα να βγάλει συμπεράσματα ,πατώντας ιδια δεύτερα κάθε φορά ,κλπ κλπ κλπ.αν κάνει καλύτερη διαχείριση..στο περίπου ,και αν ειναι μεγάλη η διαφορά ,με τούς μήνες θα φανεί ,απο τους φίλους συνατμιστές.

Μετά το ποστάρουμε και στο Σκάει δεν σκάει texnologi off El Gi ologi mpompa tsikoyana ,kai ginomaste Nompelistes !!!

OOO Μάη γκατ μου, και Απρίλη θα αναφωνούν όλοι μετά.  

Υγεία σε ολους .


Υπαρχει χρηστης του πικο που να εχει παθει το ιδιο στον πολο του ατμοποιητη;
Εννοείς στον πόλο του Pico...Αυτός ειναι ο πόλος του Pico..
Θηλυκός ο πόλος του Pic ,αρσενικός του ατμό ,το ποιό λογικό ειναι να εχεις αρκετά κατεβασμένο ( ξεβιδωμένο ) τον πόλο του ατμό , το σφίγγεις ισως και λιγάκι παραπάνω εεε ΟΚ..μαλακά μέταλλα ειναι ..
Οταν βιδώνεις τον ατμό σου και τερματίζει μήπως εχει κενό ,εν σχέση με την επιφάνεια του PICO ? ... ( αυτό θα δείξει οτι τερματίζει ).
Αν ναι ,ειναι ρυθμιζόμενος ο πόλος του ατμό ?
,και αν ναι για βίδωσε τον λίγο και ξαναπαρατήρησε τι παίζει.


Συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 27, 2017, 14:53 από Cruiser79 »

Αποσυνδεδεμένος darkmass

  • **
  • 114
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eleaf iStick Pico (eCig eBox 75W)
« Απάντηση #2379 στις: Ιανουαρίου 26, 2017, 22:09 »
Οπως τα ειεπς φιλε μου.μιλαω για τον πολο του πικο.οπως ειπες επισης οτι αφηνει ενα μικρο κενο οταν βιδωσω χαλαρα ομως το πικο με τον ατμο(ντογκυ).εχει φαει πολυ ελαχιστα τον πολο του πικο βεβαια.η δουλεια ομως ειχε πρωτογινει οταν χρεισιμοποιουσα τον kabuki(κλωνο).η ερωτηση μου θα επρεπε να ειναι,υπαρχει καποιο θεμα;θελει πεταμα η κανω την δουλεια μου;

Αποσυνδεδεμένος Atoner

  • **
  • 298
  • Φύλο: Άντρας
  • Σοβαρος ΝΑΙ σοβαροφανης ΠΟΤΕ!!!
Απ: Eleaf iStick Pico (eCig eBox 75W)
« Απάντηση #2380 στις: Ιανουαρίου 26, 2017, 22:50 »
Μελλοντολόγος δεν ειμαι ,οπότε ανάλογα την χρήση .

Βασικά όμως ΔΕΝ νομίζω να έχεις πρόβλημα ,πάρε και ενα ...πώς να στο πώ ..ειναι σαν στυλό που βγαίνει απο μέσα ενα ιδικό γυαλόχαρτο( υπάρχει στα μαγαζιά με ηλεκτρονικά και ισως ηλεκτρικά ανταλακτικά )  ,και τρίψε με προσοχή τον πόλο του Pico ούτως ώστε να γίνει ποιο "Flat " ,να μην εχει τόσες ανωμαλίες ,με συνέπεια να πατάει καλύτερα ο κάθε σου ατμό,και ετσι καλύτερη μεταφορά ρευμάτων,και ποιό σωστή μέτρηση αντιστάσεων.
κατά τα αλλα ,αν δεν "Τείνει " να ακουμπήσει στα τοιχώματα ,οπότε να βραχυκυκλώσει με τον αρνητικό πόλο κανένα πρόβλημα.

Υ.Γ Και με ενα κοινο γυαλόχαρτο ,αν κοψεις ενα μικρό κομματάκι ( λεπτή λωρίδα οσο η μύτη ενώς κατσαβιδιού ,που χωράει μέσα απο τον πόλο ),και με πολύ προσοχή να μην ακουμπήσεις τα πάσα που βιδώνει ο ατμό , με το κατσαβίδι να σπρώχνει απαλά το γυαλόχαρτο ,"Ξύνεις " την επαφή ,και την λειαίνεις .....

Εύχομαι το καλύτερο ,και οτι κάνεις χαλαρά . :)



Αποσυνδεδεμένος Arcadas

  • *
  • 27
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eleaf iStick Pico (eCig eBox 75W)
« Απάντηση #2381 στις: Ιανουαρίου 27, 2017, 13:30 »
Απο τις 19-12-16 κατοχος του πικο ειπα κι εγω να αναφερω την εμπειρια μου. αγορασμενο απι ελλαδα σετ με το gs tank παρα πολυ ευχαριστημενος. σαν καινουργιος στο χωρο αυτο το σεταπ με κρατησε κσι αφου ηθελα το κστι παραανω πηρα και lemo3 .αυτο που παρστηρησα κσι στο οποιο ειμαι πολυ προσεχτικος στη καθσριοτητα του ειναι οτι ρ ειδει οι τρυπες του airflow δε ξερεις πως θα κατσουν η μια τρυπα κοιταει το καπακι της μπατσριας και γεμιζει το σημειο υγρασια. οταν ειναι λιγη τη κσθσριζω χωρις να βγαλω μπαταρια οταν ειναι αρκετη σβηνω το πικο και σκουπιζω και το καπακι μεσα εξω. επισης οσο ειχα την εκδοση 1.00 με 40watt μου εκλεινε νωρις απο μπαταρια καπου στο 45% τωρα εχω βαλει την 1.03 και νομιζω οτι κραταει περισσοτερο αποφορτιζετε πιο αργα και το βραδυ θα δω απο ποσο τις εκατο θα ξεκινησει το φορτισμα αφου σβησει.

Αποσυνδεδεμένος nichio

  • *
  • 67
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eleaf iStick Pico (eCig eBox 75W)
« Απάντηση #2382 στις: Ιανουαρίου 27, 2017, 13:34 »
Εγώ από 18/12...
Μπορείς να μου πεις μια γνώμη για τη γεύση του gs tank, γιατί έχω απογοητευτεί λίγο... (Και στα πόσα watt ατμίζεις βέβαια...)


Sent from my iPad using Tapatalk

Διαγραφή άμεσης παράθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 27, 2017, 14:54 από Cruiser79 »

Αποσυνδεδεμένος gempgr

  • **
  • 205
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eleaf iStick Pico (eCig eBox 75W)
« Απάντηση #2383 στις: Ιανουαρίου 27, 2017, 13:37 »
Είσαι σίγουρος ότι αυτό που βγάζει είναι υγρασία και όχι υγρό; Από εκεί τραβάει δεν είναι λογικό να έχει υγρασία. Επίσης γιατί κλείνει με μισή μπαταρία;

Αποσυνδεδεμένος ringo2009

  • **
  • 165
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eleaf iStick Pico (eCig eBox 75W)
« Απάντηση #2384 στις: Ιανουαρίου 27, 2017, 16:39 »
Να ρωτήσω κάτι όσους έχουν βάλει το firmware της Arcticfox : δεν βγάζω άκρη με την οθόνη, δηλαδή σε λίγα δλ μου την γυρίζει σε ρολόι και μετά σβήνει, όταν πατάω δε πατάω fire πάλι σβήνει. Επιχείρησα να αλλάξω κάποια πράγματα μέσω του screen αλλά δεν αλλάξε κάτι. Ετσι δεν μπορώ να διαλέξω profile αν και αυτό που σετάρω το παίρνει η συσκευή. Μήπως πρέπει πρώτα να έχω κάνει upgrade στο τελευταίο firmware της Eleaf?

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 23 12678 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:25
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1809 278420 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 10, 2024, 22:29
από Antiprosopos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 233 63842 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 10, 2024, 14:19
από Ελένη Π
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1395 206443 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 23:14
από Xxristos
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 92913 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3890 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1120 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172968 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15554 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14262 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9630 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43931 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem