vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

200 επισκέπτες, 5 χρήστες
Tem, camber, dkostas, bloodlessz, Jorge

Twitter

Με ποιά αγορά σας έχετε κλάψει πιο πολύ; (τα λεφτά που δώσατε)

Αποσυνδεδεμένος ElQuico

  • **
  • 111
  • Φύλο: Άντρας
Τα 57 ευρώ(!) που έδωσα για το πρώτο μου η.τ. από nobaco. Το πακετάκι συμπεριλάμβανε 10w μοντακι (της e-leaf με την στάμπα της nobacco 40 ευρώ!) και ατμο τον gs-air (17 ευρώ). Μακράν ο χειρότερος ατμοποιητης,δεν έχω λόγια... το μοντακι πολύ λίγο αλλά κομμάτια να γίνει,κάτι φορες που φορτίζει το άλλο μπορεί να το χρησιμοποιησω κοροϊδεύοντας τον εαυτό μου ότι ατμιζω...

Αποσυνδεδεμένος Sifis7

  • *
  • 19
  • Φύλο: Άντρας
οταν βγηκαν οι προ-παραγγελίες για το vaporshark rdna40(νομιζω το πρωτο Mod με ελενχος θερμοκρασιας)ειχα δωσει 180 ευρω ,και μολις εφτασε στα χερια μου εβγαλαν ανανεωμενη εκδοση με την μεγαλη οθονη.πρωτη ξενερα...Μετα απο 2 εβδομαδες εφευγε σιγα σιγα το χρωμα απο το κουμπι(δευτερη ξενερα)και μετα απο κανενα 2μηνο το χρωμα του mod ειχε ξεφτισει!! η πιο μεγαλη πατατα που εχω κανει ,μαζι τα oval τσιγαρα με το ego-t που ειχα παρει πριν 5 χρονια!!

Αποσυνδεδεμένος pasgko

  • *
  • 69
  • Φύλο: Άντρας
Ένα άρωμα Αγρίνιο και γενικά οτιδήποτε από Ατμος. Ο πρώτος μου επισκευασιμος ένας κλώνος του Οδυσσέα αλλά ήταν η αφορμή να γνωρίσω έναν πολύ εντάξει τύπο.

Αποσυνδεδεμένος TeoTzi

  • **
  • 153
  • Φύλο: Άντρας
  • Vi Veri Vniversum Vivus Vici
Εγώ να πω την αλήθεια, λόγω φάσεων υπερκατανάλωσης που πέρασα, μπορώ να θυμηθώ κάμποσες φορές που "έκλαψα" αγορές μου. Για την ακρίβεια στοιχειώνουν το συρτάρι μου. Κάποια αποτυχημένα υγρά (που στη προσπάθεια μου να τα σώσω έκανα αναμείξεις και διαπίστωσα οτι όντως γίνονταν και χειρότερα!), κάποιοι εργοστασιακοί ατμοποιητές της σειράς (ειδικά σε εποχές CE4, Vivi Nova κλπ, όχι οτι ήταν κακοί, αλλά η εποχή τους ξεπέρασε κι εγώ τους αγόραζα με το σωρό - πρέπει να έχω 5 CE4 και 3 Vivi Nova). Αλλά τα λεφτά μου τα έκλαψα στις εξής φάσεις:
1) istick 40w. Ένω του φερόμουν βασιλικά, μας άφησε χρόνους πολύ νωρίς.
2) Goblin mini και Lemo 2. Δεν είναι κακοί, το αντίθετο. Τους είχα σε συχνή χρήση. Αλλά δεν μπόρεσαν να μπουν μπροστά από κανέναν Kayfun, Τηλέμαχο ή Φαινόμενο.

Αποσυνδεδεμένος GK1980

  • ***
  • 523
  • Φύλο: Άντρας
Εγώ τα  πιο πεταμένα λεφτά τα έδωσα  πριν  1,5 χρόνο  που  ήθελα  να  ξεκινήσω το  η.τ. και  δεν  ήξερα  ούτε καν  τι  είναι  ο ατμοποιητής  δεν  είχα  δοκιμάσει  ποτέ  η.τ. Ούτε  το  είχα  ψάξει  στο  Internet ,μπήκα  ο  άσχετο  σε  ένα  ατμομαγαζο τους  είπα  ότι  θέλω  να  κόψω το  κάπνισμα,δοκίμασα  μερικά  υγρά και  μου  πρότειναν ένα  σετ  epsilon 1100 μου  είπαν  αυτό  είναι ότι  καλύτερο για  κάποιον που  ξεκινάει το η.τ. σε  λιγότερο από  μήνα  το είχα  βάλει  στο  συρτάρι ακόμα κλαίω τα  60€!

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Nαι για μερικους θα ειναι παραξενο αλλα για μενα η χειροτερη αγορα και μαλιστα εις διπλουν ηταν ναυτιλος και μαλιστα στην αρχη ο μεγαλος που δεν μου εκατσε ουτε κεφαλη αλλα και γενικα σαν μεγεθος ... και ειπα ο εξυπνος μαλλον θα μου κανει ο μινι καλυτερα... :wall: :wall: :wall: μαλλον αυτον ειναι το προβλημα ειπα .. και να σου και ο μινι με κεφαλες που μια ατμιζα και μια εβριζα απο καμενα .. και ολοι γυρω μου να λενε τα καλυτερα ακομα και τωρα ... μαλλον δεν με γουσταρει καθολου .. αυτες νομιζω ειναι οι χειροτερες αγορες με πολλες πενταδες κεφαλες  μαζι ...
μετα τα αλλα που επαθα .. ηταν νομιζω προς καλο μου να μαθω και δεν τα νιωθω αγορες που κλαιω

Αποσυνδεδεμένος teo77

  • ****
  • 1450
+1 για την περιπτωση του Κωστα!
Το ιδιο ακριβως περιστατικο και σε μενα :yes:

Με τον ναυτιλο πραγματικα απογοητευτικη περιπτωση κοστους,
 αλλα επισης ηταν κα η ωθηση να ησελθω στο επισκευασιμο part.

Επισης και 2 συρματα τιτανιου με αρκετα τσιμπημενη τιμη που δεν μου επαιξαν καθολου καλα

Αποσυνδεδεμένος FML

  • ***
  • 700
  • Φύλο: Άντρας
Nαι για μερικους θα ειναι παραξενο αλλα για μενα η χειροτερη αγορα και μαλιστα εις διπλουν ηταν ναυτιλος και μαλιστα στην αρχη ο μεγαλος που δεν μου εκατσε ουτε κεφαλη αλλα και γενικα σαν μεγεθος ... και ειπα ο εξυπνος μαλλον θα μου κανει ο μινι καλυτερα... :wall: :wall: :wall: μαλλον αυτον ειναι το προβλημα ειπα .. και να σου και ο μινι με κεφαλες που μια ατμιζα και μια εβριζα απο καμενα .. και ολοι γυρω μου να λενε τα καλυτερα ακομα και τωρα ... μαλλον δεν με γουσταρει καθολου .. αυτες νομιζω ειναι οι χειροτερες αγορες με πολλες πενταδες κεφαλες  μαζι ...
μετα τα αλλα που επαθα .. ηταν νομιζω προς καλο μου να μαθω και δεν τα νιωθω αγορες που κλαιω
Πραγματικά τα αγαπώ τέτοια post γιατί -μιας και δε τα βλέπω συχνά- νομίζω πως αυτά συμβαίνουν μόνο σε μένα
και αισθάνομαι "κάπως" μέχρι να βρεθεί τουλάχιστον 1 (Bolzano χαχα) που να έχει παρόμοια βιώματα. Ντάξει για
το Ναυτίλο δε θα θα ξαναγράψω γιατί κουράζω, αντί αυτού θα γράψω ένα από τα μεγαλύτερα ατμιστικά fail μου.
Δεν είναι μόνο πως έκλαψα τα λεφτά, αλλά γενικά έκλαψα πολύ εκείνο το πρωί:

Πρώτη βδομάδα ατμιστής με Subtank Mini. Αργά το βράδυ ξενυχτάω δουλεύοντας και συνειδητοποιώ πως η αντίσταση
(που είχε στο κουτί) - για άγνωστους τότε λόγους - τα 'χει φτύσει. Πέφτω για 4 -το πολύ- ώρες για ύπνο, ξυπνάω κομμάτια
να πάω στο γραφείο, ανοίγω στα βιαστικά το PC και εντοπίζω ατμομάγαζο που με βόλευε να επισκευτώ ώστε να αγοράσω
αντιστάσεις. Τιμή δεν ήξερα, απλά θυμόμουν πως φίλος με είχε πει πως είναι φθηνές. Με θολωμένη όραση κοιτάζω και ένα
"4.50€" στο site του μαγαζιού και φεύγω από το σπίτι. Στο δρόμο σκεφτόμουν: "Όντως φθηνές είναι. Είχε δίκιο ο φίλος. Θα
πάρω μπόλικες! Και γιατί άραγε να κάνουν 4.50€ και όχι 5.00€; Μήπως επειδή παίρνεις ολόκληρο το κουτί με 5 κερδίζεις 0.50€;
Θα πάρω 2 κουτιά τότε να κερδίσω 1€! Μια ολόκληρη αντίσταση! Χά!" ( #genius ) Ε, να μην τα πολυλογώ, μπαίνω στο ατμομάγαζο
μόλις είχε ανοίξει: "10 αντιστάσεις για Subtank Mini των 1.2ohm" "Είσαι σίγουρος;" ρωτάει ο καταστηματάρχης. "Ναι, σίγουρος!"
απαντάω με καμάρι. Βγάζει 2 κουτιά, μου τα βάζει σε σακούλα, κόβει και απόδειξη και εγώ βγάζω και αφήνω 10€ στο πάγκο, ενώ
περιμένω και 1€ ρέστα. Τα κοιτάζει... "45€ είναι" ... "Μα, δεν είναι 4.5€;" ... "Ναι, 4.5€ η μία" ... ΣΙΩΠΗ ... Έβγαλα άλλα 35€ (πάλι
καλά είχα μαζί και δεν έγινα ρόμπα), τα άφησα στο ταμείο αμίλητος ενώ είχα αλλάξει τουλάχιστον τα μισά χρώματα του RGB και
έφυγα όχι σα κλαμμένο γατάκι... σαν αυτά τα παιδάκια στα funny videos που τους λεν οι γονείς που τους φάγαν τα κεράσματα από
το Halloween. Τις 10 αντιστάσεις εν το μεταξύ τις χάλασα σε 2 βδομάδες γιατί προσπαθούσα να βρω γιατί έκανε συνέχεια σκασίματα
ο ατμοποιητής με Castle Long και γιατί δεν έχει καλή γεύση (οι αντιστάσεις φταίγαν, δεν τροφοδοτούνταν σωστά από το συγκεκριμένο
υγρό). Άλλο κλάμα από κει. 60ml με Castle Long ενώ είχε πάρει μέντα ο ατμοποιητής από καμμένο και δεν ήξερα τι έφταιγε, +30ml
Grandmaster. Δεν ήταν τόσο τα 135€, αλλά το ό,τι οι 3 πρώτες εβδομάδας ατμίσματος αποτέλεσαν μια κόλαση απαίσιας γεύσης και
δεν έβρισκα κάποιον να με εξηγήσει το γιατί (ούτε καν στο ατμομάγαζο... τότε. Πάλι καλά μετά πήραν άτομα που είχαν κάποια γνώση).
Ε, μετά από λίγο καιρό ήρθε το Πάσχα και βρήκα λίγο χρόνο να μορφωθώ στο forum (άντε να πήρα και καμιά 10αριά ακόμη έτοιμες,
τουλάχιστον από αλλού που κάναν 3€/μία) και τελικά εκείνη την εποχή αποφάσισα να ξεκινήσω με επισκευές γιατί 4.5€ το coil... #fml

Αποσυνδεδεμένος apostolisk4

  • ***
  • 712
  • Φύλο: Άντρας
Καλησπέρα από μένα .Όσο παράξενο και αν σας φαίνεται θεωρώ αποτυχημένη κατά 80% την αγορά του πρώτου μου starter kit πριν 2 χρόνια που δεν με κάλυπτε και έκανα που και που κάνα κτ μέχρι που τον ξανάρχισα το περασμένο καλοκαίρι .ήταν δύο ego 650mah και ένας ce5 μαζί με 2 10μελα και φορτιστή 50€.το τι παίρνω τώρα με 50€ είναι άλλο θέμαευτυχώς μετά βρήκα τι μου ταίριαζε και είμαι ακαπνος εδώ και 9 μήνες . Είχα πάρει μια ιδέα για αυτό και δεν ήταν 100% αποτυχημένη αγορά .Επίσης άλλη μια αποτυχημένη αγορά ήταν το να φορτωθω 2 πακετάκια των natura που είχε 5 10 μελα. Από τα δέκα διαφορετικά υγρά ζήτημα να μου άρεσαν 1-2 .τα υπόλοιπα λόγω ότι τα είχα φορτωθεί τα Ατμιζα κυριολεκτικά με το ζόρι . Τα σιχαινόμουν. Είχα τον melo τότε και τα 9mg με πέθαιναν σε κάθε τζούρα .προσπάθησα να τα αραίωσα με μηδενική βάση αλλά το αποτέλεσμα ήταν ακόμα χειρότερο .τελος πάντων έχω μάθει πλέον να αποφεύγω προσφορές τέτοιου είδους .Από την στιγμή που βρήκα το φόρουμ όμως κάθε αγορά μου ήταν επιτυχημένη .αααααα και τον magma της tobaco τον βάζω στην λίστα .ξέρω θα λέτε τι λέει ο χαζός αλλά τι να κάνω ρε παιδιά δεν είναι για τα γούστα μου

Στάλθηκε από το SM-N7505 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος babis70

  • *
  • 80
  • Φύλο: Άντρας
Η χειρότερη αγορά μου ήταν το mini and more της nobacco..
Είχα "ξεμείνει" τότε από ego και περίμενα να έρθουν οι slb ego vv2.
Είπα να το πάρω απλά για να ψευτοατμιζω ενδιάμεσα και να μου μείνει για "διακριτικές εμφανίσεις".
Τελικά όχι μόνο δεν με ικανοποιούσε σαν αποτέλεσμα, αλλά χρειαζόταν να φορτιζω τις μπαταρίες ασταμάτητα.
Μια στο χέρι γεμάτη, μια να φορτίζει και μια να περιμένει να φορτίσει ( είχα πάρει και μια έξτρα ).
Στο μήνα πάνω αρχίσανε και τα προβλήματα, οπότε με μια καλή μπαταρία, μια ετοιμοθάνατη και μια θήκη που φορτιζε 2 μόνο μπαταρίες πλέον, δεν γινόταν δουλειά..
Σίγουρα η πιο κακή αγορά που έχω κάνει ποτέ.

Υγ. Σαν ακόμα χειρότερη αγορά θα μπορούσα να θεωρήσω τα egrip oled, αλλά αυτά ήταν για δώρο σε δικούς μου, οπότε δεν τα υπολογίζω. Άσχετα που ήταν πεταμένα λεφτά

Προσωπικά κράτησα το mini & more πάνωαπό ενα χρόνο. Ειχα παρει εχτρα μπαταρίες, ήταν φτηνό και πολύ καλό

Αποσυνδεδεμένος dimag093

  • **
  • 159
  • Φύλο: Άντρας
  • Run Silent , Run Deep
Joyetech Evic
Ακριβό , όλο φρουφρου & αρώματα , αδύναμο !
Ποτέ δεν οδήγησε σωστά κάποιο φορτίο του  :thumpdown:

Αποσυνδεδεμένος Chriski

  • *
  • 21
  • Φύλο: Άντρας
Το πρώτο μου η.τ για το οποίο είχα δώσει 50€ με κάτι παρελκόμενα και ήταν ενας ατμοποιητής και μία μπαταρία 900mah alter ego και τα 2 μαζί με φορτιστή κ.τ.λ. Δεν με βοήθησε να κόψω το κ.τ δεν είχε γεύση και η μπαταρία δεν κρατούσε καθόλου... Αποτέλεσμα να το έχω στην τσέπη μαζί με τον καπνό.

Αποσυνδεδεμένος parabol

  • **
  • 168
  • Φύλο: Άντρας
Καλησπερα κι απο εμενα
στο περιστατικο που θα περιγραψω δεν μπορω να πω οτι εκλαψα τα λεφτα μου αλλα κυριως τον χρονο μου.
ως νεοεισερχομενος ατμιστης αποφασισα να τσιμπησω ενα eleaf ijust 2 Kit ολα εβαιναν καλα μεχρι που καποια φαση 10-12 μερες μετα την αγορα χαλαει το fire button επικοινωνω με το καταστημα και μου λενε να το στειλω.το στελνω, ελεγχετε και αντικατασταται με καινουργιο...μια διαδικασια 3 εβδομαδων καθως δεν υπηρχε διαθεσιμο...οποτε ερχεται το καινουριο και αρχιζω ξανα....να ομως που καμια βδομαδα μετα το ιδιο προβλημα...αντε παλι απ την αρχη.μιλαω με το καταστημα μου λενε ξανα αντικατασταση.οποτε αντικατεστησα (μονο το μοντ,ο ατμο εξαιρετικος παντως) αφαιρωντας την αξια του απο το vtc mini που τελικα πηρα.
περα απο αυτο μερικες αντιστασεις 0.3Ω eleaf που ηταν χαλια και
ενα αρωμα after-8 grannys apple pie που στην αρχη μου αρεσε οταν οριμασε κανα μηνα εγινε χαλια


Αποσυνδεδεμένος specemarine

  • **
  • 432
  • Φύλο: Άντρας
  • Funeral Fog.
istick40w + Kanger subtank mini .
90 ε κ για τα δύο από μαγαζί εδώ,Ελλάδα.Όταν είδα τις τιμές τους στο FT μου ήρθε μια σκοτοδίνη αλλά τι να κάνω που έπρεπε να κόψω το τσιγάρο άμεσα κ δεν μπορούσα να περιμένω 1-2 μήνες.

Αποσυνδεδεμένος Tazz

  • **
  • 137
  • Φύλο: Άντρας
Τα λεφτά που έδωσα πριν κάτι χρόνια όταν τα ηλεκτρονικά τσιγάρα ήταν στα σπάργανα πχ. egoC και σιχάθηκα τον εαυτό μου κατάπια κάτι λίτρα υγρά χάλασα κάτι τόνους χαρτοπετσέτες και όπως ήταν φυσικό γύρισα πίσω στο κανονικό τσιγάρο
 

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 233 63743 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:19
από Ελένη Π
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1395 206369 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 23:14
από Xxristos
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 92863 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3870 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1102 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172880 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 278311 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15542 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14236 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9612 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43902 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 505 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix